شفر: بازی السد برای مردم از سوپرجام مهم‌تر است/شاید تیام بعد از 2 ماه برگردد

شفر-بازی-السد-برای-مردم-از-سوپرجام-مهمتر-استشاید-تیام-بعد-از-2-ماه-برگردد

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:شاید گاهی با برانکو شوخی کنم اما او برای من قابل احترام است و مشکلی با وی ندارم.

به گزارش وبسایت نود، وینفرد شفر با حضور در برنامه ورزش و مردم درباره آخرین وضعیت استقلال گفت: بابت عملکرد استقلال در گذشته و حالا بسیار خوشحالم و همه می دانند که استقلال تیم بزرگی در آسیا است. ما یک راه بزرگ را طی می کنیم تا به موفقیت های تاریخی برسیم و باید از تیم و هواداران تشکر کنم. ما سخت کار کردیم اما مشکلاتی بابت بازیکنان جدید خود داشتیم. همه می دانند که ما در پایان بهترین فصل، 5 بازیکن را از دست دادیم و حالا باید تیم جدیدی را درست کنیم که به زمان نیاز دارد.

*بازیکنان بدانند استقلال دنبال پاس بلند نیست

وی افزود: بازیکنان از باشگاه های دیگری آمدند و سبک بازی آنها با سبک بازی ما تفاوت دارد. بازیکنان جدید باید یاد بگیرند که استقلال به دنبال پاس بلند نیست و روی زمین کار می کند. من امیدوارم و مطمئنم که هواداران به بازیکنان جوان و با تجربه جدید زمان کافی می دهند و می توانیم به سطح فصل گذشته باز گردیم.

*زمانی که آمدم ابراهیمی، نورافکن و جباروف سطح بالا نبودند
شفر در پاسخ به این سوال که چه برنامه ای برای جانشینی جباروف، ابراهیمی و حسینی دارد، خاطر نشان کرد: سال گذشته که من آمدم، این بازیکنان در سطح بالایی نبودند. ابراهیمی، نورافکن، حسینی و سرور جپاروف بازیکنان خوبی هستند اما آن زمان بعضی بازی نمی کردند و برخی نیز شرایط خوبی نداشتند. در 10 ماه گذشته بازیکنان بازی به بازی بهتر و بهتر و بهتر شدند و دیدید که امید ابراهیمی بهترین بازیکن ایران در جام جهانی بود. مجید حسینی نیز چنین شرایطی داشت.

*شاید تیام بعد از 2 ماه برگردد!

وی تاکید کرد:امیدنورافکن هافبک و دفاع چپ بازی می کرد و باشگاه شارلروا او را خواست و قراردادی با این بازیکن امضا کرد که برای نورافکن خوب بود و برای ما خوب نبود. در قرارداد حسینی نیز مشخص بود که او می تواند برود و البته این مشکلات برای گذشته است و من نمی خواهم در مورد گذشته حرف بزنم. تیام نیز یک بازیکن خوش شانس برای استقلال بود. بازیکن سنگالی بود و من را به دلیل حضور در آفریقا می شناخت. او خیلی خوب بازی کرد اما مشکل کوچکی میان باشگاه و تیام وجود داشت. اشتباه این بازیکن این بود که مدیر برنامه های زیادی داشت و به برخی از آنها که در بلژیک و دیگر کشورها حضور داشتند اعتماد کرد و اکنون در امارات است؛ کشوری که شاید 2 هزار هوادار دارد و البته این تصمیم تیام است و ما نمی توانیم درباره او نظر بدهیم. اگر در استقلال می ماند، بازی با السد یک شانس بزرگ برای او بود. تیام بازیکن خوبی است و این تصمیمی است که گرفته و شاید بعد از 2 ماه بازگردد!

*برای نورافکن آرزوی موفقیت دارم

سرمربی استقلال در خصوص امیئ نورافکن گفت: برای من خیلی مهم است که وقتی بازیکن و مربی از یکدیگر جدا می شوند، دوباره بتوانند با یکدیگر چهره به چهره شوند. امید بسیار بسیار بازیکن خوبی است و برای او آرزوی موفقیت دارم. فوتبال بلژیک بسیار خوب است بازیکنان زیادی در سطح اول اروپا دارد. بهترین آرزوها را برای او دارم و مطمئنم راه خود را به خوبی طی می کند.

