کی‌روش دلایل ناکامی‌اش را در رئال مادرید فاش کرد

کیروش-دلایل-ناکامیاش-را-در-رئال-مادرید-فاش-کرد

وبسایت رسمی برنامه نود - کی روش مدعی شده است مکلله توسط پرس فروخته شد چون به اندازه دیگر ستاره های تیم پیراهن هایش فروش نمی رفت!

به گزارش وبسایت نود، کارلوس کی روش بعد از آن که در اوایل هزاره جدید، دستیار فرگوسن در منچستریونایتد شد، مورد توجه رئال مادرید قرار گرفت و سرمربی یکی از پرستاره ترین تیم های کل تاریخ شد. اما از بد روزگار، شرایط برای او در رئال مادرید کهکشانی آن طور که تمایلش بود، پیش نرفت و دوران حضور این سرمربی پرتغالی در مادرید، به یک سال نرسید. کی روش بعد از ناکامی در مادرید، به منچستریونایتد بازگشت.

حالا بعد از گذشت بیش از 15 سال از آن روزها، کی روش سرمربی کنونی تیم ملی ایران در مصاحبه با Tribuna Expresso از دلایل ناکامی اش در رئال مادرید پرده برداشته است. بخش های مهم صحبت های کی روش در سه بند به شرح زیر است:

شش کهکشانی در جلو، پاوون ها در دفاع!

وقتی با این پروژه و این پیشنهاد مواجه شدم، حس فریب خوردن و دروغ شنیدن را نداشتم. این پیشنهادی بود که از سوی خورخه والدانو به دست من رسیده بود و میدانستم جدی است. او به من گفت: «ما نیاز به یک مربی برای رهبری این پروژه داریم و تو آن کسی هستی که به دنبالش هستیم.» 

زمانی که با پیشنهادی از سوی تیمی چون رئال مادرید مواجه می شوید، احتمالاً اول قبول می کنید، سپس درباره اش فکر می کنید. در زمانی که من سرمربی رئال مادرید بودم، بیشتر یک باشگاه فروشنده بود تا خریدار! چرا که مدیر باشگاه به اعضای هیئت مدیره قول داده بود تا بدهی های باشگاه را به صفر برساند. ایده کلی و اصلی این بود که: " شش کهکشانی در تیم باشند (همگی در پست هافبک و جلوی زمین) و پاوون ها در خط دفاع باشند." اما در ترکیب تیم مکلله و مورینتس هم حضور داشتند ولی هر دو رئال مادرید را ترک کردند.

جدایی مورینتس و مکلله

بعد از بازی سوپرجام، با مورینتس صحبت کردم و گفتم: «سه شنبه می بینمت.» جواب داد: «سه شنبه؟ مگه نشنیدی؟ من به موناکو قرض داده شدم.» فکرش را هم نمی کردم چه اتفاقی افتاده است. حداقل خوشحال بودم هنوز مکلله را دارم و به این ترتیب می توانم هلگوئرا را به پست اصلی اش که دفاع است برگردانم. اما مدتی بعد مکلله هم به فروش رفت، چرا که او مثل سایر بازیکنان ستاره تیم، پیراهن هایش فروش نمی رفت. در نتیجه باید دیوید بکام را در پست میانی به بازی می گرفتم. پست اصلی بکام وینگر راست بود ولی پیش از آن که من به رئال مادرید بروم، این پست در سیطره فیگو بود.

همینطور در آن زمان ما هیه رو را نیز از دست دادیم، در نتیجه تصمیم گرفتم میلیتو را خریداری کنم. بعد از موفقیت در تست پزشکی، قرارداد هم امضا کرد ولی بعدازظهر به یکباره همه چیز لغو شد و این انتقال کنسل شد. پیشنهاد کردم لوئیزائو را که آن زمان در بنفیکا بود، بخریم و همینطور په په که در آن زمان در ماریتیمو حضور داشت، ولی موفق نشدیم. می توانستیم آن زمان په په را با 1.5 میلیون یورو بخریم، رئال مادرید سال ها بعد برای خرید او 30 میلیون پرداخت کرد.

