نگاهی به دو اتفاق عجیب در تاریخ دربی/ تعویضهای شاخ‌دار

نگاهی-به-دو-اتفاق-عجیب-در-تاریخ-دربی-تعویضهای-شاخدار

وبسایت رسمی برنامه نود - در تاریخ 50 ساله دربی بارها نتایج و اتفاقات این نبرد سنتی باعث تعجب و حیرت هواداران فوتبال شده است.

به گزارش سایت نود، در کنار نتایج به یادماندنی نبرد استقلال و پرسپولیس دو اتفاق کم سابقه هم در این رقابت 50 ساله رخ داده که در این سالها کمتر به آن توجه شده است. اتفاقی که با قوانین فوتبال همخوانی ندارد.

استقلال 3- پرسپولیس 2/ 3 مهر 49

در همان سالهای اولیه دربی تهران، تاج در یک بازی دوستانه 3 بر 2 پرسپولیس را برد. در آن بازی دوستانه یک اتفاق منحصر به فرد رخ داد، بازیکنی که تعویض شده بود دوباره به زمین برگشت؛ اتفاقی که بر اساس قوانین یک تخلف به شمار می رود.

عباس مژدهی ، بازیکن تاج جای خود را به جواد قراب داد و در ادامه به جای مهدی حاج محمد به زمین آمد.

پرسپولیس 3- استقلال صفر/ 20 تیر 1376

پرسپولیس در روز خداحافظی فرشاد پیوس سه بر صفر مقابل استقلال پیروز شد. پرسپولیس در آن روز با توافق دو باشگاه کارهای عجیبی انجام داد. دو طرف توافق کرده بودند که پس از 10 دقیقه بازی، پیوس با ادموند بزیک تعویض شود و این تعویض در بین تعویضهای بازی به حساب نیاید.

پرسپولیس در آن بازی دو کار غیر متعارف انجام داد که با قوانین فوتبال همخوانی ندارد. نخست اینکه چهار تعویض انجام داد. دوم اینکه دو بازیکن با شماره 17 برای این تیم بازی کردند؛ حدود یک ربع فرشاد پیوس با شماره جاودانه اش 17 بازی کرد، سپس این پیراهن را به مهدی مهدوی‌کیا سپرد و مهدی هم 75 دقیقه با شماره 17 در میدان حاضر بود.

 

اختصاصی

نظرات ۱۰

 • 40میلیون هوادار سرخ

  برنده دربی ماییم 6 تاییا ... منشا یکی میزنه

  • 40 میلیون پیروزی + 40 میلیون استقلال!!

   در خوشبینانه ترین حالت در کل کشور پیروزی یک میلیون تماشاچی دارد و استقلال هشتصد هزار نفر. این تماشاگران (نه طرفدار، چون سرخابی ها عمدتاً تماشاگر دارند و طرفدار ندارند اگر غیر ازی این بود تا سه چهار سال پیش که سرخابی ها تضعیف شده بودند ، بلیط بازیهای لیگ را رایگان نمی کردند و فقط هر بازی 2000 نفر میرفت) معمولاً در تهران و شیراز و اصفهان و مشهد واهواز هستند و در شهرهایی مثل تبریز، آبادان، بندر انزلی، قائمشهر، رشت و... اصلاً تماشاگری ندارند!!!

  • زرد سپاهان

   اتفاقاً برعکس گفتی...

   شک نکن پرسپولیس روز پنجشنبه دربی را واگذار می‌کند ....

   بشین و نگاه کن

  • محمد

   بعد بازی نیای بگی هماهنگ شده بوده که شانسپولیس ببازه خخخخخ

  • دوستدار صیادمنش

   با السد خوش باشید ....................

  • گروهان سرخ

   نکنه فورانکو بازم میخاد سوپرایز کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • شیر سرخ آسیا

  17 افسانه ای، فرشاد پیوس از زمین خارج میشه، 17 موشک هامبورگ، مهدوی کیا وارد میشه. یه کوه اعتبار توی همین یه تعویض ساده است.

  • Arya

   همین کوه اعتبار رو گل محمدی نخواست و غریبانه محبور به خداحافظی شد

 • رائول

  متاسفانه فوتبال ایران از این شاهکارها زیاد کرده

  • هتریک میکنه یا پاس میده

   به نقل از ناصر خان حجازی ( روحش شاد ) فوتبال ما از حرفه ای بودن فقط شماره پیراهن لاتین رو داره پس این مورد ها مشکلی نیست و طبیعیه

برچسب ها