وداع "شماره 8" استقلال از دنیای فوتبال/ جباری: تا زمانی که شد از پاهایم کار کشیدم

وداع-8-محبوب-استقلال-از-دنیای-فوتبال-جباری-تا-زمانی-که-شد-از-پاهایم-کار-کشیدم

وبسایت رسمی برنامه نود -  شماره 8 استقلال در سکوت، دوران بازیگری‌اش را تمام کرد. 

به گزارش وب سایت نود، مجتبی جباری، بدون شک یکی از بهترین فوتبالیست های ایران بود، فوتبالیستی که اگر مصدومیت های پی‌در‌پی گریبانگریش نمی‌شد می‌توانست حتی به اروپا برود و درخششی در خور داشته باشد. ستاره محبوب استقلالی ها که در تیم ملی هم محبوبیت زیادی داشت پس از سالها تلاش، مبارزه و البته مصدومیت هایی که در خیلی از روزها مانع درخشش بیشتر او شد، حالا تصمیم به خداحافظی از دنیای فوتبال گرفته است. جباری با وجود مصدومیت های زیاد در طی این سالها، ایستاد و مبارزه کرد و هیچ وقت دست از تلاش نکشید. 

جباری در مصاحبه ای که امروز در خبرورزشی به چاپ رسیده در پاسخ به اینکه در حال حاضر به دور از فوتبال چه می‌کند، گفت: "وقتی فوتبال بازی می‌کنی در کانون توجهات هستی. بخواهی یا نخواهی با هیجانات فوتبال درگیری، چه در رده ملی و چه رده باشگاهی. مسلما وقتی از فوتبال می‌روی زمان می‌برد تا با شرایط جدید کنار بیایی. من خودم را کم‌کم برای شرایط جدید آماده کردم. در این سال ها به خاطر اردوها و بازی خیلی از خانواده دور بودم و حالا بهترین فرصت است تا کنارشان باشم. خداراشکر الان دقیقا زمانی است که بچه هایم نیاز دارند تا بیشتر کنارشان باشم. خیلی بیشتر کنار دو پسرم و همسرم هستم و از بودن کنار آنها بدت میبرم."

او در مورد اینکه ممکن است باز هم هواداران استقلال، جباری را در زمین ببینند، تاکید کرد: "فکر نمی‌کنم دیگر این اتفاق رخ دهد. حداقل می‌دانم برای من در استقلال نمی افتد. خب شرایط... واقعا تا زمانی که می‌شد از پاهایم کار کشیدم، از زانوهایم خیلی کار کشیدم و تلاش کردم. حتی بعد از اتفاقاتی که در استقلال افتاد می‌توانستم یک سال دیگر بازی کنم ولی دوری‌ام باعث شد تا از شرایط آرمانی فاصله بگیرم و این کار را سخت‌تر کرد. از طرفی من آدمی نیستم که بخواهم با هر شرایطی کنار بیایم و با هر کیفیتی بازی کنم. همیشه خوب بودن برایم مهم بوده است. الان هم با وضعیتی که دارم دیگر بازگشتم سخت شده است. استقلال هم حالا جای جوان‌ترهاست، جوان‌هایی که برای خودشان اسم و رسمی دست و پا کنند. در نهایت به خاطر اتفاقاتی که درفوتبال افتاد خداراشکر می‌کنم. شاید اگر به لحاظ موفقیت در باشگاه و تیم ملی به کارم نگاه کنید... خب، مصدومیت‌ها خیلی مانع کار من شد ولی چیزی که برای خودم ارزش داشت این بود که همیشه با وجود مشکلات تلاش کردم و تلاش کردم. توانستم دوباره برگردم و هیچ وقت تسلیم نشدم. نگذاشتم مصدومیت ها جلویم را بگیرد ولی متاسفانه شرایط فوتبال و آدم هایی که در آن هستند بیشتر از فوتبال به من ضربه زد."

هافبک خلاق و محبوب استقلالی ها در پایان تصریح کرد: "وقتی 8 سال با تماشاگران استقلال هستی قطعا لحظات خوب و بدی برایت رقم می‌خورد. من از بودن در استقلال خیلی خیلی لذت بردم. قبل از جام جهانی 2006 بود که یکی از روزنامه های ژاپنی نوشت جباری زیدان آسیاست. برایم بسیار لذت بخش بود لقب من اسم بازیکنی بود که به او علاقه داشتم. امیدوارم در نهایت همیشه اتفاقات خوبی برای استقلال بیفتد. هواداران استقلال لیاقت بهترین ها را دارند و استقلال هم پتانسیل‌اش را دارد. تیم ملی همه اش برای من حسرت شد اما با استقلال خاطراتی در ذهنم حک شده است که مرورشان برایم دلنشین‌ترین اتفاق دنیا است."

