تخصص منچسترسیتیِ پپ گواردیولا: "پنج تایی" کردن رقبا

تخصص-منچسترسیتیِ-پپ-گواردیولا-پنج-تایی-کردن-رقبا

وبسایت رسمی برنامه نود - منچسترسیتی برای دهمین بار در دوران پپ گواردیولا به یک تیم حداقل پنج گل زد.

به گزارش وبسایت نود، در یکی از مسابقات هفته ششم لیگ برتر، شنبه منچسترسیتی در ولز مهمان کاردیف سیتی بود و در پایان با نتیجه 5-0 میزبان خود را با شکست مواجه ساخت. این نمایش های پنج ستاره و بدرقه کردن رقبا با تعداد گل های پرشمار، دیگر برای هواداران سیتی به عادت تبدیل شده است.

بنابه آمار سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، از آغاز فصل 17-2016 و شروع دوران پپ گواردیولا در لیگ برتر، منچسترسیتی در 10 مسابقه توانسته 5 گل یا بیشتر به رقبایش بزند. در این زمینه هیچ تیمی حتی به گرد پای آبی آسمانی ها نیز نمی‌رسد و تیم بعدی در این جدول، در بازه زمانی مشابه تنها 6 بار موفق به انجام این کار شده است.

منچسترسیتی در فصل 17-2016 تنها دو بار و آن هم در هفته های پایانی موفق به انجام این کار شد. آن ها در هفته سی و پنجم در اتحاد 5-0 کریستال پالاس را شکست دادند و در هفته سی و هشتم و پایانی همین نتیجه را در خانه واتفورد تکرار کردند.

اما در فصل رکوردشکن 18-2017، مردان گواردیولا در این زمینه هم سنگ تمام گذاشتند و در 7 بازی، حداقل 5 گل وارد دروازه رقبایشان کردند. سیتی در هفته چهارم با نتیجه 5-0 لیورپول را شکست داد، در هفته پنجم در خانه واتفورد 6-0 پیروز شد و در هفته ششم 5-0 کریستال پالاس را شکست داد تا خط آتش سیتی در تنها 3 هفته، 16 گل به ثمر رسانده باشد. بعد از یک پیروزی خفیف در مقابل چلسی، روند بردهای پرگل آبی آسمانی ها دوباره از سر گرفته شد و آن ها در هفته هشتم در خانه با نتیجه 7-2 از سد استوک سیتی عبور کردند.

سیتی در ادامه فصل دو بار دیگر هم این کار را انجام داد. آن ها یک بار در هفته بیست و هفتم و در روز "پوکر" سرخیو آگوئرو با نتیجه 5-1 از سد لسترسیتی گذشتند و در هفته سی و پنجم با نتیجه 5-0 سوانسی سیتی را شکست دادند. 

شاگردان پپ گواردیولا اما فصل جدید را هم با توپ پر آغاز کرده اند و در همین 6 هفته ابتدایی دو بار حریفانشان را با شکست هایی پر گل مواجه ساخته اند. سیتی در هفته دوم با هت تریک سرخیو آگوئرو 6-1 هادرزفیلد را مغلوب کرد و در نهایت در ولز، با 5 گل کاردیف سیتی را شکست داد.

باید دید روند بردهای پر گل سیتی در فصل جدید تا کجا ادامه می‌یابد و آن ها می‌توانند رکورد فصل قبل خود را در این زمینه بهبود بخشد یا خیر؟

7712

اختصاصی

نظرات ۴

 • رائول

  گواردیولا فقط میتونه به تیم های ضعیف گل بزنه، وگرنه تا حالا منچسترسیتی کدوم جام معتبر و بین المللی رو برده ؟!؟

  • وحید

   مگه چندتا ازین جام ها داریم؟ خب بگو لیگ قهرمانان دیگه

 • JJ

  حمید مسی دیشب فرمودند: آرزو داشتم مسی به منچستر سیتی میرفت!!! حمید چقدر شما به بارسا تعصب داری!!!
  شما بازیهای بارسلونا رو نگاه نکن چون وفاداری به بارسلونا نداری دوست عزیز بیا همین سیتی کبیر رو طرفداری کن

 • Wien

  گواردیولا واقعا مربی بینظیری است،این نتایج را در بایرن و بارسا هم بارها تکرار کرد،آنوقت ما برای دیدن یه صحنه قشنگ در لیگ ایران باید صدبار خمیازه بکشیم،تا یه صحنه دیدنی یا احیانا گل ببینیم.

برچسب ها