فتاحی: جام پرسپولیس را می‌دهیم و رای CAS به سود استقلال باشد پس می‌گیریم/ دربی رفت ۹۰ درصد ورزشگاه در اختیار استقلالی‌هاست

فتاحی-جام-پرسپولیس-را-میدهیم-و-رای-cas-به-سود-استقلال-باشد-پس-میگیریم-دربی-رفت-90-درصد-ورزشگاه-در-اختیار-استقلالیهاست

وبسایت رسمی برنامه نود -  سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ تأکید کرد که قانون ۱۰ درصد حضور هواداران میهمان در دربی رفت این فصل عملی خواهد شد.

به گزارش وبسایت نود، سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ پس از دیدار پرسپولیس و نساجی مازندران درباره قانون 10 درصد حضور هواداران تیم میهمان در دربی 5 مهر گفت: این قانونی بود که در دربی برگشت فصل گذشته اعلام کردیم و قانون فیفا و AFC است. این قانون را ابلاغ کردیم و شورای تأمین هم تصویب کرده است و برای اولین بار در بازی رفت این فصل دو تیم که پنجم مهرماه برگزار می‌شود، اجرایی خواهد شد. در این دیدار 90 درصد ورزشگاه به استقلالی‌ها تعلق دارد و 10 درصد برای پرسپولیسی‌هاست که در بازی برگشت این موضوع برعکس خواهد بود تا بتوانیم از امسال قانون را در این خصوص اجرایی کنیم.

وی در خصوص اینکه جایگاه هواداران تیم میهمان چگونه تعیین خواهد شد و بلیت فروشی به چه شکل صورت می‌گیرد، گفت: جایگاه را مشخص کرده‌ایم و درباره بلیت فروشی هم مجری بلیت فروشی تیم میزبان، باید شرایط فروش بلیت الکترونیکی را فراهم کند. برای بلیت فروشی جایگاه پرسپولیسی‌ها نیز، بلیت فروشی الکترونیکی انجام می‌شود. با این حال ممکن است هواداران بروند و از سهمیه بلیت‌های تیم حریف خریداری کنند که کاری نمی‌توان کرد، اما آنها مجبور خواهند شد بین هواداران تیم رقیب بنشینند. ضمن اینکه اگر تا یک ساعت قبل از شروع بازی، 90 درصد سهمیه تیم میزبان پر نشود، بلیت فروشی برای تیم میهمان انجام می‌شود که فکر اینجای داستان را هم کرده‌ایم. هرچند سابقه نشان داده وقتی بلیت‌فروشی الکترونیکی است، یک روز قبل از بازی بلیت‌ها فروخته می‌شود و از این بابت نگرانی نداریم.

فتاحی در پاسخ به این سؤال که کاپ قهرمانی سوپرجام را چه زمانی به پرسپولیسی‌ها اهدا خواهند کرد، اظهار داشت: به دلیل احترام به ماه‌های عزیز محرم و صفر جام را پس از این ایام با برنامه‌ریزی به پرسپولیسی‌ها اهدا خواهیم کرد. باید صبر می‌کردیم کمیته استیناف رأی خود را در خصوص پرونده سوپرجام بدهد و بعد از آن جام را اهدا کنیم. این رأی هم اکنون قابل اجراست، هرچند استقلالی‌ها نیز می‌توانند به دادگاه CAS شکایت کنند و اگر رأی دادگاه به سود استقلال باشد، جام را پس می‌گیریم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه چرا او در جلسه شورای تأمین اعلام کرده بود اگر استقلالی‌ها بازی نکنند نتیجه 3 بر صفر می‌شود، خاطرنشان کرد: من در جلسه نگفته بودم بازی 3 بر صفر می‌شود. نماینده استقلال در جلسه گفت ما روز 29 تیرماه بازی نمی‌کنیم و ما هم بازی را لغو کردیم. از من پرسیدند نتیجه بازی چه می‌شود، ما هم گفتیم طبق قانون بازی 3 بر صفر می‌شود. پس از جلسه به باشگاه استقلال نامه زدیم که طبق مکاتبات و جلساتی که انجام دادیم و نماینده شما اعلام کرده تیم ما روز 29 تیر به ایران باز نمی‌گردد، بازی را لغو کرده‌ایم. ما هم پرونده را به کمیته انضباطی فرستادیم تا در این خصوص رأی بدهند.

