تفاوت مسی و رونالدو از نظر کارلوس توز

تفاوت-مسی-و-رونالدو-از-نظر-کارلوس-توز

وبسایت رسمی برنامه نود - ستاره فوتبال آرژانتین درباره تفاوت لیونل مسی و کریستیانو رونالدو صحبت کرده است. 

به گزارش وبسایت نود، کارلوس توز که سابقه بازی با لیونل مسی در تیم ملی آرژانتین و با کریستیانو رونالدو در منچستریونایتد را دارد در درباره تفاوت این دو بازیکن که به عقیده بسیاری جزو بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال محسوب می شوند صحبت کرده است. 

توز به نقل از مارکا گفته:

من هیچ وقت مسی را در سالن بدنسازی ندیدم. هیچ وقت ندیدم برای استپ کردن توپ و یا دیگر کارهای تکنیکی تمرین کند. استعداد او غریزی است. البته دیدم که برای زدن ضربات آزاد تمرین کند. قبلا ضربه آزاد نمی زد اما الان اکثر ضرباتش گل می شوند. این به خاطر تمریناتش است.

رونالدو اما همیشه پس از تمرین به سالن بدنسازی می رفت. او همیشه زودتر از همه سر تمرین حاضر می شد. او می خواهد در همه چیز بهترین باشد. مثلا قرار تمرین ساعت ۹ صبح آغاز شود و من ساعت ۸ به محل تمرین می رسیدم و می دیدم که رونالدو زودتر از من آمده است. حتی اگر ساعت ۷:۳۰ هم می رسیدم باز رونالدو آنجا بود. یک بار تصمیم گرفتم از او جلو بزنم و تصمیم گرفتم ساعت ۶ به تمرین بروم اما این بار هم رونالدو زودتر از من آمده بود!

۲۰۳۱

اختصاصی

نظرات ۱۹

 • فرهاد تراکتور

  هر 2 جز بهترین بازیکنهای تاریخ هستند , ولی من رونالدو رو بیشتر قبول دارم , مطی استعدادش ذاتی هست ولی رونالدو با تلاش و تمرین به این موقعیت رسیده , و به جای دادن نظرهای مصخره مثل پنالدو یا هورمونی بهتره از بازیشون لذت ببریم که سالهای اخر لذت بردنمونه

 • حمید مسی

  مسی بهترین بازیکن تاریخه ولی پنالفسایدانو در لیست 5 نفر اول هم قرار نمیگیره.آخه کی میگه وقتی کسی استعداد خدادادی داره دست از تمرین هم برداره؟پس تلاش و پشتکار برای چیه؟استعداد خدادادی با تمرین و تلاش شکوفا میشه.
  "عشق و سلطان قلبم، لیونللللللللللل مسییییییییییی"=بهترین بازیکن جهان و تاریخ
  رونالدو=دایویانو=پنالفسایدانو=پنالتیانو=دروازه خالی=یه نفر را نمیتونه دریبل کنه و 5 متر با توپ راه بره زمین میافته=آماده خور به تمام معنا=پاس رونالدینیویی و بساط خنده=سایه زن==تازگیا ریباند گل

 • کارلوس

  رونالدو کامل تره و بهتر

  • ریال مافیادرید

   باشه باشه خخخ

 • ریال مافیادرید

  مسی هم استعداد ذاتی داره هم تلاش میکنه ولی رونالدو پرتغالی فقط دومی با شدت بیشتر

 • عشقممم نیمار

  اول درباه مسی بگم :
  مسی درسته استعدادش ذاتیه..ولی
  باید ب اینم توجه کنید ک اگ
  مسی ..استعدادش
  ذاتی نبود..ب چ‌بازیکنی تبدیل میشد...
  یه بازیکنی کاملا اماتور...
  تازه ..اگ‌یکی مث رونالدینیو...ژاوی..
  اینیستا..و عشقممم نیمارم...‌کنارش نبودن..
  بنظرتون‌میتونست از استعدادش ب خوبی
  استفاده کنه؟؟؟
  معلومه ک نه... پس استعداد
  ذاتی کافی نیس...
  :-P
  درباره رونالدو:
  عاقای توز... اگ‌ رونالدو ..ب قول تو ..از
  صبح خیلی رود ..ب سالن بدنسازی
  میرفت و تمرین زود شروع میکرد..بنظرت برا
  چی اینکاره میکرد...‌چون صدرصد اگ اینکاره
  نمیکرد..سریع فوتبالش تموم میشد
  و مجبور بود ک
  اینکاره کنه و ن از لذت بردن و
  دوست داشتن و علاقه داشتن!!!
  :-P
  الانم ک‌میگ‌بدنش مث جوون ۲۳سالست..
  واقعا دیدم چقد مث یه بازیکن
  ۲۳سالست ..اونم
  از دروازه خالی گل نکردن و‌گل
  نزدن تو‌لیگ سطح پایین سری آ...
  واقعا ثابت کرد...
  :-)

