جزییات برنامه ۵ میلیون دلاری کی‌روش برای آماده‌سازی تا جام ملت‌ها

جزییات-برنامه-5-میلیون-دلاری-کیروش-برای-آمادهسازی-تا-جام-ملتها

وبسایت رسمی برنامه نود - کارلوس کی‌روش برای آماده‌سازی تیم ملی تا جام ملت‌های آسیا خواستار بودجه‌ای در حدود ۵ میلیون دلار شده است.

به گزارش وبسایت نود، بلافاصله بعد از اتمام جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، جلسات کارلوس‌ کی‌روش و فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد این مربی پرتغالی برگزار شد و این مربی این بار تاکید کرد که برای ماندن در ایران به قول و قرارهایش با مقامات فدراسیون فوتبال اکتفا نمی‌کند و برای برگزاری اردوهای تدارکاتی نیازمند تضمین است.

دو خواسته مهم کی‌روش برای تمدید قرارداد

او در دیدار با مهدی تاج خواهان دو مساله بسیار مهم از دیدگاه خودش شده است: نخست رفع مشکل سربازی بازیکنان جوان تیم ملی و دوم، قطعی شدن برگزاری اردوها و بازی‌های تدارکاتی در شش ماه آینده.

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان که در خلال جام جهانی قول داده بود که قرارداد سرمربی پرتغالی تمدید می‌شود، تمام زور خود را برای گرفتن معافیت سربازی هفت بازیکن جوان تیم ملی زد اما با واکنش منفی ستادکل نیروهای مسلح مواجه شد تا حداقل از گرفتن معافیت دائم این بازیکنان منصرف شود و به گرفتن مجوز خروج از کشور در آستانه مسابقات و اردوها اکتفا کند.

اما مهم‌ترین خواسته کی‌روش گرفتن معافیت سربازی بازیکنان نیست و او به برگزاری ارودها و بازی‌های تدارکاتی در خلال لیگ‌برتر تاکید دارد. در کنار دادن تضمین برای برگزاری برنامه‌های تیم ملی، کی‌روش انتظار دارد تیم ملی با تیم‌های خوبی بازی تدارکاتی داشته باشد و دیگر به خاطر برگزاری بازی‌ با تیم‌های مانند سیرالئون و توگو تیم ملی مورد تمسخر قرار نگیرد.

پنج مرحله اردوی آماده‌سازی در شش ماه

سرمربی تیم ملی برای آماده‌سازی تیم ملی جهت حضور قدرتمند در جام ملت‌های آسیا درخواست برگزاری ۵ مرحله اردو کرده که برای هر کدام از این اردوها تعطیلاتی در نیم فصل نخست لیگ برتر در نظر گرفته شده است. هر چند برخی از این اردوها بلند مدت نیستند و در قالب مینی کمپ‌ و در چند روز برگزار می‌شود.

عمده تمرکز کی‌روش در این اردوها روی بازیکنان داخلی است که اگر ترکیب تیم ملی دست‌خوش تغییر و تحول نشود، تعداد بازیکنان داخلی بسیار کمتر از جام جهانی شده است چرا که چندین بازیکن راهی لیگ‌های خارجی شدند.

از سوی دیگر، کی‌روش در نظر دارد برای جام ملت‌های آسیا هفت دیدار تدارکاتی در طول این ۵ اردو برگزار کند که در طول شش ماه آینده تعداد بازی قابل قبولی جهت آمادگی تیم ملی به نظر می‌رسد.

هفت دیدار تدارکاتی با تیم‌های قدرتمند آسیا

تیم ملی در دوره گذشته جام ملت‌های آسیا تنها یک بازی تدارکاتی برگزار کرد که در مقایسه با این هفت دیدار، بسیار ناچیز بود.

سرمربی پرتغالی تاکید کرده که برای جام ملت‌های آسیا تیم ملی نیاز به بازی با تیم‌های خوب آسیا نظیر ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا و ... دارد و حتما نیازی به بازی با تیم‌های اروپایی، آمریکایی و آفریقایی نیست.

پنج میلیون دلار برای اجرای برنامه‌های کی‌روش

طبق برآوردهای کی‌روش تیم ملی برای برگزاری پنج مرحله اردو و هفت بازی تدارکاتی نیازمند ۵ میلیون دلار است که رقم بزرگی است و باید دید فدراسیون توان تامین این مبلغ را دارد یا خیر؟

هر چند مهدی تاج از مسعود سلطانی‌فر درخواست کرده این مبلغ تامین شود چرا که این فدراسیون منبع مالی برای برگزاری چنین اردویی ندارد و حالا حالاها هم پاداش تیم ملی در جام جهانی به فدراسیون فوتبال واریز نخواهد شد.

ماموریت دولت به سلطانی‌فر برای نگه داشتن کی‌روش در ایران

مسعود سلطانی‌فر که از موفقیت تیم ملی در جام جهانی راضی است، اخیرا پیام رهبری را در رسانه‌ها عنوان کرده که آیت الله خامنه‌ای خطاب به تیم ملی اقتصادی دولت فرموده است: «از تیم اقتصادی دولت می‌خواهم مثل تیم ملی فوتبالمان که در رقابت‌های جام جهانی دلاورانه و با اقتدار جنگیدند و کاری کردند کارستان و به ویژه آن دروازه‌بان خوب تیم، برای حل مشکلات تلاش کنند.»