*اگر غفوری در جام جهانی بود شاید ایران به مرحله بعد می رفت

سرمربی استقلال در رابطه با عدم حضور وریا غفوری در جام جهانی گفت:هیچ کس نمی تواند نظر کی روش را تغییر دهد. در مورد این بازیکن خیلی صحبت شد و گفتند که وریا بازیکن رو به جلو و خط حمله بوده است، نباید فراموش کنیم که او 85 درصد بازی ها را دفاع راست بوده است و شاید اگر به جام جهانی می رفت، بهترین بازیکن برای ضد حملات بود. اگر او در جام جهانی بود و برابر اسپانیا و پرتغال بازی می کرد، شاید و شاید ایران به مرحله بعدی می رفت. او بازیکن خوبی است و قلب بزرگی دارد و نسبت به این موضوع که او در پست خودش بازی نکرده است، لبخند می زند. در دوران آماده سازی تیم ملی دیدم که برخی از بازیکنان در پست های جدید بازی کردند. منتظری در یک دیدار هافبک بود اما این حرف ها برای گذشته است و اکنون مساله ای نیست. ووریا بسیار خوب بازی می کند و برابر ذوب آهن نیز دو گل زد.

*دربی بازی سال است و نباید با آن شرایط با پرسپولیس بازی می کردیم

شفر درباره عدم حضور در سوپرجام گفت: مشکل مشخص است و سوپرجام خیلی زود برگزار می شد. بازیکنان جام جهانی در تعطیلات بودند و ما بازیکنان جدید نیز نداشتیم. ما می توانستیم با تیمی بازی کنیم که 3 بازیکن بزرگسال داشت و دیگر بازیکنان زیر 21 سال بودند. سوپرجام یک بازی ویژه است و من حاضر هستم هر زمانی در این دیدار حاضر شوم اما ما آن زمان بازیکنان خود را نداشتیم. منتظری تنها بازیکن تیم ملی ما بود که در تمرینات حضور داشت و دیگر بازیکنان اگر بازی می کردند، شاید مصدوم می شدند. ما 10 روز دیگر برابر السد بازی داریم و نمی توانستیم با بازیکنان مصدوم برابر السد به میدان برویم. السد بسیار مهم تر از بازی سوپرجام برای مردم است. بازی دربی، بازی سال است و ما نمی توانستیم با آن شرایط در بازی شرکت کنیم.

*شاید با برانکو شوخی کنم اما مشکلی با او ندارم
سرمربی استقلال درباره اختلاف نظرهایی که با برانکو دارد گفت: من ارتباط بسیار خوبی با برانکو دارم و خوشحالم او مربی سال شد. من از زمان حضور در آلمان او را می شناسم. هر زمان یکدیگر را می بینیم خیلی از این موضوع خوشحال هستیم و هیچ مشکلی وجود ندارد. شاید گاهی وقت ها با یکدیگر شوخی کنیم ولی من به او احترام می گذارم.

* بعضی مواقع از جنگل رد می شدم تا بازیکنانم را ببینم!

شفر در پاسخ به این سوال که مهم ترین تفاوت فوتبال ایران و آلمان چیست، گفت: آلمان سابقه بزرگی در فوتبال دارد. این تیم در سال 1954 قهرمان جام جهانی شد. این فقط برای فوتبال آلمان نبود و به خاطر شخصیت و شرایط جدید آلمان بود و قدرت زیادی از آن جام جهانی گرفتند. شرایط اقتصادی برای آلمان آن زمان فوق العاده بود. ما بهترین تیم آن زمان فوتبال دنیا را شکست دادیم و از آن روز فوتبال آلمان شماره یک شده است. جام جهانی 1974 یک جام جهانی بزرگ با مربیان بزرگ و ورزشگاه های بزرگ بود. مهم این است ما 4 مرتبه قهرمان جهان شدیم. دو بار در سال و به صورت سالیانه جلسه ای برگزار می شود. تمام مربیان تیم ملی و بوندس لیگا باید در این جلسات حضور داشته باشند. سنتی از گذشته و از زمان بکن بائر باقی مانده است و این موضوع جلسه ای است که همه با هم هستند و همه درباره فوتبال حرف می زنیم تا ببینیم چه کاری برای بهتر شدن فوتبال آلمان باید انجام شود. یواخیم لو در فرانکفورت، هامبورگ و همه شهرهای آلمان خیلی از بازی ها را می بیند و بعد از بازی به رختکن می رود و درباره بازیکنان ملی صحبت می کند. برخی از مربیان باشگاهی نیز نزد او می روند و بازیکنان ملی از حضور سرمربی در ورزشگاه بسیار خوشحال می شوند. این بسیار بسیار برای فوتبال مهم و هیجان انگیز است. من در کامرون نیز همین کار را می کردم. برای تماشای بازیکنانم به مایورکا و چلسی می رفتم و بعضی مواقع از جنگل رد می شدم تا عملکرد بازیکنانم را تماشا کنم.

