روزهای خوش آلکاسر در وست‌فالن؛ 6 گل در تنها 81 دقیقه!

روزهای-خوش-آلکاسر-در-وستفالن؛-6-گل-در-تنها-81-دقیقه

وبسایت رسمی برنامه نود - فرانسیسکو آلکاسر با پیراهن دورتموند احیا شده است.

به گزارش وبسایت نود، انتقال پاکو آلکاسر از والنسیا به بارسلونا در سال ۲۰۱۶ آنگونه که خود انتظار داشت پیش نرفت، اما انتقالی قرضی او به دورتموند در این تابستان به شکلی پیش رفته که حتی خود او هم نمی‌توانست تصور کند.

آلکاسر ۲۵ سال در تنها ۸۱ دقیقه بازی بوندسلیگایی ۶ گل به ثمر رسانده و بدون آن که حتی یک بازی را از ابتدا آغاز کند، آقای گل این لیگ معتبر اروپایی تا هفته هفتم محسوب می‌شود.

آلکاسر دو بازی ابتدایی دورتموند در بوندسلیگا را به علت مصدومیت از دست داد و اولین بازی خود را در هفته سوم انجام داد. او در ۲۳ دقیقه پایانی مصاف با آینتراخت فرانکفورت به زمین آمد و گل سوم تیمش را در پیروزی ۳-۱ به ثمر رساند. او بازی هفته چهارم مقابل هوفنهایم را نیز به علت مصدومیت از دست داد و در پیروزی ۷-۰ مقابل نورنبرگ در هفته پنجم نیز نود دقیقه روی نیمکت نشست. اما درخشش آلکاسر از هفته ششم آغاز شد.

آلکاسر در دقیقه ۶۳ بازی مقابل لورکوزن و در حالی که دورتموند ۲-۰ عقب بود به زمین آمد و گل های سوم و چهارم تیمش را به ثمر رساند تا زنبورها در کامبکی دیدنی به پیروزی ۴-۲ دور از خانه دست یابند. 

آلکاسر بازی هفته هفتم در مقابل آگسبورگ را نیز از روی نیمکت شروع کرد. او در دقیقه ۵۹ و در شرایطی که دورتموند در خانه با یک گل عقب افتاده بود، به جای ماکسیمیلین فیلیپ به زمین آمد و ۳ دقیقه بعد گل تساوی تیمش را به ثمر رساند. آگسبورگ مجددا پیش افتاد اما آلکاسر دوباره بازی را به تساوی کشاند و سرانجام در دقیقه ۹۶ و زمانی که به نظر می‌رسید بازی با تساوی ۳-۳ پایان می‌یابد، با ضربه ایستگاهی دیدنی خود گل چهارم میزبان را وارد دروازه آندره لوته کرد تا هم دورتموند را برنده این جدال دراماتیک کند و هم هت‌تریک خود را کامل کند. 

او در ۳ بازی بوندسلیگایی، مجموعا ۸۱ دقیقه بازی کرده و ۶ گل هم به ثمر رسانده تا میانگین شگفت انگیز هر ۱۴ دقیقه یک گل را برای خود ثبت کند. آلکاسر البته در این بین در پیروزی ۳-۰ دورتموند مقابل موناکو ۹۰ دقیقه کامل به میدان رفت و گل دوم تیمش را زد. او البته یک پنالتی را نیز به هدر داد.

این پیشرفت آلکاسر از نظر لوئیس انریکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا نیز دور نمانده و او قبل از نمایش شگفت انگیز آلکاسر مقابل آگسبورگ او را برای دو دیدار آتی اسپانیا در ماه اکتبر مقابل ولز و انگلیس به اردوی لاروخا فراخواند. آلکاسر آخرین بازی ملی خود را در مارچ ۲۰۱۶ و در دیداری دوستانه مقابل رومانی انجام داده است.

بهترین فصل آلکاسر از نظر گلزنی در لیگ، فصل ۱۶-۲۰۱۵ بوده که او موفق شد ۱۳ گل در لالیگا با پیراهن والنسیا به ثمر برساند. او در دو فصلی که عضو بارسلونا بود نیز در تمامی رقابت ها در مجموع ۱۵ بار برای این تیم گلزنی کرد. با ادامه روند فعلی، به نظر می‌رسد آلکاسر بهترین فصل فوتبالی خود را سپری خواهد کرد.

۷۷۱۲

اختصاصی

نظرات ۴

 • Amir

  آلکاسر بازیکن با کیفیتی هست

 • Dortmund

  امیدوارم بعداز سالها حسرت دوباره قهرمان بوندس لیگا بشیم

  • امير آبی دل

   من تو بوندسليگا طرفدار شالکه هستم ولي امسال خداييش دورتموند بايد قهرمان بشه..... البته بهترين بازياتون زمان يورگن کلوپ بود که از اونجا ازش خوشم اومد

 • حمید مسی

  اونوقت مدیرای بی لیاقت بارسا و لرد اعظم این بازیکن را ردش کردن و به جاش لرد مونیر الحدادی را برگردوندن!عجب شاهکاری!

برچسب ها