بيانيه ستارگان ٩٨ در حمایت از استيلی/ اینجا جایی برای حرمت‌شکنان نادان نیست

بيانيه-ستارگان-٩٨-در-حمایت-از-استيلی

وبسایت رسمی برنامه نود - ستارگان جام جهانی ٩٨ و پيشكسوتان فوتبال ايران در حمایت از استيلي و تقبيح صحبت هاي مك درمورت بیانیه ای را منتشر کردند.

به گزارش وبسایت نود، در پی انتشار حرفهای توهین آمیز مک درموت دستیار کارلوس کی‌روش در تیم ملی علیه حمید استیلی صدای اعتراض همبازیهای این چهره ملی بلندتر از قبل به گوش می رسد.

بازیکنان بزرگ تیم ملی در جام جهانی ۹۸ فرانسه با اعلام حمایت از استیلی به مک درموت هشدار دادند که با همه وجود از استیلی دفاع خواهند کرد و اجازه نخواهند داد یک فرد درجه ۳ در تیم ملی که در فوتبال ایران سابقه ای جز دستیاری یک مربی ایرانی را نداشته علیه یک چهره ماندگار در فوتبال ایران حرفهای توهین آمیز به زبان بیاورد.
ستاره های تیم ملی به این دستیار کی‌روش اعلام کرده اند باید از استیلی عذرخواهی کرده و دست از رفتار زشتش علیه ستاره های تیم ملی ایران بردارد. آنها همچنین ناراحتی و اعتراض خود را نسبت به بی تفاوتی ریاست فدراسیون فوتبال به حرفهای یک دستیار اعلام کرده اند.
به نظر می رسد ادامه توهین‌های مک درموت با واکنشهای تندتر ستاره های تیم ملی در رسانه ها همراه شود.
در آسمان پرستاره فوتبال ایران
جایی برای حرمت شکنان نیست!

تاریخ فوتبال ایران این روزها را فراموش نمی کند. روزهایی که اندیشه های خشک و تک بعدی انسانها قصد زدن ریشه های این فوتبال را دارند.
امروز نقاب ها از چهره ها افتاده و نمی توان تصویر زشتی که پشت این نقاب ها پنهان مانده بود را به راحتی فراموش کرد.
باز هم داستان وطن پرستی ما ایرانی هاست. وطن پرستی که دارد زخم عداوت و خشمهای پنهان را بر پیکر خود تحمل می کند.
هیچوقت به خودمان دروغ نمی گوییم. دروغ اینست که بگوییم به اسطوره های فوتبالمان توهینی نشده است. نمی خواهیم به نام مقدس تیم ملی ایران از کنار بخل و حسد آدمها به راحتی بگذریم. گاهی حرف نزدن ما را به حساب حماقتمان می گذارند. نمی گویند به حرمت نام تیم ملی ایران مهر سکوت بر لب می زنیم و غوغا را مهمان دلهایمان می کنیم.
تاریخ فوتبال ما هیچوقت تصادفی به نامهای بزرگ برنخورده است. ستاره هایمان چون ستاره بودند ماندگار شدند و میلیونها قلب ایرانی را از آن خود کردند. حالا این ستاره ها حرمت دارند و به حرمت شکنان باید بیاموزیم این مملکت چنین نامردمی هایی را نه تاب می آورد نه فراموش می کند.
نام حمید استیلی یک نام تصادفی در این فوتبال نیست. این نام در کنار نام آوران بسیاری همچون خداداد عزیزی ، علی کریمی ، کریم باقری ، مهدی مهدوی کیا ، علی دایی و بسیاری دیگر قرار گرفت تا قلب فوتبال ایران از حرکت نایستد. حال هر کس بخواهد به دل این نامهای بزرگ چنگ بزند و بر آن زخم به یادگار بگذارد جلویش خواهیم ایستاد.
حرمت تیم ملی ایران سرجای خودش. حرمت پاره های تن ایران و فوتبالش را با همه وجود حفظ خواهیم کرد.
کی روش می توانست نامی جاودان در آسمان فوتبال ایران شود اما تفکراتش و همراهان کج اندیشش این جاودانگی را نمی خواهند. او هنوز متوجه نشده با تلاش و رشادت‌های امثال استیلی و عزیزی و باقری و کریمی و مهدوی‌کیا زمینه حضور او در این فوتبال فراهم شده و حالا می خواهد در این فوتبال نقش رئیس خودمختار را ایفا کند!
جاودان شدن زورکی نیست. اگر کسی جاودان شد با همه وجود از وجودش دفاع خواهیم کرد. کی‌روش امروز باید جاودانگی استیلی و امثالش را کنار باورهایش قرار دهد. اگر نمی تواند بداند که بازنده فقط خودش است. دستیارانش در این معادلات هرگز جایگاهی ندارند حتی اگر زبان حال کی روش شوند!
می دانیم درک این حرفها برای مردی که از جاودان شدن در فوتبال ایران خوشش نمی آید واقعا سخت است.
امیدواریم تاریخ به او بیاموزد در آسمان پر ستاره فوتبال ایران ستاره شدن لیاقت می خواهد و اینجا جایی برای حرمت شکنان نادان نیست!

