اسدی: تلاش می کنیم تراکتورسازی را به جایگاه شایسته برسانیم/ مقایسه با استیل آذین قیاس مع‌الفارق است

اسدی-تلاش-می-کنیم-تراکتورسازی-را-به-جایگاه-شایسته-برسانیم-مقایسه-با-استیل-آذین-قیاس-معالفارق-است

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز، گفت:  نقش یک امین، مشاور و مسئول اجرایی صادق را در باشگاه تراکتورسازی دارم تا بتوانم به راحتی ممیزی کنم.

به گزارش وبسایت نود، علیرضا اسدی در نشست خبری با حضور خبرنگاران، اظهار داشت:  باشگاه تراکتورسازی قدمت طولانی در فوتبال ایران داشته و خوشحال هستم که در خدمت این تیم هستم و تلاش می‌کنم بتوانم این تیم را به مکانی که شایسته آن است رسانده و تراکتورسازی مقامی در شان مردم فوتبال تبریز  و آذربایجان کسب کند.

وی ادامه داد: من علاقه ای به مصاحبه خصوصی ندارم و آماده هستم هر هفته مصاحبه گروهی و کنفرانس خبری برگزار کنم، اما به صورت اختصاصی مصاحبه نمی‌کنم و حتی در زمان حضور فدراسیون فوتبال نیز همین سیاست را داشتم.

اسدی در مورد سوابقش،‌ گفت: من علیرضا اسدی هستم. در سال 67 در دو شهر رئیس بنیاد شهید بودم،‌ پیش از آن هم در یک دبیرستان تدریس می‌کردم و همزمان از تحصیل در دانشگاه تهران به خاطر تیم ملی و مسئولیتم عقب ماندم. فوتبالم را در سن 26 سالگی در تیم ملی به خاطر درس خواندن به پایان رساندم. به این بحث جنگ را هم اضافه کنید. در آن زمان هر کس مسئولیتی داشت تا در جنگ شرکت کند. من همیشه در جبهه بودم. خانواده من هم به اندازه کافی سهم‌ خود را تا حدودی به جبهه پرداخت کردیم و ادعای هم نداریم. بعد از آن هم رئیس بیمارستان بودم به مدت هفت سال. در فوتبال هم سه سال مسئول فوتبال راه‌آهن بودم و مسئولیت تمام کمیته‌ها این باشگاه را بر عهده داشتم. مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد نیز بودم که خود این سمت، مانند یک مدیرکلی تربیت بدنی است.