سه اشتباه مرگبار

سه گناه نابخشودنی یا سه اشتباه با عنوان 3M در زمان حضورم در رئال مادرید رقم خورد: از دست دادن میلیتو، مکلله و مورینتس. این سه اشتباه به قیمت از دست دادن نیمکت من و سه - چهار مربی بعد از من شد و رئال مادرید هم برای جبران این سه اشتباه میلیون ها یورو هزینه کرد. آن سه اشتباه همه چیز را تغییر داد و دلیل اصلی آن بود که همه چیز در طی سال های بعد از آن بد پیش رفت.

دوباره به رئال مادرید پاسخ مثبت می دهم!

با این وجود اکنون حس بدی ندارم، از بابت حضور در رئال مادرید پشیمان نیستم. اگر بازگردیم، بارها و بارهای دیگر نیز به این پیشنهاد پاسخ مثبت می دهم. ایده باشگاه به صورت کلی بد نبود: یعنی کنار هم قرار دادن ستاره ها با بازیکنان جوان و مستعد. امروز بازیکنان جوان باید خوب باشند، طوری که باشگاه ها نخواهند حتی آنان را به تیم دیگری قرض دهند.

 

1878

 

اختصاصی

نظرات ۶۰

 • milan

  لطفا بگید دلایل ناکامی هشت سالشون توی تیم ملی رو هم بگن !

  • محسن

   کی روش دو بار تیم ملی رو برده جام جهانی، بهترین عملکرد تاریخ تیم ملی رو تو جام جهانی با گرفتن چهار امتیاز به دست آورده ،چهار ساله به طور مداوم اول آسیاست، طی پنج سال اخیر از هیچ تیم آسیایی نباخته منظورت از ناکامی دقیقا چیه اگه منظورت قهرمان شدن توی جام ملت های آسیاست که تیم ملی چهل ساله که قهرمان اسیا نشده که انشاالله این دوره تیم ملی روهم قهرمان میکنه.

  • Sepahan9

   بله باید روشن کنند چراتیمی که همیشه یک پای فینال جام جهانی بود و همیشه قهرمان آسیا میشد دراین سالها فقط به فکر صعودازمرحله ی گروهی جام جهانی است.. ماقبلا بارهابابرانکویچ ازین مرحله صعودکرده بودیم

  • کاربر

   من تو منطق تو موندم دقیقا کیروش کدوم جام را نبرده؟فقط یه جام ملت ها بوده که اونم به داور باختیم نکنه انتظار داری قهرمان جهان بشیم؟

  • رضا

   واقعا منطق کسایی که این حرفها رو میزنن چیه؟ نیم ساعت پایانی بازی با اسپانیا توپ و میدان دست ایران بود. بازی با پرتغال هم که نیمه دوم همه کار کردیم فقط شانس نیاوردیم. یکم منطق هم بد نیست.

  • امیر

   بذار من برات بگم:1_سمپاشی افرادی که از فوتبال سر در نمیارند مثل مایلی کهن و قلعه نویی و برانکو.2_نداشتن امکانات اولیه برای تمرینات تیم ملی3_نداشتن بازی تدارکاتی مناسب4_وجود طرفدارانی که باشگاه ها رو به تیم ملی ترجیه میدن.باز هم بگم یا کافیه؟ادمین جان روزبخیر.

  • محسن حیدری

   یه نفر مثل کیروش سابقه مربیگری در رئال مادرید رو داره یه نفرم هست افتخارش اینه با بازیکن رئال مادرید عکس انداخته :)))

  • GT

   1- بیس و پایه‌ی فوتبال ایران رو از نو بازآفرینی کرد 2-از حالت تک‌بعدی تاکتیکی خارج و چند چارچوب خاص استراتژیکی بوجود آورد 3- از قالب فانتزی و بازی بی‌هدف نوعی ویژه از نتیجه‌گرایی بلندمدت ایجاد کرد .. همین ساختار و فنداسیون تغییر یافته میتونه آینده فوتبال ایران رو روی ریل برد محض قرار بده .. و اینگونه خواهد شد .. با هر مربی و فکر و غیره‌ی دیگیه‌ای...

