تیم منتخب 4 هفته اول لیگ؛ یارانِ سیدجلال!

تیم-منتخب-4-هفته-اول-لیگ؛-یارانِ-سیدجلال

وبسایت رسمی برنامه نود - 4 بازیکن از سپاهان، 2 تا پرسپولیسی، 2 بازیکن از پیکان و یکی هم از ذوب‌آهن، پارس‌جنوبی و پدیده جزو یازده بازیکن برتر این فصل بودند.

به گزارش وبسایت نود، چهار هفته از لیگ هجدهم گذشته و جلال حسینی باز هم در بالای جدول نمرات نود قرار دارد. تنها بازیکنی که در این فصل نمره‌ای بهتر از سیدجلال کسب کرده پدیده خط میانی سپاهان است. محمد کریمی که در سه بازی این فصل دو پاس گل داده و چند موقعیت خلق کرده تا در صدرجدول نمرات قرار بگیرد. سه هم‌تیمی کریمی یعنی کیانی، پورقاز و یزدانی هم در بین نفرات برتر حضور دارند. همچنین دو بازیکن از پیکان که بیشترین تاثیر را در سه کلین‌شیت این فصل داشتند. اول وحید شیخ‌ویسی که نمره‌ای بهتر از پیام نیازمند دروازه‌بان فصل قبل پیکان کسب کرده و بهترین دروازه‌بان لیگ تا این مقطع از فصل بوده است. بعد هم حجت حق‌وردی دفاع میانی تیم مجید جلالی. برای خط حمله هم محمدرضا حسینی با 2 پاس‌گل و 1 گل، روح‌الله سیف‌اللهی با یک پاس‌گل و همچنین امین قاسمی‌نژاد با دو گلِ سه امتیازی که برای پدیده زده است. تمامی آمارهای زیر بر اساس داده‌های متریکا ارائه شده است. 

نفر به نفر با بهترین بازیکنان چهار هفته اول لیگ برتر

وحید شیخ‌ویسی، پیکان، نمره 2.50: تیم جلالی با از دست دادن نیازمند هم همچنان گل‌ نمی‌خورد. شیخ‌ویسی در سه تا از چهار مسابقه این فصل گل نخورد و پیمان بابایی تنها بازیکنی است که این فصل به دروازه‌بان پیکان گل زد. شیخ‌ویسی به طور متوسط در هر مسابقه نزدیک به 4 مهار توپ دارد. که بهترین آمار بین دروازه‌بان‌های این فصل لیگ برتر است.

جلال حسینی، پرسپولیس، نمره 2.38: مطمئن‌ترین دفاع چند فصل اخیر پرسپولیس بیخیال نمی‌شود و در 36 سالگی همچنان بهترین مدافع لیگ برتر است. سیدجلال در هر مسابقه این فصل به طور میانگین 4.5 مرتبه به هوا پرید و قبل از حریف به توپ ضربه سر زد که از این حیث بهترین بازیکن پرسپولیس است. در دقت پاس هم به طور باورنکردنی جلال حسینی بهترین بازیکن پرسپولیسِ این فصل است و به طور متوسط 93درصد پاس‌هایش به مقصد رسید. ضمن اینکه 6.3 عملکرد دفاعی در هر بازی هم توسط او ثبت شده است.

 حجت حق‌وردی، پیکان، نمره 2.63: دفاع آخر پیکان در ثبت آمار فوق‌العاده یک گل خورده این تیم در چهار مسابقه ابتدایی فصل تاثیر پررنگی داشت. حق‌وردی در فصل جدید به طور میانگین در هر مسابقه نزدیک به شش عملکرد دفاعی نظیر دفع توپ، قطع پاس، بلاک و بازپس‌گیری توپ انجام داده است.

عزت‌الله پورقاز، سپاهان، 2.50: یکی از دو شوت این فصل پورقاز گل شد و با تیر خلاص او بود که سپاهان این هفته برنده دربی اصفهان شد. پورقاز در کارهای دفاعی هم متعهد نشان داد و 5.5 عملکرد دفاعی در هر مسابقه داشته است. پورقاز در هر بازی این فصل به طور متوسط 2 نبردهوایی می‌برد و 0.5 توپ از حریف می‌گیرد.