وی در ادامه در مورد مدیریت خصوصی باشگاه تراکتورسازی و مقایسه آن با مدیریت دولتی تصریح کرد: ما در میان انبوهی از مدیرت دولتی به دنیا آمدیم، درس خواندیم و زندگی کردیم، الان هم نمی‌توانیم از آن جدا شویم. مدیریت دولتی اتمسفر بسیار سنگینی دارد و در کشور ما مدیرت خصوصی بحث دیگری است. ساختار سازمانی تراکتورسازی هم یک هیئت مدیره، یک مدیرعامل و یک چارت سازمانی خاص خودش را دارد. مالک باشگاه هم نقش اساسی در اموالی که به دست این‌ افراد سپرده را دارد. در بخش خصوصی نمی‌شود هیئت مدیره و مالک باشگاه را با نظر خودتان منصوب کنید. من کار خودم را در باشگاه انجام می‌دهم، این کار هم یا به صورت واقعی یا به صورت مجازی انجام می‌شود. منظورم از مجازی غیرواقعی نیست،‌ فقط مجازی است. تفاوت ساختار خصوصی و دولتی این  است که ساختار خصوصی با کسی شوخی ندارند.  شما به من می‌گویید نقش چه چیزی را در باشگاه دارید،‌ من نقش یک امین و نقش یک مسئول اجرای امین و یک مشاور را دارم. شاید هم اشتباهاتی داشته باشم. ما باید ساختار دولتی خودمان را تغییر دهیم. در بازی با صنعت نفت هم ما 3 بر یک از حریف پیش بودیم،‌ اما فوتبال همین است و این اتفاق می‌افتد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی ادامه داد: مردم هم خیلی دنبال ریز مسائل نیستند و بیشتر به نتیجه‌ها نگاه می‌کنند. این برای تیمی مثل تراکتورسازی قانع‌کننده نیست. فوتبال طبیعتی برای خود دارد و صبوری می‌طلبد که این صبر هم از باشگاه شروع می‌شود تا به پرشورها (هواداران) برسد. برای اینکه به این صبوری هم برسیم باید به یک نقطه تفاهم مشترک بین خودمان برسیم. من مدیر پروازی نیستم و هر روز از ساعت ۹ صبح به باشگاه می‌آیم و حتی تا ساعت ۱۲ شب کار می‌کنم. کارهای زیادی داریم که باید انجام شود. هر زمان پشت در اتاق من خلوت شد، من می‌توانم به عنوان یک مدیر ستادی بنشینم و به مسئولان زیر دستم بگویم چه کاری انجام دهند. اگر این اتفاق نیفتد و هیئت مدیره در یک بازه زمانی مشخص به خواسته خود نرسد، حق دارد که همه را تغییر دهد. این فرهنگ ساختار خصوصی است. در مقابل تغییرات ذهن خیلی از هواداران و مدیران آماده نیست. یکی از بحث‌های مدیریت خصوصی سبک‌بال بودن است و به سرعت تغییرات انجام می‌شود، اما مراقبت از ذهن هواداران هم بسیار مهم است، چون مهم‌ترین رکن باشگاه هستند. ما وقتی سکوت می‌کنیم احساس می‌کنیم در حوزه التهاب هستیم و به اولین چیزی که فکر می‌کنیم این است که تیم ضربه نخورد. حتی به این فکر می‌کنیم که این مسائل تبدیل به یک شوک به تیم شود. به همین خاطر است که به خودمان اجازه نمی‌دهیم، بی‌حرمتی شود و ذهن مخاطب‌مان  خالی بماند.

اسدی با اشاره به مشکلات تراکتورسازی در زمینه پرونده بدهی‌های باشگاه به بازیکنان و مربیان سابق این تیم تصریح کرد: در حوزه‌های مختلف نقص‌هایی وجود دارد و این طبیعی است. تعداد بسیار زیادی از بازیکنانی که از قبل خریداری شده و طلب‌شان مانده‌ است، در مراحل انضباطی به وضعیت آنها چه در ایران و چه در خارج از کشور که تهدید آمیزتر بود، رسیدگی شد. ما این تهدیدها را به خصوص آنهایی که آزاردهنده‌تر بود از سر گذراندیم. البته این تهدیدها همواره وجود داشته، چون فوتبال ما با این مسائل آمیخته است. شما هم با این مسائل زیاد درگیر نشوید، چون طبق ساختار ما و چیزی که مالک و هیئت مدیره خواسته‌اند، این فصل هم قبل از نیم‌فصل و هم تا پیش از پایان فصل که آخرین بازی‌مان را انجام دهیم، باید در خصوص این مسائل کاری کرده باشیم.

