سرمربی سابق پرتغال در آستانه هدایت کره جنوبی

سرمربی-سابق-پرتغال-در-آستانه-هدایت-کره-جنوبی

وبسایت رسمی برنامه نود - انتظار می‌رود پائولو بنتو به زودی به عنوان سرمربی کره جنوبی معرفی شود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از یونهاپ، با تایید یکی از مقامات فدراسیون فوتبال کره جنوبی (KFA) پائولو بنتو به زودی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کره جنوبی معرفی می‌شود. 

این مقام در ادامه اظهارات خود گفت با بنتو قراردادی تا پایان جام جهانی 2022 قطر منعقد خواهد شد. بدین ترتیب بنتو 49 ساله در این پست جانشین شین تائه یونگ خواهد شد. بعد از حذف کره جنوبی از مرحله گروهی جام جهانی 2018 با یک برد و دو باخت و کنار رفتن شین، کره به دنبال سرمربی جدید بود.

 بنتو مربیگری را در سال 2004 و با اسپورتینگ لیسبون آغاز کرد. بعد از تجربه دو قهرمانی در جام حذفی پرتغال، بنتو در سال 2010 سرمربی تیم ملی پرتغال شد و جای کارلوس کی‌روش را گرفت. تحت نظر بنتو پرتغال به نیمه نهایی یورو 2012 رسید و به جام جهانی 2014 نیز راه یافت، اما حذف در مرحله گروهی جام جهانی و شروع ضعیف در مقدماتی یورو باعث شد بنتو در سپتامبر 2014 از این تیم اخراج شود.

پس از آن بنتو مقاطعی را در کروزیرو برزیل و المپیاکوس یونان گذراند. آخرین تیم بنتو چونگینگ لیفان در سوپرلیگ چین بود که بنتو از دسامبر 2017 تا جولای 2018 آن را هدایت کرد.

بنتو که در زمان بازی در دهه 90 یک هافبک دفاعی بود، 35 بار پیراهن تیم ملی پرتغال را به تن کرد. جالب آن که آخرین بازی ملی بنتو، در جام جهانی 2002 و مقابل کره جنوبی بود.

بعد از هومبرتو کوئلیو (2003 تا 2004) حال بنتو دومین سرمربی پرتغالی تاریخ تیم ملی کره جنوبی خواهد بود. بنتو در ماه آینده میلادی و در دو بازی خانگی دوستانه مقابل کاستاریکا و شیلی برای اولین بار روی نیمکت کره خواهد نشست.

7712

اختصاصی

نظرات ۳

 • سینا

  فکر کردند چجوری میتونن بالاخره ایران را ببرند گفتند بریم همشهری کی‌روش را بیاریم! البته فایده ندارد!

 • ایمون زاید

  کی روش چی شد پس؟
  مگه کشته مرده ش نبودم؟
  آها یادم رفته بود اون فقط واسه بازارگرمی و بالا بردن دستمزد بود

  • کیروش بیشتر از همه تیما کره جنوبی برده قاتل کره بی رحم

   نخیر انقدر ایران در زمان سرمربی گری کیروش بردتشون دیگه مردمشون تحمل اومدنش تو کشورشونا ندارند خخخخخخ

برچسب ها