قلعه‌نویی: کم‌لطفی دوستان نبود با ذوب‌آهن قهرمان لیگ می‌شدیم

قلعهنویی-کملطفی-دوستان-نبود-با-ذوبآهن-قهرمان-لیگ-میشدیم

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان مدعی شد اگر برخی کم‌لطفی‌ها به او و تیم ذوب‌آهن نمی‌شد، آنها قهرمان هفدهمین دوره لیگ برتر می‌شدند. 

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از تسنیم، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار سپاهان مقابل ذوب‌آهن اظهار داشت: من سال خوبی را در ذوب‌آهن داشتم. فراز و نشیب بود، اما سال خوبی را پشت سر گذاشتم. اگر کم‌لطفی دوستان نبود، شاید قهرمان لیگ می‌شدیم.

وی در ادامه افزود: در رابطه با بازی باید بگویم که فکر کنم این هفتمین دربی من در اصفهان است. این بازی جدا از برد و باخت، فضای سالم و حتی معنوی دارد. من به این مسئله افتخار می‌کنم. اغلب بازی‌ها برد و باخت دارد. دربی اصفهان همیشه نمونه بوده و در آن بحث فرهنگی زیادی رخ می‌دهد. قیمت بلیت‌ها نصف شده و بسیاری از مسائل نشان می‌دهد که فرهنگ اولویت نخست است. امیدوارم دربی اصفهان بازی خوبی شود و همه از دیدن آن لذت ببرند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان تصریح کرد: امید نمازی یکی از دوستان من و مربی خوبی است. قبل از آمدن به اینجا، با من در ارتباط بود و بسیار خوشحالم که آمد و امیدوارم با ذوب‌آهن نتایج خوبی بگیرد.

«خوشحالم که از ذوب‌آهن به سپاهان پیوستم»، قلعه‌نویی با بیان این جمله ادامه داد: ما تیم دوم لیگ را تحویل داده و تیم چهاردهم را گرفتیم. من به سپاهان و مجموعه آن علاقه داشتم. عقل سلیم می‌گوید تیمی که دوم شده را نگهدارید و بمانید، اما به عشق هواداران سپاهان به این تیم پیوستم.

وی خاطرنشان کرد: سبحانی (رئیس کارخانه فولاد مبارکه) انسانی خادم و خدمتگزار برای اصفهان است. من به عشق سپاهان آمدم و امیدوارم بتوانم برای این مجموعه خوب باشم. شرایط تیمی ما خوب است و لیاقت بردن در دو دیداری که امتیاز از دست دادیم را داشتیم. بازی ما برابر پیکان با اشتباه داوری مساوی شد، دیداری که قضاوت آن برای داور سنگین بود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان افزود: نقاط قوت و ضعف ذوب‌آهن را شناسایی کرده‌ایم و می‌خواهیم دو هافبک خوب این تیم را از بازی خارج کنیم. یکی از برنامه‌های ما کنترل این خط است و از نقاط آسیب‌پذیر آنها استفاده خواهیم کرد. امیدوارم فردا بازی خوبی را به نمایش بگذاریم.

قلعه‌نویی با اشاره به سبک بازی تیمش تصریح کرد: من عاشق فوتبال هجومی هستم و همه جا دنبال فوتبال هجومی بودم، در مس کرمان، استقلال اهواز، استقلال، سپاهان و ذوب‌آهن گل زده ما نشانگر این موضوع بوده است، فردا هم قطعاً به دنبال برد هستیم. هر تیمی با ما بازی می‌کند، مالکیت کمتری دارد و می‌گویند ما تیم بهتری بوده‌ایم. این مربیان یا شناخت ندارند یا خودشان را به آن راه می‌زنند. هر جا بودم دنبال فوتبال هجومی بوده‌ام. ذوب‌آهن پارسال جز تیم‌های هجومی لیگ بود. الان هم گل زده ما از همه تیم‌ها بیشتر است.

