شفر: کسی ادعا نکند لیگ روسیه برتر از لیگ ایران است

شفر-کسی-ادعا-نکند-لیگ-روسیه-برتر-از-لیگ-ایران-است

وبسایت رسمی برنامه نود - وینفرد شفر بعد از پیروزی سه بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی پاسخگوی خبرنگاران بود. 

به گزارش وبسایت نود، مشروح صحبت‌های او به شرح زیر است:

یک تبریک بزرگ به تیم خودم می گویم. از دقیقه اول بازی را کنترل کردیم و فوتبال خوبی انجام دادیم. گل اولی که به ثمر رساندیم بعد از برخورد به پای بازیکن تراکتورسازی بود و طبیعی است که وقتی تیم را تحت فشار قرار می دهید، آنها اشتباه کنند. همه کارهایی که در تمرینات و جلسات آنالیز انجام داده بودیم و صحبت هایی که با بازیکنان داشتیم تا درباره 3-5-2 چه کاری انجام دهیم، به زمین آوردیم و توانستیم برنده باشیم. دو گل به ثمر رساندیم که بعد از پرس تیم حریف بود. گل مرتضی تبریزی و گل فرشید اسماعیلی به این دلیل بود که ما ساماندهی خوبی در زمین داشتیم که بهتر از بازی با ذوب آهن و پیکان بود. تعریف و تبریک بزرگی برای تیم و همه بازیکنانم دارم. خیلی خوشحالم که بازیکنانم نظم و تاکتیکی که می خواستم را به زمین آوردم. این سومین دیدار ما با تیم جدیدی بود که در اختیار داریم. تراکتورسازی بازیکنان بسیار بزرگی در اختیار داشت اما مهم تر از همه چیز، روحیه و کار تیمی بود که ما به خوبی انجام دادیم. من وریا را تعویض کردم. او یک مقدار آسیب دیدگی داشت. اسماعیلی امروز خیلی خیلی خوب بازی کرد اما به دلیل بازی بعدی او را تعویض کردم و همچنین می‌خواستم نویمایر و گرو را در زمین تماشا کنم.

او افزود: روح الله باقری بازی به بازی بهتر می‌شود. امروز خیلی خوب جنگید و تلاش کرد و برای مدافعان حریف مزاحمت ایجاد کرد و همین موضوع باعث شد برای مدافعان حریف مشکل ایجاد شود. یکی از دلایل تعویض ها این بود که می‌خواستم بازیکنان جدید را در شرایط مسابقه ببینم. ما بازیکنان بسیار خوب و زیادی داریم. جام حذفی، لیگ قهرمانان و بازی های لیگ را در پیش داریم که مسابقات زیادی است و بازیکنان لازم است بعد از 60 دقیقه تعویض شوند. برای ما همه بازیکنان مهم هستند و تنها بازیکنان اصلی اهمیت ندارند. بازیکنانی مانند آذری، آقایی و دیگر جوانان نیز مهم هستند. یک مربی همیشه خوشحال می‌شود وقتی ببیند بازی قبلی تیم او خوب بازی نکرده اما با کارهایی که در تمرین و جلسات آنالیز انجام داده، تیم او بهتر می شود. ما بازی قبلی دو گل روی ضربات کرنر دریافت کردیم اما امروز هیچ فرصتی به حریف ندادیم.

سرمربی استقلال در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: در بازی با ذوب ‌آهن یک خبرنگار باهوش به من گفت که برای اولین بار 7 شوت داخل دروازه استقلال زده شد. ما در تمرین کار کردیم و بازیکنان خوب کار کردند و امروز دیدید که تنها یک شوت داخل چار چوب ما بود. دیشب در اتاقم جلسه ای با مدافعان و هافبک ها داشتیم و به آنها گفتم که روی ضد حملات برابر ذوب آهن فضای زیادی به حریف دادیم و این خیلی خوب است که ما روی آن کار می کنیم و امروز خیلی خوب بودیم. من همیشه درباره تیم خودم مثبت صحبت می کنم و اعتقاد دارم باید بهتر و بهتر شویم اما هیچ وقت راضی نیستیم. باید بازی به بازی بهتر شویم و از سال گذشته بهتر بازی کنیم. نمی توانیم اکنون بگوییم 3 بر صفر برنده شدیم و کار ما تمام شده است و فردا باید تمرین کنیم و ریکاوری داریم و باید بازی به بازی بهتر شویم.

