مدیرعامل صنعت نفت آبادان: فلسفه حضور داور چهارم در بازیها چیست؟ داور باید بازی را تمام می کرد

مدیرعامل-صنعت-نفت-آبادان-فلسفه-حضور-داور-چهارم-در-بازیها-چیست؟-داور-باید-بازی-را-تمام-می-کرد

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان ضمن ابراز تأسف به خاطر اتفاقات رخ داده در ورزشگاه تختی آبادان، اظهار داشت کمیته انضباطی با اتفاقات ورزشگاه های سایر شهرها هیچ برخورد جدی نداشت اما حالا برای برخورد قاطع با حوادث بازی با پیکان بیانیه صادر می کند.

به گزارش وب سایت نود، علی عیسی زاده شب گذشته به صورت تلفنی پاسخگوی سئوالات عادل فردوسی پور در خصوص اتفاقات رخ داده در ورزشگاه تختی آبادان بود و اظهار داشت داور یا داور چهارم باید بازی را به پایان می رساندند. در ادامه صحبت های عیسی زاده را می خوانید.

از این اتفاقات متأسفیم

ما هم از این اتفاقات ناراحتیم و اصلاً دوست نداریم که نه در استادیوم آبادان و نه در هیچ جای دیگری در فوتبال ایران چنین حوادثی رخ بدهد. اما باید توجه داشت که جمعیتی که در گرمای آبادان به ورزشگاه آمدند تا شاهد برد تیم شان باشند، به خاطر سه اشتباه مسلم داور، آستانه تحمل شان به نقطه بحرانی برسد و این اتفاقات رخ دهد. ما هم این حوادث را تأیید نمی کنیم اما در هر صورت آنها هم انسان هستند و ممکن است کار خطایی انجام دهند.

رسماً از داور عذرخواهی کردیم

باشگاه ما به طور رسمی و در نامه ای که به هیئت فوتبال استان تحویل داد، از داوران بازی عذرخواهی کرد. خود ما هم از این اتفاق ناراحت هستیم. رونوشتی از این نامه را هم در سایت باشگاه منتشر کرده ایم که در همان نامه از داوران بازی عذرخواهی کرده ایم.

برنامه نود در مسائل داوری برای تیم ما بی تقصیر نیست

در بحث داوری به نظرم برنامه نود هم مقصر است؛ چند هفته پیش برنامه نود کرار جاسم را زیر ذره بین قرار داده و آنقدر این مسئله را حساس کرده اید که هر داوری که به آبادان می آید، هیچ خطایی را روی این بازیکن نمی گیرد. الان هر داوری که بازی ما را قضاوت می کند، این تصور را دارد که اگر خطا یا پنالتی روی کرار را اعلام نکند، یک داور شجاع و مورد تأیید برنامه نود یا کارشناسان است. اگر داور صحنه خطا روی فردین عابدینی را اعلام نکرد، به چه دلیل صحنه دوم روی جاسم کرار در دقیقه 60 را دچار اشتباه شد و خطا اعلام نکرد؟ حتی کسی که اطلاعات زیادی از داوری ندارد، این صحنه را خطا اعلام می کند اما متأسفانه حساسیت هایی که طی دو سه هفته قبل برای این بازیکن ایجاد شد، حالا گریبان تیم ما را می گیرد.

کمیته انضباطی چرا قبلاً هیچ برخوردی نمی کرد؟

با اطلاعیه ای که آقای حسن زاده رئیس کمیته انضباطی داده، حتماً تمام گناه اتفاقات رخ داده در ورزشگاه های انزلی و اهواز و سایر شهرستانها را به گردن تیم صنعت نفت آبادان می اندازد. کمیته انضباطی در ورزشگاه های شهرهای دیگر هیچ برخوردی انجام نداده اما در آبادان هنوز بازی تمام نشده، بیانیه ای صادر کرده و از برخورد قاطع و شدید با این مسئله گفته است. با خاطیان این اتفاق برخورد شود اما چطور با خاطیان ورزشگاه های انزلی و اهواز و .... هیچ برخوردی صورت نگرفت؟

داور باید بازی را تمام می کرد

انتظار ما از آقای بنیادی فر این بود که بازی را به پایان می رساندند؛ فلسفه وجودی داور چهارم در بازیها چیست؟ آیا داور چهارم فقط برای بالا بردن تابلوی تعویض بازیکنان است؟ در آبادان کل اتفاقات سه یا چهار دقیقه بیشتر طول نکشید، اما در اهواز شاهد بودیم که داور پس از حدود بیست دقیقه درگیری های ورزشگاه، بازی را ادامه داد و به پایان رساند. اگر داور یا کمک او دچار مصدومیت شده، داور چهارم می توانست جایگزین او شود و بازی را به پایان برساند.

 

2081

اختصاصی

نظرات ۴

 • من

  اگر داور یا کمک او دچار مصدومیت شده، داور چهارم می توانست جایگزین او شود و بازی را به پایان برساند.
  متاسفانه نتونستیم کمک داورو کور کنیم شاید داور چهارمو میتونستیم

  • برکینگ

   مشکل اینجاس که چرا در اهواز یا انزلی بازی قطع نکردن تا تیمهایشان سه ه هیچ‌بازنده باشن.اگه این کار قبلا میکردند التن این اتفاقها نمی افتاد

 • Tarantino

  واقعا جای سواله چرا وقتی تماشاگرا داشتن سنگ مینداختن خواستن بازی ادامه پیدا کنه و اون سنگ به کمک داور بخوره؟ چرا صبر نکردن تا فضا آروم بشه و بعد بازی رو ادامه بدن؟ واقعا داور چهارم چنین مواقعی به چه دردی میخوره؟ بازی‌ای که ما می‌تونستیم برنده‌اش باشیم با تصمیمات آقای بنیادی‌فر به چنین سرنوشتی دچار شد!!

 • مجید تک

  داداش خودت ناراحت نکن داور چهارم تفریحی گذاشتن شماها نشانه بگیریدش یه سیبل متحرکه خخخ

برچسب ها