فتاحی در خصوص اینکه هواداران تیم استقلال سؤال‌هایی در خصوص ابهامات این بازی دارند و چرا صوت این جلسه منتشر نمی‌شود تا همه چیز مشخص شود، گفت: استقلالی‌ها از مسئولان باشگاه خودشان بپرسند چه اتفاقاتی افتاد. صوت این جلسه هم دست بنده نیست که منتشر کنم، دست شورای تأمین است.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر دادگاه CAS رأی را به سود استقلال صادر کند و جام به پرسپولیس اهدا شده باشد چه اتفاقی رخ می‌دهد، گفت:خیلی وقت‌ها این اتفاق افتاده که مثلاً طبق قانون بازی 3 بر صفر شده است و با توجه به همین نتیجه، تیمی سقوط کرده است. وقتی پرونده به دادگاه CAS رفته و نتیجه برگشته، آن تیم هم بازگشته است. این موضوع (سوپرجام) هم همین‌گونه است. با این حال ما وظیفه داریم که جام را به پرسپولیسی‌ها اهدا کنیم و قانون تمام موارد را پیش‌بینی کرده است. طبق قانون در صورتی که کمیته استیناف رأی بدهد، آن رأی لازم الاجراست. به طور مثال وقتی بازیکنی 5 جلسه محروم شده باشد و به کمیته استیناف اعتراض شود، سازمان لیگ موظف به اجرای قانون است و نمی‌تواند تا زمان رسیدگی به اعتراض محرومیت بازیکن را اجرا نکند. با این حال این موارد را از بخش حقوقی ما بپرسید، بهتر است.

فتاحی بار دیگر در خصوص اعتراض استقلالی‌ها خاطرنشان کرد: در جلسه آسیب‌شناسی لیگ برتر که پیش از جام جهانی برگزار کردیم و شفر در آن جلسه حضور داشت، به او تمام موارد را گفتیم. حتی نسخه لاتین برنامه را به او داده بودیم که بعداً نگوید که متوجه برنامه‌ریزی نشده است. گفته بودیم امکان جابه‌جایی تاریخ برگزاری دربی سوپرجام نیست و به خاطر خود دو تیم که بازی آسیایی داشتند، نمی‌توانیم بازی را تغییر دهیم. حتی اعلام کردیم در صورت عدم حضور تیمی در دربی، عواقب آن به عهده خود باشگاه است. استقلالی‌ها برای تغییر زمان بازی نامه زدند، آقای قراب به جلسه آمد و صحبت کردیم، اما چون دو تیم نماینده ایران در آسیا بودند و بازی ملی محسوب می‌شد، نمی‌توانستیم بازی را تغییر دهیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ افزود: پیشنهاد داده بودیم در صورت تعویق دیدار سوپرجام، بازی باید در نیم فصل بدون ملی‌پوشان برگزار شود، چراکه تیم ملی باید در جام ملت‌های آسیا رقابت کند. پیشنهاد بازی در فیفادی‌های شهریور، مهر و آبان ماه را هم داده بودیم که گفتم بازی باید بدون ملی‌پوشان برگزار شود. همانطور که دیدید، آقای گرشاسبی ابتدا قبول کرده بود، اما بعد از صحبت با کادرفنی، آنها با تغییر تاریخ و بازی بدون ملی‌پوشان، مخالفت کردند. قانون را اجرا می‌کنیم و دیدید که استقلال در این اردوی تیم ملی بالای سه ملی پوش داشت و چون طبق قانون باید 72 ساعت بعد از بازگشت ملی‌پوشان به میدان برود، بازی را لغو کردیم به این دلیل که استقلال در آسیا هم بازی دارد. سال گذشته استقلالی‌ها مصدومان زیادی داشتند و درخواست دادند بازی‌شان با صنعت نفت در جام حذفی تغییر کند و با قبول تیم صنعت نفت، 10، 15 روز بازی عقب افتاد، استقلال به فینال رفت و قهرمان هم شد. ما طبق قانون عمل می‌گنیم و چیزی غیر از قانون اجرا نمی‌شود.

