فرانسه 1-0 بلژیک، خروس ها اولین فینالیست جام 21

فرانسه-1-0-بلژیک-خروس-ها-اولین-فینالیست-جام-21

وبسایت رسمی برنامه نود - فرانسه با برد مقابل بلژیک، برای سومین بار در شش دوره اخیر جام های جهانی به فینال رسید، بلژیک هم بعد از 5 برد پیاپی، با تحمل اولین باخت، از صعود به فینال بازماند.

به گزارش وبسایت نود، اولین مسابقه نیمه نهایی جام 21، میان تیم های بلژیک و فرانسه از ساعت 22 و 30 دقیقه به وقت تهران Saint Petersburg Stadium برگزار می شود. فرانسه با برد مقابل اروگوئه و آرژانتین به این مرحله رسید، بلژیک هم ژاپن و برزیل را در راه رسیدن به جمع 4 تیم برتر جام، کنار زد.

هر دو تیم برای این مسابقه یک تغییر داشته اند. دمبله به جای مونیه محروم به ترکیب بلژیک اضافه شده و در آن سمت هم ماتوئیدی بعد از پشت سر گذاشتن محرومیت خود، جایگزین تولیسو در ترکیب تیم ملی فرانسه شده است تا ترکیب دو تیم اینگونه شود:

فرانسه: لوریس، پاوارد، هرناندز، اومتیتی، واران، پوگبا، کانته، ماتوئیدی، گریزمن، امباپه، ژیرو

بلژیک: کورتوا، فرتونخن، کمپانی، آلدرویرلد، چادلی، فلینی، دمبله، ویتسل، دی بروین، هازارد، لوکاکو


 هوای شهر سنت پترزبرگ برای بازی نیمه نهایی 18 درجه سانتی گراد است، قضاوت این مسابقه هم برعهده آندرس کونیا از اروگوئه است، دو داور هموطن کمک های او هستند، داور چهارم از مکزیک است. ماسیملیانو ایراتی از ایتالیا داور اول VAR است. 

بلژیک بازی را بهتر شروع کرد و توپ و میدان را در دست گرفت، اما این اتفاق چند دقیقه دوام آورد و دقایقی هم نوبت به فرانسه رسید که برتری نسبی ای داشته باشد، اما از دقیقه 15 دوباره بلژیک بود که سوار بر بازی شد. دو بار هازارد خطرساز شد که به نتیجه منجر نشد. ابتدا دقیقه 15 ضربه زمینی او به گوشه دروازه هدفگیری شد که توپ با اختلاف اندک به بیرون رفت، دقایقی بعد هم لوریس مانع از گلزنی ستاره چلسی شد.

توفیق بلژیکی ها در میانه میدان، موجب شد آن ها در نیم اول نیمه نخست، موفق تر باشند. دقیقه 21 هم ضربه سر آلدرویرلد خطرساز شد که لوریس با واکنشی عالی موفق شد دروازه اش را همچنان بسته نگاه دارد.

بعد از گذر از فشار بلژیک، فرانسه توانست با خلق چند موقعیت جریان بازی را به سمت خود تغییر دهد. دقیقه سی ضربه سر ژیرو با اختلاف اندک راهی اوت شد. سه دقیقه بعد پاس خوب امباپه باز هم ژیرو را صاحب فرصت کرد که این بار هم او ناکام ماند.

گریزمن هم دوبار در موقعیت شوتزنی در پشت محوطه قرار گرفت که ضربات او به جایی منجر نشد. دقیقه 39 مسابقه شاید بهترین فرصت کل نیمه اول رقم خورد، پاوارد در موقعیتی شبه تک به تک صاحب فرصت شد، اما ضربه او به شکلی عالی توسط کورتوا دفع و راهی کرنر شد. در آخرین لحظات نیمه اول هم لوکاو می توانست خطرساز شود که توپ به او برخورد و راهی اوت شد.

 

به این ترتیب نیمه نخست با تساوی بدون گل پایان یافت. در نیمه نخست بلژیک 58 درصد تصاحب توپ و فرانسه 42 درصد مالکیت داشت، فرانسوی ها 11 خیز به سمت دروازه حریف داشتند و بلژیکی ها سه.