 

1004

 
فارس

نظرات ۶۶

 • سرخ نام

  آفرین به ستارگان 98 که پشت یکی از محجوب ترین بازیکنان ایران رو خالی نکردن و با این بیانیه جواب اقای دستیار و جناب مزامبیکی (کی روش بی افتخار)رو دادن.

  • JAHAN CHALESHTARI

   گفته های مک درست نبود ولی هر کسی نمیتونه استوره باشه. استوره یعنی دهداری، تختی، علی دایی، علی کریمی، مهدوی کیا کسی استوره هست که تداوم داشته باشه، مردمی باشه. خلاسه با یک گل بهار نمیشه

  • محمدرضا

   اول اینکه اسطوره درسته ! دوم اینکه خلاصه درسته ! سوم اینکه برو دیکته ی شبت رو بنویس ! استیلی از بزرگان و اخلاق مدار های این فوتباله و همیشه محبوب هست و این محبوبیت رو با یه گل به دست نیاورده !

 • عدالت

  یه مشت حرف بی اساس این افراد اگر جای کی روش بودن ادعای خدایی میکردن همون بهتر هر بیست سال یه بار بریم جام جهانی و فوتبال ایران همیشه دست داخلی هااا باشه و همیشه خارجی هااا آدم بده باشن بعضی ها پشت دایی هاا و باقری هاا و خدادهاا و کریمی هاا قایم شدن و هر از گاهی از غار بیرون میان...

  • حمزه

   تو و امثال تو دامنه فکرتون کوتاهه دنبال صعود هر چهار سال یه با هستین برین چهارم شین با بوقو کرنا برگردین بگین چهارم شدیم ولی دو دوره متوالیه ما میریم جام جهانی پس چرا ویتنام چین قطر نمیتونن برن ولی ما میریم پس ما قوی هستیم.چرا خودتونو با کره که با اقتدار المانو شکست میده مقایسه نمیکنین؟؟؟
   چرا خودتونو با ژاپن مقایسه نمیکنین که میره جزئ 16 تا؟؟؟8 سال حکمفرمایی فوتبال کیروش چه دست اوردی براتون داشه؟؟؟؟ما در این 8 سال با ژاپن استرالیا عربستان بازی کردیم که ادعای اولی اسیا رو داریم؟؟؟
   این بازیای کیروشی هم دیگه نخ نما شده واسه هوادارا قبل یه تورنومنت یه فیلم راه میندازه بعد تورنومنت هم همه چیو میندازه گردن اون طرف یه عده هم مثل تو عدالت جان سینه میدن جلو طرفداری میکنن.راستی من نمیتونم یه چیزیو بفهمم اینکه تو بازیکنای شبیه رونالدو .زیدان.کارلوس.رائول.گوتی .کاسیاس.کاناوارو.فیگو .و ..... داشته باشی و فقط به 8 امتیاز از 5 بازی اخر برای قهرمانی نیاز داشته باشی و نتونی قهرمان بشی.مگه داریم مگه میشه؟؟