وی در واکنش به حواشی بازی اخیر سپاهان مقابل پیکان و اینکه کادر فنی دو تیم از نوع بازی هم ایراد گرفته‌اند، گفت: جای تعجب دارد که یا مربیان فوتبال را نمی‌دانند یا اینکه می‌خواهند نقاط قوت را به مدل دیگر بیان کنند. کاشته و غیره نوعی از ابزار پیروزی است. اگر مالکیت بازی‌ها را ببینند، 62 درصد به 38 درصد به سود ما بوده است.

سرمربی پیشین تیم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: متد مربیگری من بازی هجومی است. در یک دیدار در ازبکستان توپ را به تیرک زدیم، تک‌به‌تک داشتیم، کاری که امروز اتلتیکومادرید انجام می‌دهد و برخی‌ مربیان هم استفاده می‌کنند. برخی مربیان اتوبوسی دفاع کرده و مردم ساده هم حرف‌های‌شان را باور می‌کنند. حتی اگر تیمم هم ضعیف‌تر باشد دوست دارم گل بزنم و حمله کنیم. مردم فوتبال هجومی را بیشتر می‌پسندند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در خصوص رسول نویدکیا نیز گفت: رسول در مس کرمان شاگرد من بوده و در فوتبال هیچ وقت به حقش نرسید و زیر سایه محرم بوده است. اگر او بازگردد، بسیاری از مشکلات خط هافبک ما را حل می‌کند. قرار شده است که طی دو ماه آینده بازی برگردد.

قلعه‌نویی در رابطه با اتفاقاتی که در ورزشگاه‌ها می‌افتد، عنوان کرد: صبح در برنامه هوادار درباره این موضوع صحبت کردم، ما نباید به یکسری مسائل مانند قومیت‌ها وراد شویم. در هشت سال جنگ دفاع مقدس، برخی استان‌های مظلوم ما درگیر جنگ شدند، اما شهدایی که تقدیم کردیم از همه جای ایران بوده است. متأسفانه دو سه هفته برنامه‌ریزی‌هایی شده که بحث قومیت‌ها را راه بیاندازند تا به فوتبال کشور لطمه بزنند. همه قوم ها جزو ایران هستند. بحث دوم مطالبات به حق جامعه ماست و با توجه به کشور جوانی که داریم مطالبات به حقی دارند، دولت و مسئولان هیچ کاری نکرده‌اند تا یکسری در ورزشگاه در میان جوانان صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند که هیاهو می‌شود و این اتفاقات رخ می‌دهد. سه چیز در قانون اساسی مجانی است، آموزش، درمان و ورزش که هیچ‌کدام الان مجانی نیست، اینها باید ریشه‌یابی و آسیب‌شناسی شود، اما سرمنشاء همه اینها، مشکلات اقتصادی است. حدیث داریم که هر زمان فقر باشد ایمان از پنجره خارج می‌شود.

وی در مورد اینکه ظاهراً داریوش یزدی، سرمربی استقلال خوزستان پس از اظهاراتی که کرده بود، با او تماس گرفته است، گفت: یزدی در طول سال‌های اخیر با بنده در تماس است. او شاگرد من بوده و صددرصد یکی از مربیان آینده‌دار فوتبال ما خواهد شد. برای بار چندم است که می‌گویم که تعجبم این است که اینها نمی‌خواهند سپاهان را بزنند. اینها می‌خواهند امیر قلعه نویی را بزنند. سال گذشته سال ناعدالتی‌ها بود. الان اعلام می‌کنم که سعید فتاحی قراردادهای سپاهان را شفاف اعلام کند. کل قراردادهای تیم ما 24 میلیارد است، باشگاه سپاهان نزدیک به 70 تیم دارد و حدود دو هزار نیروی ورزشکار در رشته‌های مختلف و 90 پرسنل دارد و کل بودجه 40 میلیارد است و نمی‌دانم چگونه برخی این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند.

قلعه‌نویی ادامه داد: باید شفاف‌سازی شود تا برخی خواب‌شان بپرد، در این مدت هر کسی می‌خواهد بالا برود اسم قلعه‌نویی را می‌برد. در صورتی که برخی تیم‌ها خرج‌های کلان کرده‌اند، اما ترس دارند که درباره آن صحبت کنند. باید این انسان‌های دروغگو رسوا شوند. استقلال خوزستان به دلیل شرایط مالی مظلوم است، اما همه جای دنیا همین است و این به دلیل بی‌فرهنگی ماست که درباره فرهنگ‌ها صحبت می‌کنیم. در برنامه نود هم گفتم نباید درباره سبک یک مربی صحبت کنیم، این از فرهنگ جهان سومی‌هاست.

