سرنوشت تکراری رقبای رحمتی؛ شریک نمی‌خواهم!

سرنوشت-تکراری-رقبای-رحمتی؛-شریک-نمیخواهم

وبسایت رسمی برنامه نود - رقیبان رحمتی در سال‌های حضور در استقلال متنوع اما سرنوشت همه آن‌ها، مشابه بوده است.

 به گزارش وب‌سایت نود، فصل گذشته به نظر می‌رسید که آخرین فصل حضور مهدی رحمتی در استقلال باشد. رکوردشکنی‌های حسینی و حضور کادرفنی خارجی همه مانند اتفاقاتی بود که رحمتی را به راهی که سال‌ها با آن مقابله کرده بود نزدیک می‌کرد. حسینی، کسی بود که قرار بود که به دوران حضور رحمتی در استقلال پایان دهد و سلطنتش بر دروازه آبی‌ها را شروع کند. او اما حالا به جایی رسیده که پیش از این رقبای رحمتی رسیده‌بودند، مرحله درخواست رضایت‌نامه.

وحید طالب‌لو: او اولین دروازه‌بانی است که وارد رقابت با مهدی رحمتی شد. دروازه‌بانی که برای مقاطعی توانست نبرد را بر رحمتی پیروز شود اما این پیروزی دائمی نبود. طالب لو هم شرایطی مانند حسینی داشت. او در لیگ پنجم وارد رقابت با رحمتی شد با وجود پیشنهاداتی که از صباباطری و چند تیم دیگر داشت اما در نهایت در استقلال ماند. در آن زمان تیتر مصاحبه بابازاده، مربی دروازه‌بان‌های استقلال این بود: «رحمتی می‌ماند، از میان طالب‌لو و توپالوویچ یک نفر را می‌خواهیم.»

همین مصاحبه به خوبی مشخص می‌کرد که نظر کادرفنی استقلال در مورد دروازه‌بان شماره یک چیست. در طول لیگ پنجم طالب‌لو اما در واکنش به نیمکت‌نشینی‌هایش می‌گفت که برای رسیدن به ترکیب اصلی منتظر اشتباه رحمتی نمی‌ماند و کاری می‌کند تا شماره یک استقلال شود. او در لیگ پنجم بیشتر از رحمتی بازی کرد و لیگ ششم، بعد از عملکرد ضعیف رحمتی در دربی فیکس شد. رحمتی بود که راهی مس کرمان شد و طالب‌لو در استقلال ماند. این تصور بوجود آمده بود که طالب‌لو جنگ را از رقیب سنتی‌اش برد اما با بازگشت رحمتی به استقلال در لیگ یازدهم و برتن کردن شماره یک مشخص شد که این پیروزی مقطعی بوده است. طالب‌لو آن فصل از استقلال رفت و لیگ چهاردهم بعد از جدایی رحمتی برگشت. لیگ پانزدهم که رحمتی دوباره پیراهن استقلال را پوشید، طالب‌لو به شرط پذیرش نیمکت نشینی ماندگار شد اما بعد از یک فصل، دوباره مجبور شد وسایلش را جمع کند و به فولاد برود.

محسن فروزان: اختلاف رحمتی و قلعه نویی، دروازه بان آبی‌ها را راهی پیکان کرد و قلعه‌نویی دروازه‌بان مورد علاقه‌اش یعنی فروزان را به پایتخت آورد. قرارداد طولانی فروزان با استقلال اما بیش از یک‌سال دوام نیاورد. رفتن قلعه‌نویی و بازگشت رحمتی باعث شد تا فروزان لقای ماندن را به عطایش ببخشد و از استقلال جدا شود. او ابتدا قصد ماندن و رقابت با رحمتی را داشت اما بعد از مدتی ترجیح داد وارد این چالش نشده و با وجود شرایط سختی که استقلال برایش گذاشته بود از این تیم جدا شود و به سیاه‌جامگان برود. او هم مثل همه آنهایی که روزی گذرشان به استقلال افتاده است بعد از جدایی از این تیم لفظ «آقایان» به دایره لغات فوتبالی‌اش اضافه شد! او از آقایانی می‌گفت که اجازه ندادند در استقلال بماند. هفته اول لیگ پانزدهم، در بازی استقلال و سیاه جامگان حاضر نشد با رحمتی دست بدهد.

حسین حسینی: لیگ شانزدهم او جانشین وحید طالب‌لو شد و بعد از گذراندن دوران سربازی در ملوان به استقلال برگشت. رحمتی از این جابجایی کاملا راضی بود. حسینی آنقدر جوان بود که کوچکترین خطری نمی‌توانست برایش رحمتی ایجاد کند. به همین دلیل رابطه آنها در استقلال با خوبی و خوشی آغاز شد. اما بر خلاف تصور، حسینی خیلی زود به نیمکت نشینی در همه مسابقات اعتراض کرد و بعد از ناکامی استقلال در نیم فصل اول، برای چند هفته به ترکیب اصلی رسید. لیگ هفدهم حسینی زودتر فیکس شد و با حمایت‌های منصوریان و بعد از آن اعتماد شفر رکورد کلین شیت در تاریخ فوتبال ایران را شکست و به نظر می‌رسید که او باعث جدایی دوباره رحمتی شود. در میانه راه اما قصه عوض شد. بعد از این که رکورد حسینی شکست، بعضی از واکنش‌های احساسی او در زمین و خارج از زمین و مهم تر از همه آمادگی چشم‌گیر رحمتی باعث شد تا همه چیز به همان حالت سابق برگردد، حسینی نیمکت‌نشین شد و مهدی رحمتی شماره یک. داستانی که این فصل تا هفته هشتم لیگ و تمام مسابقات آسیایی و حذفی ادامه پیدا کرده و حالا این حسینی‌ است که درخواست رضایت‌نامه و جدایی را مطرح کرده است. همان نقطه‌ای که بقیه رقیبان شماره یک پیش از این به آن رسیده بودند. 