سلطانی‌فر به جهت خوشحالی مردم و افزایش نشاط اجتماعی با موفقیت‌های تیم ملی، از دولت ماموریت گرفته که قرارداد سرمربی تیم ملی را تمدید کند و باید دید می‌تواند تضمین مدنظر کی‌روش درباره برگزاری برنامه‌های تیم ملی را بدهد یا خیر.

 

1004

 

ایسنا

نظرات ۱۳

 • دبل.۶:::::::۶+۶

  اقای کیروش .ولمون کن.....این همه هزینه کنی که بری با دفاع اتبوسی حذف بشی ......بس کن ....سربازی هم تو کشور ما قوانین خاص خودش را داره
  مگر شما قرار نبود بری مربی .مصر و یا افریقای ج بشی....

 • کیومرث

  در مورد سربازی به نظرم قانون باید برای همه به طور یکسان اجراء بشه منتهی میشه مثل معافیت تحصیلی ، معافیت ورزشی موقت تا پایان دوران حرفه ای بازیکن در نظر گرفت و این باید در مورد تمام ورزشکارای حرفه ای المپیکی و بازیهای آسیایی وجود داشته باشه . به نظر من بهترین راهکاره هم قانون به طور یکسان اجراء شده هم ورزشکار حرفه ای تو اوج مجبور نمیشه بره سربازی .
  در مورد برگزاری اردوهای آماده سازی هم جام جهانی نشون داد چقد بهش نیاز داریم ؛ ما بازی به بازی بهتر شدیم ؛ بنابر این باید هزینه کرد و امکانات داد بعد این همه توقع داشت ، ما بازیهای تدارکاتی کم و ضعیف داشتیم توقع هم داشتیم . هر چند با همین امکانات حداقلی هم بهترین نتیجه تاریخ ایرانو گرفتیم .
  تمدید قرارداد کی روش تا ۲۰۲۲
  زنده باد ایران
  درود بر کی روش کبیر
  همه برای ایران

 • علی

  پنج میلیون دلار آخه؟اصن شوخیشم قشنگ نیس...ینی ایران تا حالا 3 بار قهرمان شده 15 میلیون دلار خرج کرده؟

 • ایمون زاید

  چه خبره آقا؟
  پنج مرحله اردو تو شش ماه؟ خب یه دفعه لیگ رو تعطیل کنید برید پی کارش. لیگ قهرمانان هم فرمالیته

  پنج میلیون دلار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اوکی حرفی نیست
  ایشونم ضمانت کتبی بده که بعد از اینکه این 5 میلیون دلار رو خرج کرد تیمو قهرمان آسیا میکنه
  نه اینکه بره اونجا از استرالیا یک صفر ببازه بیاد بگه بریزید تو خیابون جشن بگیرین

  ضمانت کتبی

  ادمین لطفا

 • آبی آسمونی

  تیم ملی خیلی با اینهمه کمبود خوب کار کرده ،فقط یه مشکلی که ماها داریم اینه که خیلیامون باکمترین سواد فوتبالی، میایم کارشناسی میکنیم، به امید قهرمانی آسیا

 • Amirhossein

  آقای سلطانی فر
  شما لطف کنین کیروش رو اخراج کنین ما بیشتر خوشحال می شیم

 • Hamed

  کیروش دیگه شورشو درآورده اخه به توچه که بازیکنا باید معاف بشن؟!!

 • مهرداد

  حالا به نظر شما هر باشگاه 40 میلیارد پول مردم بدبخت رو خرج بوگاتی بازیکنان شون کنند که روی هم میشه 600میلیارد یا نه... یک دهم این پول خرج تیم ملی بشه برای موفقیت ایران مابقی 9/10این پول که 540میلیارد میشه برگرده تو بیت المال کمک مردم و زیرساخت.... خودتان بگید

 • كارلوس قهروش

  هميشه پاي چندميليون دلار در ميان است
  وگرنه
  قهر ميكند

 • یک پرسپولیسی

  لطفاً این پول رو تامین کنید اگه واقعاً دنبال قهرمانی تو آسیا هستید حداقل باید فهمیده باشید وقتی کیروش چیزی میگه اگه انجام بدید میشه به این تیم امید داشت و تو فینال خودمون رو ببینیم همونطور که اگه قبل از جام جهانی کمکش میکردیم شاید صعود میکردیم خیلیها میگن پرتقال و اسپانیا قوی نبودند ولی کیروش به این حرفها کاری نداشت اون از روز اول امید به صعود داشت و میتوانستیم صعود کنیم اسپانیا و پرتقال قوی نبودند مراکش که قوی بود ولی جلوی ما کم آورد و سر تعظیم فرود آورد و همین تیم قوی مراکش به پرتقال باخت ولی ما مساوی گرفتیم ازش خواهشاً بزارید بعد از چهل و اندی مزه قهرمانی رو بچشیم

برچسب ها