بررسی یک ادعا درباره مرتضی تبریزی؛ پایانِ طلسم غول‌کشی؟

بررسی-یک-ادعا-درباره-مرتضی-تبریزی؛-پایانِ-طلسم-غولکشی؟

وبسایت رسمی برنامه نود - تبریزی در استقلال توانست برچسب گل نزدن در بازی‌های بزرگ را از روی نام خودش بردارد. 

به گزاش وبسایت نود، همیشه این ادعا برای مرتضی تبریزی مطرح می‌شد که او گلزن بازی‌های بزرگ نیست. برخی از منتقدان تبریزی معتقد بودند که شماره یازده ذوبی‌ها فقط به تیم‌های ضعیف‌تر گل می‌زند و در مسابقات کوچک‌تر هنرنمایی می‌کند. و در پخش زنده‌ها هم کاری از پیش نمی‌برد. ادعایی که برای تبریزی با لباسِ ذوب‌آهن خیلی هم بی‌راه نبود.

لیگ سیزدهم

هر دو گل تبریزی در لیگ سیزدهم به تیمی قعرجدولی زده شد و هیچ امتیازی هم برای ذوب‌آهن به همراه نداشت. تبریزی در شکست 5-1 ذوب‌آهن مقابل داماش تنها گل تیمش را زده بود و در شکست سه بر دو مقابل راه‌آهن هم زننده یکی از دو گل تیمش بود.

لیگ چهاردهم

گل‌های مرتضی تبریزی در لیگ چهاردهم هم سوژه خوبی برای رسانه‌ها بود. در برد 3-0 ذوب‌آهن مقابل راه‌آهن، 4-1 برابر سایپا، 2-0 مقابل فولاد و باز هم 2-0 مقابل ملوان،  تبریزی در همه این بردها، گل دقیقه 90 و آخر تیمش را زده بود. گل‌هایی که زیر بار هیچ فشاری نبود و فقط تفاضل گل را افزایش می‌داد. دیگر گل‌های تبریزی در آن فصل هم وارد دروازه صبای قم، استقلال‌خوزستان و پدیده شده بود.

لیگ پانزدهم

دو فصل گذشته بود و تبریزی هنوز نه گل مهمی زده بود و نه به تیم مهمی گل زد. تا اینکه در لیگ پانزدهم بالاخره اولین گلش را به استقلال زد. در آن فصل هم بعد از استقلال، بیشتر گل‌های تبریزی به تیم‌های نیمه پایینی جدول بود. پدیده، راه‌آهن، ملوان، تراکتور، پرسپولیس و صبای‌قم دیگر قربانیان مرتضی تبریزی بودند.

لیگ شانزدهم

در لیگ شانزدهم، تبریزی 4 گل به پیکان زد، در شکست ذوب‌آهن مقابل استقلال تنها گل تیمش را زد و به صبای‌قم، سپاهان و نفت تهران هم گل زده بود.

لیگ هفدهم

فصل گذشته یکی از فصولی بود که انتقاد گل نزدن تبریزی در بازی‌های بزرگ، برجسته‌تر هم شده بود. 5 تا 13 گل تبریزی به استقلال‌خوزستانی زده شد که برای بقا می‌جنگید. تبریزی به سایپا، نفت تهران، پیکان، سپاهان، نفت آبادان، تراکتور و پدیده هم گل زده بود. یعنی از بین 7 تیم بالای جدولی، 4 تیم پرسپولیس، استقلال، پارس‌جنوبی و فولاد سهمی در 13 گلِ دومین گلزن فصل قبل لیگ نداشتند.

تبریزی با لباس ذوب‌آهن بیشتر از هر تیمی به پیکان گل زد. صبای قم، استقلال‌خوزستان، پدیده و راه‌آهن در جایگاه بعدی تیم‌هایی حضور دارند که بیشترین گل را از تبریزی خوردند.

لیگ هجدهم

اولین گلِ تبریزی با لباس استقلال به تراکتورسازی زده شد. گلی که سهم زیادی در فرار استقلال از بحران داشت و با حضور پرشور تماشاگران دو تیم، لقب بازی بزرگ هفته را هم یدک می‌کشید. مرتضی تبریزی در شروع فصل جدید، طلسم گل نزدن در بازی‌های بزرگ را شکست. البته در صورتی که ادامه هم پیدا کند.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۱۷

 • Asad

  اینکه به همه تیما حتی استقلال و پرسپولیس گل زده!

 • عباس سپاهانی

  بازیکن خوبی گرفتید. امسال سپاهان و استقلال مدعی قهرمانی اند. نهپولیس هم هشتم میشه

 • استقلال

  از این به بعد به جای پرویز خان سوبله چوبله باید بگیم شفر خان سوبله چوبله . البته من میگم پوبله شوبله هم می شه

 • اس اس

  مرتضی تبریزی فوق العاده است

 • پسرابی

  بازیکن خوبیه و موقعیت شناس میتونه برای استقلال مهاجم خوبی باشه اگه خودشو تو حاشیه نبره به امید درخشش در استقلال

 • علیرضا

  کاوه هم تو ذوب همین بود ولی وقتی اومد استقلال بزرگ پیشرفت کرد ... اینجا استقلاله بازیکن اگه قبلا تمرینش 100 بود الان باید 200 باشه

 • pesare.taji.0513

  استقلال شفر رو داره و واسه بازیکنی ک تحت دستور شفره فرقی نداره ک تیم حریفش الهلال باشه یا تراکتور یا...
  زنده باد استقلال بزرگ
  زنده باد عالیجناب شفر**

 • راشا

  تراکتور دیروز هم که اصلا غول نبود!

 • ۶تقلال

  یه گل زده اقای گل نمی شه

 • عموسعیـــد

  مرتضی تبریزی همون بازیکنیه که در زمان مذاکره با پرسپولیس ، گفت:
  من از بچگی عاشق پرسپولیس و هوادارای پرشورش بودم
  افتخارم بازی تو این تیمه و.... (فیلم مصاحبه اش موجوده ، گوگل کنید)
  بعد که باشگاه استقلال طبق عادت همیشگیش (مثال: کنعانی زادگان) با پیشنهاد چندبرابری اونو هوایی کرد
  گفت من عاشق استقلال بودم و...
  کلا هوچی گری قبل از ورود به باشگاه شیش تایی ها وجود داره
  و شومن بازی در باشگاه شیشتقلال به اوج میرسه

برچسب ها