مرور همه قهر و آشتی‌های بیرانوند در پرسپولیس؛ از هیسِ معروف تا سلام نظامی

مرور-همه-قهر-و-آشتیهای-بیرانوند-در-پرسپولیس؛-از-هیسِ-معروف-تا-سلام-نظامی

وبسایت رسمی برنامه نود - بیرانوند یک بار دیگر با وجود تهدید و تحریم تمرینات پرسپولیس، در این تیم ماندنی شد.

به گزارش وبسایت نود، ماجراهای رفتن و ماندن بیرانوند از پرسپولیس سر درازی دارد. از اولین روزی که علیرضا بیرانوند پای قرارداد با پرسپولیس نشست و جوهر امضایش خشک شد تا همین چند ساعت قبل او بارها تصمیمش را عوض کرد. یک بار پیشنهاد تراکتورسازی و رفتن به سربازی باعث می‌شد که بیرانوند حرف از رفتن بزند و بار دیگر پیشنهادی وسوسه‌کننده. ولی پایان همه داستان‌های او تا اینجا ثابت بوده؛ ادامه همکاری با پرسپولیس. 

همه قهر و آشتی‌های علیرضا بیرانوند در پرسپولیس

22 تیر 95؛ بیرانوند: می‌خواهم قراردادم را ۱۰ ساله تمدید کنم

پرسپولیس تا به حال دروازه‌بان‌های بزرگی زیادی داشته است. من پیش از این در مصاحبه‌هایم گفته بودم که خانه عابدزاده را به مدت دو سال اجاره کردم. من باید به خوبی از این خانه محافظت کنم و جواب اعتمکاد هواداران را بدهم. امیدوارم قراردادم با پرسپولیس ۱۰ ساله باشد. من تلاش می‌کنم تا از خانه‌ای که به من سپرده شده به نحوی مراقبت کنم که صاحب خانه از من راضی باشد و ده سال دیگر قراردادم را تمدید کنم.

 8 آذر 95؛ تا 1400 با پرسپولیس

بیرانوند که با پرسپولیس قراردادی دو ساله داشت، برای سه فصل دیگر قراردادش را تمدید کرد.

 9  اردیبهشت 96؛ بیرانوند: بی‌غیرتم و در پرسپولیس نمی‌مانم!

بعد از مسجل شدن قهرمانی پرسپولیس، بازیکنان این تیم به بهانه مشکلات مالی تمرین تیم را برای دو روز تحریم کردند. اتفاقی که باعث عصبانیت هواداران این تیم شد. اعتراض‌ها تا بازی خانگی مقابل ذوب‌آهن هم ادامه پیدا کرد تا بیرانوند بعد از پایان مسابقه، مصاحبه‌ای عجیب کند: «این بی‌غیرتا در پرسپولیس توانستند رکوردی را ثبت نمایند و آن این بود که در خانه هیچ شکستی را نپذیرفتیم. بی‌غیرت قهرمان لیگ نمی‌شود، بی‌غیرت آقای گل نمی‌شود، بی‌غیرت با اقتدار قهرمان لیگ نمی‌شود، بی‌غیرت کمترین گل خورده لیگ ایران را ندارد، بی‌غیرت بهترین پرسپولیس تاریخ باشگاه را نمی سازد. همه اینها نشان می‌دهد بازیکنان ما بی‌غیرتند! به‌عنوان یک بازیکن بی‌غیرت که بعد از 10 سال بهترین قهرمانی را برای پرسپولیس آوردیم، بهترین خط دفاعی و بهترین خط حمله را داشتیم اعلام می کنم که فصل آینده در این تیم حضور ندارم. قهرمانی آوردیم که هواداران پرسپولیس خواب آن را نمی دیدند. ترجیح می دهم با وجود قرارداد 5 ساله با پرسپولیس دیگر در این تیم حضور نداشته باشم.»

