بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸| نخستین شکست ایران در هندبال رقم خورد

بازیهای-آسیایی-2018-نخستین-شکست-ایران-در-هندبال-رقم-خورد

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی هندبال کشورمان در دومین دیدار خود در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ برابر قطر شکست خورد.

به گزارش وبسایت نود، تیم ملی هندبال کشورمان در دومین دیدار خود در بازی های آسیایی 2018 برابر قطر به میدان رفت و با نتیجه 35 بر 20 شکست خورد. نیمه نخست این دیدار نیز با نتیجه 18 بر 6 به سود قطر به پایان رسید.

تیم ملی هندبال کشورمان که در نخستین دیدار مالزی را از پیش رو برداشته بود با 2 امتیاز به عنوان تیم دوم این گروه راهی دور بعد شد و قطر هم به عنوان تیم نخست صعود کرد.

در جریان این دیدار کاستاراتوویچ، سرمربی کشورمان بارها نسبت به داوری اعتراض داشت. تعداد محدودی تماشاگر ایرانی نیز در سالن حضور داشتند. علیرضا رحیمی، رئیس فدراسیون نیز به محض ورود به جاکارتا در سالن حاضر شد و اواخر این دیدار سالن را ترک کرد.

ترکیب ابتدایی تیم ایران عبارت بود از: علی رحیمی، مجتبی حیدرپور، میلاد مسائلی، شاهو نصرتی، مهدی بیجاری، مهرداد صمصامی و افشین صادقی

هندبال از بازی‌های آسیایی 1982 در دهلی‌نوی هند به فهرست رقابت‌ها افزوده شد و کره جنوبی با کسب 15 مدال (12 مدال طلا، یک نقره و دو برنز) بیشترین مدال‌های این رشته را از آن خورده کرده است. چین با هفت مدال (دو مدال طلا، دو نقره و سه برنز) و کویت با سه مدال (یک مدال طلا و دو نقره) در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

تیم ملی هندبال کشورمان نیز یک مدال نقره در بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو و یک مدال برنز در بازی‌های 2006 دوحه را در کارنامه دارد و پس از قطر، ژاپن و قزاقستان، هفتمین تیم پرافتخار در این بازی‌هاست. تیم ملی هندبال کشورمان در پنج دوره از بازی‌های آسیایی حضور داشته که علاوه بر یک مدال نقره و برنز، دو عنوان چهارمی (1998 و 2014) و یک عنوان پنجمی (1986) را به دست آورده است.

 

1004

تسنیم

نظرات ۰

اولین نظر را ثبت کن

برچسب ها