نیمه دوم با میل بیشتر فرانسه برای گلزنی آغاز شد و خروس ها خیلی زود هم مزد این انگیزه را گرفتند. دقیقه 51 بود که سانتر از روی کرنر از سمت راست، با حضور به موقع اومتیتی روی تیر اول همراه شد، مدافع بارسا بالاتر از فلینی موفق شد ضربه سر را بزند و دروازه کورتوا باز شد. 1-0 فرانسه.

بعد از این گل تا حدود دقیقه 60 این فرانسه بود که همچنان میدان داری می کرد و بلژیک در شوک گل خورده، مقابل فرانسه حرفی برای گفتن نداشت. دقیقه 60 بازی، مارتینز، مرتنز را به زمین فرستاد و جایگزین دمبله کرد تا بتواند شرایط را تغییر دهد.

 لحظاتی بعد هازارد به دلیل خطا در میانه میدان روی ماتوییدی از داور کارت زرد گرفت. دقیقه ۶۵ اولین موقعیت جدی قرمزها بعد از خوردن گل پیش امد که ضربه سر دیدنی فلینی با حداقل اختلاف به اوت رفت.

تا دقیقه ۷۵ مسابقه، فرانسه به خوبی رقیب را کنترل کرد و مانع از خلق موقعیت توسط بلژیک شد. دقیقه ۸۰ بازی فلینی زمین را ترک و کاراسکو وارد بازی شد. شوت دیدنی ویتسل در دقیقه ۸۱ هم توسط لوریس مهار شد و برگشت داده شد.

بازی منطقی فرانسه در دقایق پایانی مسابقه در کنار خطاهای به موقع و البته زمین افتادن بازیکنانی نظیر امباپه و ماتوئیدی، موجب شد تا بلژیک در خلق موقعیت گلزنی دیگری ناکام بماند و در نهایت به شکلی تلخ از صعود به فینال باز ماند. به این ترتیب بلژیک در روز شنبه در بازی رده بندی به میدان خواهد رفت.

فرانسه هم بعد از 12 سال دوباره به فینال جام جهانی رسید، خروس ها امیدوارند خاطره تلخ فینال یورو 2016 را دو سال بعد در روسیه، پاک کنند. 

 

 

1878

اختصاصی

نظرات ۳۴

 • بنام خالق کرایف و فرگوسن و مسی

  هر کدوم برن فینال حقشونه

  • تیم مردمی

   واقعا هردوتیم درسطح هم بازی می‌کنند ...

   هرکدوم فینالیست بشن ، حقشون قهرمانیه انصافا

  • دبل.۶:::::::۶+۶

   خیلی دوست داشتم بلژیک بره فینال ولی نشد...
   به هواداران فرانسه تبریک میگم...

  • ....

   بلژیک یه جوری شکم سیری بازی می کرد و ضربه های آخرشدن اصلا خوب نبود.هرچند فرانسه هم آخر بازی خوب بازی رو خوابیند و آرومش کرد بازی رو.

  • ساسان

   جام جهانی این دوره برخلاف دوره های گذشته جذابیت لازم برخوردار نبود وقتی تیم هایی چرک با دفاع اتوبوسی تیم های دوست داشتنی با وقت کشی و ... حذف میکنن نباید از این فوتبال لذت برد
   حیف تیم های جذابی چون برزیل،آلمان،پرتغال،اروگویه که اسیر تیم های اتوبوسی شدند

  • Sasan

   حیف تیم دوست داشتنی بلژیک که اسیر دفاع اتوبوسی و دفاع چرک فرانسوی های کم جنبه شد فوتبال کثیف اپایه و متوییدی در وقت کشی و ... حتی صدای پوگبا درآورد
   در صورت حضور تیم چرک انگلیس به جرات می توان گفت بازی فینال کم بیننده ترین فینال تمام ادوار خواهد شد
   حیف تیم های دوست داشتنی برزیل آلمان بلژیک ... که در برابر دفاع های اتوبوسی کنار رفتند

  • سیاوش

   حیف فرانسه که با فوتبال کثیف و اتوبوسی باعث از بین رفتن روح فوتبال شد
   به امید قهرمانی کروات ها
   حضور انگلیس در فینال شاهد کسل کننده ترین فینال تمام ادوار خواهیم بود

  • مانشافت

   حذف تیم های دوست داشتنی چون آلمان برزیل اروگویه بلژیک و حضور تیم های اتوبوسی چون ایران انگلیس فراتسه سوید روسیه ... در این جام باعث از بین رفتن فوتبال زیبا شد.
   امپایه و متوییدی روی رامین رضاییان و بیرانوند در وقت کشی سفید کردند.

