در شب تلخ آبادان چه گذشت؟ / روایت تصویری از تصمیم مهم داوران

در-شب-تلخ-آبادان-چه-گذشت؟-روایت-تصویری-از-تصمیم-مهم-داوران

وبسایت رسمی برنامه نود - اتفاقات تلخ در لیگ هجدهم ادامه دارد. پس از صحنه‌های زشتی که در هفته های ابتدایی لیگ در چند ورزشگاه کشور رقم خورد، این بار نوبت به ورزشگاه تختی آبادان بود که یک شب تاسف‌برانگیز را تجربه کند.

به گزارش سایت نود، سنگ پرانی تماشاگران به سمت داوران و مجروح شدن کمک داور بازی صنعت نفت آبادان-پیکان باعث شد تا این بازی در شرایطی که پیکان دو-یک پیش بود نیمه کاره تمام شود.

غائله از دقیقه 87 شروع شد. آبادانی ها که در خانه دو-یک از حریف عقب بودند معتقد بودند موعود بنیادی‌فر، داور مسابقه پنالتی واضح آنها را  چند دقیقه قبل نگرفته است. آنها در نیمه اول(دقیقه 24) هم در یک صحنه دیگر هم اعتقاد به پنالتی داشتند. ذهنیت قبلی حسابی آبادانی‌ها را خشمگین کرده بود. در میان اعتراض شدید بازیکنان و هواداران آبادان به صحنه پنالتی اواخر بازی و خطای اوت دقیقه 87، چند تماشاگر آبادانی به میانه زمین پریدند. در این میان چند تماشاگر به سمت داور و کمکش هجوم بردند که اگر وساطت بازیکنان دو تیم نبود شاید کمک داور دوم بازی، براتعلی مولوی مورد ضرب و شتم شدید قرار می گرفت. در این لحظه داور و کمکهایش به منطقه امنی رفتند تا امنیت برقرار شود.

با دخال نیروی انتظامی حدود 20 تماشاگری که به داخل زمین آمده بودند از وسط و حاشیه زمین چمن خارج شدند. پس از یک وقفه 9 دقیقه‌ای بازی شرایط ادامه را پیدا کرد. کمک داوران به جای خود برگشتند. ظاهرا قرار بود بازی ادامه پیدا کند که برخورد یک سنگ به صورت براتعلی مولوی، کمک داور دوم بازی، صحنه های زشت ورزشگاه را تکمیل کرد.

این قطعه سیمانی به زیر چشم مولوی خورد و تورم شدیدی در صورت او ایجاد کرد. دوباره بازی متوقف شد. در دقیقه 8+90 داوران و ناظر بازی پس از مشورت باهم به رختکن رفتند. 5 دقیقه بعد بازیکنان پیکان هم به رختکن پناه بردند و در ادامه پنج دقیقه بعد بازیکنان تیم میزبان راهی رختکن شدند.

مسوولان برگزاری در این 10 دقیقه پس از بررسی شرایط به این نتیجه رسیدند که بازی ادامه پیدا نکند.

از آنجا که ورزشگاه تختی آبادان سکوهای سیمانی دارد این خطر در کمین بود که دوباره سنگ پرانی ادامه پیدا کند و اتفاقات وخیم‌تری رخ بدهد.

به این ترتیب در حدود دقیقه 110 بازی نهایتا مشخص شد این بازی نیمه کاره خواهد بود و رای کمیته انضباطی نتیجه آنرا مشخص می‌کند.

احتمالا جرایم سنگینی در انتظار هواداران آبادانی خواهد بود.

کلیپ حواشی انتهای دیدار

 خلاصه بازی

اختصاصی

نظرات ۳۲

 • علی

  مسائل تکراری فوتبال ما و بازهم محرومیت تماشاگر و بازهم روز از نو روزی از نو...

  • milad

   وجود چند مسئله باعث میشه که این اتفاقات در ایران زیاد بیوفته!!! اول اینکه هیچ ارتباطی بین طرفدارهای تیم ها و تیم ها نیست یعنی اینکه تیم از طرفدارهاش جداست و در نتیجه باشگاه هیچ اهمیتی به رفاه و شرایط طرفدارهاش نمیده که باعث میشه طرفداری تیم سرخورده و کلافه بشن و با باخت تیم از کوره در برن چون برای کسی اهمیتی نداره!!!
   دوما وقتی تیم ورزشگاه اختصاصی نداره که پول بلیط فروشی همش متعلق بخودش باشه نه سازمان لیگ بنابراین نمیفهمه که بازی بدون تماشاگر چقد براش زیان باره و درنتیجه کاری برای فرهنگ سازی طرفدارهاش انجام نمیده!!!
   حالا هرچقدرم باشگاه جریمه بشه یا بازی بدون تماشاگر انجام بگیره دردی دوا نمیشه!!! تا وقتی طرفدارها به باشگاه به چشم دارایی خودشون نگاه نکنن این اتفاقات اجتناب ناپذیره!!!!

