کریستیانو و یک سال رکورد شکن دیگر؛ آیا رونالدو مستحق The Best است؟

کریستیانو-و-یک-سال-رکورد-شکن-دیگر؛-آیا-رونالدو-مستحق-the-best-است؟

وبسایت رسمی برنامه نود - با رسیدن به 33 سالگی، رونالدو نشانی از افت را بروز نداده است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فیفا، کریس رونالدو یکی از 3 نامزد نهایی دریافت جایزه مرد سال فیفا موسوم به The Best است و دوشنبه در لندن این فرصت را دارد تا برای سومین سال متوالی این عنوان را از آن خود کند. رونالدوی 33 ساله هنوز هم یکی از برترین های دنیاست و نشانی از افت را در خود نشان نداده است.

او چندین سال است که در حال شکست رکوردهای گوناگون در تیم های باشگاهی و تیم ملی پرتغال بوده و 2018 هم از این فاعده مستثنی نبوده است. وبسایت فیفا نگاهی داشته به دستاوردها و رکورد های رونالدو در سال 2018، تا ببینیم آیا او واقعا شایسته دریافت این جایزه هست یا خیر:

4: با زدن اولین گل خود به اسپانیا در نخستین بازی پرتغال در جام جهانی 2018 در شهر سوچی، رونالدو به چهارمین بازیکن تاریخ جام های جهانی تبدیل شد که در 4 جام جهانی مختلف گلزنی می‌کند. او در جام های جهانی 2006 آلمان، 2010 آفریقای جنوبی و 2014 برزیل هم گلزنی کرده بود تا حال نام خود را در کنار پله، اووه سیلر و میروسلاو کلوزه قرار دهد.

5: فتح لیگ قهرمانان به همراه رئال مادرید در کیف، موجب شد او در فضای جدید رقابت های اروپایی (لیگ قهرمانان اروپا) به اولین بازیکنی تبدیل شود که 5 بار قهرمان این رقابت ها می‌شود. البته با در نظر گرفتن جام باشگاه های اروپای سابق، او در کنار اساطیری نظیر آلساندرو کاستاکورتا، پائولو مالدینی و آلفردو دی استفانو قرار می‌گبرد و هنوز یک قهرمانی تا 6 قهرمانی پاکو خنتو، اسطوره رئال مادرید فاصله دارد. رونالدو در فصل 08-2007 به همراه منچستریونایتد و در فصل های 14-2013، 16-2015، 17-2016 و 18-2017 به همراه رئال مادرید قهرمانی در لیگ قهرمانان را تجربه کرده است.

11: در فصل 18-2017 لیگ قهرمانان رونالدو یک رکورد دیگر هم ثبت کرد. او موفق شد با گلزنی در 11 دیدار متوالی لیگ قهرمانان، رکورد سابق رقابت ها را که در اختیار رود فن نیستلروی (در فصل 03-2002 با گلزنی در 9 بازی متوالی) بود، شکسته و آن را ارتقا دهد. رونالدو بعد از گلزنی در فینال کاردیف مقابل یوونتوس، در هر 6 بازی مرحله گروهی مقابل دورتموند، تاتنهام و اپوئل نیکوزیا گلزنی کرد، در دو دیدار رفت و برگشت مرحله یک هشتم دروازه پی اس جی را گشود تا با رکورد مهاجم هلندی برابری کند. رونالدو در بازی رفت مقابل یوونتوس در مرحله یک چهارم با آن گل نامزد پوشکاش از رکورد نیستلروی گذشت و در بازی برگشت هم این رکورد را به 11 دیدار متوالی رساند.

15: رونالدو با 15 گل در فصل 18-2017 یک بار دیگر آقای گل لیگ قهرمانان اروپا شد. در رده دوم بعد از رونالدو نام محمد صلاح، سادیو مانه و روبرتو فرمینو با 10 گل به چشم می‌خورد. برای ششمین فصل متوالی، نام رونالدو به عنوان برترین گلزن رقابت ها دیده می‌شود. (در فصل 15-2014 رونالدو در کنار نیمار و مسی مشترکا بهترین گلزن رقابت ها شد)

33: رونالدو با 33 سال و 131 روز سن در مقابل اسپانیا هت‌تریک کرد تا به مسن ترین بازیکن تاریخ جام جهانی تبدیل شود که موفق به ثبت هت‌تریک شده است. این رکورد پیش از این در اختیار راب رنسنبرینک بود که در جام جهانی 1978، با پیراهن تیم ملی هلند در مقابل ایران هت تریک کرده بود.

38: با بازی در مقابل اروگوئه در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018، رونالدو به رکورد 38 بازی در رقابت های جام جهانی و یورو رسید و در این رکورد با باستین شواین اشتایر، هافبک سابق تیم ملی آلمان و قهرمان جام جهانی 2014 برابر شد. هیچ بازیکنی نتوانسته به اندازه این دو نفر طعم بازی در این دو رقابت معتبر را بچشد.

85: گل زودهنگام رونالدو در مقابل مراکش، موجب سبقت او از فرانس پوشکاش شد تا تبدیل به دومین گلزن برتر در تاریخ بازی های ملی شود. رونالدو البته راه زیادی تا رسیدن به نفر اول این جدول، علی دایی با 109 گل ملی دارد.

153: با پایان فصل 18-2017، رونالدو تعداد بازی های خود در لیگ قهرمانان را به عدد 153 رساند. او در طول این فصل از ژاوی هرناندز با 151 بازی سبقت گرفت تا با قرار گرفتن در رده دوم، به با سابقه ترین بازیکن آتفیلد (غیر دروازه بان) این مسابقات تبدیل شود. ایکر کاسیاس دروازه بان سابق رئال مادرید با 168 بازی در رده نخست حضور دارد.

7712

اختصاصی

نظرات ۱

  • Sara

    واقعا حقشه . مودریچ اینقدر تاثیرگذار نبود . اگه عدالت رعایت شه باید بدن به رونالدو .
    مسی هم که واقعا نه تو باشگاهی و نه تو ملی کاری نکرد

برچسب ها