شفر درباره وضعیت گرو و نویمایر و این موضوع که آیا این دو بازیکن تا بازی با السد به آمادگی کامل خواهند رسید، گفت: نه فقط این دو بازیکن بلکه همه تیم ما به آمادگی کامل می رسند. امیدوارم پس فردا فیلیپ از آلمان می آید و این برای ما خیلی مهم است و نمی شود که استقلال بی بدنساز باشد. گرو فصل گذشته در لیگ بازی کرده اما مارکوس به تمرینات بدنسازی بیشتری نیاز دارد زیرا 3 ماه است بازی رسمی نداشته است. قدم به قدم این بازیکنان را برای مسابقات آماده می کنیم.گرو باید سیستم تیمی ما را بشناسد. گرو در سمت راست به جای وریا غفوری به میدان آمد. او در پست اصلی خود به میدان نرفت اما جانشین وریا شد و بازی خوبی به نمایش گذاشت و سپس به پست اصلی خود رفت. من مطمئن هستم که بازیکنان جدید ما، تبریزی و همام از عراق می توانند به ما کمک کنند. نکته مهم برای من این است که بازیکنان جدید نباید تنها یک فوتبالیست خوب باشد و باید از نظر شخصیتی نیز به ما کمک کند.

او درباره نقش هواداران در برد استقلال تصریح کرد: امروز یا فردا پنجاهمین سالگرد فوتبال حرفه ای من است و هیچگاه شبیه آنها را ندیدم. هواداران هر زمان به آنها نیاز داریم به کمک ما می آیند. خوشحالم وقتی بازی ها به پایان می رسد هواداران بدون مشکل ورزشگاه را ترک می کنند اما در یونان یک مسابقه تعطیل شد. این سه امتیاز را نه فقط به هواداران بلکه به پادوانی تقدیم می‌کنم که امروز کنار ما بود. در دوران جام جهانی نیز گفتم که لیگ ایران لیگ بسیار خوبی است و هرگز نمی پذیرم کسی بگوید لیگ ایران خوب نیست. پرسپولیس در بازی اول حریف خوبی داشت. نمی خواهم بگویم فقط دو مربی آلمانی و کرواسی مربیان خوبی هستند اما مربیان داخلی نیز مربیان خوبی هستند. من لیگ های روسیه و بلژیک را می شناسم و کسی نمی تواند بگوید به جز چهار تیم برتر لیگ روسیه، کیفیت این لیگ بالاتر از لیگ ما است.

شفر در ادامه صحبت های خود در واکنش به اینکه از عملکرد داوری انتقاد کرده بود، بیان کرد: هیچگاه از داور عصبانی نشدم. صحنه اول بازی ما مقابل پیکان را به یاد دارید که اگر چند درصد زاویه فرق می کرد، پای آقایی می شکست و من نیز امروز بابت تکرار این موضوع ناراحت شدم زیرا سلامت بازیکنان مهم تر از سه امتیاز است.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که آیا می توانیم بگوییم استقلال با ترکیبی که دارد شانس اول قهرمانی است، بیان کرد: قبلا هم گفتم که در اردوی پیش فصل ما بازیکنان جوانی داشتیم. چند بازیکن جدید نیز داشتیم. اردوی تدارکاتی برای تیم ساختن است. کریمی به ما دیر اضافه شد. گرو و تبریزی در پیش فصل نبودند و اکنون یک هفته است که همه بازیکنان را داریم. همواره در تمرین با بازیکنان صحبت می کنم و وقتی لازم است تمرین را نگه می دارم تا درباره عملکرد بازیکنان صحبت کنم. بابت عملکرد امروز تیمم خوشحال هستم. تیم ساختن این نیست که من بگویم هر بازیکن شماره 6، رهبر تیم من است. بازیکنان روز به روز خود را بیشتر پیدا می کنند و من به عملکرد انها نگاه می کنم. چند بازیکن قبلی تیم من شاید در تیمی بودند که سبک متفاوتی با فوتبال ما داشت و این راحت نیست که سبک بازی ما را یاد بگیرند و به زمان نیاز دارند. همه آنهایی که ایجاد هستند، دوست داشتند در تیم ما باشند و برای یک پیشنهاد نیامدند. نمی توانم بگویم تیم خوبی نیستیم و دیوانه نیستم این حرف را بزنم. من همیشه به تیمم اعتماد به نفس می دهم و بازیکنان می دانند به آنها اعتماد دارم. ما برای موفقیت می جنگیم و نمی خواهم بگویم قهرمان نمی شویم و اگر پنجم شویم، به خانه می روم.