  • sajad**

   اومدن داخل زمینو سنگ پرتاب کردن
   هر جای دنیا باشه همون بار اول بازی رو تموم میکنن
   بعدشم هواداری که جنبه دیدن فوتبال نداره باید محروم باشه حداقل هفت هشت بازی داورربد قضاوت کرده اصلا نارحت باشین ولی اینکه بیاین سنگ بزنیدو دعوا درست کنید مگه لیگ محلات کم کم باید 4 جلسه بدون تماشاگر برگزار بشه تا درست بشن دوباره تکرار شد دوبرابر
   فقط با زور میشه فرهنگ سازی کرد

 • امیر رحیمی

  باید بازیهای توی آبادان رو به یه شهر دیگه منتقل کنند. میزبانی رو کلا ازشون بگیرند قبل از اینکه به یک مرگ منتهی بشه. وقتی مکرر داره ادامه پیدا میکنه با جریمه مشکل حل نمیشه. متاسفانه خوزستان سه تا تیم توی لیگ برتر داره و آبادان از همه بدتر شده وضعیت میزبانی اش.

  • رضا

   اول از همه باید طرفدارای پرسپولیس و استقلال رو محروم کنن. مخصوصا پرسپولیسی ها.

  • kamran

   4 تیم

 • امیر

  واقعا جای تاسف داره به خدا فوتبال ارزش اینهمه خشونتو نداره

 • ضعف فدراسیون

  ضعف کمیته انضباطی و فدراسیون اینجا ها مشخص میشه زمانی که بازی پرسپولیس همچین رفتارهایی رو کردند خیلی ساده از کنارش گذشتند حالا نتیجش رو هم دارن می بینن مدیریت ضعیف عواقب ضعیفی هم خواهد داشت تحویل بگیرید

  • ابی به رنگ اسمان

   افرین بر شما
   مشکل از اونجا شروع شد که با هوادار و باشگاه پرسپولیس برخوردی نشد

 • فرزاااااااااااااااد

  اينا طرفدار فوتبال و بازي و... نيستند اينا يه مشت اراذل و اوباش هستند كه فقط واسه همين كارا ميان .اگه ظرفيت فرهنگ و ..نداريد نياييييييييييييييييييين .
  متاسفانه قوانين انظباطي ما هم نه خوب اجرا ميشه نه بازدارنده است .فقط ميان الان ميگن خوبه خداروشكر كسي نمرد همين

 • سعید

  مگر این فوتبال چقدر می ازد که جان دیگران در خطر باشد.مسابقه فوتبال باید کیفشا بکنیم نه اینکه تا اخر بازی بترسیم ی سنگ بیاد بخورد سر من وبچه ام و....

 • پویا

  واقعا زشت بوود.باید جریمه هایی سنگین در نظر گرفته بشه

 • akbar

  باید تصمیم قاطعی برای خشونت هواداران گرفته شودکسر امتیاز وسقوط به دسته پایین تر ومحرومیت ها شدید برای تیم ها وهواداران بهمراه فروش الکترونیکی وشماره دار شدن صندلی ها ونصب دوربین کاری است که همه دنیا برای جلوگیری از خشونت انجام میدهند

  • ali

   سقوط به لیگ یک بهترین تنبیه است میگن اگه یکی رو بزنی همه حساب کار دستشون میاد

 • Masood

  چندبار نظر دادم که باید میزبانی ازشون گرفته بشه، جواب دادن که داری حرف بی ربط و قومیتی میزنی
  همین سنگ ممکن بود به چشم یا گیجگاه کمک داور میخورد، اونوقت محرومیت چه فایده؟؟

  • ایرانی

   حرف شما برای تیم خودتون بود. اگر از همون هفته های اول جلوی فحاشی های قومیتی توی تهران گرفته میشد، کار به اینجاها نمیرسید. راست میگی باید میزبانی رو بگیرن، هم از اینها هم از پرسپولیس به خاطر اون بازی خاطره انگیز!

 • سنندجی

  واقعا" باید به حال این فوتبال گریست . در انزلی وآبادان شرایط برای تیمهای مهمان خیلی خطرناک است .امیدوارم کمیته ی انظباطی این بار تصمیمی قاطع بگیره .

برچسب ها