فتاحی: کمیته انضباطی نتیجه سوپرجام را سه بر صفر اعلام کرد نه سازمان لیگ/ نماینده تام الاختیار استقلال گفت بازی نمی کنیم

فتاحی-کمیته-انضباطی-نتیجه-سوپرجام-را-سه-بر-صفر-اعلام-کرد-نه-سازمان-لیگ-نماینده-تام-الاختیار-استقلال-گفت-بازی-نمی-کنیم

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران تأکید کرد دیدار سوپرجام بر اساس نامه های دریافت شده از طرف باشگاه استقلال مبنی بر عدم شرکت در سوپرجام در تاریخ اعلام شده، کأن لم یکن تلقی و نتیجه آن از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال سه بر صفر اعلام شد. 

به گزارش وب سایت نود، سعید فتاحی در برنامه نود شب گذشته مهمان تلفنی برنامه بود و در خصوص اتفاقات یکی دو ماه اخیر پیرامون دیدار سوپرجام و صحبت های مطرح شده از سوی مسئولان باشگاه استقلال توضیحاتی ارائه کرد. در ادامه صحبت های سعید فتاحی را می خوانید.

اعلام رسمی تاریخ سوپرجام در فروردین ماه

در تاریخ 14 فروردین برنامه بازی های فوتبال برای فصل جدید به طور رسمی اعلام شد که بازی سوپرجام در تاریخ 29 تیر انجام خواهد شد. در جلسه هم اندیشی با مربیان لیگ برتر که آقای شفر هم حضور داشتند، ایشان هیچ اعتراضی نسبت به برنامه ریزی انجام شده نداشت و حتی یک نسخه لاتین از برنامه فصل جاری در اختیار ایشان قرار گرفت. اینکه آقای فتحی می گویند پرسپولیس هم مثل استقلال خواستار تغییر زمان بازی شده، اصلاً چنین چیزی نیست و پرسپولیس هرگز به طور رسمی خواستار تغییر بازی نشد که آقای گرشاسبی می توانند در این زمینه توضیح دهند. پس از اعلام برنامه بازیهای فصل جاری، باشگاه استقلال تهران نامه ای را برای سازمان لیگ فرستاد و خواستار به تعویق افتادن دیدار سوپرجام ایران به تاریخ دیگری شدند.

واکنش سازمان لیگ به درخواست آبی ها

سازمان لیگ در پاسخ به درخواست استقلال نوشت با توجه به حضور هر دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا، و همچنین برگزاری اردوی آماده سازی بازیکنان، امکان تغییر زمان برگزاری دیدار سوپرجام وجود ندارد. همچنین در پاسخ این نامه به صراحت ذکر شده بود که (بر خلاف برخی صحبت هیا مطرح شده) زمان اتمام بازی های لیگ برتر فصل قبل برای هر دو تیم یکسان بوده و از اینرو بازی سوپرجام در تاریخ اعلام شده برگزار می شود و خسارت های ناشی از عدم شرکت در این بازی بر عهده مسئولان باشگاه خواهد بود و نتیجه آن هم سه بر صفر به زیان تیم متخلف خواهد بود. در جلسه ای که بعداً با آقای قراب، عضو هیئت مدیره استقلال، داشتیم به ایشان اعلام شد گرچه منطقی به نظر نمی رسد و دیدار سوپرجام در تمام دنیا قبل از شروع رقابت های لیگ برگزار می شود، اما در صورت موافقت باشگاه پرسپولیس برای شرکت در این بازی بدون بازیکنان ملی پوش، می توان این بازی را در یکی از سه روز مخصوص بازی های ملی در شهریور و مهرماه برگزار کرد.

مخالفت پرسپولیس با پیشنهاد سازمان لیگ

این پیشنهادها را با مسئولان باشگاه پرسپولیس مطرح کردیم اما با موافقت آنها همراه نبود. بنابراین، باز هم نامه ای را برای باشگاه استقلال ارسال کرده و به آنها اعلام کردیم که به دلیل عدم موافقت پرسپولیس با پیشنهادهای فوق، دیدار سوپرجام در همان تاریخ فوق برگزار خواهد شد.

نامه های استقلال، نماینده تام الاختیار این باشگاه و ...