* از حضور مجید حسینی در ترکیه خوشحال نیستم

سرمربی استقلال در واکنش به این موضوع که چرا با وجود نظم داخل زمین، استقلال در بیرون از زمین و به ویژه در موضوع قراردادها بی نظمی داشت، گفت: من از حدود 6-7 ماه گذشته به باشگاه گفتم که با ووریا غفوری، مجید حسینی و امید ابراهیمی برای قرارداد جدید صحبت کنند. حسینی قرارداد داشت اما قبل از جام جهانی و معلوم بود بعد از جام جهانی کشورهایی مانند قطر به سراغ آنها می آیند. این را بابت شوخی گفتم اما شما می دانید که با 50 سال حضور در فوتبال، من کیفیت امید ابراهیمی را می دانستم.او فرمانده تیم بود و با صد در صد وجود خود بازی می کرد. همینطور مجید حسینی و مسیر پیشرفت او را دیدید اما می شد که به او پیشنهاد قرارداد دو یا سه سال داد تا بعد از جدایی، پول خوبی به باشگاه بازگردد. از حضور او در ترکیه خوشحال نیستم و او می توانست به اسپانیا، انگلستان یا آلمان برود و البته این تصمیم خود او است. تیام، سرور جباروف، امید ابراهیمی و مجید حسینی بازیکن عادی نبودند و لیدرهای تیم ما بودند. ما باید لیدرهای جدید پیدا کنیم. منتظری، مهدی رحمتی، خسرو حیدری بازیکنان بزرگتر ما هستند اما داخل زمین ما ابراهیمی می خواهیم. بازی با پیکان 2 -2 مساوی بود و ابراهیمی در ثانیه های آخر بازی را عوض کرد. نمی توانم بگویم کدام بازیکن لیدر تیم من است اما این اتفاق می افتد. شاید هفته آینده لیدر جدید تیم ما مشخص شود. مقابل پارس جنوبی در نیمه اول خوب بازی نکردیم اما در نیمه دوم بازیکنان را عوض کردیم، فوتبال بازی کردیم و 5-6 شانس گل داشتیم اما تیام نداشتیم. ما بازیکنان جدید مانند گرو و اللهیار را باید اضافه کنیم. گرو یک مقدار مصدوم بود و دکتر تیم به من گفت بهتر است صبر کند تا برابر السد نیز بازی کند.

*نمی توانم به بازیکنانم بگویم نمی توانیم قهرمان شویم
شفر در پاسخ به این سوال که آیا می تواند استقلال را به عنوان قهرمانی لیگ برساند، گفت: ابتدا باید بگویم به پیشکسوتان باشگاه احترام می گذارم. آنها تیمی با 2 ستاره ساختند و همه در باشگاه تلاش کردند. من در خیلی از تیم ها بودم و باید بگویم هواداران یکی از بهترین هوادارانی هستند که من تا به امروز دیدم. هواداران می دانند که ما بیشتر از قبل به آنها برای ساخت تیم جدید نیاز داریم. اگر من هم هوادار بودم، انتظار قهرمانی داشتم. من به تیمم نمی گویم که اگر ششم یا هفتم شویم، جایگاه خوبی داریم. وقتی داخل و بیرون زمین نظم داشته باشیم و همه بازیکنان با تمام وجود تلاش کنند و هر هفته از هفته قبل بهتر شوند، چرا که نه؟ راه طولانی و سختی در پیش داریم. نه فقط تیم و مربیان؛ بلکه مدیرعامل و سرپرست و همه باید با هم کار کنند. مسیر ما مستقیم است، نه چپ و نه راست. فصل گذشته نیز همینطور بود و خیلی وقتها بازیکنان و کادرفنی حقوق دریافت نکردند و این مهم است که همه اعضای تیم، تدارکات، بازیکنان ذخیره، پزشکان، ماساژور و همه با هم این مسیر را طی کنیم و ما شانس داریم. نمی توانم به بازیکنانم بگویم ما نمی توانیم قهرمان شویم. ما مربی بدنسازی به نام فیلیپ داریم که بازیکنان از او می پرسند آیا می توانم با تو تمرین کنم یا بازیکن دیگری نزد تو می آید؟ این نشان دهنده تمایل بازیکنان به موفقیت است.باز هم تاکید می کنم که خیلی خوشحالم که در اینجا هستم.