 

1004

تسنیم

نظرات ۳۱

 • میلانی اصیل

  سی هزار استقلالی بیشتر نمیاد ورزشگاه!چون هم به السد میبازن هم به نساجی!البته اگه نکونام اجازه بده تیمش حمله کنه!

  • جازموریان

   نه سی هزار تام نمیاد برا کری خوندن و اولین دربی ۹۰ به ۱۰ مطمئن باش که ۷۰ تا پیاد ولی ی مساله هست من نظر شخصیم اینه ها ممکنه درست نباشه.
   من ی منصوریان سرسخت تر میبینم تو این آقای فتحی.
   سوار موج و جو هوادار

  • علی

   این طرح یک اشکال دارد به احتمال زیاد ۹۰درصد بلیط بدست هواداران میزبان نمی رسد و احتمال زیاد در هر دو بازی قسمتی از ورزشگاه خالی شود وقست هوادارای مهمان تراکم زیاد باشد

  • s.s

   شما بگو تو بازی دیشبتون با نساجی چندتا تماشاگر داشتین؟ تماشاگرای نساجی بیشتر بودن

  • حمید

   بنظرم ۸۰به ۲۰کنند بهتره هم بخاطر امنیت هم شاید یک تیم نتونست پر کنه ورزشگاهو لاقل تیم دیگه پرش کنه چون دقت کرده باشید وقتی یکیشون تو اوج نیست هوادارا کمتر استقبال میکنند تو سال های گذشته دیده شده

 • تاج کبیر اسیا

  مزش به همینه که اول جامو بهشون بدین باهاش عکساشونو بگیرن بعد دادگاه cas بزنه تو حالشون و رای رو برگردونه:))

  • دبل.۶:::::::۶+۶

   اتفاقا عکس هم میگیریم ..و زیر اون جام مینویسیم ...جامی که شیشتقلال از ترسش تا ترکیه فرار کرد...
   بعد اسم این جام را میگیم ..جام فرار

  • amir

   خدارو هزار مرتبه شکر کهcasمنطق حالیشه و میدونه تیمی که 2روز قبل سوپرجام میره ترکیه 3-0 بازندس
   ادمین...

  • احمد

   بشین تا برگردونه:)))))

  • اشکان

   امکان ندارن تواین پرونده استقلال برنده بشه ، چرا؟ چون اولا تاریخ مسابقه رو میدونستن ، ثانیا قبل از فرا رسیدن زمان مسابقه میدونستن که خبری از تعویق نیست مسابقه باید طبق برنامه قبلی انجام بشه ثالثا در تاریخ و ساعت اعلام شده که چند ماه قبل بوده وتغییری هم نداشته ، برای مسابقه اصلا ایران نبودن، رابعا تیم حریف آماده زدن شیش تا گل بوده...با این شرایط به نظرت cas رای رو برمیگردونه؟!! اگه این جوری باشه که چند وقت دیگه هر تیمی آمادگی بازی نداشت شرکت نمیکنه و میره ترکیه !! مگه خونه خالس؟؟

  • کسی که رفته دسته سه حق اظهار نظر نداره

   برین خدارو شکر کنین این اتفاقا افتاد بازی 3-0 شد چون اگه فرار نمیکردین ترکیه شک نکن اون تیم استقلال خاطره سال 95 به شکل بدتری زنده میکرد.
   5 مهر بعد دربی خودتون میرین شکایت پس میگیرین به همون 3-0 راضی میشین

 • امیر

  تو هم که اصلا اسقلالی نیستی

 • Amir persp0lisi

  این تصمیم نود درصد به ده درصد فک نمیکنم عملی بشه،ولی اگه بشه خوبه

 • ARYOBARZAN

  امیدوارم روز قبل بازی نزنین جایگاه استقلال پر هست مثل دربی های قبل

 • سارا اس اسی

  نمیدونم امسال رو 90 به 10 برگزار کنید اما به نظرم 50-50 جذاب تر باشه.