این سه نفر، جدی‌ترین رقیبان رحمتی در استقلال بوده‌اند اما او در تیم‌های دیگر هم این رقابت را تجربه کرده که تمامی آنها سرنوشتی مشابه داشته است. رحمان احمدی در سپاهان شاید جدی‌ترین رقیب رحمتی بود. دروازه‌بانی که یک فصل را با او در سپاهان گذراند اما فصل بعد رفتن را به ماندن ترجیح داد و راهی پرسپولیس شد. البته احمدی در تیم ملی جای رحمتی را گرفت تا به نوعی انتقام جدایی‌اش از سپاهان را گرفته باشد. در مس کرمان هم عباس محمدی قرار بود رقیب رحمتی باشد. او با آمدن دروازه بان استقلال اما به سپاهان رفت و با جدایی‌اش به کرمان بازگشت تا وارد چالش این رقابت از پیش باخته نشود.

 

30388

اختصاصی

نظرات ۱۱

 • محمد رضا استقلالی

  هر دو تا سید عشقن
  امیدوارم همچنان پر قدرت برای استقلال و و حسینی در آینده فیکس استقلال و تیم ملی باشه
  الحق و الانصاف لقب عقاب آسیا برازنده ی هر دو عزیزه
  فقط امیدوارم حسینی رفتار حرفه ای تری داشته باشه

 • Wien

  من حس خاصی نسبت به رحمتی ندارم،ولی بنظرم تا وقتی بازیکنی از نظر بدنی و فنی بهتر از رقیبش است،باید بازی کنه،فقط در یکمورد میشه بازیکن آماده تر را بیرون گذاشت و آن اینکه حضورش باعث حاشیه بشه یا اینکه انسجام و وحدت تیم را از بین ببره،چون در هر حالتی تیم از شخص مهمتره.

 • pesare.taji.0513

  بدون شک رحمتی ی سر و گردن از همشون بالاتره**

 • leo

  تمام نشدنیه رحمتی

  • مسی

   همین رحمتی شمارو بدبخت کرده
   هر چی سانت میاد این گل میخوره
   اصا نمیدونه خروج از دروازه چیه
   یادمه مرحوم حجازی زمانی که رحمتی تو اوج بود و تیم ملی هم بود
   همین انتقادارو ازش میکرد

 • فوتبال دوست

  رحمتی نماد بازیکن سالاری تو ایرانه !

  • Farhad majidi

   عاره واقعا درست گفتی.من خودم استقلالیه دو آتیشه ام.ولی هر چی ضربه میخوریم از همین باتجربه های تیممونه‌.رحمتی هرکار دلش بخاد داره تو استقلال میکنه چون بازیکن سالاریه تو استقلال الان.یادم نرفته عامل باخت جلو السد همین رحمتی بود.چرا پس نیمکت نشین نشد!!!؟؟؟

 • عشقممم نیمار

  خب وقتی رحمتی
  بهترینه .... پس تابلو‌م‌ رقیبم
  نداره....
  :-)
  واقعا ..ب حق ک بوفون‌الگوی رحمتیه ...‌
  چون شما‌بوفون‌و‌رحمتی ببینین... عملکرداشون‌
  تو همه‌چی تقریبا یکیه...
  چ از لحاظ ظاهری ..چ از لحاظ رفتار ورزشی..
  و‌چ‌از لحاظ اخلاقی و سن فوتبال و عملکرد
  :-)

  • hosein__sn

   از لحاط سوتی دادن چی؟

 • سعید

  هردو بسیار آماده هستن و هیچگاه ندیدم یک تیمی دو دروازه بان تا این حد آماده و با کیفیتِ نزدیک به هم داشته باشه و پست دروازه برخلاف پست دفاع یا هافبک باید فقط یک نفر بازی کنه و دیگری متاسفانه استعدادش هدر میره. طبیعتا دروازه بانی که تو باشگاهش فیکس نباشه نمیتونه تو تیم ملی هم فیکس بشه و اصلا دیده نمیشه. من اگه مربی استقلال بودم انتخابم حسینی بود, حسینی بسیار جوانتره و تا سالها میتونه دروازه تیم رو بیمه کنه, چکار باید میکرد که نکرد, رکورد بسته نگه داشتن دروازه تو تاریخ فوتبال ایران رو شکست. رحمتی تا حدودی اهل حاشیه هست و سر بزنگاه به تیم ضربه میزنه, اگه الان خیلی آروم و سربه زیر و در خدمت تیمه دلیل داره دلیلشم اونه که اولا یه رقیب چالاک و قبراق رو نیمکته که با کوچکترین ایجاد حاشیه ای توسط رحمتی, این رقیب جاشو میگیره و در ثانی یه مربی خارجی با دیسیپلین و با انضباط در استقلال حضور داره که حاشیه سازی و بازیکن سالاری رو نمیپذیره.

  • ....

   شفر رحمتی رو به خاطر این انتخاب کرد تا بتونه خط دفاعشو سر و سامان بده چون بعد از رفتن حسینی و ابراهیمی خط دفاع و هافبک استقلال دچار خلا فرمانده شد.

برچسب ها