* به هیچ کس اجازه نمی دهم تیمم را خراب کند

شفر در خصوص اینکه آیا بازیکنان با نظر وی جذب شده اند چون طاهرا تعدادی از آنها را نخواسته است گفت: من نگفتم ما یک سری بازیکنان را نمی خواهیم،یک سری از بازیکنان برای تیم اصلی هستند و یک سری بازیکن برای آکادمی. سجاد آقایی، اللهیار صیادمنش و رضا آذری بازیکنان بسیار خوب برای آینده هستند. این کار من برای اینجا نیست و من در کارلسروهه نیز همین کار را کردم. بازیکنانم را از جوانان آوردم و بایرن مونیخ 5 بازیکن را از من گرفت و با 4 بازیکن تیم من قهرمان اروپا شد. من تیمم را برای آینده می خواهم و برای امروز نیست. نمی دانم چه زمانی به خانه می روم اما آن زمان امیدوارم به من بگویند بمان زیرا ما تیم خوبی داریم. من عاشق فوتبال، استقلال و تیم خودم هستم. من پشت سرم را نگاه می کنم و هیچگاه اجازه نمی دهم کسی تیم من را خراب کند.

*تشخیص مصدوم بودن بازیکنان کار من نیست

به گزارش فارس شفر در خصوص بازیکنانی مثل آقاخان و تیموری که در ابتدای فصل با مصدومیت جذب این تیم شده اند گفت: من نمی دانستم که یکی از این بازیکنان در زانوی خود مشکل دارد و تشخیص این موضوع کار من نیست. اگر من بدانم یک بازیکن خوب است، من می گویم خوب است. دکتر نوروزی به من گفت این بازیکن شاید نتواند در 3 ماه آینده بازی کند و در این شرایط بازیکنان نمی توانند قرارداد امضا کنند. باید به این بازیکنان وقت بدهیم و سپس با آنها قرارداد امضا کنیم. همینطور 8 ماه قبل پیش از انکه تیام به ما اضافه شود، دکتر تیم به ما گفت بازیکن مورد نظر ما مصدوم است. ما دکتر و کادر پزشکی بسیار خوبی در کنار خود داریم. کادر پزشکی ما امکانات زیای نیاز دارند. بازیکنان می توانند در بازی حاضر شوند و برنده شوند و بازیکنان باید آماده باشند. خیلی ها درباره علی کریمی و مصدومیت او حرف می زدند اما او اکنون به دلیل حضور کادرپزشکی و بدنساز ما کاملا آماده است. علی کریمی آماده است و خیلی خوب بازی می کند. قبل از حضور او برخی می گفتند مصدوم است اما دکتر ما چراغ سبز نشان داد و او بازیکن بسیار خوبی است.

*اخبار رسانه های اروپایی در مورد ایران درست نیست
شفر در پاسخ به این سوال که چه تصوری از ایران پیش از حضور در استقلال داشتید، عنوان کرد: سال 2014 کارشناس برنامه تلویزیونی برای دیدار ایران و آرژانتین بودم. روته مولر مربی من بود و من مجوز خود را از او گرفتم. از او درباره ایران پرسیدم و او صحبت های بدی را مطرح نکرد و اطلاعاتی به من داد. من 2 انتخاب داشتم؛ تیم فاکس از تونس یا استقلال ایران و طبیعی بود که من استقلال را انتخاب کردم. می دانستم همه اگر با هم کار کنند، می توانیم پیشرفت کنیم. در آلمان و در رسانه های اینجا گفتم، نباید اخبار رسانه های اروپایی را باور کرد و مردم ایران بسیار مهربان هستند. حدود 7 ماه قبل برخی بازیکنان می خواستند به ایران بیایند اما برخی مدیر برنامه های ایرانی با آنها تماس می گرفتند که به ایران نیایید اما من به آنها گفتم که من و برانکو اینجا هستیم و اینجا کشور خوبی است. من از حضور در اینجا خوشحال هستم.