وی افزود: اینکه چه کار کنیم که نیم فصل تمام نشده، لیست تمام بازیکنان ما با نوع تفکر سرمربی‌مان که طبق تاکتیک‌های مختلف انتخاب کرده، بررسی کرده باشیم. این ساختار، یعنی کسی باشد که خارج از این حالتی که اکنون بازیکنان را معرفی می‌کنند، بازیکنان را معرفی کند تا بتوانیم به درستی بازیکنان را بررسی کنیم. بازهم تأکید می‌کنم، خارج از سیستمی که اکنون افراد را معرفی می‌کنند و من بلد نیستم اسم اینها چیست و چه کار می‌کنند! اگر این موضوع باشد و بازیکن با شاخص‌های فنی انتخاب شود، مربی رفتار مدیریتی و رفتار پرشورها را بداند و روز اول به بازیکن بگوید وظیفه شما این است، همه چیز مشخص می‌شود. اگر تکلیف بازیکن نسبت به آیین‌نامه انضباطی باشگاه و کارش مشخص باشد، آن زمان شما می‌توانید بگویید همه چیز سر جای خودش است. آن زمان اگر شما کارتان را به درستی انجام ندادید، یعنی ناتوان هستید. آن زمان دیگر کسی با توصیه به تیم نمی‌آید و شایسته‌ها وارد تیم می‌شوند و آن زمان تیم شما حتماً قهرمان است. این هم فرق ساختار تیم خصوصی و دولتی است. باید در بحران صبور بود و مراقب آبرو، حیثیت و مال مجمع (مجمع ما پرشورها هستند) و مالک باشگاه بود. این حرف‌ها هم برای ماندن نیست، چون در بخش خصوصی ماندن با عمل اتفاق می‌افتد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز در خصوص اینکه این باشگاه را با استیل‌آذین مقایسه می‌کنند، گفت: استیل‌آذین؟! قیاس مع‌الفارق. یک سؤالی است که باید تک کلمه‌ای جواب داد. بگویند آزادی؛ می‌گویم پرنده. استیل‌آذین؛ قیاس مع‌الفارق. صحبت بیشتری نمی‌کنم، چون توضیح کامل است. ما باید کار انجام بدهیم. ما برای اینکه از بودن به شدن برسیم، باید کار کنیم و اگر کار نکنیم، نمی‌شود. برای همین می‌گویم قیاس مع‌الفارق. اگر کار کنیم، همه چیز شدنی است.

اسدی در خصوص ماجرای جدایی جان توشاک از تراکتورسازی، خاطرنشان کرد: محورهای متفاوتی وجود دارد که یک قسمت سلیقه ما و یک قسمت سلیقه توشاک بود. توشاک یک آدم بسیار با شخصیت و یک مربی بسیار با دانش بود. خو گرفتن با فضای ذهنی و روحی روانی او یک مقدار سخت بود، چون با فضای ما جور نبود. شاخص پرشورها این است که از مربی که زیادی جنب و جوش داشته باشد و شلوغ کند، خوششان می‌آید. خب برخی این‌طور نیستند و برخی معلم‌ها این‌گونه رفتار نمی‌کنند. آقای پرویز دهداری که من شاگردش بودم، منصور امیرآصفی، امیر حاج‌رضایی و خیلی‌ها این‌طور بودند. شاید برخی شاگردان‌شان مثل من این‌طور تربیت نشد، اما هستند مربیانی که کنار زمین نمی‌آیند. مشکلی هم باشد بین دو نیمه برطرف می‌کنند. اگر مشکل برطرف شود که بهتر و اگر نه هزینه آن برای مربی است. آقای توشاک هم این هزینه را پذیرفت و با توجه به اینکه ماندن در این فضا یک مقدار سخت بود، خواستند رابطه کاری ما قطع شود و ما هم قبول کردیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در مورد کانون هوداران این باشگاه و نوع فعالیت آنها، گفت: در خصوص بحث کانون هواداران باید یک مقدار نگاه‌مان را عوض کنیم. کانون هواداران یعنی چه؟ این بخش بالاخره چیزی یا الگویی است که باید از جایی بیاوریم. ما این موضوع را باید درست کنیم و نباید در تاریخ بمانیم. آیا کانون هواداران، لیدر و... خوب است؟ آنها را حفظ کنیم؟‌ رابطه ما با پرشورها چطور باشد؟ ما با این عزیزان پیش از این جلسه گذاشتیم و نقطه مشترک ما با لیدرها، کانون هواداران و همه کسانی که می‌خواهند به پرشورها کمک کنند، منافع باشگاه است. اینکه تیم نتیجه بگیرد، اما ما باید برای خودمان کار کنیم؟ نه، باید برای منافع باشگاه و نتیجه‌گیری تیم کار کنیم. این موضوع هم چند بخش است. سطح آگاهی برخی پرشورها به جایی رسیده است که می‌دانند چطور خوشحال شوند، چطور ناراحت، چطور اعتراض کنند و چه رفتاری داشته باشند. اینکه چگونه خط قرمز را رد نکنند تا به آرامش بازیکن‌شان لطمه‌ای وارد نشود.