سیاوش یزدانی، سپاهان، نمره 2.63: یزدانیِ سپاهان در این فصل به اندازه سیدجلال حسینی عملکرد دفاعی داشته است. یعنی سیاوش یزدانی در هر بازی معدل 6.3 عملکرد دفاعی را ثبت کرده است. ضمن اینکه 2.5 نبردهوایی پیروز در هر بازی داشته و دقت پاسش هم در بین شاگردان این فصل قلعه‌نویی، بالاتر از همه بود.

محمد کریمی، سپاهان، نمره 2.33: و حالا می‌رسیم به بهترین بازیکن چهار هفته اول لیگ هجدهم. جایی که نام پدیده سپاهان همه را غافلگیر می‌کند. هافبک مرکزی سپاهان در همین چهار هفته که در یکی از آن‌ها حضور نداشت و در دو مسابقه هم تعویض شد، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت. کریمی در همین فرصت کوتاه 2 پاس گل داد، به طور میانگین نزدیک به 2 پاس کلیدی در هر مسابقه داد، معدل 4.3 عملکرد دفاعی در هر مسابقه را ثبت کرد و 81درصد پاس‌هایش به مقصد رسید.

مهدی کیانی، سپاهان، نمره 2.63: رهبرِ تیم قلعه‌نویی اجازه فرماندهی مرکز زمین را به هافبک‌های هیچ تیمی نمی‌دهد. کیانی در این فصل بیشترین لمس توپ را بین بازیکنان سپاهان داشت. در آمارهای توپگیری از حریف، نبردهوایی موفق و عملکرد دفاعی هم فقط یک بازیکن سپاهان بهتر از او بود. کیانی دقت را هم در دستور کارش قرار داده و علاوه بر 80درصد دقت پاس، در آخرین مسابقه سپاهان پاس‌گل هم داد.

احمد نوراللهی، پرسپولیس، نمره 2.63: با جدایی امیری، احمدزاده، مسلمان و محرمی بار سنگینی از خط میانی پرسپولیس روی دوش احمد نوراللهی افتاده است. نوراللهی در این فصل بیشتر از همه بازیکنان پرسپولیس از حریف توپ گرفته است. جنب‌وجوش بالای او در میانه زمین باعث شده که آمار دومین لمس توپ بین پرسپولیسی‌ها به نام او بخورد. به طور متوسط 1.5 مرتبه با شوت دروازه حریفان را تهدید کرده است و نزدیک به 1 پاس کلیدی داد. 85درصد پاس‌هایش را به مقصد رساند، معدل 6 عملکرد دفاعی داشت و 2 نبردهوایی پیروز شد.

روح‌الله سیف‌اللهی، پارس‌جنوبی‌جم، نمره 2.50: وینگر پارس‌جم فصل را با یک پاس‌گل شروع کرد. حالا در پایان هفته چهارم هم بیشترین دریبل موفق، بیشترین خطای گرفته شده از حریف، بیشترین پاس‌کلیدی و بیشترین شوت را در بین هم‌تیمی‌هایش داشت.

امین قاسمی‌نژاد، پدیده، نمره 2.63: صدرنشینی یحیی گل‌محمدی بعد از 64 هفته در لیگ برتر میسر نبود مگر با هنرنمایی امین قاسمی‌نژاد. بازیکنی که در دقیقه 92 بازی با استقلال‌خوزستان و 93 بازی با نفت آبادان گل زد تا پدیده 6 امتیاز شیرین از آن دو مسابقه کسب کند. شماره 9 پدیده در این فصل بیشترین شوت و بیشترین شوت در چارچوب را بین بازیکنان پدیده داشته است. به طور متوسط در هر مسابقه 2 پاس‌کلیدی هم داده است و حدود 1.5 دریبل ثبت کرده است.

محمدرضا حسینی، ذوب‌آهن، نمره 2.50: وینگر تیم امید نمازی در همه بازی‌هایی که ذوب‌آهن گل زده تاثیری روی گل داشته است. حسینی در اولین بازی فصل مقابل نساجی پاس‌گل داد، در هفته دوم هم این کار را تکرار کرد و هرناندز با پاس او به استقلال گل زد. در هفته سوم که او کاری از پیش نبرد، ذوب‌آهن هم گل نزد و در هفته چهارم خودش دست به کار شد و گل زد. حسینی بیشترین شوت، بیشترین شوت در چارچوب، بیشترین پاس‌کلیدی، دومین دریبل موفق، دومین خطای متحمل شده، سومین عملکرد دفاعی و سومین بازیکن موفق در نبردهای هوایی ذوب‌آهن بوده است.