*درباره پسرم شایعه درست می کنند

شفر درخصوص رابطه پسرخود و مدیر برنامه های تیام و نقش او درباره جدایی این بازیکن گفت: 5 ماه پیش هم گفتم در ایران نفت، خاویار، کباب و شایعات زیاد است. یک فرد یک شایعاتی را مطرح کرد. یک نفر یک شایعه را مطرح کرد و من می گویم از من سوال کنید. او سخت تلاش می کند و بازیکنان با او رابطه خوبی دارند و او قبل از بازی 3 ساعت مسابقه را آنالیز کرد. چه کسی این شایعه را مطرح می کند؟ خبرنگاران برای هواداران بسیار مهم هستند. رسانه ها باید همیشه مطالب را کنترل کنند. اگر یک شخص به من زنگ بزند و به من بگوید که راجع به من بد حرف زدید، من از او سوال می کنم. یک نفر شایعاتی را در اینستاگرام مطرح می کند. شما می توانید در اینترنت درباره آن آدم جست و جو کنید. فرزند من مانند کولی سخت کار می کند و این ها کاملا شایعه است. ما می خواستیم به تیام کمک کنیم. او می خواست به کویت برود و من فقط می توانم لبخند بزنم. به تیام گفتند که 3 میلیون دلار در کویت به او می دهند و این مانند این است که من اکنون بگویم اینجا برف می آید. از من سوال کنید و من به شما راست می گویم. من می خواهم استقلال در نور باشد.

*حسینی باید یاد بگیرد شماره 1 «تیم استقلال» است نه بازیکن

وی در پاسخ به این سوال که آیا شایعه ناراحتی حسینی و عدم بازگشت او به تهران به همین دلیل صحت دارد، گفت: من اکنون دقیق به شما می گویم و همه باید بدانند چه اتفاقی رخ می دهد. در بازی اول برابر پیکان، حسینی از ناحیه انگشت مصدوم شد و در بازی دوم نیز نمی توانست بازی کند. قبل از آن مشخص نبود کدام دروازه بان بازی می کند اما حسینی مصدومیتی داشت. رحمتی بازی کرد و خیلی خوب بازی کرد و نمی توانستیم به او بگوییم از دروازه بیرون برو. فوتبال یک ورزش تیمی است و نمایش یک نفر نیست. اگر حسینی شماره 2 باشد، باید در تمرین بجنگد تا شماره یک شود. او باید برای شماره یک شدن تلاش کند و این برای همه بازیکنان وجود دارد. پژمان و خسرو و بازیکنان جوان نیز باید بدانند فوتبال بازی تیمی است. رحمتی اکنون خیلی خوب بازی کرده و چرا باید او را از دروازه خارج کنم؟ حسینی و همه بازیکنان برای انتخاب اول شدن در پست خود شانس دارند اما بدون نظم این کار شدنی نیست.نه فقط در استقلال و بلکه در همه باشگاه ها همین طور است. این اولین دروازه بان و بازیکن نیست که این اتفاق برای او رخ داده است. در جام جهانی روسیه، دروازه بان آلمانی بارسلونا بازی نکرد و نویر دروازه بان اول شد. حسینی و همه بازیکنان این شانس را دارند تا در تیم بازی کنند اما او باید یاد بگیرد که «تیم» شماره یک است.

*پشت سرم چشم دارم و از ناراحتی حسینی خبر دارم

وی درباره اینکه آیا از ناراحتی حسینی خبر دارد گفت:من همه چیز را می دانم( با خنده) قبلا هم گفتم پشت سرم نیز چشم دارم و از صورت بازیکن شرایط او را می فهمم. وقتی من شماره 2 هستم، برای شماره یک می جنگم. در حال حاضر او نمی تواند در بازی بعدی بازی کند و باید کار کند تا در بازی بعدی حضور داشته باشد. رحمتی زمان زیادی شماره دو بود و خوب کار کرد و شماره یک شد.
وی در پایان گفت: شنیدم که 40 سال این برنامه عمر دارد و از شما تشکر می کنم که من را دعوت کردید. بهترین آروزها را برای شما دارم.