صرفنظر از مصاحبه های انجام شده توسط مسئولان باشگاه و سرمربی این تیم، استقلال دو نامه برای سازمان لیگ فوتبال ارسال کرد که در تاریخ اعلام شده امکان برگزاری بازی برای انها وجود ندارد. سپس در جلسه شورای تأمین که با حضور نمایندگان دو باشگاه، آقایان افتخاری و ملکی از طرف استقلال و آقای گرشاسبی از طرف پرسپولیس، برگزار شد، بار دیگر پرسپولیس با تغییر زمان بازی مخالفت کرد. آقای ملکی هم در این جلسه تأکید کرد که نماینده تام الاختیار استقلال است و آبی پوشان در آن تاریخ در ایران نیستند و نمی توانند در این بازی شرکت کنند.

جرا دیدار سوپرجام کأن لم یکن اعلام شد؟

در خصوص صحبت آقای فتحی که سازمان لیگ برگزاری بازی سوپرجام را به علت عدم حضور استقلال، کأن لم یکن تلقی کرده، باید بگویم پس از اینکه دو نامه از این باشگاه مبنی بر عدم شرکت در سوپرجام در تاریخ تعیین شده، و همچنین صحبت های آقای ملکی عضو هیئت مدیره استقلال که تأکید کردند در تاریخ تعیین شده، بازیکنان این تیم در اردوی خارج از کشور حضور دارند و نمی توانند در این بازی حضور یابند، به همین دلایل برگزاری این بازی را کأن لم یکن تلقی کردیم و یک روز بعد هم شخصاً نامه ای را جهت رسیدگی به پرونده این بازی، به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال کردم. سازمان لیگ در خصوص این بازی هیچ رأیی صادر نکرد، بلکه اعلام شد پیامد عدم شرکت در مسابقات برای تیم های متخلف، باخت سه بر صفر است. قبلاً اعلام نتیجه سه بر صفر توسط کمیته مسابقات و سازمان لیگ انجام و اعمال می شد، اما حالا پرونده بازی به کمیته انضباطی ارجاع داده می شود و پس از صدور رأی توسط کمیته انضباطی، سازمان لیگ آن را اعمال می کند.

 

2081

اختصاصی

نظرات ۲۳

 • خدا اون بالاست

  قطعا اگه قضیه طارمی و ریزه اسپرت ترکیه تو ایران حکمش اجرا میشد الان جعلپلیس محروم نبود هرچند تمام مقامات همشون تلاش کردن ولی نشد،چون قانون اجرا کردن،قطعا تو فدراسیون ایران هر رای اینچنینی با حضور وزیر ورزش و شخص فتاحی فقط به نفع جعلپلیس خواهد شد واسلام نامه تمام

  • مرتضي

   منطق دوچرخه چون ما فرار كرديم تركيه بازي بايد سه هيچ به نفع دوچرخه بشه يكم بزرگ شيد وزير پرسپوليسي ديگه قديمي شده وزيري كه براتون بازيكن مي گيره نيم ميليون ارز دولتي ميده بك شبه سيزده ميليارد بدهيتون رو ميده طرفدار كيه خودتون ميدونيد

  • رضا آسمانی

   از سوختنت لذت می برم

  • دبل.۶:::::::۶+۶

   در ج بالایی....
   ببین خدا هیچ وقت با ترسو ها نیست ....حالا فرار بماند..

 • السادسیه ایران =ss

  خدای طنزه این آقای ملکی یه تنه استقلال رو نابود میکنه بعد به حساب مدیرعاملا مینویسن

 • ولی۴+۶

  فقط یک شیشتقلالی بی منطق بعد از خوندن این خبر بازر هم به نتیجه سوپرجام اعتراض میکنه...

  • پسر آبی

   فقط امثال تو می تونن با بی احترامی به بقیه نظرشون رو بگن

  • مسعود گل باشی

   مرزای بی منطقیو جابجا کردین اونم کیلومتر ها بعد به ما میگین بی منطق؟

 • پیمان

  چند بار در طول تاریخ فوتبال دیدید که یک بازی که چند ماه قبل برنامه ریزی شده و همه رضایت داشتند به خاطر یک تیم اون هم از 10 روز قبل از بازی زمانش عوض بشه؟ یعنی چی ما در این زمان بازی نمی کنیم؟ یعنی هر وقت دوست داریم بازی می کنیم؟ چندبار یک تیم در بازی غیبت داشته و همون روز بازی سه هیچ نشده؟

