دلیل صدور حکم مدیرعاملی پرسپولیس برای گرشاسبی

دلیل-صدور-حکم-مدیرعاملی-پرسپولیس-برای-گرشاسبی

وبسایت رسمی برنامه نود - صدور حکم مدیرعاملی گرشاسبی در آستانه تصویب و اجرایی شدن قانون منع فعالیت ايثارگران بازنشسته اقدامی غیر منتظره از سوی وزیر ورزش و جوانان بود.

به گزارش وبسایت نود، این اقدام شاید نشانه حمایت سلطانی فر از گرشاسبی در روزهایی باشد که گمانه زنی ها برای انتخاب جانشین وی شدت گرفته است. اقدامی که شاید پاسخی باشد به برخی حاشیه ها و باورها مبنی بر اینکه  وزارت ورزش حمایت کافی را طی این مدت از گرشاسبی نداشته و از حالا به دنبال انتخاب جانشین وی است.

همه منتظر تصمیم شورای نگهبان

 وزیر ورزش و جوانان حکم مدیرعاملی گرشاسبی را در شرایطی صادر کرد که همه تصور می کنند گرشاسبی با منع قانونی برای ادامه فعالیت مواجه است. در این باره باید گفت قانون منع فعالیت ايثارگران بازنشسته هنوز به تایید نهایی شورای نگهبان نرسیده و تا تایید و اجرا هم زمان می برد. در این خصوص کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان گفته بود که درباره این مصوبه مجلس سوالاتی داشتیم که شورای نگهبان آن را مکتوب با مجلس طرح کرده و بعد از آن تصمیم نهایی اتخاذ می شود.

سیزده رییس فدراسیون و گرشاسبی

 مجلس مصوب کرده که معاونان وزیر و استاندارها و همچنین ايثارگران بازنشسته، همچون سایر بازنشسته ها قادر به فعالیت در سمت های دولتی نخواهند بود. به همین دلیل داورزنی و دو معاون وزیر و سیزده رییس فدراسیون از جمله مهدی تاج باید ترک پست کنند. حالا همه منتظر هستند که شورای نگهبان درباره این مصوبه پرسر و صدا که منجر به منع فعالیت بسیاری از مدیران بازنشسته سرشناس کشور می شود تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

مدیر عاملی بعد از ماهها سرپرستی و در آستانه جدایی احتمالی

در این میان نکته جالب این است که حکم مدیرعاملی گرشاسبی با وجود چندین ماه فعالیت صادر نشده بود و او به عنوان سرپرست مشغول فعالیت بود اما حالا و در شرایطی که رسانه ها در حال گمانه زنی مبنی بر مدیرعاملی مهدی محمد نبی گزینه مورد حمایت داورزنی،حاجی بیگی عضو هیات مدیره و درویش مدیر عامل سایپا هستند حکم مدیر عاملی گرشاسبی صادر می شود که ممکن است تا یک ماه یا نهایتا دو تا سه ماه بعد مصوبه مجلس مبنی بر منع فعالیت ايثارگران بازنشسته از سوی شورای نگهبان برای اجرا به همه ارگان های دولتی ابلاغ شود.

این احتمال وجود دارد که وزیر ورزش در شرایطی که خیلی ها اعتقاد دارند وزارت برای انتخاب جانشین گرشاسبی عجله دارد و گمانه زنی های مختلف این تیم را به حاشیه برده و صدای بازیکنان را درآورده با این حکم حمایت خود از گرشاسبی را تا زمان تعیین تکلیف وضعیت گرشاسبی و تصمیم شورای نگهبان به نوعی اعلام کرده باشد.

دو راه ابقای تاج، یک شرط برای ماندن 12 رییس فدراسیون

گفته می شود که روحانی هم حامی اصلی تحقق این قانون است تا نیروهای جوان در بدنه دولت سمت ها را در دست بگیرند و حتی کمیته ای به منظور شناسایی همه بازنشسته ها تشکیل شده است. سال گذشته فاز اول این قانون به اجرا درآمد که منجر به کنار رفتن طاهری از پرسپولیس، عباس بهروان از سازمان لیگ و چندین مدیر بازنشسته شد و حالا در صورت منع فعالیت بازنشسته های ايثارگر، مدیرانی چون گرشاسبی، تاج و دوازده رییس فدراسیون هم باید آماده ترک پست شوند. هر چند شاید تاج در صورت ارائه مدارک جانبازی بالای پنجاه درصد بتواند مجوز ادامه فعالیت را بگیرد و یا همه روسای فدراسیون بازنشسته با این استدلال که فدراسیون ها ارگان دولتی محسوب نمی شوند بتوانند به کار خود به رغم بازنشسته بودن ادامه دهند.

اختصاصی

نظرات ۱۲

 • قشقایی کهکشانی

  خدایان شکر سر پرسپولیس را نبریدن

  • زانیار

   6تقلال که داره هر بازیکنی رو میگیره دیگه . پرسپولیس یک بازیکن از عراق گرفت 6تقلال داره عراق رو جارو میکنه . هر چی سهمیه بازیکن خارجی دارید پر کردید . 20 تا بازیکن هم گرفتید . دیگه به جناب گرشاسبی چیکار دارید ؟؟؟ موضوع جناب گرشاسبی به 6تقلالیا ربطی نداره

 • Manchester

  مگه همش چندتا فدراسیون ورزشی وجود داره که فقط 12 تاش بازنشسته ی ایثارگرن؟؟؟؟؟تو این اوضاع بد اقتصادی بزارن دوتا نیروی جوون بیان

  • Wien

   ای آقا گیریم، همین الان یک وزارت خانه بخواهد نیروی جوون بیاره،فکر میکنی،تو ، من یا یکی مثل من و تو که دنبال کار هستیم را انتخاب میکنند؟نه بابا،برای مشاغل مدیریت و معاونت و .....که در رویاها هم نمیشه فکرش را کرد و خودت میدانی چه کسانی اینجور مناصب را صاحب میشوند،برای پست های پایینتر و در حد کارمند هم باید پارتی کلفت و کارآمدی داشته باشی،خلاصه بگم اگه خدای خلاقیت و استعداد هم باشی،تا دوست و آشنا و پارتی نداشته باشی ،دستت بجایی نمیرسه.

  • وجدانم آرزوست

   تازه به جز اون 12 تا بقیشونم فامیل همینها هستن

 • سونامی قرمز

  تمام حمایتها از تیمی داره میشه که یا با گل به خودی میبرن یا میبازن.اما عشقی گرشاسبی.

  • شانسپولیس

   مثل اینکه بدهی های ژوزه و گولچ و.......... یادت رفته؟!!! پول اینا از کجا رسید؟
   الانم که مشخص شد گرون ترین بازیکن لیگ ، بیرانوند با 17 میلیارد ، رو شما بستید !
   پس دیگه حرف از حمایت الکی نزنید، پشت پرده همه چی به نفع شماست

  • ی دوست

   مدیر عاملهای شما همشون اولش عشقا . ولی بعد .....

 • یه کسی

  همه باید بشینن خونشون.
  نسل ماهم آدمیزاد محسوب میشن ها

 • ایمون زاید

  تاج جانبازی پنجاه درصد داره؟
  بعید می دونم

 • cnm

  قانون باید اجرابشه االان کلی جوان تحصیلکرده بیکار داریم

 • محسن

  این حکم رو دادن که صداش رو ببندن که به جواب کمیته استیناف به حکم سوپرجام اعتراض نکنه
  چقدر ساده ایم ما

برچسب ها