مسوت اوزیل به نشانه اعتراض از فوتبال ملی کناره‌گیری کرد

مسوت-اوزیل-به-نشانه-اعتراض-از-فوتبال-ملی-کنارهگیری-کرد

وبسایت رسمی برنامه نود - ستاره آلمانی آرسنال تصمیم به کناره گیری از فوتبال ملی گرفت. 

به گزارش وبسایت نود، مسوت اوزیل که پس از ناکامی آلمان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و حذف این تیم در مرحله گروهی مورد انتقاد بسیاری از رسانه های این کشور و اعضای فدراسیون فوتبال آلمان قرار گرفت، اعلام کرده تصمیم به کناره گیری از فوتبال ملی در ۲۹ سالگی گرفته است. 

ملاقات اوزیل و ایلکای گوندوغان ترک تبار با رییس جمهور کشور ترکیه پیش از جام جهانی باعث جنجال زیادی در آلمان شد و عده زیادی اعتقاد دارند این اتفاق باعث بر هم خوردن جو اردوی تیم ملی و در نهایت ناکانی مانشافت شد. رییس فدراسیون فوتبال آلمان پس از جام جهانی از سکوت اوزیل در مورد این اتفاق انتقاد کرد و مدیر تیم ملی هم عنوان کرد از دعوت کردن این بازیکن به تیم برای جام جهانی پشیمان شده اند. 

ستاره آرسنال امروز با انتشار بیانیه ای از تصمیم خودش برای ملاقات با رییس جمهور ترکیه دفاع کرد و در نهایت اعلام کرد به دلیل بی احترامی که به او از سوی فدراسیون فوتبال آلمان شده تصمیم گرفته دیگر برای ژرمن ها بازی نکند. 

اوزیل در ۹۲ بازی ملی موفق شد ۲۳ بار گلزنی کند و با آلمان فاتح جام جهانی ۲۰۱۴ شد. 

۲۰۳۱

اختصاصی

نظرات ۳۲

 • FC BAYERN

  خدا رو شکر ! بی خاصیت پر ادعا!! بره همون سرود ملی ترکیه رو بخونه بهتره!!! ناسپاس قدر نشناس!

  • نوید

   جناب قبل اینکه حرف بزنی و یکی رو بهش توهین کنی اصل ماجرا رو تحقیق کن و تفهیم شو بعد نظر بده. امثال تو از اونایی که اگه قدوس نمی اومد بهش برچسب بیغیدت رو میزدین. ولی اینجا که طرف رفته مملکت خودش برعکس دارین قضاوت میکنین . با خودتون چند چندین؟؟؟

  • Mahan XIII

   آقای نوید، چرا ماجرا رو منحرف می‌کنی دوست عزیز؟ اوزیل باید از اول برای تیم‌ملی ترکیه بازی می‌کرد. من هیچوقت از بازیکن خارجی (به جز دورگه) در تیم‌ملی راضی نبوده و نیستم. وقتی آدم از امکانات یه کشوری استفاده می‌کنه و سرود ملی اون کشور رو نمی‌خونه پس قطعا خودشو جزئی از اون کشور نمی‌دونه. امثال این آدم، هیچ تعصبی به اون تیم ندارن.
   من شدیدا از نبود بازیکن بی‌تعصبِ خارجی استقبال می‌کنم.
   مخالفین آلمان، قهرمانی‌های مانشافت در ادوار گذشته جام‌جهانی رو نمی‌بینن! این همه ستاره اصیل ژرمن رو نمی‌بینن! و همش دارن گیر میدن به امثال اوزیل! آلمان با دعوت اینجور بازیکن‌‌ها فقط بهونه داده دست کسایی که چشم دیدن افتخارات آلمان رو ندارن. خوبه یکم آدم احترام بذاره به افتخارات تیم‌های رقیب.

  • ایمون زاید

   من نمیدونم چه اصراریه که بعضیا در مورد همه چی نظر میدن
   روی سخنم با افرادی مثل سولدوز تراختور و بقیه س که اومدن در مورد این پست حرفای فلسفی میزنن

   آخه چه ربطی به شما داره اصلا؟
   نمیشه یه دفعه هم که شده بی نظر باشید؟

  • تراختورچی

   بازیکن واسه بازی تو تیم ملی پول نمیگیره. طرف هم بازیکن رئال و آرسنال بوده پس واسه دیده شدن هم تو تیم آلمان بازی نکرده
   سبک بازیش فانتزی هست نه در گیرانه اینا فک میکنن هر کی مثل کمال گتوزو و روزبه پوگبا خطا نکنن غیرتی نیستن

  • رامین تتاج

   بازیکنای تیم ملی آلمان باید آلمانی باشنن نه مهاجر

 • سولدوز تراختور

  واقعا نژاد پرستر از این المانیها ندیدم.همین بازیکنان نبودن غیر ممکن بود اینا قهرمان جهان بشن واقعا نمک نشناسن...

  • Mahan XIII

   کاملا مشخصه داری تعصبی حرف میزنی. تاریخچه آلمان رو یه نگاه بنداز، تعداد و جزئیات قهرمانی‌های گذشته‌ی ژرمن‌ها در جام‌جهانی رو ببین. نمک‌نشناس کسیه که از تمام امکانات مدرن آلمان استفاده کنه و در تیم پر افتخار بازی کنه و سرود ملی اون کشور رو نخونه. هیچوقت از حضور بازیکن خارجی در تیم‌ملی راضی نبودم.