 11 اردیبهشت 96؛ بیرانوند: از هواداران پرسپولیس عذرخواهی می‌کنم

چهل‌وهشت ساعت بعد بیرانوند پشیمان شد: «از هواداران می‌خواهیم ما را حمایت کنند. همانطور که آقای طاهری هم گفته اند ما یک خانواده ایم و در یک خانواده گاهی مشکلاتی هم پیش می آید ما نسبت به هواداران به گردن خودمان احساس دین می کنیم. اگر هر یک از این بخش ها بویژه هواداران نباشند دیگر ما این قدرت را نخواهیم داشت. ما به عشق هواداران بازی می کنیم و انتظار داریم آنها هم برای تشویق ما در بازی با الوحده بار دیگر در ورزشگاه حضور پرشوری داشته باشند. نمی توانیم تصور کنیم لحظه ای برسد که هواداران پشت ما نباشند. فکر کردن به چنین چیزی هم من را ناراحت می کند. بعد از بازی خیلی ناراحت بودم و از بازی خودم اصلاً رضایت نداشتم من همین جا از هواداران ، پیشکسوتان و همه پرسپولیسی ها  بخاطر آن صحبت ها عذرخواهی می کنم و می خواهم بدانند که  آن حرف ها از ته دلم نبود من عصبی شده بودم و نباید آن مسائل را مطرح می کردم چون حرف دلم این است که حضور در پرسپولیس را با تمام وجود دوست دارم و اگر اینطور نبود چندی پیش به راحتی برای تمدید قراردادم اقدام نمی‌کردم.»

 3 تیر 96؛ بیرانوند: می‌مانم و کسی نیستم که کارم را نیمه‌تمام بذارم

«این اختلاف مالی که برخی رسانه‌ها به آن اشاره کردند هیچ وقت نمی‌تواند مشکلی بین من و باشگاه ایجاد کند. این موضوعی داخلی بین من و باشگاه است و مسلما خودمان در جلسه‌ای دوستانه و خانوادگی حل خواهیم کرد. پیشنهادی از سوی فنرباغچه بود که در روزهای پایانی فصل گذشته به من شده بود. از طریق وکیلم پیگیر این موضوع بودند که در نهایت جلسه ای با مسوولان باشگاه نیز داشتند. پیشنهادی که باشگاه داده بود هم مورد قبول فنرباغچه قرار گرفت. از این قرارداد فکر کنم حدود 3 میلیون یورویی که حدود یک میلیون به پرسپولیس و دو میلیون به من تعلق می‌گرفت. من اما به خاطر پول به پرسپولیس نیامدم و اگر خاطرتان باشد در زمان عقد قراردادم با پرسپولیس این موضوع 20 دقیقه بیشتر طول نکشید. من بدون بازارگرمی با مسوولان پرسپولیس توافق کردم و اگر قرار بود به راحتی پیراهن پرسپولیس را از دست بدهم بار دیگر به توافق 5 ساله برای تمدید نمی‌رسیدم و خوشحالم که اینجا هستم و جزیی از تاریخ این باشگاه حساب می‌شوم و دوست دارم افتخارات بزرگتری را نیز رقم بزنم. این تصمیم شاید احساسی باشد و خیلی‌ها آن را عجیب بدانند و حتی شماتت کنند. اما من نمی‌خواهم یک درصد هواداران هم از دستم ناراحت باشند. موقعیت حساسی در لیگ قهرمانان داریم و می‌خواهم به اتفاق بزرگ و تاریخی دست پیدا کنم. یک کار نیمه تمام باقی مانده و علیرضا بیرانوند هم شخصی نیست که کارش را نیمه تمام بگذارد.»

 9 آبان 96؛ بیرانوند: درباره رفتن به تراکتور تصمیم می‌گیرم

من متاهل هستم و دو بچه دارم. سربازی من کوتاه است. باید این تصمیم را بگیرم که یک تصمیم خیلی سخت است، اما همانطور که گفتم چون بچه دارم و متاهلم روی سربازی ام تاثیر می گذارد. من باید به فکر خودم باشم چون جام جهانی نزدیک است، می خواهم تلاش کنم و با نظر کادرفنی به جام جهانی بروم. آرزوی هر بازیکنی هم هست که آنجا خودش را نشان بدهد و اگر هر اتفاقی هم بیفتد من خیالم راحت است که می توانم لژیونر بشوم.

 29 آبان 96؛ هیسِ معروف!