وی در ادامه صحبت‌هایش در خصوص موضوع کانون هواداران و ارتباط با پرشورها به موضوع غرور اشاره کرد که هواداران نباید به غرور دچار شوند و تصریح کرد: غرور خودش یک چاه است. چند برد بیاوریم؟ غرور؟ سطح توقع باید منطقی باشد. شاید یک مقدار هم بالاتر، چون احساس از منطق عبور می‌کند. درباره ارتباط با هواداران یک مدل در دنیا وجود دارد و این‌گونه است. ما با کار فرهنگی انجام دهیم که یک بخشی از آن دست ماست. این همه ساختار فرهنگی در کشور وجود دارد و کل ساختارهای فرهنگی وارد ورزشگاه می‌شود، اما باید یک کنترلی روی آنها باشد. پرشورهای ما این سطح شعور را دارند که آن را کنترل کنند. این روش به خودشان مربوط است.

«باید کار را ادامه بدهیم، تا زمانی که به نقطه‌ای مشترک برسیم»، اسدی با بیان این جمله تصریح کرد: مهم‌ترین عنصر ما در باشگاه، موفقیت بچه‌ها و برد تیم است که برای این موفقیت باید منیت‌ها را کنار بگذاریم. تا زمانی که فضای مجازی به این شکل است، مدیریت‌ها، بازیکن‌ها، مربی‌ها و...های دیگر را می‌خواهد تحت کنترل خودش داشته باشد. این موضوع باید مدیریت شود. مخالف این مسائل هستید؟ دوست‌شان دارید؟ به تصمیم‌شان احترام می‌گذارید؟ ما دست‌شان را هم می‌بوسیم، اما چه کسی اینها را انتخاب می‌کند؟ من درباره آنها توضیح می‌دهم و به مسائل‌شان وارد می‌شوم؟ نهادهایی که مسئول امنیت و آرامش جامعه را به عهده دارند، نهادهایی هستند که من می‌گویم آنها هم مسئولیت دارند. آنها هم به دنبال آرامش و خوشحالی مردم هستند و هدفی جز این ندارند. باید حدود رعایت شود، اما وقتی حدود رعایت نمی‌شود و این فضای مجازی که فیلتر نشده خبرها را می‌گذارد، خیلی‌ها آن را باور می‌کنند و برای مردمی هم که حافظه تاریخی خوبی ندارند، باعث حساسیت می‌شود. خروجی این مسئله تا به اینجا این بوده است که ما پنج شش جلسه با آنها (کانون هواداران) گذاشته‌یم، اما هنوز کار داریم، چون تغییر دادن نوع نگاه سخت است.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در واکنش به سؤال انتقادی یکی از خبرنگاران که پس از اشاره به رفتن جان توشاک مطرح کرده بود، اظهار داشت: اینکه شما با این موارد مسئولان را مقابل مردم بگذارید، درست است؟ می‌گویند توشاک رفت و من یک سؤال از شما دارم. به نظر من شما به عنوان خبرنگار وظیفه داشتید از من دوباره بپرسید و بگویید که با پاسخ من قانع نشدید، نه اینکه بخواهید مسئولان را مقابل مردم بگذارید.

اسدی در واکنش به این خبرنگار که به انتقادهای خود نسبت به سیستم مدیریتی اسدی تأکید و به این اشاره داشت که او سابقه حضور در تیمی پرطرفدار و پرشور را نداشته است، گفت: درباره سابقه مدیریتی‌ام نگفتم مدیر سازمان فوتبال راه‌‌آهن بودم؟ آیا من سابقه مدیریتی در بخش سلامت، بهداشت و درمان را ندارم؟ اگر من با مردم سر و کار ندارم، چطور هر سال برای دانشجوها المپیاد برگزار می‌کنم؟ من با مردم سر و کار ندارم؟ من دبیر کل فدراسیون فوتبال بودم که چالش‌های مختلفی داشتیم.