  • سرخ دل

   محض رضای خدا به من بگو کیروش چه افتخاری و چه عنوانی داشته؟؟

 • امید

  دمشون گرم...درضمن میک در موت درجه 3نیست..با ارفاق میشه گفت درجه 5هست

 • اهواز سرخ

  درود به شرفتون
  واقعا کیروش خیلی زحمت کشیده وبایدقدردانش باشیم
  امابعضی رفتارهای ایشون رومخه واقعا

 • کیومرث

  شما ها که بیانیه دادن بلدید یه بیانیه هم در مورد " قبیح بودن غریب کشی " و " حفظ حرمت هر انسانی بدون در نظر گرفتن ملیت ، قومیت و نژاد " بدید ؛ بدترین توهین ها رو به سرمربی تیم ملی می کنن شما ساکتید بعد یه انتقاد از سوی دستیار کی روش به نحوه حذف از بازیهای آسیایی شده همتون شدید وطن پرست .
  نه آقایون درد شما وطن پرستی و اسطوره پرستی نیست ، که اگر بود امثال مهدوی کیا با چشم گریون و پر از درد از فوتبال خداحافظی نمی کردن ، با همین حمید استیلی زمان مربی گریش تو پرسپولیس چه کردید .
  درد شما .... ( تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل )
  زنده باد ایران
  درود بر کی روش کبیر
  همه برای ایران

  • عاشق یوونتوس

   میشه نظرتو درباره لباس کیروش بدون لوگوی فدراسیون فوتبال ایران بگی؟

  • چیانی پرسپولیسی

   ای ول

  • SIRJAN

   ماشاالله تو. همه. مسائل یه راه میری!!! بعضی وقتها حق یه جای. دگه. هست!! تو و کیروش خوب. همه بد!! میفهمی. توهین. به. هموطن. توسط اجنبی بده!! هر کی باشه!! رو. بهش دادین. احساس. بزرگی. !!!!!!! مثلا!!! میکنه!

 • ایلیا

  حالا بعدش باید منتظر بیانیه کیروش باشید ، یک دفعه دید گفت ستارگان دهه ٩٨ هم میراث من بوده

 • عشقممم نیمار

  وااایییی ..
  چ‌اتحادی !!!
  :-P
  اینحوری میخایم‌ک‌هم تیم ملیمون قهرمان
  اسیا شه و‌هم‌ تیم المپیکمون بره المپیک؟؟
  :-P
  چرا متحد نیستیم...‌
  چرا همش بیانیه ...حمایت از طرف خاص..؟؟
  چرا اخع؟؟
  :-(
  اونم چ‌زمانی ...ک نزدیک جام ملتهاییم
  :-P
  بیاید متحد شید تا نتیجه خوب کسب شه..
  :-P
  اگ متحد نشیم...‌ب هیچ‌ موفقیتی نمیرسیم
  :-P

 • شاکی

  این نامه امضا نداره؟ که مینیمم حرفه ای گریه. هر چی زور بزنین ستاره ستاره کنین باز آماتورین و ملت ایران آمانور نمی خواد دیگه.

 • امیدوحیدیفر

  درسته جمله دستیار کیروش بد بود ولی جالبه خود اقای حمیداستیلی بخشیده بقیه نبخشیدن کسانی که صدای ازشون نبود برای دیده شدن به دستیارکیروش حمله کردن نظیرمیناوند،عزیزی،ذوالفقارنسب،ابوالقاسم پور........ بثبت ادمین جان

 • ابی

  شاگرد و استاد شبیه همن با هر ادبیاتی دلشون میخواد حرف میزنن انگار مجانی کار میکنن.البته چون هر جا بودن جامهای زیادی آوردن..

برچسب ها