 

1004

سایت رسمی استقلال

نظرات ۶۲

 • Mostafa1984


  با بازی دیروز و امروز قطعا باید 5و6 شهریور شاهد این مصاحبه ها باشیم....
  اوسوالدو فریرا : در برابر قهرمان دو دوره اسیا حرفی برای گفتن نداشتیم!
  نبیل معلول : شناخت زیادی از این تیم گمنام ایران نداشتیم ...رقابت اصلی ما با تیم بزرگ و پر افتخار استقلال است

  • ....

   به نظرم استقلال الآن خیلی به قهرمانی تو آسیا نزدیکه به چند دلیل:
   ۱.با وجود جدا شدن ستاره ها؛ستاره های جدید درخشیدند. باقری احیا شده به خوبی داره جای امید ابراهیمی رو پر می کنه.سهرابیان می تونه جای نورافکن رو بگیره،فرشید اسماعیلی جوان و با انگیزه جایگزین چپاروف در حال غروب شد،و تبریزی با شوت ماهرانش نشون داد می تونه به اندازه ی تیام دروازه رو بشناسه و منتظری که دوباره ستون دفاعی استقلال شد.
   ۲.وجود سه تیم کامل و دو دسته بازیکن نزدیک به هم.یک تیم امروز در زمین بازی کرد.یک تیم روی نیمکت و یک تیم هم جوانان باانگیزه و مصدومان تیم هستند و این یکی از فاکتور های مهم قهرمانی فرانسه بود.فرانسه ای که یک تیم داخل زمین،یک تیم روی نیمکت و یک تیم دعوت نشده داشت.
   ۳.مربی با تجربه ای مثل شفر و کادر فنی خوبش
   ۴.بازیکنان ستاره ای که در تیم حضور داشتند و ستاره هایی که تازه به تیم اضافه شدن

  • قرمز

   من به مربیای باهوش همیشه احترام میزارم اصلا مهم نیست مربی استقلال رقیب سنتی ماست مهم اینه که با وجود مربیهای خوب لیگ قدرتمندتری خواهیم داشت و خروجی این لیگ میتونه تیم ملی قدرتمندیو تو اینده نزدیک بسازه و باعث غرور ملی بشه
   توشاک حتما مربی خوب و با لولی هست ولی باشگاه تراکتور در راس اون مدیر عاملش بازیکن خریده نه سرمربیش که اون هم برای جلب نظر طرفداراشون بوده
   تراکتور شاید از نیم فصل دوم بهتر بشه ولی بعیده مدعی باشه
   در کل امیدوارم مربیای خوب مثل اقای شفر اقای برانکو اقای توشاک تو لیگ بیشتر بشن و بازتابش برای تیم ملی باشه و حتما که لذت بردن از دیدن بازیهای زیبا با اکت بالا

  • saman ebrahimi

   شماها عجب هوادارانی هستین وقتی میبازین قطعا مقصر وزیر و دست های پشت پرده هستن وقتیم میبرین سریع جوگیر میشید خودتون رو قهرمان اسیا میدونید قهرمانی پیش کش بپایید بازم شیش تایی نشید یادتون نره همین الان که بازیای ما رو اسون میدونستید همین پدیده دوم جدول هست و تراکتوری که بردین ته جدول

  • میلانی اصیل

   چقدر فکر کردی اینو گفتی?شما120دقیقه پارسال یه گل نزدین به السدی که بونجاح و هافبک کره ای و گابی رو نداشته!السد حرفی برای گفتن نداره??درضمن از خوشانسی الدحیل و بی معرفتی چندبازیکن ما بود که نموندن تا پایان رقابتهای اسیایی!ولی خدای ماهم کریمه!

 • Vahid

  قابل توجه آقاي كيروش
  مشت اول از شفر
  امسال جنگ شفر و كيروش

  • کیومرث

   آقا وحید ۱۰ از تیم آسیایی و آفریقایی فقط یه تیم از گروهش صعود کرد ، کی روش می گه تیمهای آسیایی و آفریقایی نیاز به آماده سازی خاص دارن و با توجه به نتایج جام جهانی می بینید که حرفش درسته .
   کی روش هیچوقت حرف لیگ بلژیک و روسیه رو نزده فقط در مورد سطح تیمای اروپایی به طور کلی صحبت کرده ؛ چهار تیم اول جام همه اروپایی بودن .
   درک حرفای کی روش سخت نیست .
   زنده باد ایران
   درود بر کی روش کبیر
   همه برای ایران

  • علیرضا

   کیومرث
   کیروش فقط بهانه تراشی میکنه ... این دوره از جام جهانی میتونستیم صعود کنیم ولی بازم به لطف بازی های دفاعی شاسمون رو از دست دادیم ...پرتغال و اسپانیا یه درصد هم شبیه سال های گذشته نبودن ...جام ملت ها هم بشین نگاه کن حذف شدن تیم رو و بهانه سازی های کیروش رو