وی در بحث جدایی جان توشاک تصریح کرد: خیلی راحت بگویم، تغییر مربی برای این است که تیم به ارنج اصلی برسد، چون مالک هم نمی‌خواهد ضرر کند، آیا این تغییرات حق مالک است یا خیر؟ شما مطمئن باشید وقتی این تصمیم را می‌گیرند به تبعات آن هم فکر می‌کنند، چون اینجا دولتی نیست که هر اتفاقی بیفتد. من یک سوال می‌کنم، ما الان یک کمیته خاص می‌خواهیم تشکیل دهیم،‌ اولین چیز این است که از گروه خودمان استفاده کنیم. ما چند نفر را اینجا داریم که بتوانند بنشینند و نظر بدهند. پس ما باید بگردیم و تغییرات را ایجاد و ارنج را پیدا کنیم. می‌خواهم بگویم همیشه تغییرات بد نیست و منطق آن هم رسیدن به ترکیب اصلی است. مثلاً یک نفر را انتخاب می‌کنیم و می‌گوییم رزومه او خوب است،‌ اما نمی‌تواند کار کند. این موضوع را کی ‌می‌فهمید؟ وقتی با او کار کنید. شما یک نفر را انتخاب می‌کنید، اما آیا همه چیز را در زرومه او نوشته شده است؟ کسانی که تصمیم می‌گیرند، وسط راه متوجه می‌شوند این مربی شاخصه‌ها را ندارد، با او مدار می‌کنند اما آخر می‌فهمند همه چیز خوب است، اما این مربی شش‌دانگ و آن چیزی که می‌خواهیم نیست. این تغییرات جزو حقوق مدیران باشد، چون تمام این فعالیت برای خوشحالی مردم و رسانه‌هاست. بازهم اینجا بخش خصوصی است که از آبرو و اعتبار خودش دفاع می‌کند و فکر می‌کنم بیشتر از همه حق دارد تصمیم بگیرد.

اسدی تصریح کرد: آقای زنوزی کار بسیار بزرگی کرده و یک بار سنگین را از دوش دولت برداشته است. در تمام دنیا زیرساخت برای دولت است، اما هزینه را بخش خصوصی انجام می‌دهد. یک ایراد که در ایران کسی به سمت سرمایه‌گذاری در فوتبال نمی‌رود، برای همین مسئله است. در فوتبال 70 درصد درآمد از حق پخش تلویزیونی است، اما در ایران این موضوع رعایت نمی‌شود. یک مسئله دیگر کپی‌رایت است. مثلاً ما یک برند هستیم، اما نمی‌توانیم از حقوق‌مان استفاده کنیم.

وی در واکنش به سوالی در خصوص اینکه توشاک اخراج شده است،‌ گفت: نه اخراج نشد،‌ تفاهم کردیم و او رفت. مثلاً من با خانمم تفاهم کردم و ازدواج کردیم،‌ الان هم تفاهم کردیم و توشاک رفت. هواداران عزیر دل من هستند، اما بحث مدیریتی چیز دیگری است. آیا هواداران در مورد مسائل مدیریتی تصمیم می‌گیرند؟ شما تصمیم‌تان را در مورد باشگاه گرفتید و قضاوت هم کردید. حالا ما باید بحث کنیم. شما می‌نویسید اخراج، ما می‌گویم تفاهم، اما شما می‌گویید باشگاه دروغ می‌گوید. این دیگر تفاهم بین من و شما خبرنگاران نیست. شما کار خبرنگاری را انجام می‌دهید و من هم کار مدیریت را. این دیگر تفاهم و نقطه مشترک نیست.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی درباره انتخاب سرمربی این تیم گفت: فضایی وجود دارد که برخی‌ها می‌خواهند نام‌هایی را مطرح کنند. حالا اینکه ما چقدر درگیر این نام‌ها باشیم یک بحث دیگر است. بهتر است اجازه دهید کسی که دارد کارش را می‌کند این کار را به خوبی انجام دهد.

