نظرسنجی بزرگ سایت نود؛ بهترین دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر را انتخاب کنید

نظرسنجی-بزرگ-سایت-نود؛-بهترین-دروازهبان-تاریخ-لیگ-برتر-را-انتخاب-کنید

وبسایت رسمی برنامه نود - در انتخاب تیم منتخب تاریخ لیگ برتر شرکت کنید.

به گزارش سایت نود، در آستانه آغاز هجدهمین دوره لیگ برتر، سایت نود ، اقدام به انتخاب تیم منتخب ادوار این مسابقات نموده است. البته این کار با توجه به رای مردم خواهد بود. از همین رو بهترین های هر پست با توجه به عملکردشان در دوره های گذشته لیگ، با توجه به نظر کارشناسان سایت نود معرفی شده اند. انتخاب نهایی بازیکنان حاضر در تیم منتخب با توجه به رای کاربران سایت نود انجام خواهد شد. این نظرسنجی در صفحه اصلی سایت موجود است

 بخش اول نظرسنجی از کاربران سایت مربوط به انتخاب بهترین دروازه بان  تاریخ لیگ برتر است.بازیکنانی به عنوان گزینه انتخاب شده‌اند که حداقل 50 بازی در تاریخ لیگ برتر انجام داده‌اند و از نظر افتخارات و پارامترهای آماری نظیر تعداد کلین‌شیت، درصدکلین شیت، میانگین گل‌خورده در هر بازی در زمره بازیکنان شاخص این مسابقات هستند.

با صعود شموشک به لیگ برتر، فرصت درخشیدن برای بسیاری از بازیکنان جوان این تیم ایجاد شد که برخی از این بازیکنان تبدیل به چهره‌های شاخص در تاریخ لیگ برتر شدند. یکی از این بازیکنان رحمان احمدی بود که با ارائه بازیهای خوب در شموشک مورد توجه تیمهای بزرگ از جمله سایپا قرار گرفت و این تیم را در تنها قهرمانی‌اش در تاریخ لیگ برتر همراهی کرد. احمدی در 3 مقطع مختلف در سپاهان حضور داشت و در هر مقطع یک قهرمانی به دست آورد.درخشش احمدی باعث حضور او در پرسپولیس شد ولی او در این تیم عملکرد قابل توجهی نداشت. رحمان احمدی به همراه مهدی رحمتی با 4 قهرمانی پرافتخارترین دروازه بان تاریخ لیگ برتر و با 99 کلین شیت ، از این نظر در رتبه دوم قرار دارد.

 

علیرضا بیرانوند فوتبالش را در لیگ در نفت تهران آغاز کرد و با توجه به فیزیک بدنی متمایز،  نظرها را جلب کرد و دو تیم مطرح پایتخت خواهان جذب این بازیکن شدند تا اینکه در ابتدای لیگ شانزدهم بیرانوند به پرسپولیس پیوست و با این تیم نه تنها به 2 قهرمانی پیاپی رسید بلکه با درخشش در این تیم آمار منحصر به فردی در خود در تاریخ لیگ برتر به جای گذاشت.

این دروازه‌بان با 53% کلین شیت بیشترین نسبت کلین‌شیت را در بازیها دارد و تنها درواه‌بانی است که در بیش از نیمی از بازیها موفق به بسته نگه داشتن دروزاه‌ اش شده است. این دروازه‌بان با دریافت تنها 0.63 گل در هر بازی از این نظر هم رکورددار است

اقتدار سپاهان در فوتبال ایران با نسلی آغاز شد که آرمناک پطروسیان اصلی‌ترین مهره آن بود. این دروازه‌بان با سپاهان تبدیل به اولین قهرمان غیرتهرانی تاریخ ایران شد.آرمناک مدتی را نیز در ذوب‌آهن اصفهان گذراند. این دروازه‌بان رکورد تاریخی 704 دقیقه گل نخوردن را از خود به جای گذاشت که این رکورد تا فصل گذشته پابرجا بود.