  • شهره

   با حذف بلژیک و حذف احتمالی کرواسی باید شاهد حضوز دو تیم چرک در فینال باشیم
   این فینال ارزش دیدن نداره

  • شراره

   فوتبال اتوبوسی فرانسه بدجور تو دوق زد
   متوییدی و امبامپه باید در کشورهای حوزه خلیج فارس بازی کنند نه در اروپا

  • mk

   بلژیک تیم شایسته تری بودمتاسفانه فرانسه همش وقت کشی میکردوامیدوارم فینال راببازه

  • علی دایی اقای گل جهان/صادق

   هر کی نه خ داداش ..گفتم ک فرانسه قهرمانه

 • arsham

  به امید برد بلژیک

  • گلوبول قرمز کوچولو

   حقشون بود که برنده بشن و واقعا برد فرانسه خیلی شانسی بود.
   آخر بازی هم که افتضاح بود با اون ناجوانمردانه وقت کشی کردن فرانسه و داور هم خیلی بد و افتضاح بود.
   بلژیک شایسته ی قهرمانی بود.

 • A

  فرانسه میزنه

  • اف سی هالیوود

   چ بازی بدردنخوری از فرانسه دیدم نزدیک بود تمام نیمکتاشون هم بیان دفاع کنن حق فرانسه برد نبود

 • Asad

  نیمه اول که بلژیک بهتر بود البته بجز موسی دمبله که بازی خوبی نداشت

  • Asad

   خب کارشناس ورلد ساکر هم که به بازی ناخوشایند موسی دمبله و گیج بودن فلینی اشاره کرد بازی پایاپای نیمه دوم رو هم که فرانسه برد البته با درصد موقعیت های بهتر با اشاره به این نکته که بلژیک قبلا در مقابل ژاپن نشون داد لیاقت فینالیست شدن رو نداره

 • سرخ

  چه نیمه نهایی یخ و لوسی....

  برزیل، ارژانتین، المان ... چقدر جاشون خالیه

  • میلاد

   لوس یعنی هر سری همون تیما بیان بالا، جام جهانیه خیلی خوبی بود نشون داد چقدر تیم های ضعیف تر دارن نزدیک میشن به تیم های سطح یک، شما عادت کردی هر سری فارق از اینکه کدوم تیم بهتره همون تیم های همیشگی بیان بالا

  • تیـــــم مــــلی 99

   کلا این جام جهانی جامی بی کیفیت و بی روح بود و جای تعجب هم داره که کارشناسان اصلا به روی خودشون نمیارن

  • گلوبول قرمز کوچولو

   چقدر تکراری فکر میکنی دوست عزیز.
   مثل این میمونه که هر روز و هر هفته و هر ماه و هر سال و تا آخر عمرت، هر روز قرمه سبزی بخوری.
   قرمه سبزی فوق العادست ولی تنوع چیزیه که باعث هیجان و لذت بیشتر زندگی میشه.
   امسال جام جهانی متنوع و قشنگی بود. قرار نیست همه چی همیشه تکراری باشه.
   ولی خب حق بلژیک بود بره فینال

 • Asad

  بلژیک مقابل ژاپن نشون داد که در حد فینال نیست ولی فرانسه هم تیمی نیست که شایسته قهرمانی باشه . جام جهانی خوبی رو شاهد نبودیم .

 • شهرام

  نمیخواستن بلژیک بره فینال داور بی وجدان چندتا خطای واضح رو پشت محوطه جریمه اعلام نکرد..اگه یکیشون اعلام میشد کار فرانسه تموم بود.#فوتبال کثیف

 • محمد

  حالمو به هم زد این بازی فرانسه , کلا نچسبه این تیم و حال به هم زنه

 • Saleh

  واقعا بازی زیبایی بود قهرمانی برازنده فرانسه است ،

 • امیر

  خدا وکیلی تو شیش دقیقه وقت اضافه فرانسوی ها چهاردقیقشو بی دلیل وقت تلف کردن وداورم اصلا از اونور جبران نکرد یه لحظه فکر کردم بلژیک داره با عربستان بازی میکنه نه فرانسه

برچسب ها