اسدی با اشاره به بحث درآمدزایی باشگاه تراکتورسازی عنوان کرد: در بحث درآمدزایی و ساختار اقتصادی ما دو رویکرد داریم. یکی ساختار اقتصادی در ورزش و دیگری ساختار اقتصادی غیرورزشی. در ورزش توضیح دادیم که مهمترین منابع درآمد باشگاه از طریق کپی رایت، فروش بلیت، تبلیغات محیطی و درآمدزایی از لیگ است که هم اینها فاکتورهای خودش را دارد. در این بین ما کپی رایت را که نداریم و در بحث بلیت فروشی نیز سلیقه زنوزی (مالک باشگاه) این است که باشگاه هیچ هزینه‌ای برای خودش نگیرد و باشگاه از بلیت‌فروشی به هیچ وجه یک ریال هم درآمد زایی نداشته باشد. الان سازمان‌هایی که برای برگزاری مسابقات موظف هستند مانند هیئت فوتبال از این راه درآمد دارند.

وی درباره اینکه تراکتورسازی در این فصل به دنبال چه هدفی خواهد بود گفت: هدف ما قهرمانی است و این موضوع ابتدای فصل میان فصل یا انتهای فصل ندارد. می‌دانید چرا چون پرشورها(هواداران تراکتورسازی) قهرمانی می‌خواهند. حالا در این راه ممکن است بازیکنی به ساختار تیم نخورد. در این صورت ساختار باید در خدمت نتیجه باشد چون نتیجه گیری مهم است.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی راجع به اینکه شنیده می‌شد روبرتو کارلوس قرار است هدایت تراکتورسازی را برعهده بگیرد، عنوان کرد: در نام‌هایی که منتشر شده اسم روبرتو کارلوس و 50 نفر دیگر هم قرار دارد. نمی‌شود که هر اسمی که به زبان می‌آید برویم و با او مذاکره کنیم. در این صورت هزینه‌های‌مان بالا نمی‌رود؟ من ترجیح می‌دهم در این وضعیت فضا را ملتهب نکنیم. شاید 100 نفر بخواهند کاندیدای سرمربیگری تراکتورسازی شوند. شما این‌طور فکر نکنید که در ذهن من و زنوزی این است که می‌خواهیم در تیم تغییرات ایجاد کنیم.

اسدی در ادامه در واکنش به جمله خبرنگاری درباره بالا رفتن هزینه‌های باشگاه گفت: اگر شما برای باشگاه تراکتورسازی هزینه کردید آن وقت سلیقه شخصی‌تان را در باشگاه اعمال کنید، چون تاکنون برای باشگاه هزینه نکرده‌اید، این‌طور حرف می‌زنید. بهتر است دل‌تان برای زنوزی نسوزد، چون او خودش منابع مالی‌اش را مدیریت می‌کند. ما فقط در نهایت کارشناسی می‌کنیم و تصمیم نهایی را هیئت مدیره می‌گیرد.