بعد از اینکه بیرانوند گفت نگران آینده‌اش است و با تراکتورسازی مذاکره کرد، هواداران پرسپولیس موضع تندی علیه او گرفتند. حتی وساطت بازیکنان محبوب پرسپولیس در صفحات مجازی هم کارساز نشد و تماشاگران حاضر در بازی با پدیده، علیه بیرانوند موضع گرفتند. اتفاقی که منجر شد بیرانوند با قرار دادن دست‌ روی بینی‌اش، هواداران را به سکوت دعوت کند!

 30 آبان 96؛ خطای من را به بزرگی‌تان ببخشید!

24 ساعت بعد علیرضا بیرانوند با بیانیه‌ای طولانی که در اینستاگرامش منتشر کرد از هواداران تیم معذرت خواست.

 4 آذر 96؛ تعظیم به هواداران

بیرانوند در اولین رویارویی با هواداران پرسپولیس بعد از آن هیس، مقابل آن‌ها سر تعظیم فرود آورد و پیش از مسابقه با پارس‌جنوبی‌جم به سمت تماشاگران رفت.

 24 اردیبهشت 97؛ بیرانوند: عمرا از پرسپولیس بروم

بیرانوند بعد از بازی با الجزیره گفت: «پنج سال با پرسپولیس قرارداد دارم و بی‌خود کرده‌ام بگویم پرسپولیس تمام!».

 15 تیر 97؛ بیرانوند: تا نیم‌فصل می‌مانم

نظر بیرانوند کم‌کم در حال تغییر بود و «عمرا» جایش را به «تا نیم‌فصل» داد. دروازه‌بان پرسپولیس در مصاحبه‌اش گفت: «حداقل تا پایان نیم فصل و به خاطر هواداران پرسپولیس در این تیم باقی خواهد ماند و در صورتی که قصد خروج از باشگاه را هم داشته باشد، پس از نیم فصل اول لیگ هجدهم این اتفاق رخ خواهد داد.»

 23 تیر 97؛ بیرانوند: می‌توانم 18 برابر پرسپولیس پول بگیرم

«می‌توانم ١٨ برابر پرسپولیس پول بگیرم؛ پیشنهادهای زیادی دارم. از دینامو اوکراین، بشیکتاش ترکیه، تورینو ایتالیا و تیمهایی از هلند و پرتغال پیشنهاد دارم. پیشنهاد دینامو که قطعی است و آنها آماده عقد قرارداد هستند. البته خودم دوست دارم به تورینو بروم. تا دو روز آینده همه چیز مشخص می شود».

 25 تیر 97؛ بیرانوند در پرسپولیس ماندنی شد.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۳۶

 • سامان

  از ندونستن ميان اين رفتارا
  بوي نپخته ميده هنوز بيرانوند
  البته دروازبان اينده داري ميتونه باشه ولي فكر هم نميكنم ضرر عجيب غريبي رفتنش به تيم برسونه حتي همين الان كه دوران محروميتو ميگذرونيم
  به هر حال چه با ما و حتي چه بر ما هركجا كه رفت موفق باشه و

  با ارزوي پختگي براي بيرانوند

  • استقلال سلحشور

   منصوریان فقط خوب شناخته بودش برا همین میگفت هنوز زوده به پرسپولیس بری که الان مشخص شد راست میگفت

  • hamed

   مؤمن الان رادوشوویچ میخواد جای بیرو رو پر کنه حداقل دو کلاس پایین تر از بیرانوند هست.
   اگه میرفت همون اولین بازی حذف جلوی الدوحیل مسجل میشد.

  • پرسپولیس یک هویت

   بیرانوند نه پرسپولیسیه نه استقلالی هرجا پول خوب بده اونجاییه

 • پیروزی

  زکی!!!!!!