  • afshin

   لطفا بفرمایید عدم موفقیت .ناکامی تیم ملی ایران در بین سالهای 2002الی2006 واون آبروریزی وافتضاح شدن در ج ج آلمان چی بود؟آیا فدراسیون وقت اشتباه نکرده بود یه کمک مربی بی رزومه را گذاشته بود سرمربی تیم ملی ایران؟
   ادمین منصف باش و چاپ کن لطفا

  • نصیری

   من طرفدار کی روش نیستم اما مخالفش هم نیستم اما مثل اینکه شما مخالف تیم ملی هستی.
   ی جور میگی تو این 8 سال چکار کرده انگار تو این 40 سال هر بار قهرمان جام ملتها میشدیم.
   انگار هر سال جام ملتها یا جام جهانی داریم . تو جام جهانی که نباید انتظار داشت هرچند اگه طارمی دقت میکرد تو گروه مرگ به عنوان صدرنشین میرفتیم بالا هرچند بازی زیبایی ارایه ندادیم اما منطقی بود.
   کلا هم ی بار تو جام ملتها سرمربی بود که اونم نزدیک به 90 دقیقه 10 نفره بازی کردیم و خیلی هم زیبا بازی کردیم و متاسفانه تو پنالتی باختیم.

  • Majid تاجی

   ناکامی.. حتما برانکو که بهترین تیم ملی ما رو نابود کرد و به انگولا باختیم کامروا بود! پرسپولیسی حیا کن! تیم ملی رو رها کن

  • رامین

   ناکامی هشت ساله؟ احتمالا تازه شروع کردی به فوتبال دیدن، معنای ناکامی رو در اشل فوتبال ایران نمی دونی.

  • وحید

   اگه 8سال حضور کیروش ناکامی بوده 12 سال قبل کیروش (1999-2011) فاجعه بوده شما دلایل این همه فاجعه رو بگو منم دلایل رسوندن تیم ملی از دوران فاجعه و تحقیر به دوران ناکامی رو برات توضیح میدم.

  • امیر

   آقای مجید تاجی، همه تاجی ها مثل شما کلا فوتبال رو دنبال نمیکنن؟؟؟!!!!
   ایران با آنگولا مساوی کرد! جالب اینجاس که گل مساوی رو یه تاجی (بختیاری زاده) زد!!!!!

 • پاس ن هتریک

  بعده ی قرن الان فاش کرده؟؟؟

  • afshin

   یعنی شما یک قرن سن داری؟پس اوضاع فوتبال رو قبل ازکیروش بیاد داری خصوصا زما ن سرمربی گری اون کمک مربی که یکدفعه شد سرمربی تیم ملی فوتبال ایران؟همون که مال کرواسی بود و تو جج 2006آبرومان رو برد؟

  • امیر

   خطاب به افشین: شخصاً مخالف کی‌روش نیستم چون الان فقط خودش میتونه تیم ملی رو به جایی برسونه، گرچه تیم زیبا بازی نمیکنه و خیلی دفاعیه. البته با این امکانات و شرایط آماده سازی بهتر از این هم نمیشه و نباید از کی‌روش انتظار داشت.
   اونایی که از کی‌روش انتقاد می‌کنند واقعا بی منطقن و همونقد هم حرفهایی که به برانکو میزنند. برانکو برای بلاژویچ که کرواسی رو سوم جهان کرد همون نقشی رو داشت که کی‌روش برای فرگوسن داشت. برانکو قهرمان بازیهای آسیایی شد و با بد شانسی سوم جام ملتها. با اقتدار به جهانی سعود کرد و نتیجه ای هم که گرفت خیلی با دو دوره قبل خطور ایران تفاوت نداشت.

