رکورد پرسپولیس با رادو؛ دو بزرگتر از یک

رکورد-پرسپولیس-با-رادو؛-دو-بزرگتر-از-یک

وبسایت رسمی برنامه نود - رادوشویچ در این فصل جانشین بسیار مطمئنی برای بیرانوند بوده است. جانشینی که از نتایج پرسپولیس با او از دروازه‌بان اصلی تیم هم بهتر هستند. 

به گزارش وب‌سایت نود، اهمیت دروازه‌بان در فوتبال از همان شماره پیراهنش معلوم است. بازیکنی که شماره 1 را می‌پوشد و شروع یک تیم است. در اهمیت یک دروازه‌بان خوب برای موفقیت در یک تورنمنت کسی شکی ندارد اما آن چیزی که شاید تا حدودی نادیده گرفته شده و به چشم نیامده اهمیت یک دروازه‌بان دوم خوب است. نقش او هنگامی که دروازه‌بان اصلی نیست و فرصت به شماره 2 می‌رسد مشخص می‌شود. اتفاقی که این فصل برای پرسپولیس افتاده و شاگردان برانکو نه تنها با رادوشویچ فقدان بیرانوند  را احساس نکرده‌اند که صاحب یک رکورد ویژه هم هستند.

پرسپولیس در این فصل سه بازی از رادو به جای بیرانوند استفاده کرده و هر سه برد فصل را با او بدست آورده است. این آمار برای تیمی که پیش از این تجریبات تلخی درون دروازه داشته آمار ارزشمندی است. در لیگ پانزدهم، ایمان صادقی گلر دوم پرسپولیس و ذخیره سوشا مکانی بود. او در آن فصل 7 بازی انجام داد که در آن 7 بازی، پرسپولیس فقط دو برد بدست آورد. صادقی یازده گل در 6 بازی لیگ برتری دریافت کرد و آمار بسیار بدی از خود برجای گذاشت و به واسطه گل‌های خورده او، 10 امتیاز از دست پرسپولیس پرید. عملکرد بد او باعث شد تا پرسپولیس لوبانف را جذب کند. دروازه‌بانی که به صورت چرخشی با مکانی درون دروازه قرار گرفتند و هیچ‌کدام کیفیت لازم را نداشتند.

با آمدن رادوشویچ و بیرانوند اما فصل جدیدی در دروازه‌بانی پرسپولیس شروع شد. بیرانوند اگرچه در مقاطعی مورد انتقاداتی قرار گرفت اما حضورش درون دروازه قوت قلبی برای قرمزهای پایتخت است. در روزهایی هم که او به هر دلیلی درون دروازه قرار نداشت رادوشویچ توانست به خوبی جای خالی‌اش را پرکند. اگر بازی‌هایی را که پرسپولیس در آنها ترکیب دوم یا بازیکنان ذخیره را به میدان فرستاده درنظر نگیریم، رادو در بازی‌هایی که بخاطر نبود بیرانوند در ترکیب اصلی قرار گرفته توانسته عملکرد خوبی داشته باشد. او در لیگ شانزدهم 5هفته پیاپی بخاطر مصدومیت بیرانوند، درون دروازه ایستاد و دو گل خورد و سه برد و یک باخت و یک مساوی بدون گل برای پرسپولیس بدست آمد. فصل گذشته فرصت چندانی برای بازی پیدا نکرد و بیشتر در ترکیبی به میدان رفت که بازیکنان اصلی پرسپولیس در ترکیب نبودند و فقط در یک بازی که بیرانوند مصدوم بود توانست با پرسپولیس سه بر یک برنده شود. این فصل هم سه بازی و سه برد و یک گل خورده آماری رویایی از او به جای گذشته است. این موضوع، در شرایطی که پرسپولیس به خاطر تیم ملی و حضور در چند جام و کمبود بازیکن با مشکلات زیادی مواجه است یک نعمت بزرگ محسوب می‌شود. دروازه‌بانی که هم درون دروازه حرفه‌ای است و هم روی نیمکت.