  • Mahan XIII

   آلمان اگه نژادپرسته، پس این همه مهاجر ترک توی آلمان چیکار می‌کنن!!؟ یکم به جای تعصب، از منطقت استفاده کن

  • خبر درست

   انصافا تو بر چه اساسی میگی "همین بازیکنان نبودن غیر ممکن بود اینا قهرمان جهان بشن"؟واقعا اینو بر اساس کدوم دلیل منطقی میگی؟و دقیقا میدونی آلمان چند بار و با چه بازیکنانی قهرمان جام جهانی شده؟

  • سولدوز تراختور

   اقا ماهان اونوخت دید شما در مورد قدوس چی میتونه باشه؟یادم نرفته که بین تیم ملی ایران و سوئد دو دل بود چه حرفها براش که نمیگفتین یا اون بازیکن استرالیا که ایرانیه.قبول از امکاناتش استفاده کرده ولی هیچ کس نمیتونه به کشورش که سرزمین مادریشه پشت کنه.این المانیا که همون نازیها هستن میخوان کلا طرف به کشورش ارزش قائل نباشه که فک کنم به خاطر همین نژاد پرستی انگلیسیهام ازشون خوششون نمیاد.منظور من از اینکه این بازیکنان(تورک.لهستان و..)نبود اینا نمیتونستن قهرمان بشن منظورم جام جهانی قبلی بود نه اینکه کل تاریخ فوتبال المانو زیر سوال ببرم همه میدونن المان از قدیم تیم قدرتمندی بوده.

 • محمدمهدی

  سردار ازمون کی بودی تو.

 • Sasan Farhadi

  پیراهن مانشافت برای این قبیل بازیکنان بیش از حد گشاد است اوزیل باید در تیم درجه سه ترکیه بازی میکرد نه در بهترین تیم جهان
  لوو به این بازیکن هویت داد اما افسوس فقط سایه ای در زمین بود.
  کاش تعصب و جاه طلبی از علی دایی یاد میگرفت که حتی جلو مالدیو بوتان سریلانکا .... با تمام وجود بازی میکرد.

  • آراز

   این به اصطلاح مانشافت اگر همین بازیکنای درجه ی ۳ نبودن هیچی نبود!!!

 • فوتبالیست آینده

  بهتر اصلا بازیکن نیست

 • Vahid

  با اينكه در آلمان متولد شده حتي يك بار هم سرود تيم ملي آلمان رو نخوند ، الان فكر كردي آلمانيا ميان منت تو رو ميكشن
  تو آلمان متولد شدي ، رشد كردي ، پيشرفت كردي بعد خيانت ميكني فكر كردي آلمان به امثال مثل تو نياز داره بهتر از تو رو پروش ميده
  زنده باد آلمان
  آلمان برتر از همه

  • عارف 2000

   نژادپرستی هم بد دردیه

  • خبر درست

   در جواب عارف ۲۰۰۰ تو چه چیزی در این نظر فردی که با نام Vahid در این قسمت نوشته شده دیدی که در پاسخ در این بخش اونطور نوشتی "نژاد پرستی هم بد دردیه"؟هر چند با این طرز نوشتنش در مجموع موافق نیستم ولی کدوم جمله و کدوم قسمت از نظرش دقیقا و الزاما به نژاد پرستی ربط داشت؟لطفا بعضی ها هم بر اساس استباط شخصی خودشون این نظرو که با نام Vahid نوشته شده تجزیه و تحلیل و تفسیر نکنن و جواب بی ربط به این نوشتم ندن.

  • شیش

   آقای خبر درست چشات رو باز کن آلمان برتر از همه رو ببین
   خدا رو شکر مسلمانم و در دینم نژاد باعث برتری نیست و فقط تقوا عامل برتری انسان هاست

  • perspolis

   در جواب درست ، آلمان بالاتر از همه گ شعار نازیها هس ، که این نژادپرست که همون نازیها ادمش حساب نمیکنن ، گفته

 • مخالف کیروشم ولی حامی تیم ملی هستم

  نکنه با سردار آزمون نسبتی داری

 • babak

  دمش گرم.کار خوبی کرد تا المانهای مغرور و نمک نشناس حساب کار دستشون بیاد.اخه دیدار یه بازیکنم با رئیس جمهور کشورش به فدراسیون المان چه ربطی داره.حالا هم که تیم ملی المان در جام جهانی افتضاح به بار اورد میخوان همه کاسه کوزه رو بشکنن سر بازیکنان مهاجر و ترک تبار

  • سهراب

   ربطش اینه که اون آقای رئیس جمهور یه دیکتاتوره که روزنامه نگارهای آلمانی-ترک رو زندانی کرده بعد این اقا رفته با یه همچین آدمی عکس گرفته

  • mehrdad

   کشورش آلمانه که ایین همه امکانات داد بهش نه ترکیه

 • استقلال سلحشور

  فکر کنم با سردار مشورت کرده

 • علی دایی آقای گل جهان

  مردم چقدر پررو شدند..کشور المان چقدر پرررو شده، اوریل اصالتا ترک تباره و تا حالا هر چی بازه کرده برا المان، تو حق ترکیه ظلم کرده..بهتر بود از اول برا ترکیه بازی میکرد.قشنگی بازیهای ملی هم به همینه

  • تراکتوری

   دقیقا، بازیکنای ترک تبارآلمان وبازیکنای آفریقایی تبار فرانسه ظلم بزرگی درحق مردم ترکیه وآفریقا میکنن، آخه مگه میشه اینهمه افتخارات بیاری واسه آلمان آخرسرهم نژادپرستانه باهات برخورد کنن هم آلمان هم فرانسه اگه بازیکنای ترک وآفریقایی نبودن الان خیلی کرده بودن فقط یه قهرمانی داشتن اونم شاید

برچسب ها