مهربانی داوران با غول های اسپانیا؟ رئال و بارسا بیشترین پنالتی را در لیگ قهرمانان بدست آورده‌اند

مهربانی-داوران-با-غول-های-اسپانیا؟-رئال-و-بارسا-بیشترین-پنالتی-را-در-لیگ-قهرمانان-بدست-آوردهاند

وبسایت رسمی برنامه نود - رونالدو بیش از هر کس دیگری در لیگ قهرمانان از روی نقطه پنالتی گل زده است.

به گزارش وبسایت نود، در آستانه شروع دوباره رقابت های جذاب لیگ قهرمانان در فصل جدید، بررسی های آماری صورت گرفته و منتشر شده توسط یوفا حکایت از آن دارد که داوران بیش از هر تیم دیگری برای بارسلونا و رئال مادرید در لیگ قهرمانان نقطه پنالتی را نشان داده اند.

از آغاز فرمت جدید این رقابت ها در سال 1992، با نام لیگ قهرمانان اروپا، 631 پنالتی توسط داوران اعلام شده که از این تعداد 13 درصد برای دو غول اسپانیایی بوده است: 84 پنالتی. جالب اینجاست که سهم رئال مادرید و بارسلونا کاملاً برابر است: هر یک 42 پنالتی.

رئال مادرید در طول تاریخ این رقابت ها، تاکنون 253 بازی انجام داده و بارسلونا فقط یک بازی کمتر نسبت به رقیب کلاسیک خود انجام داده است: 252. بر همین اساس معلوم می شود که به طور میانگین داوران هر 6 مسابقه یک بار، یک پنالتی برای این تیم ها در لیگ قهرمانان اعلام کرده اند. از منظر میانگین آن ها از منچسترسیتی و سویا عقب تر هستند. چرا که میانگین پنالتی های اعلام شده برای سویا و من سیتی هر چهار مسابقه یک پنالتی است، اما سیتی و سویا سابقه بسیار کمتری نسبت به بارسا و رئال مادرید دارند، تاکنون فقط برای سیتی 14 پنالتی و برای سویا 11 پنالتی اعلام شده است.

اما در مورد پنالتی های گرفته شده بر علیه تیم ها، رئال مادرید و آرسنال در صدر قرار دارند. هر دو تیم تاکنون 23 پنالتی در طی این سال ها به رقبا داده اند. بعد از این دو تیم، بایرن مونیخ با 22 پنالتی، المپیاکوس با 18 و بارسلونا با 17 پنالتی قرار دارند. بدترین تیم در زمینه پنالتی دادن به رقبا، اندرلخت است که به طور متوسط هر شش مسابقه یک بار، یک پنالتی به تیم های حریف خود داده است.

کریستیانو رونالدو بهترین گلزن از روی نقطه پنالتی

کریس رونالدو بهترین گلزن لیگ قهرمانان از روی نقطه پنالتی است. او بیش از هر بازیکن دیگری در تاریخ این رقابت ها از روی نقطه پنالتی گل زده است. ستاره پرتغالی در 18 مرتبه ای که در لیگ قهرمانان پشت توپ ایستاده، 15 بار موفق بوده و به گل رسیده است. بعد از او مسی قرار دارد: 11 گل از 14 پنالتی و سپس نیستلروی است که از 14 ضربه 10 گل به ثمر رسانده است.

اما در این میان، لواندوفسکی و دل پیرو بهترین نرخ گل کردن پنالتی را دارند، هر دو در هر هفت تلاش خود، همیشه موفق بوده اند و رکورد صد درصد گل از روی نقطه پنالتی را در لیگ قهرمانان دارند.

ادن هازارد هم بدترین رکورد را دارد، اگرچه او در لیگ برتر و تیم ملی بلژیک آمار خوبی دارد ولی در لیگ قهرمانان از هفت ضربه خود فقط چهار گل داشته است؛ یعنی نرخ تبدیل کردن گل: 57 درصد. به جز او تیری آنری با 60 درصد و هالک هم با همین رقم، آمار خوبی ندارند.

در میان دروازه بانان، آمار چک و کاسیاس از همه بهتر است. چک از 11 پنالتی در لیگ قهرمانان، 5 سیو داشته است، کاسیاس هم در 19 پنالتی 9 سیو داشته است، البته کاسیاس از دسامبر 2009 دیگر هیچ سیوی در ضربات پنالتی در لیگ قهرمانان نداشته و در هر هشت مرتبه اخری که در این مسابقات مقابل ضربه پنالتی قرار گرفته ناکام بوده است. اوبلاک اگرچه در فینال لیگ قهرمانان 2016 در ضربات پنالتی عملکرد خیلی خوبی نداشت ولی در لیگ قهرمانان در جریان بازی رکورد صد درصد دارد: دو پنالتی و دو سیو!

در مجموع امار پنالتی های لیگ قهرمانان اینطور است: 631 پنالتی: 488 گل (77 درصد)، 38 پنالتی از دست رفته (6 درصد) و 103 پنالتی مهار شده (17 درصد).

 

1878

 

اختصاصی

نظرات ۶

 • مهران

  چه جالب خب فکر کنم بخاطر سبک هجومی. بازی سرعتی رعال و بارساس

 • Forza juve

  همیشه میگم که؛ اشتباهات داوری بخش انفکاک ناپذیر اسپانیاییاست. چه تیم ملی چه رئال و اتلتی چه بارسا...

  به خدا از وقتی فوتبال جهان دو قطبی شد،مسخره شد.

  چه دلیلی داره که اگر رئال یو سی ال نبره بارسا باید ببره،یا اگر رونالدو بهتر از مسی بازی کنه باید حتما اون توپ طلا ببره و حق امثال ریبری و اسنایدر خورده شه؟یعنی همه ی دنیا کشک؟؟فقط به خاطر یه مشت مسخره بازی به اسم اسپانسرینگ؟؟؟؟؟؟؟

  • omid77

   من طرفدار مسی ام ولی از رونالدو و بازیکنای دیگه لذت می برم شک نکن همشون حرفه این!!

 • حامد مسی عشق آرژانتین

  والا تو کل تاریخ ۲ بار با بارسا اونم جلوی چلسی و پاریس (تا حدی) مهربون بودن که نباید می‌بودن، ولی ماشاالله زغال داورید همون‌طور که از اسمش پیداست کلا تو طول تاریخ با داوری زنده بوده

  • rx

   گل من پماد سوختگی بدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!

   هالا مادرید
   هالا مادرید
   هالا مادرید

   ادمین جان لطفا بچاپ

  • پیمان

   شانسلونا و داوری دو وجه جدایی ناپذیرند...

برچسب ها