تیم منتخب بهترین بازیکنان 4 هفته اول لیگ برتر

پیام نیازمند دروازه‌بان سپاهان هم در جمع یازده بازیکن برتر این فصل قرار داشت. ولی با توجه به اینکه شیخ‌ویسی نمره‌ای بهتر از او کسب کرد، دروازه‌بان این فصل پیکان در ترکیب تیم منتخب قرار گرفت و بازیکن دوازدهم جدول جایگزین نیازمند شد. برای مشاهده نمرات کامل بازیکنان (اینجا) کلیک کنید.

 

 

14001

نظرات ۲۴

 • سید جلال حسینی

  خدایا شکرت که سید جلالو داریم کوه تجربه پشت تیممونه عشق فقط عشق پولیس

  • محمدان بنگلادش

   تا الان پیروزی فقط با یه تعداد تیم ضعیف بازی کرده که همگی احتمال سقوطشون زیاده حتی پدیده و فولاد.
   عیار همین سیدجلال و باقی تیم تون جلو دوحیل مشخص میشه که چه کاره هستند نه جلوی فولاد وووو

  • amir

   خخخخخخخخ عیار تیم ما با بهترین خط دفاع لیگ شدن (اونم چند بار پشت سر هم)مشخص شده

 • سونامی قرمز

  یادی کنیم ارمین سهرابیان بهترین مهاجم فصل 6 تاییا با اون گل استثنایی که اگه نمیزد توپ اوت میشد.

 • تهران تراختورچیلاری

  فقط اق مهدی از نوع کیانی

 • سپاهان

  فکر کن پیام نیازمندی بود تقریبا نصف بازیکنا سپاهان بود خخخ طوفان زرد ایرانه نه اسیا

 • خلیج پارس ایران پرسپولیس قهرمان

  اثری از بازیکنان میلیاردی دو تیم پر هزینه و به اصطلاح بمب تراکتور و استقلال نیست تو این لیست البته که تیمهای ته جدولی نبایدم تو تیم منتخب نماینده ای داشته باشن

  • مجید

   منظورت بیرانوند هفده میلیاردیه دیگه

  • Servati

   تو نمیدونی که ستاره های تراکتور از هفته سوم به این تیم اضافه شدند؟؟فقط 2 بازییه که اومدن،ولی اینا 4 بازی دارن بازی میکنن...اونم ستاره هایی که تو لیگ ایران بازی نکردن تا حالا،و وقتی جا بیوفتن عین ادینیو بازی میکنن...واشکان دژاگه فوق العاده بوده تو این دو بازی،وشجاعی هم بازی دوم خوب خوب بازی کرد و پاس گل داد

  • amin

   تیم منتخب هفته ای انتخاب میشه مثل هفته پیش که شما نماینده نداشتی سرورت 3تا داشت از میلیاردی حرف نزن که بازیکنی که بهتون هیس داد 17میلیارد قراردادش رکورد رکوردها رو زده

 • حسن

  دقت کنید در تعداد بازیکنان زیاد سپاهان در 12 نفر برتر لیگ تا اینجا
  و فراموش نکنید نقش مربی در گرفتن بازی از مهره ها
  قلعه نوعی بعد از چند فصل ناموفق پله به پله دوباره داره در مسیر موفقعیت قرار می گیره و نشون خواهد داد مدیریت بازیکنان رو خیلی خوب بلده حتی اگر با بعضی از تفکرات قدیمی اون موافق نباشیم

 • ایمان۰۴

  این جلال که تو بازی با نفت مسجد سلیمان دو سه تا سوتی خوشگل داد شانس آورد گل زن نبودن

 • مجید تک

  کو ششتاییها

 • مصطفی

  سیامک نعمتی هم میتونست تو این لیست باشه

 • محمدان بنگلادش

  پیروزی تیم دفاعیه، البته راه دیگه ی هم نداره

  • تولی پرس قزوین و دسته سوم

   شما با ۲۰ خرید جدید و کلی تدارکات فعلن که بازم دست و پا میزنید و اخرشم دوم یا سوم میشید...با همینا دو بار قهرمان شدیم بازم می شیم...اره قربونش

برچسب ها