 

30388

اختصاصی

نظرات ۱۷

 • رائول

  بوژیدار رادوشوویچ دروازه بان خیلی خوبیه، و در هر تیم دیگه ای بود، فیکس بازی می کرد، منتها پرسپولیس علی رضا بیرانوند آماده رو داره، که پنالتی رونالدو رو گرفته...

  • فرهاد❤❤❤❤❤❤

   رادوشویچ میتونه جای بیرانوند رو پر کنه.
   خوش اخلاقه و اخلاق حرفه ای داره.
   ❤❤❤❤❤❤

 • ایران من

  آقای برانکوی درستکار, طبق آمار دروازبانتون کارش حرف نداره, چرا فقط بازیای آسون میذارینش تو دروازه, بازیهای بزرگ, مثلا دربی یا بازی برگشت با الدحیل هم بزارش تو دروازه, اگه این فامیلتون فقط ارز حروم کن نیست و جای یه گلر جوون پرسپولیسی رو نگرفته !!!

  • ابی

   شما نمیخواد در مورد سرورت افاضات بدی

  • O+

   ارز حروم کن فقط پسر شفر
   تمام

  • مهدی

   125

  • مستشار

   بازی بزرگ از نظر تو چیه بازی با استقلال که همش میبازه یا بازی با پدیده که صدر جدول رادو هم فیکس بود.حسرت مربی پرسپولیس نخور.

  • حمید

   رادو دروازبان دومه و فقط وقتی بیرو نیست خوبه یکسری ضعفا داره مثلا میخوای اینجوری پرسپولیس شکست بخوره فکر کردی برانکو بیکاره بشینه نظرات تورو بخونه
   درگذشت بازیکن سابق استقلالو به هوادارای استقلال و خانوادش تسلیت میگم

  • saman ebrahimi

   برو بابا
   حالا فکر ارز افتادی؟وتی میخواستین یه میلیون دلار بدین تیام و الانم کلی بازیکن بنجول خارجی اوردین؟
   رادو عالیه ولی بیرانوند بهتره

  • مهدی

   ای کاش یاد بگیریم به جای تهمت زدن از تیم خودمون حمایت کنیم

  • سید محمود

   آقای برانکو فهمیدی رفیقمون چی گفت؟یا ترکیب باب میل ایشون می چینی یا...
   دیگه خود دانی

  • متین

   اگه برانکو بازی بزرگ بذاره دروازه ، میگن با بیرانوند لج کرده نمیذاره ترکیب اصلی چون بیرانوند با کیروش صمیمیه (حرف شما تا هفته دوم لیگ)
   اگه هم نذاره میگن فامیلشو آورده برای بخور و بخواب
   میخوام بگم برانکو هرکاری کنه شما یه حرفی برای زدن دارید :))
   ادمین لطفا

 • امید

  ممنون از نویسنده . وتقعا جای تمجید داره. ایشون در هردو موقعیت زمین بازی و نیمکت حرفه ای عمل کردند و بسیار قابل ستایش هستند. براش آرزوی سلامتی و ادامه این روند موفقیت آمیز رو داریم.

 • Saman

  واقعا خيلي خوبه رادو

 • 24ابدی

  واقعا هم غیرت داره هم حرفه ای هستش مرسی برانکو

 • ز گهواره تا گور پرسپولیسیم بد جور

  یکی از بهترین خارجی های پرسپولیس بوده و از خیلی از بازیکن های داخلی هم بیشتر تعصب داره و انصافا با نیمکت نشینی رفتار حرفه ای رو در پیش گرفته و با اینکه گلر دومه حرف الکی نمی زنه و به قول رشید مظاهری نیمکت نشینی اینقدر ادا نداره که

 • مرضیه

  من خودم پرسپولیسی هستم اما واقعا علیرضا بیرانوند هیچوقت 6دنگ نبوده و اگر این امتیاز قدش نبود تو تیم های نیمه اولی جدول جایی نداشت
  پرسپولیس بعد از عابدزاده و داود فنایی دروازه بان خوب و سابتی به خودش ندید

برچسب ها