 • استقلال

  خداوکیلی بدون تعصب روی تیم محبوبم میگم، چه استقلال چه تیم های دیگه مثل پرسپلیس و سپاهان و... از اکثر تیم های روسیه و بلژیک و .... بهتر هستن. بازی امروز 70 هزار نفر تو ورزشگاه بود، کیفیت فنی بازی هم عالی بود.
  چندتا از بازی های لیگ روسیه اینطوریه؟

 • امیدوحیدیفر

  ماشالله میریم برای قهرمانی اسیا چون لیگ برای ما ارزش نداره تیم جعلپرسپولیس باشه واسه اونا

  • علی

   عزیز فکر کنم همه جای دنیا لیگ مهمتر چون تیم ستاره رو برای لیگ میزنن رئال برای قهرمانیه لیگ زیاد خوشحال شد نه قهرمانی لیگ قهرمانان

  • 666

   باز یه برد مفتکی اوردن اینا توهماتشون شروع شد !!!! الان میشن قهرمان جام باشگاههای جهان خدایا این شادیو وخنده مارو از توهمات این جماعت شیشتایی نگیر

 • mehrab

  واقعا حرف شفر درسته لیگ ایران خصوصا امسال واقعا لیگ بسیار اکتیو و قوی هستش و میتونه خیلی خوب همینطور به پیشرفتش ادامه بده مرسی شفر امیدوارم از بازی بعد با اومدن همام طارق در ترکیب اصلی 4 تای زدن رو شروع کنیم ..

  • hamed ss

   فوتبالی های عزیز انقدر نگید با اومدن فلان بازیکن دیگه میترکونیم الان روح اله باقری از لیگ یک اومده و به این خوبی بازی میکنه ولی ما استقلالیا میگیم تیام یا گرو بیان معجزه میکنن. البته هر جای خودش و تأثیر خودشو داره.
   حرفم اینه غیر از امیدواری خالی و انتظار معجزه از بازیکنان جدید، از بازیکنانی که هستند و تلاش میکنن حمایت چند برابر کنیم تا از بینشون بازیکنانی مثل فرشید اسماعیلی و حسین حسینی بیان بیرون.

 • استقلال

  خوب داریم میاییم صدر جدول . تیم سوم پایتخت سجده واس بقا یادتون نره

 • اس اس**

  یک دنیا دووووست دارم آقای شفر،بی ادبی و بی فرهنگی اون عده از هوادرای تراکتور در استادیوم هم به بزرگی خودت ببخش

 • ایرانی

  خب کیروش منتقدجدیدی پیداکرد
  اقای شفرقطعامحیط فوتبالی اوناحرفه ای تر وتجربه بین المللی اونجا بیشتره

  • hamed ss

   اونجا که ورزشگاه هاش 30 هزار نفر بیشتر نیست و کنترل تماشاگرها راحت تره. بعدش همه تماشاگرها کارت هواداری دارن که با اون وارد ورزشگاه میشن و اگه خسارتی بزنن از حضور در ورزشگاه منع میشن.

  • فقط فجر سپاسی

   دوست عزیز اون چیزی که شما میگید زیر ساخت فدراسیون هست نه کیفیت لیگ و قدرت لیگ. قدرت لیگ و حرفه ای بودن به بازی ها و جذابیته

 • کینگ شفر

  ما شما را داریم دیگه غمی نداریم عالیجناب شفر

 • Aydinss2

  من به جرات و به نمایندگی از تمامی هواداران استقلال به خاطر این حجم از غیرت، کاردرستی و نترس بودن از شفر تشکر میکنم
  واقعا عالیه این بشر
  اصلا وقتی هست دلمون قرصه
  زنگ خطرو شنیدین پرسپولیسیااا؟
  این هفته سوم
  ایشالا دربی حالتونو میپرسم
  هوادارای تراکتورم ک خب باید برای عدم سقوط تلاش کنن
  چی فکر کردین؟ بیاین به زور سکوی اضافه بگیرین و ببرین
  یا خداتومن بدین به اشکان و شجاعی تا بیان براتون ببرن؟
  فوتبال فقط ستاره نیست
  خدا دادرس ندای مظلومه
  زنده باد استقلال و استقلالی

  • جواب آیدین

   صدر بستست فعلا دلخوش کنید به این برد ته لیگ جام مال ارتش سرخ شما هم نایب قهرمانی

برچسب ها