 

خبرورزشی

نظرات ۱۹

 • REZA

  خسته نباشی مرد...
  بازی های دلت انگیزت تو تاج رو هیچ وقت فراموش نمی کنیم

 • استقلال سلحشور

  هرجا که هستی موفق باشی
  امیدوارم روزی در رده های مختلف باشگاه استقلال به عنوان مربی دوباره ببینیمت

 • تاج کبیر اسیا

  این چندروز چقدر خبر بد میاد
  همیشه تو قلیب مایی هشت شاکی

 • ۶تایی هاهوهو

  بهترین وبااخلاق ترین بازیکن استقلال
  من حتی یکبارزمانی که دراوج فوتبالی بودباهاش تماس تلفنی برقرارکردم
  تعجب کردم که چراگوشی روقطع نکرد
  وخیلی باوقاروآرامش وجملات محبت آمیزپاسخم رودادوگفت اگه ازنزدیک ببینمت حتماسوپرایزخاصی برات دارم
  مصدومیت هاواقعااذیتش کرد
  امیدوارم ازاین به بعدفقط زندگی روی خوشش روبهش نشون بده

 • تا ابد قرمز

  خوب ابراهیمی رفت این آقای همیشه معترض و آقای بیانیه رو می آوردين،،،، يادمه تو برنامه زنده 90گفت تا شش ماه ديگه میرم المپیک مارسی،،، هنوز لژیونر نشد نرفت،،،، فقط مواظب باشین یواشتر باهاش مصاحبه کنین یموقع مصدوم میشه

  • ALI

   با مصدومیت اش چهار تا زد ب تیمتتون اگه مصدوم نمیشید چندتا میزد ب نظرت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • حسام

   مجتبی جباری دو پرسپولیس صفر

  • تا ابد قرمز

   داداچ اگه بازی جام حذفی منظورته،،، دقیقاً شرایط الان استقلال بود که پرسپولیس با ده تا مصدوم و محروم بازی کرد هر چی نامه زد فدراسیون بازی رو عقب نداخت که هیچ سه روز بازی رو انداخت جلو!در ضمن سه تا زدين! درضمن چهار خوراک خودتونه پاس میده یا هتریک میکنه!

  • دبل.۶:::::::۶+۶

   شما هم شانس اوردین .ایمون زاید رفت .وگرنه تو هر دربی ۳ تا برای شما کنا میذاشت....ALI...اس اسی

  • پسر آبی

   با مصدومیتش 4 تا زد 4 تا هم پاس گل داد تو دربی.
   منتظر جوابتم. تا ابد خخخ قرمز خخخ

 • pesare.taji.0513

  همیشه بهترین بودی مجتبی. فقد میتونم بگم شرم و ننگ بر افتخاری و دار و دستش ک تو رو از استقلال بنا به مشکلات شخصیش دور کرد.
  بدون شک لقب(زیدان آسیا) فقط و فقط برازنده ی خودته
  تا ابد در قلب همه ی ما تاجیایی زیدان
  دوست داریم
  ادمین تو هم خسته نباشی

  • تا ابد فرانسه

   بنظرم برو یبار بازی زیدان و دوباره ببین فکر کنم تا الان شطرنج میدیدی،، بازیکنی که 2005 خداحافظی کرد ولی دید فرانسه تو مقدماتی داره حذف میشه به همراه تورام و ماکه له له برگشتن،،، سه تا برد پیاپی آوردن،،،، تو جام جهانی یه تنه تیم و برد فینال،، برزیل و با اون همه ستاره به تنهایی نابود کرد کارا و رونالدينيو رو محو کرد،،، تو فینال اگه از کوره در نميرفت الان دو تا جام جهانی داشت،،،، اون سال به ناحق توپ طلا رسید به کاناوارو،،،،،، فوتبال یه جام جهانی و یه توپ طلا به زیدان بدهکاره

 • مجتبی

  حیف بابت اون همه مصدومیت

 • حامد

  تا تونستی از پاهات پول درآوردی. به خاطر پول قید تیم ملی رو زدی.

 • تا ابد قرمز

  خواهشا زیدان و با خودت مقایسه نکن که همین الان اگه لباس به تن کنه از خیلی از فوتبالیست های ایران یه سرو گردن سرتره،،،، فرگوسن همیشه ميگفت یه زیدان بدین بمن با ده تا تیکه چوب خشک من قهرمان اروپا میشم،،، کسی که از لیگ قطر بالا نرفته خودشو نباید با کسی مقایسه کنه،،، کسی که تیم و با بیانیه ها و تنها گذاشتن وسط فصل نابود کرد،،، خواهشا دوستان استقلالی نيان بگن اسطوره حمایتت میکنیم همین شماها بودين وقتی جباری قرارداد داشت نداشتين با تیم تمرین کنه به زور ااز باشگاه بیرونش کردین يادمه زیر چشمش هم کبود بود

 • The Nostalgia

  با سلام و درود.
  مجتبی جون بخاطر تمام زحماتی که برای تیم کشیدی ازت کمال تشکر را دارم و امیدوارم در طول مراحل زندگیت سالامت و موفق باشی. شک ندارم اگه تو دهه 80 با اون همه ستاره تو تیم اگه یه مربی خارجی حرفه ای تو استقلال بود با اینکه مصدومیت زیادی داشتی اما میتونستی جام باشگاهای آسیا رو بالای سر ببری.
  شرمنده که مدیران حال حاضر استقلال باهات اینطوری رفتار کردند هرچند اسطوره های قبل تر از تو هم تو ایران بدتر از تو از فوتبال خداحافظی کردن!!!! بازم ممنون بخاطر تمام خاطراتی که تو این سالها با هم داشتیم. یا علی.

برچسب ها