وی در مورد اینکه با تیم‌های مختلف 823 امتیاز در لیگ برتر کسب کرده است، گفت: برخی جاها خدا با شما حرف می‌زند. در لیگ هشتم، در شهر امام هشتم قهرمان شدیم. این قهرمانی سخت بود و از هیچ رانتی استفاده نکردم و پشت در هیچ مدیری نبودم. برخی آدم‌های خناس اذیت‌مان کردند. در ایران تنها به دنبال زدن هستند، آن هم در همه رشته‌ها. ما با برق تهران و کشاورز خوب بوده‌ایم، در بدترین شرایط تیم ملی ما 2.11 امتیاز جمع کرد و سال گذشته در ذوب‌آهن در شرایطی که وضعیت مالی خوبی نداشتیم، دوم شدیم. در ابتدای حضورمان در ذوب‌آهن هم سختی کشیدیم. تنها در سپاهان دو سال شرایط ایده‌آل داشتیم و در ایران هستند کسانی که به دنبال پایین کشیدن افراد در حال پیشرفت هستند.

1870

تسنیم

نظرات ۱۳

 • بابک

  آره کم لطفی دوستان باعث شد با پرسپولیس اختلاف 15 امتیاز یا بیشتر پیدا کنی ضعف جنابعالی و قدرت پرسپولیس هیچ تاثیری نداشت تو این موضوع!!!!
  کمتر جوک بگو آقای قلعه نویی-حالا امسال که هم پرسپولیس ضعیفتر شده و هم استقلال تیمش کلی بازیکن از دست داده ولی تیم شما کلکسیونی از ستاره هارو جمع کرده-اینقدر بازیکن گرفتید که ابراهیم صالحی رو پس دادین به پارس جنوبی!-این گوی و این میدان بفرمایید امسال قهرمان بشید!
  ادمین...

  • آبی آسمونی

   تا وقتی مربی های خوب خارجی توی لیگ ایران باشن، دیگه تیم های قلعه نوعی قهرمان نمیشن،
   چون فقط یه سبک داره اونم سانتر کردنه..

   ایشون هم خیلی دوست دارن یکی ازشون تعریف کنه و چون کسی ازشون تعریف نمیکنه، خودش از خودش تعریف میکنه...
   یادمه پارسال توی بازیهای آسیایی، بعد بازی توی کنفرانس خبری گفا من با تجربه ترین مربیه لیگ آسیام...

   آقای قلعه نوعی.. مشک آن است که خود ببوید
   نه آنکه عطار بگوید

  • حامد سپاهان

   سروش رفیعی - مهدی ترابی - نیومار - طارق همام و ... اینها ستاره هستند یا شهباززاده و کیانی و ایرانپوریان ؟

 • ابی جان

  آقای قلعه نویی اگر به جای بازی با سپيدرودرشت با یک تیم دست سه بازی میکردید هم الان مدعی بیشترین گل زده نبودید این تنها ضعف سپیدرود رشت بود که گل زده شما بیشتر شد وگرنه در دوبلزي دیگر چطور کاری از پیش نبردید پایان ليگ مطمئنا شما باز هم با خوش شانسی نهایتا چهارم لیگ شوید والبته بازهم صحبت از کم لطفی دوستان می کنيد

 • تیم مــــــــــــــــلی 99

  یک سرمربی که مدام مشکلاتش رومیندازه گردن داور و دوستان و کم لطفی و... شما اگر بخای قهرمان بشی با تلاش خودت میشی
  مربی که همش دنبال متهم کردن این و اونه و به هیچی راضی نیست همین اقا است

