تغییر در سیاست رئال مادرید؟ کهکشانی‌های سابق بیشتر فروخته‌اند!

تغییر-در-سیاست-رئال-مادرید؟-کهکشانیهای-سابق-بیشتر-فروختهاند

وبسایت رسمی برنامه نود - از تابستان 2014، رئال مادرید بیش از آن که پول برای جذب بازیکن جدید بپردازد، از فروش بازیکنان پول کسب کرده است.

به گزارش وبسایت نود، از سال 2014 و تقریباً از زمانی که برای آخرین بار رئال مادرید برای خرید یک فوق ستاره دست به کار شد تا کهکشان خود را با یک ستاره دیگر تکمیل کند، خامس رودریگز از موناکو، این تیم بیشتر فروشنده بوده است تا خریدار!

در حالی که رئال مادرید در این تابستان رونالدویی را از دست داده که در هر فصل حدود 50 گل را برای این تیم تضمین کرد، و باشگاه هم برای خرید بازیکن جدید، هنوز مبالغ سنگینی را پرداخت نکرده و دست باشگاه برای هزینه کردن باز است و هواداران بی صبرانه منتظر خرید یک ستاره هستند ولی سیاست پرز، شرایط بازار و اخبار پیرامون رئال مادرید نشان می دهند که خبری از حضور یک ستاره جدید نیست.

اوضاع زمانی جالب تر می شود که بدانیم از تابستان 2014 تاکنون، رئال مادرید بیشتر بدست آورده تا این که خرج کرده باشد! از آن تاریخ تاکنون، رئال مادرید 403 میلیون یورو صرف خرید بازیکنان جدید کرده است. که تقریباً هر فصل رقمی نزولی داشته است. البته در این تابستان دوباره رشد دیده شد. تابستان 2014-2015 رئال مادرید 126 میلیون یورو برای بازیکنان جدید صرف کرد، تابستان بعد 78 میلیون یورو، تابستان بعد از آن تنها 39 میلیون یورو و فصل قبل 46.5 میلیون یورو و در این تابستان هم 122.6 میلیون یورو صرف خرید بازیکنان جدید شد.

در طی همین مدت رئال مادرید 421.7 میلیون یورو از فروش بازیکنان تیمش درآمد داشته است که در میان تیم های بزرگ اروپایی در فوتبال کنونی، خیلی عجیب به نظر می رسد، خصوصاً برای باشگاهی مثل رئال مادرید با آن سابقه ای که از این تیم در ریخت و پاش برای خرید بازیکنان در ذهن داریم. آیا سیاست رئال مادرید تغییر کرده است؟ آیا پرز دیگر به دنبال ساختن کهکشان سوم نیست؟

بعد از خرید بیل در تابستان 2013، و سپس خامس در تابستان 2014، رئال مادرید بیشتر فروش های سنگین داشته است: دی ماریا با 75 میلیون یورو راهی منچستریونایتد شد، موراتا با 80 میلیون یورو به چلسی فروخته شد. رونالدو هم با 110 میلیون یورو رئال مادرید را ترک کرد.

اما در آن سمت، دو رقیب بزرگ رئال مادرید در اسپانیا، مسیر متفاوت تری را طی کرده اند. بارسلونا و اتلتیکومادرید در طی چهار سال اخیر در بازار نقل و انتقالات بسیار بیشتر از رئال مادرید دست به جیب شدند.

اگرچه به نظر می رسد توان مالی اتلتیکو با رئال مادرید قابل مقایسه نباشد ولی راه راه پوشان در طی همین بازه زمانی، 164 میلیون یورو بیشتر از رئال مادرید خرج کرده اند. و اگر نسبت فروش های این تیم را هم حساب کنیم، باشگاه مادریدی فقط 125.45 میلیون یورو خرج کرده است. حال آن که رئال مادرید با احتساب فروش هایش، 18.7میلیون یورو هم در جیب خود اضافه کرده است. البته اتلتیکو هم به مدد همین خرج ها پیشرفت داشته و در سال های اخیر دو بار به فینال لیگ قهرمانان راه یافته است و قهرمانی در لالیگا را هم تجربه کرده است.

در آن سمت، رقیب سنتی و همیشگی رئال مادرید، در طی همین مدت 807.74 میلیون یورو صرف خرید بازیکنان جدید کرده است که تقریباً دو برابر رقم پرداختی رئال مادرید در این چند سال است. بارسلونا تازه به مدد 222 میلیون یورو فروش نیمار، 460 میلیون یورو از فروش بازیکنان درآمد کسب کرده است که تفاضل رقم پرداخت و بدست آمده، نشان از هزینه ای 374.14 میلیون یورو توسط باشگاه بارسلونا می دهد.

به هر صورت، فعلاً به نظر می رسد رئال مادرید بیشتر تکیه به جوانان خود کرده است و لوپتگی نیز مربی ای است که به استفاده از بازیکنانی مثل ایسکو، آسنسیو و دیگر جوانان مستعد اعتقاد دارد. نمی توان کتمان کرد که همین بازیکنان هم نقشی کلیدی در سه قهرمانی پیاپی در لیگ قهرمانان ایفا کردند. آیا سیاست کهکشانی ها برای همیشه تغییر کرده است؟

 

1878

اختصاصی

نظرات ۶

 • ایرانی

  این فصل نخرن
  بایدفاتحه پرزروخوند

 • Amirhossein

  خوشم میاد این بارسا اینهمه خرج کرده که سه سال پیاپی تو مرحله یک چهارم حذف بشه!!!
  ایشالله تیما یه روزی بفهمن تو فوتبال همه چی رو نمیشه با پول خرید

  • بارسلونا❤

   خوشت بیاد یا نیاد از ۲۰۱۶ تا الان ۱۵ تا گل از بارسا خوردین :)))

 • Messi

  امسال بهترین فصل بارسا خواهد بود
  و مسی مثل همیشه بهترین نمایش رو داره
  و هتریک در سه گانه رو تکمیل میکنیم

 • Cr7-18

  فصلهای قبل هزینه نکرد چون یک کریستیانو داشتیم که فصلی۵۰گل و ۱۵؛۱۶؛۱۷گل هم تواروپاواسمون میزد وباهمین گلها همه جامهارومیبردیم دوست دارم ببینم حالا اون پرز قدرنشناس کیو میخاد بیاره که بتونه جای کریس رو پر کنه
  همینطور زیدان
  !Hala Cr7
  !Hala madrid¡

 • نقطه سرخ

  تازه میخان کاری که بارسا چند سال پیش کرد رو انجام بدن

برچسب ها