  • پسر آبی

   چند چندی با خودت؟؟؟
   حرفات متناقضه
   آخرین حرفت : چندبار یک تیم در بازی غیبت داشته و همون روز بازی سه هیچ نشده؟
   یعنی باید تو روز بازی نتیجه مشخص شه

 • پرسپولیس قهرمان

  آقای فتاحی از این به بعد جدول زمانی خالی بدید باشگاه اس دق لال خودشون برای کل فوتبال مملکت برنامه ریزی کنند... چرا سخت میگیرید آخه اس دق لالی ها دوست دارند هروقت عشقشون کشید بازی کنند زوره؟!!!!

 • پسر آبی

  حرف های مسئولین در این ارتباط بیشتر شبیه محاوره تو خیابونه تا صحبت های قانونی.
  ادبیاتشون خوبه ولی محتوی حرفاشون بی قانونی رو نشون میده.
  مگه با صدای ضبط شده کسی یه فینال رو کأن لم یکن تلقی باید کرد.
  چرا بند قانونی اعلام نمی کنید.
  من نمی خوام کل کل کنم می خوام بدونم واقعا بند قانونی این داستان کجاست.

 • اندی

  استقلالیها بازم میخوان با هوچیگری کارشون رو جلو ببرن

  همه میدونن تیمشون فرار کرد ترکیه و به بهوونه های واهی واسه دیدار سوپرجام نیومد ( در اصل از ترس ششتایی شدن نیومدن ) و بازنده این بازی هستن

  ولی بس که به استقلال خوبی شده و بس که با لابیگری کارهاشونو تا الان جلو بردن الان انتظار دارن بدون بازی در حالیکه فرار کردن ترکیه جام هم بهشون داده بشه!

  اگه به درخواست تعویقه ، ما پرسپولیسیها هم از الان تو هیچ بازی لیگ شرکت نمیکنیم و درخواست تعویق همه بازی هارو داریم چون بازیکن نداریم ، پس همه تیمها برن تا موقعی که ما حالمون خوب شه بعد که یارگیری کردیم میایم بازی

  نشد آقا ، خداوکیل استقلالیها خودشونو زدن به خواب انگار

  جناب فتحی برو شکایت کن ، مگه مدعی نیستی حق با توئه ؟ برو چرا فقط تهدید میکنی؟
  قبل دربی هم همش تهدید میکردین ولی موقع بازی همتون در رفته بودین

 • تاج کبیر اسیا

  اقای فتاحی هیچ کجای دنیا مبنا رو حرف زدن قرار نمیدن ملاک سنده اگه نوشته مکتوبی دارین که استقلال انصراف داده منتشر کنین درذ غایر اینصورت کارتون غیرقانونی بوده از طرفی شما نتیجه رو سه روز قبل بازی اعلام کردین روزانه بیشتر از 20 تا پرواز از ترکیه به تهران انجام میشه اگه نتیجه رو اعلام نمیکردین استقلال میتونست به تهران برگرده واسه بازی

 • استقلال

  نماینده تام الختیار گفت توی تاریخ معین شده نمیتونه بازی کنه نه که بازی نمیکنه . از ترس اینکه شفر جای پرویز خان سوبله چوبله رو بگیره چه کارها که نمیکنن . دست از دشمنی با استقلال بر دارید استقلال پاس نیست

  • مرتضي

   روز بازي شوفر كجا بود

  • پیمان

   دوست عزیز خودت میگی "نماینده تام الختیار گفت توی تاریخ معین شده نمیتونه بازی کنه". این جمله همه جای دنیا یعنی 0-3 بازنده... انقدر فهمیدنش سخته براتون؟

 • اس اس اسیایی سرورتیمای اسیایی

  خب شفاهی گفته بازی نمیکنیم تو اون تاریخ اگه میشه نامه رسمی ک باید مدیرعامل اون رو امضا کرده باشه و درخواست کرده ک از بازی انصراف داده رو رسانه ای کن ک ببینیم
  کار بایدقانونی و اداری باشه نامه رو لطف کنید نشون بدید خخخ

  • ۲۵ جام با علی پروین

   صورت جلسه شده امضا کردن نیومدین بازنده این هوچی گری ممنوع

برچسب ها