  • خدایا کو عدالتت

   داداچ دا ی اشتباه می زنی
   بهت توصیه می کنم مطالبی که همین سایت نود میذاره برو بخون .. این سات رو میگم چون فقط همین سایته نظر کاربرها رو پای مطالبش چاپ می کنه ...
   چه مطلب در مورد پرسپولیس باشه استقلال ...فرقی نمی کنه ... بلا استثنا مسیولین دوتیم و همه طرفداراشون از بابت نگرفتن بازیکن، پرونده یازی که خود تیمشون کرده، قلیون کشیدن بازیکنشون، بابت دیر شروع شدن اردو قبل فصلشون، بابت یه استباه اوت دستی که داور نگرفته، بابت باخت جلوی الهلال ، بابت باخت جلوی السد ، بابت چهار یا شش ، بابت پنچری ماشین بازیکنشون، بابت اینکه چرا تیم سنتیشون بازیکن پنج میلیاردی میگیره و خودسون چهارمیلیارد

   از فدراسیون
   از وزارت ورزش
   از هیت فوتبال
   از کمیته داوران
   از تماشاگرای حریف
   از داور که دقت نکرد
   از .....

   داداچ اشنباه می زنی

 • ￵ارش

  ￵خخخ گول اختلاف امتیاز نه رو نخور اگه قهرمانی ما مسجل نمیشد تو چند هفته اخر اختلاف امتیاز از سیزده چهارده نه نمیشد .اما اگر بخواد کنیم مثلا ما بگیم اگه پنجره ما بسته نمیشد و زودتر قهرمانی مسجل نمیشش الان شما اینحا حتی ادعای شانس قهرمانی رو نداشتین

 • ارتش سرخ آسیا در حسرت فینال آسیا

  جناب آقای قلعه نوعی عزیز ب عنوان یک ایرانی انتظار دارم به شعور مخاطب احترام بگذارید اگر به عشق هواداران سپاهان رفتید چرا سه میلیارد پول قراردادتون میشه به تایید مدیرعامل خودتون!!!! بنظرت این اسمش عشقه یا پول دلم به حال این کلمه عشق سوخت که جور تمام ریا کارهای را کشید

  • ARYA

   وقتی خودت دو میلیارد رو میگی سه میلیارد حرف از شعور مخاطب نزن خواهشا
   تازه گفت دو میلیارد با کلی آپشن
   شعور مخاطب:)))

 • Sepehr

  ذوب اهن 9 امتیاز کمتر از پرسپولیس داشت تفاضل گلشم نصف پرسپولیسم نبود چجوری حساب میکنی که میگی میتونستین قهرمان بشین ؟؟؟

 • ایمان۰۴

  آقای قلعه نوعی اگر اینقدر در مور کارهای مثبتی که تو تیمهای قبلی انجام دادی صحبت نکنی قطعا نگاها به شما مثبت تر خواهد شد چون اون تیمها هم زحمات شما رو بی پاسخ نگذاشتن مخصوصا استقلال که شما رو به فوتبال ایران معرفی کرد...خدا رحمت کنه منصورخان پورحیدری رو ایشون حتی یک بار در مورد جامهای پرتعدادی که برای استقلال آورد صحبت نکرد و حتی تیم ملی رو به خاطر استقلال رها کرد...

  • آبی آسمونی

   باهات کاملا موافقم..
   دیگه حتی طرفدارای تراکتور هم دارن کم کم میفهمن خوب بازی کردن چیه، ولی ایشون هنوز میخان از روش بکش بکش بازیارو ببرن..
   هواداری سپاهان هم چون چند وقته اوضاعشون خراب بوده الان ایشونو قبول دارن وگرنه اونا هم ببینن تیمهای دیگه قشنگ بازی میکنن و سپاهان بکش بکش میکنه، اونا هم دیگه حمایتش نمیکنن.
   تیمهایی که با این روش بازی میکنن،شانس خیلی براشون مهم میشه، برای همین بعضی بازیا نتیجه میگیرن مثه سپیدرود، بعضی بازیا نتیجه نمیگیرن مثه پیکان

  • SEPAHAN5

   جناب ابی اسمونی، خودتون که جلو پارس جنوبی باختید خخخخخخخ، با همین پیکان هم مساوی کردید. در ضمن بازی با پیکان داوری مانع نتیجه گرفتن سپاهان شد، دقیقه 18 بازیکن حریف باید اخراج میشد.
   در نهایت، خواهیم دید کی امسال نتیجه میگیره کی نمیگیره.

برچسب ها