ویدیوهای این مصاحبه را می‌توانید از طریق لینک های زیر تماشا کنید:

صحبتهای شفر درباره بازیکنان جدا شده از استقلال

بازی نکردن در سوپرجام و مشکل با برانکو از زبان شفر

تفاوت فوتبال ایران و آلمان از زبان سرمربی استقلال

گفتگوی کامل با وینفرد شفر

نظرات ۶۱

 • 6*4

  باشه...راسی پارس جم کیک اند راش بازی نکرد استاد? خیلی موقیت داشتین خخخ اونام مجبور بودن دفاع کنن
  و یه خبر اینکه جامو دادن به تیمی که اهل فرار نیس ,همیشه هجومیه...
  ادمین

  • علیرضا

   تو ازادی جلو تیمی که هنوز گل نزده تو لیگ امتیاز از دست دادن مختص تیم هاییه که اهل فرار نیستن خخخخخخ

  • تاج سر فوتبال آسیا

   جلو نفت مسجد سلیمان با صفر گل زده، پنج نفره دفاع کنی اونم تو آزادی معرکس

  • پسر آبی

   دربی بهتون نشو میدیم یه من ماست چقد کره داره
   در ثانی با این بازی که شما جلو صنعت نفت کردین میخان با استقلال بازی کنین

  • پیروزی ۵ سال سلطان دسته سه ایران ( ۴۲ تا ۴۷ )

   تیم هجومی شما از گل زدن به تیم های رده پایین مسجد سلیمان و اس خوزستان عاجزه. بازی پدیده هم به لطف پنالتی گل زدید. بیا همین فردا سوپرجام رو بازی کنیم ببینیم کی میبره. حالا سوپرجام رو دادن بهتون دربی لیگ میخواید چیکار کنید؟

  • مسعود گل باشی

   اره همیشه هجومی هستین که نتونستین به تیم تازه لیگ برتری شده گل بزنین و با دوتا هافبک دفاعی و 4تا دفاع بازی میکردین.

  • سرخ

   خطاب به ۴۶

   حالا نه که خودمون دیروز به نفت مسجدسلیمان تازه صعود کرده اونم تو ازادی تهران سه تا زدیم ؟؟؟!!!!

   اتفاقاً شفر بسیار خوب فوتبال را می فهمد و تحلیل می‌کنه...

   دمش گرم واقعا ...

  • Majid تاجی

   پرسپولیسی حسود... بسووووز

 • محمد

  شفر و برانكو از بس مختصر و مفید و البته دلنشین مصاحبه میکنن ک ادم حیفش میاد همه رو نخونه!!

 • ۶تایی ها هو هو

  میگم ازالان آماده باشین و درست برنامه ریزی کنید.بعدفرارنکنیدبرید ترکیه.

 • سیانور

  پشتت وایستادیم مربی،زنده باد استقلال

 • Mosi ss

  چقدر خوبه شفر...جنتلمن واقعی....باشفر استقلال هر بازی و هر هفته بهتر و بهتر میشه...مررسی مربی


  زنده باد تاج کبیر

 • سعید

  حالا مواظب باش مثل پارسال ۶تا ۶تا نخوری.مو بلند

  • پویا

   مو بلند؟؟؟؟!!! این تیکه رو از 50 سال پیش به اینور نشنیده بودم!!! پدر جان اینجور متلک ها دیگه منسوخ شده، یکم آپدیت کن خودتو.

  • خالیفسور برانکو

   از این توهینا زیاد بهت شده ، اول حرف زدن یاد بگیر بعد کامنت بدار

  • پیروزی ۵ سال سلطان دسته سه ایران ( ۴۲ تا ۴۷ )

   اون مربی که ۶ تا خورد پارسال پروفسور شما بوده که البته هر سال کارش ۳ تایی و ۴ تایی و بعضا ۶ تایی شدنه تو آسیا
   شفر تو آسیا فقط ۱ باخت داده اونم با پنالتی دقیقه ۹۰ به ذوب

  • خطاب به سعید

   اگر کسی به پدر خودت توهین کنه ناراحت نمیشی؟؟

   یکم ادب و متانت داشته باش
   هرچند که از ۹پولیسیا انتظار زیادیه این ...