تقریبا در صدر اکثر ترینهای آمار مربوط به دروازه‌بانی، نام سید مهدی رحمتی به چشم می‌خورد. این دروازه‌بان علاوه بر اینکه پرافتخارترین دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر است. بیشترین تعداد بازی، تعداد کلین‌شیت و مهار پنالتی را به نام خود ثبت کرده است.این دروازه بان در فجرسپاسی به فوتبال ایران معرفی شد و پس از آن دو بار به همراه سپاهان و دو بار به همراه استقلال قهرمانی ایران را تجربه کرد.

وحید طالب لو در سنین جوانی توانست مرد شماره یک استقلال شود و با عکس‌العمل‌های به‌یادماندنی خود محبوب هواداران استقلال شد. این بازیکن برای کسب پیراهن شماره یک استقلال رقیب قدرتمندی به نام سید مهدی رحمتی داشت و توانست این دروازه بان مطرح را کنار زند و در این تیم بدون رقیب باشد ولی اوضاع برای طالب‌لو دائما به این نحو نبود و از لیگ یازدهم مجبور به جدایی از این تیم شد. طالب لو در زمان حضور در استقلال دو بار به قهرمانی رسید ولی پس از آن در سایر تیمها توفیقی نداشت.مصدومیت سنگینی که طالب‌لو در شاهین بوشهر به آن دچار شد تا مدتها وی را از سطح یک فوتبال ایران دور و عمر فوتبالش را کوتاهتر کرد.

 

در سالهایی که دروازه پرسپولیس تبدیل به پاشنه آشیل این تیم شده بود و سرخپوشان گلرهای متعددی را درون دروازه مورد آزمایش قرار دادند یک دروازه‌بان برزیلی فریادرس این تیم شد و دروزاه پرسپولیس را تبدیل به یک قلعه تسخیرناپذیر کرد.نیلسون از نظر متوسط گل خورده و درصد کلین شیت در رده دوم بهترین دروازه‌بانان تاریخ لیگ برتر است.

این دروازه‌بان هم در پرسپولیس و هم در استقلال دروازه‌بان موفقی بود و آمار قابل قبولی از خود به جای گذاشت.

به جز دروازه‌بانهایی نظیر ابراهیم میرزاپور، حسن رودباریان، فرناندو دخسوس نیز شایستگی حضور در بین بهترین دروازه‌بان را داشتند که به علت محدودیت در تعداد گزینه‌ها در لیست قرار نگرفتند.حسین حسینی نیز علیرغم درخشش در فصل گذشته با توجه به اینکه تعداد بازی‌اش در لیگ برتر به حدنصاب نرسید واجد شرایط حضور در این لیست نبود.

اختصاصی

نظرات ۲۱۱

 • Taj Kabir

  اصن مگعـ داریم از رحمتی بهتــر ! عشقی با معرفت

  • امیر حسین

   داداش تعداد بازی ها شو نگاه کن بعد قربون صدقه برو بعد تعداد بازی هاشو میانگین بگیر بعد بگو درصد% رحمتی 40 هست درصد% بیرانوند 53 هست خخخخخخخ

  • Ehsan

   من نه استقلالی ام نه پرسپولیسی (طرفدار فولادم)
   1 - که معلومه که تعداد بازی بره بالا درصد کلین شیت میاد پایین !
   2- به علاوه استقلال و سپاهان یه تیم معمولا تهاجمی بودن در گذشته و دفاع بهو بردن 1-0 بازی ها به سبک امروز مخصوصا تو پرسپولیس نبود !
   3- در تاریخ کل لیگ برتر آقای رحمتی در دوران اوجش بهترین بودن ( یه یاد بیارین بازی هایی که همه تموم شده میدونستن اما رحمتی یه تنه بازی رو در اورد برای تیم ! حتی تو شکست های سنگین رحمتی اگه نبود 10 برابر بیشتر میخوردن)
   پنالتی بازی اس- نفت تهران - دربی پرسپولیس - بازی های لیگ قهرمانا سپاهان(معرکه بود ! ) ...
   4- یادتون میاد که داشتن رحمتی آرزوی هر تیمی بود .( دوره ای که قرار داد بیشترین بازیکن 500 میلیون بود) و رحمتی تو استقلال بود پیشنهاد 8 میلیاردی داشت از باشگاه های عربی ! ( به پول الان شاید بالای 20 میلیارد شه ! ) ......