 • fox

  خیر؛ شکسته نفسی میفرمایید،زمین کج بود شما چه تقصیری داری گلم
  شما بیانیه هاتون را بنویسید که بعضی ها ذوق زده بشن و کیف کنن

  • Servati

   دقیقا منظورش همینه!!!
   یعنی من تقصیری نداشتم و همه نتایج بد بخاطر رفتن ماکلله و مورینتس بوده...
   کاش میپرسیدن تیم ملی پرتغال رو چرا با اونهمه ستاره در دفاع و هافبک و خط حمله،یه تیم معمولی و درجه دوم کرده بودی

  • قشقاوی

   باید تو را میذاشتند سرمربی رئال مادرید بجای کیروش

 • بی طرف

  همیشه همه مقصر هستن غیر از خود سرمربی تیم.

 • رائول

  خخخخ... چه بهانه های مضحکی!!!!
  مورینتس (مهاجم) رفت، ولی رونالدو و رائول و... که بودن،
  ماکلله (هافبک) رفت، ولی گوتی و بکهام و زیدان و... که بودن،

  • منطق اسدقلالی

   دقیقا،،واقعا چنین توجیهاتی اوردن از مربیِ باکلاسِ جهانی بعید هست ایشون میگه چون مایکلله رو فروختن تیمش ضربه خورده درحالی ک دقیقا درهمون پست سه هافبک دفاعیِ تاپ داشت
   استفان کامبیاسو ایوان هلیگئرا و گوتی
   مربی ای ک زیدان فیگو بکهام رنالدو ربرتوکارلوس سانتیاگوسولاری سالگادو رائول و...رو دراختیار داشته باشه اما دلیل نتیجه نگرفتن تیمش رو از دست دادن مایکلله ومورینتس عنوان کنه،،چه چیزی میشه بهش گفت
   ادمین لطفا

  • Pouya shirazi

   داداش اگه الان داره اینارو بعد چند سال میگه دیده لوپتگی همین روزا اخراج میشه داره نخ میده که پرز بهش پیشنهاد بده ولی نمیدونه پرز مثله اینجا نیس که از یک سوراخ ۲بار نیش بخوره.
   با این همه ستاره که رئال داشته بدون مربی هم قهرمان میشدن ببین چقد بد مربیگری کرده که همش میباختن.خخخخخ
   ادمین‌ خسته نباشی

  • amin

   پست گوتی فقط هافبک بود اونم هافبک دفاعی بکام وینگر زیدان بازیکن ازاد بود او زمان بیشتر تو حمله بود یا سنتون کمه یا نمیدونین وینگر بزاری هافبک دفاعی دفاع وسط بزاری راست بازیکن ذخیره نداشته باشی تو مهم ترین پست ها چی میشه

  • سیاوش

   سالها همه گفتن که اون چند سال افول رئال به خاطر فروش ماکلله بهترین هافبک دفاعی اون سالهای جهان بود...بدون ماکلله فرانسه دوقهرمانی جهان و یورو نصیبش نمیشد دقیقا درست گفته کروش

  • رضا

   چرا مزخرف میگی آخه پست ماکلله با بکهام و زیدان یکی بود؟ اصلا تو بازی ماکلله رو دیدی که داری نظر میدی؟

  • mohammad

   ماکلله هافبک دفاعی بود گلم چه ربطی به بکهام و زیدان داره.عین این میمونه که بگی تو که چشمی یا کامیابی نیا رو داری علیپور رو میخوای چکار

 • kazi

  فکرشو کن سرمربی رءل شه.بد از تلویزیون بازی های تیم رءل ببینی با خودت بگی چه الماسی رو از دست دادیم

  • ali

   غیره ممکنه پرز در مورد کیروش گفته بدترین مربی هست

  • شیش

   فقط در فکر می توان این وهم را انجام داد!
   البته رئالی که رونالدو رو نیفروشه و خامس رودریگز رو قرض میده و بنزما میشه ستاره تیمش معلومه کیروش رو هم میخره!