  • دوستدار صیادمنش

   اخه عمویی نیمار خودش کی بود وهست تا مسی کمک کنه ؟ . اونموقعه که مسی هر بازی هتریک میکرد رونالدو ونیما ر کجا بودند؟ نیمار یک پول پرست یک دنده فرصت خراب کن مغرور غلت انداز هستش که از تکنیک های نابش بهره ای نمیبره و دیگه هم پیر شده . از بارسا نرفته بود الان جایگزین مسی بود . ولی الان هیچی نیست

 • حامد

  رونالدو واقعا واقعا بازیکن بی‌نظیری هست یا تلاش فراوان به اینجا رسیده و خدا هم مُزد زحماتش رو داده، اما بیایم واقعا حقیقت رو ببینیم، مسی ی چیز دیگست، نمیدونم واقعا چطور بعضی ها خودشون رو راضی میکنن که رونالدو بهتره اما واقعا بحث مسی ی چیز دیگست، مسی رو خدا درست کرده فقط و فقط برای فوتبال و دیگر هیچ.

 • محمد

  یک واقعیت تلخ وجود داره که فوتبال فقط بدنسازی نیست. فوتبالیست شدن نیاز به استعداد ذاتی داره و فقط با بدنسازی و غرور زیاد نمیشه یک فوتبالیست کامل شد و کسی که به این شکل وارد فوتبال میشه حتما یکجا کم میاره مثل دریبل زدن باز کردن بازی با یک پاس و گل زدن وقتی تیم کارش گره خورده. البته با استعداد تنها هم نمیشه یک فوتبالیست بزرگ شد و باید سخت تمرین کرد.

  • Cr7-18

   یک واقعیت تلخ وجودداره که فوتبال نیاز به یک بدن اماده داره تاوقتی سنت یکم رفت بالا بازهم بتونی بازدن۱۵گل بیشترین تاثیرروتوقهرمانی تیمت داشته باشی وبا هورمون نمیشه یک فوتبالیست کامل شد ونهایت میتونی جلوتیمهای درپیت گل بزنی وجلوبزرگان محومیشی حتی نه چندان بزرگان!(رم)
   !Hala Cr7
   !Hala madrid¡

 • ایران من

  کسی تلاش و کوشش کنه میتونه رونالدو بشه, اما هر چقد زحمت بکشی مسی نمیشی !!! رونالدو, همیشه جلوته مسی, بدو که بهش برسی, اما..... نمیرسی !!!

  • حامد مسی عشق آرژانتین

   فعلا که رونالدو می‌دووه که به مسی برسه، کوچکترین نمونه‌اش توپ طلا که خودم هیچ ارزشی واسه جوایز فردی قائل نیستم

  • JJ

   داداش من فهمیدم که خطاب به رونالدو گفتی بدو به مسی برسی، ولی دوستان فکر کردند به مسی گفتی بدو خخخخخ

 • حامد

  هردواز بهترین هایه تاریخ هستن درکنار زیدان مارودونا پله..اما فرق رونالدو با مسی در اینه رونالدو تو همه تیمها جواب داده و همه لیگ ها عینه زیدان همه مسی فقط تو قالب بارسا جواب داده ایا مسی درلیگ خشن انکلیس میتونه اقایه گل باشه یا در سری A ایتالیا...البته نکته مهم هردو احترام و رابطه خرفه ای که باهم دارن تا بیست سال دیگه هم رودست این دونمیاد.

  • حامد مسی عشق آرژانتین

   اول اینکه رونالدو هم توی یک تیم بیشتر جواب داده و اونم زمان جوونیش بوده، در ثانی فعلا مشخص نیست تو ایتالیا هم موفق باشه، از اینا گذشته دلیل نمی‌شه که مسی بره موفق نشه، من ۴ سال پیش دوست داشتم مسی از بارسا جدا بشه ولی هر کسی یه دیدگاهی داره، ولی مطمئن بودم اگه جدا می‌شد بهتر از بارسا عمل می‌کرد، اینجا همه کارو انداختن گردن مسی، کم مونده بگن وایسا دروازه‌بان شو

  • JJ

   برای اینکه بفهمی بهترین کار وفاداریه همین بس که مسی اسطوره بارسلونا ست اما رونالدو اسطوره کجاست؟!

  • دوستدار صیادمنش

   همه ؟ یوونتوس ......... تو منچستر بود رونی پاس خوب دروازه خالی میداد رونالدو گل میزد رئال هم همینطور رو نالدو به جز بعضی اوقات که حرکت و گل های خاص میزند سالی یکبار هیچی نیست

 • این دوتا بهترین تاریخن

  اما رونالدو ی مهاجم کامل ک هم پرشش هم شوتش هم سر زدنش هم ایسکای بهتر از مسی.مسی تو دریبل سر تره.گلهای ک رونالدو میزن استثنای.نمونش گلش ب یوونتوس.این وسط نیمار هم در حال غلط زدن تو زمین و دایو کردن

برچسب ها