برای اولین بار بعد از 12 سال؛ غیبت مسی در بین برترین های فیفا

برای-اولین-بار-بعد-از-12-سال؛-غیبت-مسی-در-بین-برترین-های-فیفا

وبسایت رسمی برنامه نود - آخرین بار در سال 2006 بود که لیونل مسی در لیست سه نفره برترین بازیکن سال فیفا قرار نگرفت.

به گزارش وبسایت نود، فیفا عصر امروز اسامی نامزدهای بهترین بازیکن سال 2018 را معرفی کرد که کریستیانو رونالدو، لوکا مودریچ و محمد صلاح 3 نامزد نهایی امسال خواهند بود. نکته قابل توجه در این زمینه، غیبت لیونل مسی در میان نامزدهای نهایی است.

آخرین بار در سال 2006 بود که لیونل مسی جایی در بین 3 نامزد اصلی این جایزه قرار نگرفت. در آن سال فابیو کاناوارو با غلبه بر زین الدین زیدان و رونالدینیو توانست برنده جایزه مرد سال فوتبال جهان شود.

از سال 2007 مسی خود را به جمع 3 نامزد نهایی رساند. او در سال های 2007 و 2008 به ترتیب بعد از کاکا و کریس رونالدو رتبه دوم را کسب کرد. سپس نوبت به خودنمایی خود مسی رسید که در سال های 2009، 2010، 2011 و 2012 برای چهار سال متوالی مرد سال فوتبال جهان باشد.

مسی در سال های 2013 و 2014 رقابت را به رونالدو واگذار کرد و در سال 2015 مجددا این عنوان را از آن خود کرد. از سال 2016 و تغییر مسیر فیفا و فرانس فوتبال و ابداع جایزه The Best نیز مسی در دو سال متوالی مغلوب رونالدو شد و در جایگاه دوم قرار گرفت. 

علیرغم فتح دوگانه داخلی فوتبال اسپانیا کسب عنوان پیچیچی و کفش طلای اروپا، نام مسی در بین سه نامزد نهایی جایزه فیفا برای سال 2018 دیده نمی‌شود. به نظر می‌رسد عدم توفیق بارسا در لیگ قهرمانان اروپا و البته ناکامی آرژانتین در جام جهانی با حذف در مرحله یک هشتم نهایی، بیشترین تاثیر را در عدم حضور مسی در بین سه نامزد اصلی داشته است.

7712

اختصاصی

نظرات ۱۵

 • Ali

  دليل خيلي منطقي داره چون تو فصل قبل زماني كه بيشترين احتياج بهش بود تو بازي هاي مهم أصلا خوب نبود!

 • فاروق@Fcb

  مودریچ برنده این جایزه میشه به چند دلیل:
  1 لیگ قهرمانان رو برده
  2 نایب قهرمان جام جهانی شد
  3 اون دوتای دیگه تو رئال نیستن

  که این اخریه از همه مهمتره!

  • عشق یعنی گل سرخ

   یکی به من بگه چرا از ریال مادرید با یک قهرمانی مافیایی و نا شایست دو نامزد هست؟؟؟
   ولی مسی با دوگانه لیگا و کوپا و گریزمن با دوگانه لیگ اروپا و جام جهانی نیست؟؟؟
   واقعا بقول دوستان مافیادرید گفتن حقشه...

 • کهکشانی

  مسی فراتر از هر مراسم و جاییزه:)))))))

 • تا ابد قرمز

  جدای از تعصب،، رونالدو هم نباید در لیست سه نفر نهایی بود،،، یا امباپه یا گریزمان باید بودن کلٱ همون مساله تبلیغات

 • رضا ss

  خنده داره بخدا هر کدوم از این بازیکنا نصف هوش و تکنیک مسی رو ندارن کاری که مسی در بارسا عهده دارشه هیچ بازیکنی نمیتونه مثل مسی اونو انجام بده بعضی ها فقط دنبال پاس گل هستن تا دروازه خالی رو تبدیل به گل کنن نه بازی سازی بلدن نه چیزی فقط بهشون پاس بدی تا گل بزنن.
  مسی بهترین بازیکن تاریخ بوده هست و خواهد بود حالا چه نامزد باشه چه نباشه

 • رونالدو سرور مسی

  جزو 20 تا هم نباید باشه چه برسه 3 تا
  خخخخ

 • Ali

  زودتر از اینا باید اتفاق میوفتاد.....

 • مهران

  مسی کاری نکرده بازیهای که بارسا بدون مسی ام میبرده گل زده جام جهانی محو_اروپا محو_بازیهای بزرگ محو_بعد جلو هاییتی هتریک کنن ژست شوالیه میگیره تو کامبک بارسا پی اس جی ام همه کار نیمار کرد جوری خودشو گرفته بود انگار یه تنه خودش کار کرده

 • Viva Barcelona

  خخخخ واقعن باید خندید به این انتخاب ها هم میدونیم مسی یه سرو‌گردن از تمام بازیکناهای دنیا سرتر انوقت جزو ۳ بازیکن برتر جهان نیست واقعن مضحک و شرم اور

  جایزه The best جایزه بی عتباریه چون بهترین بازیکن به حقش نمیرسه ولی تیم قهرمان بهترین بازیکن میشه

 • بارسا

  مسی با اختلاف بهترین بازیکن دنیاست . این رای گیری ها و نمایش ها به خاطر ضعف و خودپسندی اروپایی هست . تک تک سه نفری که انتخاب شدن از مسی ضعیف تر هستن ولی دنیای تبلیغات پنالدو رو انتخاب کرد . واقعا جالبه کسی که بیشترین گل رو در بین تمام لیگ های اروپایی زده جزو سه نفر نیست ولی مودریچ هست چون نایب قهرمان شدن !! خب مسی هم با آرژانتین سه سال متوالی نایب قهرمان جام جهانی و کوپا آمریکا شد ولی چرا بهش توپ طلا ندادن و اون رو ناکام حساب کردن !!؟:
  اندکی عدالتم آرزوست....
  بارسا فراتر از یک باشگاه

برچسب ها