  • olia

   احسان جان اصلا تابلو هست که نه استقلالی ای نه پرسپولیسی.
   در ضمن امسال که کل گل زده های استقلال فقط چند گل از تفاضل گل پرسپولیس بیشتر بود. درسته این سه سال اخیر پرسپولیس کمترین گل خورده رو داشته اما اگه دقت کنی بیشترین گل زده رو هم داشته و آقای گل و بهترین پاسور لیگ هم پرسپولیسی بوده. توی توهم زندگی نکن برادر من. بیا به دنیای واقعیت.

  • پرسپولیسیه مغرور

   آره داداش احسان دربی رو که خوب یادمونه مخصوصا اون دربی ایموند زاید که نه بلکه خوده رحمتی هم یادش نمیره

  • نظرپسرسرخ بجنوردی

   نه نداریم والا...

   کی میتونه شیش تا از العین بخوره....نه کی میتونه..

  • ss

   امیرحسین جان چطور دروازه بانی که تا قبل از جام جهانی بهش توهین میکردید و میگفتید هر توپ در 4چوب اش = گل رو با رحمتی مقایسه میکنی که در اوجش بازیکنا تک به تک کامل هم که باهاش میشدند احساس میکردند گل زدن غیر ممکنه ؟؟!!

  • مافیای سرخ

   هرکس غیر سید مهدی رحمتی بگه واقعا بی انصافه .....

  • Ali

   آقا احسان باشه تو استقلالی نیستی

  • حسین

   اره ۳ بار

  • گروهانک سرخک

   فقط بیرانود   چون فقط اون می تونه یک بازیکن درجه سه را آقایرگل و‌مرد سال آسیا کنه

 • nima

  کاری به رنگ ها ندارم
  ولی واقعا تو تاریخ رحمتی با اقتدار بهترین بوده

  • حمید

   بهترین دروازبان فقط نیلسون بود.اگه غیر حرفه بودن درخشان نبود نیلسون امارش خیلی بهتر بود واقعا از عابدزاده هم سر تر بود

  • هایزنبرگ

   اگه آرمناک پطروسیان رو دیده باشی این حرف رو نمیزنی، خیلی دروازه بان کاملی بود

  • قرمزترین پسر دنیا

   اگه کاری به رنگ نداری آرمناک با اختلاف بهترین بود

 • وحید

  بدون تردید سید مهدی رحمتی

 • Reza

  علیرضا بیرانوند ب نظرمن ازهرلحاظ ک حساب کنی بهتراز همشون هس

  • مسعود گل باشی

   اره مخصوصا تو چالش مانکن

  • Ahmad

   قبول دارم بیرانوند تو جام جهانی عملکرد عالی داشت ولی تا قبل از جام جهانی چیکار کرده که این حرفو میزنی فقط چون دروازه بان تیمته گلایی که خورده رو یادت رفته؟؟ که فقط نگاه میکنه به توپ!" رو شوتای زمینی ضعف نداره؟؟خریبین هرچی رو زمین زد رو خورد بعد میگی بهترین دروازه بانه؟؟

  • Ehsan

   آره از لحاظ هیس نشون دادن به هوادار هم بهتر از همشون هس

 • Farhad

  بیرانوند با اختلاف عقاب ایرانه، تقدیر اینه که علیرضا بعد از عابدزاده بهترین دروازه بانه ایرانه، الان علیرضا بهترینه، بهترین در فنی بودن و البته بدون حاشیه سازیها در تیم پرسپولیس و بدون توطئه کردن در تیم خودش و تیم ملی علیه مربیش و هم تیمیاش.