 • Asad

  حالا یه کپی برابر اصلم بدین به استقلالیا ما که بخیل نیستیم

 • اکبر جوجه

  جام برای پرسپولیسه الکی دلتونو با این حرفا دارن شاد نگر میدارن که یه وقت استادیوم آزادیرو تخریب نکنین چون جنبه باختو ندارین خجالت بکشین بخدا قسم اگر پرسپولیس بود میرفت ترکیه از ترس بازی نمیومد ایران شما استدقلالیا زمینو زمانو به هم میدوختین که جامو بگیرین قبول کنین که از ترستون فرار کردین ترکیه قبول کنین که از ترستون 6تا نخورین سه روز بعداز تاریخ سوپر جام اومدین ایران بسه دیگه تا کی میخوایین نا حق حرف بزنین تا کی میخوایین خودتونو بازی بدین بابا بخدا قسم اون فتحی داره سره کارتون میزاره این جام ماله پرسپولیسه حق ماست چون ما آماده بودیم شما پیچوندین بسه دیگه خجالت بکشین یه خورده فکرو تمرکزتون بدین واسه بازی با السد که سه تا دیگه نخورین که عابروی ایرانو ببرین تیم فقط پرسپولیس زنده باد پرسپولیس سروره هرچی تیمه پرسپولیس یا علی مدد

  • حسن

   عزیزم شما یه بار رفتین اسپانیا سال 87 ما این کار و نکردیم
   متوهم عزیز امیدوارم یکم عاقلانه تر فکر کنی
   شما به این فک کن الدحیل چه روزی قراره تهران باشه برای بازی با شما ؟؟
   یه روز زودتر میاد که توی چمن استادیوم ازادی تمرین کنه
   ماکه یه عمر داریم رو اون چمن بازی میکنیم
   شب میرسیدیم فرداش با خستگی هم شده با شما بازی میکردیم
   نامه کان لم یکن تلقی شدن سوپرجام برای باشگاه استقلال اونم سه روز قبل دربی یعنی سوپرجام لغو و از طرفی در اون تاریخ مسئول استادیوم ازادی گفتن استادیوم در حال تعمیر هست از طرفی اقای فتاحی در سازمان لیگ اعلام کردن بازی 3-0 و هم لغو همه این تناقضات نشون میده رای به سود استقلاله
   وکیل سابق خودتون گفته اگه کار به CAS بکشه رای به سود استقلاله همین وکیل خودتون میگفت اگه پرونده طارمی بره CAS رای برنمیگرده و شما بازم رفتین شکایت کردین به نظرت وقتی یه وکیل بین المللی میتونه نظر بده آیا کسی به نظر شما توجه میکنه ؟؟؟


   ادمین بچاپ لطفا

  • حسن

   با این وضعیت خدا رو هم قسم میخوری

   سال 87 و یادت بیاد ما همچین کاری نکردیم با شما

 • ehsan

  اقای فتاحی شما چطور تصمیم میگیری که بعد از چند سال برگزاری دربی ۹۰ به ۱۰ بشه ورزشگاه اینو نه طرفداران استقلال قبول دارن نه پرسپولیسی ها و خواهشا تو قانون نصف نصف طرفداران دربی دست نبرید از قدیم نصف نصف بوده و کسی هم با این صورت مشکلی نداشته خواهشا جو رو متشنج نکنید

 • ابوالفضل

  اقای فتاحی این جانب و تمامی هواداران ورزش فوتبال و تمامی ورزش دوستان تمامی جمعیت کره ی زمین از شما خواهشمندیم اگر کار دیگری از دستتان بر می اید انجام دهید ؛)
  ادمین خسته نباشی

برچسب ها