 • آبی آسمونی

  این آقای محترم، جناب شفر واقعا یه هدیه بود برای استقلال
  البته غیراز استقلال،برای کل فوتبال ما یه هدیه هست
  چون غیر از بُعد فنی، مربیامون باید حرف زدن رو از ایشون یاد بگیرن
  کاملا حرفه ای حرف میزنه،
  از کسی بد نمیگه،
  باختشو گردن اینو اون نمیندازه،
  و کلا خیلی درجه یکه...
  آقای افتخاری یه کار درست توی زندگیش کرد،آوردن ایشون به استقلال بود

 • مسعود گل باشی

  تو فوقالعاده ای شفر فوقعالاده برای باختتم اصلا خورده نمیگیریم چون همیشه باخت هست مربیای بزرگ و تیمای بزرگممیبازن هیچوقت نمیشه شگست نخورد ولی خدا هم گفته که پشت هر سختی اسونی و پشت هر شکستی پیروزی هست . مصاحبه شفر رو با برانکو مثلا پروفسور و جنتلمن مقایسه کنین . و بگم واقعا برای طرفدارای بی فرهنگ پس پس متاسفم که به شفر توهین کردن تو بازی امروز شرم اوره مصاحبرو تا اخر بخونین برای بازی سوپر جامم کاملا حرف راست گفت و اینکه بعضیا میگن ما ترسیدیم باشه ما ترسیدیم شما خوبی ترسو تو بازی 5مهر و بازی الدوحیل و السد نشون میدیم .یا علی

  • masoud

   یادمه همین تعریفارو ازمنصوریان هم میکردی خخخخخخخخ

 • عشقممم نیمار

  کینگ شفر جونم من و‌تمام‌ تاجیا..بهت
  اعتماد دارن و میدونن ک‌تو‌برا موفقیت
  استقلال ..اول باید حامیای خاص شیشپولیسه
  شکست بدی ک دیدی ..داور ..سه بازی ک
  توامتیاز دادیو‌..با ناداوری علیه استقلال...نگذاشتن
  استقلال امتیاز بگیره...پس
  کینگ شفرجونم ..همیشه قبل هربازی
  تو‌لیگ برتر ..داوراهم تو‌ انالیز بردنت...در نظر بگیر
  :-P
  سوپرجامم ..جامی نفت و‌بی ارزشه از نظر من...چون
  وقتی جامی بدون برگزاری بازی و بدون درسر و
  با دستای پشت پرده برا یه تیمی نشونش از قبل
  میکنن...بدون‌ک‌اون‌جام بی ارزشه....چون
  جامی با ارزشه ک بازی عادلانه در زمین انجام شه و
  هرکی برنده شد..ب اون تیم بدن....
  اما متاسفانه در اینجا اینطور نیس...
  :-P
  درضمن ..شیشپولیسیا میتونن اینجور جامای
  جعلی و‌بی ارزشو در اینجا کسب کنن..اما هیچوقت
  نمیتونن‌در اسیا ..جام جعلی کسب کنن..چون تو اسیا
  مث لیگ داخلیمون ..حامیای هاص نیستن ک اگ خودشون یا پسرشون طرفدار تیم خاص باشن...سریع
  جامه با ناعدالتی محض..ب تیم مورد علاقشون
  بدن...
  :-P
  درکل...
  کینگ شفر جونم...‌ما مطمئنیم‌تو‌میتونی در اسیا
  موفق شی و‌جام‌لیگ قهرمانان اسیا کسب کنی ک
  صد هزاربرابر بهتره این جامای جعلی ک
  هشتپولیس میبره...
  :-P
  هیرو ستاره سوم!!!
  :-)

 • اس استه

  این مرد بهترین هارو برای این فوتبال میخواد ولی افراد بی منطقی همچون ایمون زاید ،ایداسادات ،دبل 6 و دخترپرسپولیسی‌ باکامنت های بی ادبانشون این مرد بزرگ رو،کوچک میشمارند
  خداوند متعال میفرماید: کسی را مورد تمسخر قرار ندهید شاید ان شخص بسیار برتر از شما باشد

  • 10-10-3

   بازیکن بزرگ خواستن هنر نیست همه آرزو داروند که بهترین بازیکن ها برای تیمشون بازی کنند مهم بازیکن بزرگ ساختن هست ایشون بگه رونالدو ومسی رو می خواهم باید اجابت کنیم ؟؟؟؟

  • پسر آبی

   به نظر من اونا همش ماله کاناله باشگاه پرسپولیسه
   نمیشه اینهمه آدم اینقدر بی منطق و بی ادب باشن

  • ali

   پرسپولیسیای اصیل برای شفر احترام قائل هستن چون باعث پیشرفت فوتبال میشه دیروز اگر شفر رو نیمکت نفت بود همه از یک فوتبال خوب لذت میبردن

برچسب ها