  • مهدی

   بزار حداقل پست همه قهر و آشتی های بیرانوند از صفحه اول پاک بشه بعد بگو بدون حاشیه بوده :))))))

  • علی ۳۰ ثانیه

   بگم بهش بیاد هییییییس رو بهت نشون بده تا حاشیه هاش رو یادت بیاد!!!!!!؟؟؟

  • مهدی

   کی تو خواب دیدی با اختلاف به گرد پای رحمتی نمی رسه

 • مسعود

  ارمناک پطروسیان سپاهان یه چیزه دیگه اس.

  • گلوبول قرمز کوچولو

   من پرسپولیسیم و با تمام احترام برای بقیه دروازه بانهای عزیز کشورمون که زحمت زیادی کشیدن ولی حرف شما دوست عزیز سپاهانی رو تایید میکنم. واقعا بهترین بود. آرمناک خیلی کم اشتباه ، شش دانگ، دایوهای فوق العاده و سیوهای شگفت انگیز داشت. طوری که گل زدن به آرمناک وقتیکه روی فرم بود، واقعا غیر ممکن بود و همیشه بازی سپاهان و پرسپولیس واقعا قشنگ از آب درمیومد، تقابل عقاب آسیا احمدرضا عابدزاده و آرمناک پطروسیان واقعا جذاب و دیدنی بود. اسطوره ای بود برای خودش.
   یعنی با اختلاف یه سر و گردن از همه این دروازه بانها سر تر بود. ولی من مطمئنم چون یسری بچه کوچولوها که اون دوره و فوتبال اون زمان رو ندیدن و اصلا نمیدونن آرمناک کی بوده، رای میدن و بیشتر مردم ما هم که رنگی رای میدن، کلا آرمناک پطروسیان که از همه بهتر بوده، رای نمیاره.
   همیشه یا یه استقلالی رای میاره و یا یه پرسپولیسی.
   من پرسپولیسیم ولی با احترام برای همه ی دروازه بانها، با اختلاف زیاد، آرمناک بهترین بود.

  • سرخ

   منم تا عکسش رو تو لیست دیدم فارق از پرسپولیسی بودنم گفتم آرمناک . اینایی که نظر دادن خیلیاشون سنشون به بازی های آرمناک قد نمیده در نتیجه نمیشه بهشون خورده گرفت.

  • طرفدار

   اینا تهش رحمتی رو یادشون باشه. آرمناک رو شاید اسمش رو هم ندونن بازیش که بماند. اگه رنگی نگاه نکنیم آرمناک اوله .دروازه بان خیلی خوبی بود

 • ایمون زاید

  کاری به لیگ برتر ندارم
  احمدرضا عابدزاده بهترین دروازبان تاریخ ایران

  با احترام به ناصرخان

  • آرمان استقلالی

   ب ترتیب مرحوم ناصر حجازی با اخلاف اول...سید مهدی رحمتی دوم...عابدزاده سوم ...

  • محسن

   من خودم پرسپولیسی ام .....
   اما ناصرخان یه چیزی دیگه بود و حیف که استقلالیا تو زمان مربی گری ایشون ارزشو احترام اقای حجازی رو زیر سوال بردن !

  • es

   اول اینکه ناصر حجازی بهترین دروازه بانه دوم اینکه عابدزاده از استقلال رف به پرسپولیس

 • فقط عابدزاده

  نیلسون انصافا دروازبان خیلی خوبی بود

 • سینا ذراری

  سید مهدی رحمتی

 • پرسپولیس قهرمان

  به غیر از اولی بقیه از ترتیب از بالا به پایین بهترین هستند‌

  • hamed ss

   یهو میگفتی بیرانوند بهترینه ملت یه کم میخندیدند بهت...

   رحمتی عشقه تازه بعدش حسین حسینی هست نه کس دیگه...

برچسب ها