  • shahed

   دوست گرامی ماعادت به داشتن چیزهای خوب نداریم برای مابهتره که بریم اجناس تاریخ مصرف گذشته وتاناکورا از اروپای شرقی خصوصا کرواسی بیاریم.کلی ویچ ازکرواسی اومداینجایکیشون بدرد بخورنبود

  • 66

   همون ایچ ها اومدن فوتبال ایرانو متحول کردن

 • کمال

  آخیییش خیالم راحت شد، همش میگفتم نکنه آقای کیروش خودشون هم تو اون نتایج تقصیر داشته باشن!
  چون همچنین چیزی امکان نداره، آخه چطور میشد با اون همه ستاره کهکشانی موفق شد؟ مگه میشه؟ داریییم؟

  • M7

   به هر حال کی روش سرمربی رئال بوده .برانکورو بعنوان توپ جمع کنم
   اونجا راه نمیدن.

  • س

   @M7 چه ربطی به برانکو داره؟ کی روش رو هم چون دستیار فرگوسن بود به رئال آوردند.‌گفتند شاید به درد بخوره که نخورد. اگه به درد بخور بود که تا الان یونایتد بهش پیشنهاد می داد. یعنی ببین چقدر داغونه که حتی مویس رو هم آوردند، اینو نیاوردند! بزرگی برانکو اینکه ۲ تا بازیکن پرورش داده که هر دو تاشون بازیکن رئالن. کواچیچ انقدر خوب بوده که بند خرید برای چلسی نذاشتند. بعد این فصل دوباره بر می گرده رئال.

 • ARYOBARZAN

  من دوست دارم کیروش سرمربی یه تیم بزرگ بشه ببینم میتونه با امثال ساری،گواردیولا رقابت کنه؟

  • Servati

   نیازی نیست که به یه تیم بزرگ بره،همه تیمها میدونن که یه مربی معمولیه واگه مثلا همین امروز جای گوردیولا بشینه منچسترسیتی رو یه تیم میانه جدول میکنه،ییه تیمی که فقط سخت گل میخوره،فقط همین...دریغ از یه بازی خوب!!!واسه همینه که تو این 8 سال هیچ پیشنهادی درست حسابی مثل تیم ملی ایران بهش نشده،فک کنم تنها پیشنهاد رسمی که بهش شد تیم ملی گابن بود که بعداز جام جهانی 2014 بهش شد،والسلام

 • ایوب عشقپولیسی هزار آتیشه خنج فارس

  نکنه الان هم میخوای بگی از ریال پیشنهاد داری؟خخخخخخ

  • Servati

   بعید نیست،اونقد تو این سالها واسه فدراسیون ایران بازارگرمی کرده با پیشنهاد های خیالی از ازبکستان و ژاپن و کلمبیا...شاید میخواد بگه از رئال پیشنهاد دارم و دستمزدشو به 4 میلیون یورو برسونه

  • ایوب

   نه داداش برانکو از کرواسی پیشنهاد داره ولی به خاطر پرسپولیس نمیره.خخخخخخ

 • ایمون زاید

  با تشکر از ادمین ، کاش ازش می پرسیدن دلایل ناکامی تون با تیمای دیگه چی بود؟ مثلا با پرتغال تو جام جهانی. یا مثلا با ایران تو جام ملتها و باخت به عراق داعش زده. اونجا هم بازیکن فروختن؟ یا پیراهناشون مشکل داشت؟ یا شاید برانکو مثلا

  • afshin

   دوست گرامی آدم به تیمی مثل عراق ببازد ولی باج به تیمی مثل آنگولا که فقط یکبار تاحالا ج ج رفته وفقط یکبار تو قهرمانی آفریقا حضورداشته وفقط یکبار تاالان درعرصه فوتبال اسمش شنیده شده بسیار ننگین تر و خجالت آورتراست.بله دوست من برانکو مارومفتخربه این سربلندی کرد .راستی برانکو تولیست صدنفره برترین مربیان جهان اسمش بود؟من که ندیدیم!
   ادمین لطفا فرق نذار

  • آرمان

   گفته دیگه.
   تو پرتغال تقصیر رونالدو بود ، کم کاری کرده با کیروش همکاری نکرده.
   تو ایرانم که کلا ما هیچی نداریم و یه وقت هایی هم که داریم یه کاری میکنیم داور جلومون رو میگیره.
   کلا کیروش تو دنیا بهترینه، اینکه تو ۵۰ سال گذشته هیچ افتخاری نداره همش تقصیر دیگرانه

برچسب ها