سلطانی فر: امیدوارم بعد از چهار دهه در جام ملت ها به قهرمانی برسیم

سلطانی-فر-امیدوارم-بعد-از-چهار-دهه-در-جام-ملت-ها-به-قهرمانی-برسیم

وبسایت رسمی برنامه نود - وزیر ورزش و جوانان گفت: برنامه ریزی برای حضور موفق در بازی های المپیک و پاراالمپیک 2020 توکیو از هم اکنون شروع شده و اعتقاد داریم کسب یک نتیجه تاریخی در المپیک و پارالمپیک هم امکانپذیر است.

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در گردهمایی مدیران کل ورزش و جوانان سراسر کشور با تبریک پیروزی های اخیر ورزش ایران اظهار داشت: سال 97 سال پررویدادی است و خوشبختانه از جام جهانی فوتبال تا بازی های آسیایی و بازی های پاراآسیایی همچنین بازی های المپیک جوانان نتایج خوب و منحصر به فرد و تاریخی رقم خورده است.

وزیر ورزش و جوانان درخشش کاروان ورزشی ایران در بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا را مورد توجه قرار داد و توضیح داد: ورزش جانبازان و معلولین روند روبه رشد و پیشرفتی را طی کرده است بطوریکه در اولین دوره این بازی ها کاروان ورزشی ایران با 27 طلا و مجموع 80 مدال چهارم شد در دوره دوم با 37 طلا و مجموع 120 مدال در جایگاه چهارم رده بندی مدال ها قرار گرفت و در این دوره کاروان ورزشی ایران با 51 مدال طلا و مجموع 136 مدال برای اولین بار در جایگاه سوم ایستاد که افتخار بزرگی محسوب می شود.

سلطانی فر همچنین نتایج ورزشکاران ایران در بازی های المپیک جوانان را نیز بسیار خوب توصیف کرد و اظهار داشت: در این رویداد مهم نیز ورزش ایران بهتر از گذشته نتیجه گرفته است.

وزیر ورزش و جوانان رویدادهای مختلف پیش روی ورزش ایران را نیز مهم بر شمرد و ادامه داد: پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده و بازی رفت را با موفقیت سپری کرده و امیدوارم در بازی برگشت هم بتواند با غلبه بر السد به فینال راه یابد و همه دست به دست هم دهیم تا بعد از مدت ها یک تیم ایرانی در آسیا عنوان قهرمانی را بدست آورد.

سلطانی فر به رقابت های جهانی کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جهان در مجارستان هم اشاره کرد و اظهار داشت: این رویداد هم برای ورزش کشور مهم تلقی می شود که امیدوارم با موفقیت ورزشکاران ایرانی همراه شود.

وزیر ورزش و جوانان جام ملت های آسیا را نیز یکی از رویدادهای حائز اهمیت عنوان و ابراز امیدواری کرد: بعد از مدتها که ایران در رنکینگ فیفا در بین تیم های اسیایی در جایگاه اول قرار دارد می توانیم در رویداد جام ملت های آسیا نیز بعد از بیش از چهار دهه به عنوان قهرمانی برسیم.

سلطانی فر مجوعه ای از تلاش ها، تدارکات و پشتیبانی هایی که منجر به موفقیت در رویدادهای مهم از جمله بازی های آسیایی و پاراآسیایی شده است را ارج نهاد و تاکید کرد: این موفقیت های حاصل تلاش وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، فدراسیون ها و ادارات کل ورزش و جوانان استان هاست که سبب شد در یک کار جمعی به افتخارآفرینی ورزش ایران منجر شود.

وزیر ورزش و جوانان گفت: برای بازی های آسیایی و پاراآسیایی از حدود یک سال و نیم پیش برنامه ریزی کرده بودیم بطوریکه ستاد این رویدادها تشکیل شد و حتی بازی های داخل سالن آسیا و بازی های همبستگی کشورهای اسلامی را به عنوان تدارکات برای حضور پرقدرت در این رویداد مدنظر داشتیم و الان هم اعتقاد داریم برای حضور پرقدرت در بازی های المپیک و پارالمپیک به جای اینکه مثل ادوار گذشته در پنج تا شش ماه قبل از رویداد متمرکز شویم از هم اکنون که دو سال فرصت داریم برنامه ریزی را آغاز کردیم و اعتقاد هم داریم با برنامه ریزی، تلاش، ممارست و جدیت نتیجه تاریخی می توانیم بگیریم.

سلطانی فر در ادامه این بحث خاطر نشان ساخت: آنچه مسلم است علاوه بر رشته هایی که همیشه در ادوار گذشته برای ایران در بازی های المپیک مدال آور شدند در رشته هایی همچون شمشیربازی، قایقرانی تیراندازی و کاراته هم شانس مدال المپیکی داریم که تلاش می کنیم در استمرار موفقیت های ورزش کشور با تمرکز بر برنامه دو ساله به موفقیت در بازی های المپیک و پارالمپیک دست یابیم.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: علاوه بر برنامه ریزی، تلاش و بودجه که برای موفقیت لازم است باید با عزم و اراده قوی برای رسیدن به این هدف بزرگ حرکت کنیم.

در این گردهمایی سلطانی فر یاد و خاطره زنده یاد بهرام شفیع رییس فقید فدراسیون هاکی و مجری ورزشی رسانه ملی را گرامیداشت و درگذشت این پیشکسوت ورزش و رسانه را به جامعه ورزش و خانواده این پیشکسوت تسلیت گفت.

 

2051

پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

نظرات ۳

 • سرخ نهاد

  با کیروش؟ کیروش از الان بهانه هاشو برای نتیجه نگرفتن جمع کرده

  • یک پرسپولیسی

   خنده داره کی، کی روش بهانه گرفته برای نتیجه نگرفتن ، کی روش همیشه سخت تلاش میکنه ولی اگه حرفی میزنه چون انتظار امثال تویی معقول نیست چطور قهرمانی آسیا میخای ولی امکانات نمیدی چطور میخای تو جام جهانی صعود کنی ولی بازی تدارکاتی نداری چطور جزو 4 تیم رفتن راضیت نمیکنه ولی بازیکنم به تیم ملی نمیدی آقا شما بگو از گروهت راضی بیای بالا کی روش هم میگه من تو زمین خاکیم تمرین میکنم بازی تدارکاتی هم نمیخام اونوقت دیگه نیاز نیست کی روش رو بیاری می تونی قلعه رو بیاری یا مربیهای قبلی که بدون امکانات با تیم ملی بودن و صداشونم در نمیومد چون فقط مربی تیم ملی بودن کفایت میکرد زیاد به فکر موفقیت تیم ملی نبودن

 • کسی که رفته دسته سه حق اظهار نظر نداره

  ما هم امیدواریم ولی بعید به نظر میرسه با وجود افرادی مثل مك درمورت به جایی برسیم

برچسب ها