وی یادآور شد: زمانی من مدیر تیم امید در بازی‌های آسیایی بودم. در آن زمان مصاحبه‌ها و مسئولیتم سنگین‌تر بود. باید بگویم که ساختار هماهنگ می‌تواند خیال یک مدیر را راحت کند. اگر هماهنگی لازم در باشگاه باشد می‌تواند آرامش ایجاد کند. اگر ما ببازیم، اما هماهنگ شویم باز هم احتمال قهرمانی‌مان وجود دارد. اینکه پیروز شویم، اما هماهنگ نباشیم احتمال قهرمانی‌مان کمتر است. کاری که من می‌خواهم بکنم همین است و نمی‌خواهم در بحث فنی دخالت کنم. می‌خواهم ساختاری هماهنگ باشم که به بردهای پیوسته دست پیدا می‌کند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی افزود: درست است که برای انتخاب سرمربی جدید تأخیری به وجود آمده من این انتقاد را قبول دارم و یک نمره منفی به خودم می‌دهم، اما برای من در این وضعیت مهم بردن است. تمام انتقادها را حاضرم بپذیرم، اما ما هفته گذشته با تیمی بازی کردیم که پنج برد پی‌درپی داشت. ما توانستیم این تیم را متوقف کنیم تا در صدر جدول بالاتر نرود. برای من مهم این است که در این مقطع پیروز شویم، اما در بازی آخر به تساوی دست پیدا کردیم. باز هم نگران هستیم، اما روند ما، روند خوبی است. زمانی ممکن است طبق تئوری خودمان حتی اگر لازم باشد تغییراتی ایجاد کنیم، حتی اگر این تغییر برای خود من باشد تا به صدا درآمدن سوت آخرین بازی‌مان و تا زمانی که ما قهرمان نشده باشیم هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که ما کارمان را خوب انجام داده‌ایم. 

وی ادامه داد:  به عنوان مدیری که در جریان هستم، انگیزه‌های توسعه را خواهیم داشت. به خاطر اینکه اگر شما بخواهید یک خدمت اجتماعی در حوزه ورزش در جامعه انجام دهید نمی‌تواند محدود به یک بخش خاص باشد. لازمه‌اش این است که ما در قدم اول یک قدم موفق برداریم و انگیزه‌ها ایجاد شود و در این بین شرایط روحی و روانی جامعه هم مهم است. در مورد فوتبال پایه، ما یک راه‌حل پیدا کردیم چون از یک فرآیند مدیریتی خاص آمدیم. ما باید منابع مالی‌مان را تا جایی که می‌دانیم با اولویت خرج کنیم اما در بلندمدت من به شما می‌گویم که بیشترین سرمایه‌گذاری در بحث آکادمی و تیم امید و پایه‌ها است.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی افزود: تراکتورسازی تیمی است که ظرفیت قهرمانی دارد. یک بحثی وجود دارد و آن هم این است که ما 3 کاپیتان خوب و اخلاق‌مدار تیم ملی (دژاگه، شجاعی و حاج‌صفی) را داریم که چند سلیقه و چند حرف درباره  آنها  وجود دارد.  هیچ‌کس در نوع فوتبال و تاکتیک‌پذیری و تکنیک‌شان، آمادگی‌شان برای دیدارهای بزرگ شک ندارد. اینها دیروز و پریروز که نیامدند و بازیکنان بزرگی هستند. الان ما در فاز تغییر هستیم، این بازیکنان با بازی کردن به نقطه آمادگی می‌رسند. به شدت آدم‌های مسئولیت‌پذیر و حرفه‌ای هستند و به مردم علاقه دارند و به شدت از حرف‌های خودشان هم دفاع می‌کنند پس ما هم باید به شدت از آنها حمایت کنیم. با داشتن این بازیکنان قهرمانی را در دست می‌گیریم و بازیکنان جوان و مکملی که در کنار اینها حرکت می‌کنند، این چشم‌انداز را برای ما تعبیه کرده است. این مهمترین کاری است که آقای زنوزی انجام داده و ما برای آن احترام قائل هستیم.

اسدی گفت: :توافق ما با جان توشاک به صورت کلامی بود و قرار بود او در ترکیه مذاکرات لازم را برای تفاهم نهایی داشته باشد به همین دلیل خواستیم آرام و بی سر و صدا به ترکیه برود و قرار بود دوباره برگردد به همین دلیل بدرقه خاصی از او نداشتیم. ارتباط‌مان با فدراسیون بسیار ارتباط صمیمی است، آقایان تاج و کفاشیان از دوستان‌مان هستند و آقای بهاروند که از 20 سال پیش می‌شناسیم. سایت رسمی باشگاه  در مورد انتشار اخبار با شما ارتباط دارد.  یک نکته‌ای هم است اخبار از خیلی جاها پخش می‌شود ولی ما تا مطمئن نباشیم خبر را منتشر نمی‌کنیم.