 • امیر

  ای کاش یکی از این تیمها که بهش پیشنهاد داده همین الان یه قرارداد باهاش ببندن واسه نیم فصل به بعد
  میترسم دیگه پیشنهاد گیرش نیاد
  ولی خداییش آقای طارمی ببین چیکار کردی
  باعث شدی که هر کی رفت کلی فحش بخوره که تو این شرایط ولمون کردن
  یه سریا هم دلشون نمیاد برن تو این شرایط مثل ممد انصاری
  یه سریا هم که مثل بیرو مجبورن از پیشنهادات خفن بگذرن و شاید سرنوشتشون تغییر کنه
  آقای طارمی پول انقدز ارزش داشت؟

  • hamed

   داداش طارمی حق رو به خودش میداد ولی چرا مدیران اون موقع به رسیدگی نکردن که محروم نشن؟؟!!!

 • تاج سر فوتبال آسیا

  با خودت چند چندی عقاب!!!!!!!!!!!!

  • ۶تقلال

   ۶تایی ها هیسسسسسس

  • استقلال سلحشور

   از بسکه میشینه فیلم هندی میبینه

  • ایدا سادات 25بهمن 1380

   با خودش می گه 66666666666

 • kian

  عمرا این یه پیشنهاد خوب داشته باشه مگه تیمهای بزرگ با یه پنالتی گرفتن بازیکن میگیرن والا بخدا ۱۸ برابر پول ما هم باور کردیم این حرفا فقط واسه اینه که بگه من تعصب دارم که موندم مردم هم که سریع گول میخورن

  • میلاد ح

   مگه ۱۸ برابر پول چیه که تعجب داره،پولیه که تیام با شش ماه فوتبال توی ایران از یک تیم ایرانی داره میگیره تو فکر کن یک بازیکن تیم ملی تو جام جهانی که بهترین امتیاز فنی بین بازیکن ایران گرفته ۱۸ میلیارد نخواهنش.همین تیم عربی به امید ابراهیمی ۳۰ساله دارن ۱۰ میلیارد میدن پس.....

  • ￵ارش

   چی میگی تو.تو جام جهانی فقط یه گل خورد و بسیار مطمن ظاهر شد تو واکنش خروج از دوروازه همه چیزش عالی بود شمایید که همیشه دنبال تحقییر کردن بلزیکناتون هستین

  • ....

   تعجب نداره دوست عزیز پول ما بی ارزشه واسه همین یک میلیون یورو ميشه 18 برابر ایران. مث پولی که تیام میگیره تقریباً ده برابر بازیکنای دیگه شیشتقلال

 • مهدی

  داره پرسپولیس رو سرکیسه میکنه

 • امیرحسین تاجی

  میگن ادما رو باید موقع عصبانیت بشناسی و بفهمی تو دلشون چیه!
  قشنگ مشخصه که بیرانوند دلش با جعلپولیسه!!

  • ff

   این که میگی میگن اشتباهه.بگو میگم.

 • Perspolis fc

  امیدوارم بیرانوند نیم فصل اول رو خوب بدرخشه تد با اختلاف اول باشیم و ایشالله پیشنهادهای خوبیو توو نیم فصل بهش بدن و از پرسپولیس لژیونر اروپا باشه و ما هم یه جایگزین خوب مثل مظاهریو بیاریم.
  با این حرفای میرم و نمیرم نمیزاریم حاشیه درست شه.

 • Hamed

  دیالوگ ماندگار:قهرمانی آوردیم که هواداران پرسپولیس خواب آن را نمی دیدند.
  خخخ

  • مسعود گل باشی

   ماندگار شد تو تاریخ فوتبال جهان خخخخ

 • مارتیا

  ادمیه که مواقع حساس نمیتونه خودشو کنترل کنه و به شدت جوگیر؛اگه واقعا پیشنهادیه که ۱۸برابر پرسپولیس بهش میدن چرا وایساده!؟ما هواداران پرسپولیسم راضی هستیم بره چون پول خوبی گیر باشگاه میاد؛و باشگاه هم که از توان پول دادن به بازیکنا عاجزه؛من که یادم نمیاد بیرانوند سیو تاثیر گذاری تو پرسپولیس داشته؛همش از برکات سید جلاله

  • ￵ارش

   از طرف خودت صحبت کن کی هستی که فک میکنی از طرف منو بقبه هم نظر بدی .مطمنم شما هوادار پزس نیستی اگه باشی باید تاسف خورد چنین هوادارایی بین قرمزا هست

برچسب ها