مارادونا: در قلبم،یک فلسطینی هستم

مارادونا-در-قلبمیک-فلسطینی-هستم

وبسایت رسمی برنامه نود - دیگو مارادونا اسطوره دنیای فوتبال و ستاره آرژانتینی ها در جام های جهانی 1986 و ۱1990 در ملاقات با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در روسیه گفت: در قلبم، یک فلسطینی هستم.

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از ایرنا، اسپوتینک عربی تارنمای روزنامه تایمز آو اسرائیل با اعلام این خبر افزود: مارادونا در صفحه رسمی اینستاگرام خود عکسی از ملاقاتش با محمود عباس در حالی که همدیگر را در آغوش گرفته اند، منتشر کرد.

مارادونا روز شنبه در مسکو و قبل از بازی فینال جام جهانی 2018 با عباس دیدار و گفت وگو کرد.

مارادونا به زبان اسپانیایی زیر این عکس در اینستاگرام نوشت: این مرد صلح را در فلسطین می خواهد. آقای رئیس عباس، شما یک کشور تکامل یافته دارید.

این فوتبالیست سابق آرژانتینی پیش از این حمایت خود را به صورت کلامی از فلسطینی ها اعلام کرده و خواستار ایجاد تشکیل سریع یک کشور فلسطینی شده بود. وی در سال 2012 اعلام کرد: من طرفدار شماره یک مردم فلسطین هستم. من به فلسطینی ها احترام می گذارم و با آنها همدردی می کنم.

به نوشته تایمز آو اسرائیل، سال 2014 در زمان جنگ بین اسرائیل و غزه مارادونا بیان کرد، کاری که اسرائیل با فلسطینی ها می کند شرم آور است. اواخر همان سال شایعاتی مبنی بر این بود که این ستاره آرژانتینی مذاکراتی را با انجمن فوتبال فلسطین برای هدایت تیم فلسطین در جام ملت های 2015 آسیا داشته است.

1870

نظرات ۷

 • سرخ

  درود بر مارادونا اسطوره فوتبال جهان ....

 • ....

  آفرین مارادونا،کاش مسی هم حمایت خودشو اعلام کنه.از اون آقا که جلوشون بازی کرد که انتظاری نمی ره.(اگه می گید مجبور بود و تهش لباسشو نداد بهشون،کلا اینطوریه و لباسشو به بازیکنای ما هم نداد.)

 • قهرمان سرخ اسیا

  با اینکه از نظر من بازیکن چرکی هستی ولی دمت گرم اسطوره فوتبال بهترین بازیکن تاریخ

 • تیم مردمی

  مارادونا چون خودش استعمار انگلیس بر آرژانتین رو تجربه کرده ، حال فلسطین رو درک میکنه ...

  اون روز که ۷ نفر از بازیکنای انگلیس رو دریبل داد و گل زد ، انگار داشت از ته دلش انتقام می‌گرفت ...

  اون روز مارادونا مثل یه شوالیه‌ی شکست‌ناپذیر بود

 • رائول

  در جام جهانی ثابت شد، مسی حتی بند کفش مارادونا هم نیست.

 • قرمز

  زنده باد حق گويى، زنده باد مارادونا

 • hossein chamani

  خیلی مـَردی...

برچسب ها