وی در مورد بحث جدایی امیر پیروانی، گفت: پیروانی یک مشکلی شخصی دارد که شاید راضی نباشد من عنوان کنم و احتمال دارد از تیم جدا شود، اما وی فعلا جزو کادر مربیان تیم تراکتورسازی است.

اسدی در مورد وضعیت کاظم محمودی، تصرحی کرد: در مورد کاظم محمودی هم باید بگویم خودمان به وی گفته بودیم که یک هفته به تمرین نیاید و امروز در تمرین تیم حضور خواهد داشت.

وی ادامه داد: من یک سوال دارم، تغییر خوب است یا بد،‌ الان تقوی را تغییر بدهیم خوب است یا بد؟ مدیر خوب مدیری است که شرایط را ارزیابی می‌کند و هزینه‌ها را می‌سنجد، مجذوب فضای مجازی نمی‌شود و عقلانی فکر می‌کند. نگرانی رسانه‌ها هم مهم است ولی این اولویت هشتم ماست،‌ اولویت اول اینهایی است که من گفتم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز در مورد شرایط لیست تراکتورسازی، گفت:‌ حداقل جای خالی برای جذب 7 بازیکن داریم. هری فوستر در تیم ماشین سازی باقی خواهد ماند و به تیم تراکتورسازی بازنخواهد گشت. سیدی و مسلمی پور از تیم پرسپولیس پیشنهادی نداشتند و منافع باشگاه ارجح بر منافع بازیکن است.

اسدی در ادامه تأکید کرد:‌ خبرنگاران و عکاسان وهواداران می توانند هر روز در تمرین تیم تراکتورسازی حضور یابند و محدودیتی وجود ندارد فوتبال بدون هوادار معنا ندارد.

20441

اختصاصی

نظرات ۲

  • همدانی

    رقبای تراکتور از قدرت فعلی تراکتور و کیفیت بازیکنان این تیم آگاه هستند و برای تضعیف روحیه این تیم از عباراتی مثل استیل آذین استفاده میکنند ! تیم بزرگ ستاره بزرگم میخواد مگه هرسال استقلال پرسپولیس ستاره های تیمهای دیگه رو جذب میکنند شدن استیل آذین وسقوط کردند ! یا حتما بارسلونا و رئال پرستاره هرسال سقوط کردند ! چلسی منچسترسیتی تیم معمولی بودند ولی با جذب ستاره ها شدند تیمای اول انگلیس این قانون فوتباله ! استیل آذین سقوط کرد چون تیم بی ریشه و بدون هواداری بود وبازیکنان معروف ولی رده خارج هم بدون مطالعه گرفته شدند

    • سرخ

      به شخصه دوست دارم تیمایی که طرفدار دارن موفق باشن البته غیر از مقابل پرسپولیس ولی شما میتونی اینطوری فکر کنی که تضعیف روحیه است. فقط یه سوال دارم این بازیکنای بزرگ و ستاره و ... نباید زیر نظر مربی جذب بشن؟ منطقی باشیم آیا این مربی نیست که باید ببینه کجا و چه بازیکنی رو لازم داره؟ خیلی روشنه که فقط نامدار بودن برای بازیکن کافی نیست. یکی مثل کیروش رامین رضائیان رو 90 دقیقه بازی میده و نتیجه دلخواهش رو میگیره یکی هم دقیقا برعکس مثل برانکو رامین رضائیان ور کنار میذاره و به هدفش میرسه. پس این مربیه که باید بگه کی باشه کی نباشه. امیدوارم تیمایی مثل تراکتور نساجی استقلال ملوان سپیدرود سپاهان و ... تو لیگ برتر بمونن همیشه و نتایج قابل قبولی بگیرن البته غیر از بازیشون با پرسپولیس

برچسب ها