5 نبرد خاطره‌انگیز دربی سرخابی لندن/ معجون گل و هیجان

5-نبرد-خاطرهانگیز-دربی-سرخابی-لندن-معجون-گل-و-هیجان

وبسایت رسمی برنامه نود - آرسنال و چلسی در حالی نبرد بزرگ هفته دوم لیگ برتر انگلیس را از ساعت 21 امشب به وقت تهران را در ورزشگاه استمفورد بریج انجام می‌دهند که از زمان شروع لیگ برتر انگلیس و به طور خاص قدرتنمایی چلسی با آبراموویچ، نبردهای خاطره‌انگیزی را مقابل هم رقم زده‌اند.

 به گزارش سایت نود، بر این اساس نگاهی به 5 بازی کلاسیک رقبای سرخ و آبی در دوران معاصر خالی از لطف نیست.

چلسی 3 - آرسنال 5 (اکتبر 2011)

پس از اینکه فن‌پرسی در فاصله گل‌های لمپارد و تری برای آرسنال گل زد، 2 غول لندن با نتیجه 2 بریک به رختکن رفتند. در شروع نیمه دوم سانتوس و سپس والکات باعث شدند آرسنال برای اولین بار در جریان این بازی از رقیب پیش بیفتد اما ماتا گل تساوی چلسی را به ثمر رساند؛ هر چند توپخانه توپچی‌ها خاموش شدنی نبود و آن‌ها توسط فن‌پرسی به 2 گل دیگر و برتری 5 بر 3 رسیدند.

چلسی 6 - آرسنال صفر (مارس 2014) 

گل‌های اتوئو، شورله و پنالتی گل شده منجر به اخراج گیبس آرسنالی، چلسی را 3 برصفر از آرسنال پیش انداخت و در ادامه اسکار (2 بار) و محمد صلاح بار دیگر برای چلسی گل زدند تا ونگر در هزارمین حضور خودش روی نیمکت آرسنال، کابوس بزرگی را به چشم ببیند.

چلسی 2 - آرسنال یک (فوریه 2007)

فینال جام اتحادیه انگلیس یا همان کارلینگ کاپ سابق، میدان جنگ بازیکنان بود. والکات 17 ساله آرسنال را پیش انداخت اما دروگبا بلافاصله بازی را به تساوی کشاند و در ادامه خودش در دقایق پایانی گل برتری چلسی را به ثمر رساند اما آنچه پیش از گل‌ها در خاطره‌ها ماند، خشونت بازیکنان بود. آسیب‌دیدگی دیابی از آرسنال و تری از چلسی، رکورد 7 دقیقه توقف بازی برای مداوای طرفین در زمین را رقم زد. درگیری اوبی میکل و کولو توره اخراج هر 2 بازیکن را در پی داشت و البته آدبایور هم کارت قرمز گرفت.

چلسی 2 - آرسنال 3 ( 23 اکتبر 1999)

 فلو در دقایق پایانی نیمه اول و پترسکیو با یک ضربه سر در نیمه دوم چلسی را پیش انداختند اما نوانکو کانو، مهاجم نیجریه‌ای در مفیدترین دقایق عمر حرفه‌ای‌اش در 15 دقیقه پایانی نتیجه را عوض کرد. او 3 گل زد و بازگشت تاریخی آرسنال در زمین چلسی را به وجود آورد.

آرسنال 3 - چلسی 2 (اول ژانویه 2003)

 آرسنال با گل به خودی دسایی و گل‌های فن‌برونکهورست و آنری، چلسی را غافلگیر کرد و هر چند تیم لندنی با گل‌های استانیچ و پتی در 10 دقیقه آخر به جبران نزدیک شد اما در نهایت برتری آرسنال دست نخورده باقی ماند و آن‌ها در پایان یک رالی گل هیجان‌انگیز، اختلاف 5 امتیازی با رقیب در صدر حدول را حفظ کردند.

1977

 

اختصاصی

نظرات ۵

 • عماد

  جذابترین لیگ دنیا الحق که لیگ جزیره س
  چلسی
  آرسنال
  سیتی
  منچستر
  لیورپول
  تاتنهام
  بازی این تیما رو مگه میبشه ببینی و هیجان زده نشی

  • Night king

   فوق العادس پریمیر لیگ

 • مهدی هاتفی

  من طرفدار های چلسی رو هیچ موقع نمی‌فهمم. چون آخه هیچ رقیب سنتی ندارند که بخوان باهاش کری خونی کنن. اگه بگن رقیب سنتی ما آرسنال هست خوب خود آرسنال رقیب سنتیش تاتنهامه و به نظرم رقیب دوم بودن خیلی جالب نیست. دقیقا مثل منچستر سیتی که رقیب اصلیش یونایتده اما خود یونایتد رقیبش لیورپوله و منچستر سیتی حریف دومشه

  • فوتبالی**

   تو میگی چلسی رقیب آرسنال نیست؟آرسنال چندبار رفته فینال لیگ قهرمانان؟چند بار قهرمان یو سی ال شده؟هیچی،چند بار قهرمان لیگ برتر شده؟۲بار،چلسی چندبار رفته فینال لیگ قهرمانان؟۳بار، چندبار قهرمان لیگ قهرمانان شده؟۱بار،و یک بار با پنالتی به منچستر باخت که همه میدونن توی اون بازی باید ۶تا به منچستر میزد،تاریخ تاسیس چلسی ۱۹۰۴ هستش ،پس رقیب اصلی چلسی تاتنهامه نه آرسنال

  • استاد

   فوتبالی عزیز اصلا خوندی بالایی چی نوشته ننوشته که افتخارات تیم‌ها چطوره میگه رقیب سنتی یعنی تو دربی‌های حساسیت یه بازی میگه مثلاً بازی تاتنهام با ارسال حساستر از ارسال و چلسی برا تماشاگران ارسناله اسمت فوتبالی گذاشتی ولی......

برچسب ها