در واکنش به علاقه ولیعهد عربستان به خرید باشگاه انگلیسی؛ یونایتد فروشی نیست

در-واکنش-به-علاقه-ولیعهد-عربستان-به-خرید-باشگاه-انگلیسی؛-یونایتد-فروشی-نیست

وبسایت رسمی برنامه نود - رسانه انگلیسی دریافته که مالکان منچستریونایتد قصدی برای فروش این باشگاه ندارند.

به گزارش وبسایت نود، بعد از انتشار اخباری مبنی بر ابراز علاقه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به خرید منچستریونایتد، اسکای اسپورتس دریافته که این باشگاه فروشی نیست. محمد بن سلمان یکی از قدرتمند ترین و ثروتمندترین مردان جهان است و شنیده شده علاقه مند است در یکی از باشگاه های معتبر اروپایی سرمایه گذاری کند.

همسایه های عربستان در این زمینه از سعودی ها پیشی گرفته اند. همسایه های یونایتد، سیتی بیش از 10 سال است که تحت مالکیت شیخ منصور بن زاید، از شیوخ ابوظبی هستند و گروه سرمایه گذاری قطر نیز چند سالی است مالکیت پاریسن‌ژرمن را به دست دارند. 

یونایتد از سال 2005 تاکنون تحت مالکیت خانواده آمریکایی گلیزر قرار دارد. این خانواده در آن سال برای خرید باشگاه 790 میلیون پوند پرداختند و اکنون تخمین زده شده که منچستریونایتد بیش از 3 میلیارد پوند ارزش دارد. اسکای اسپورتس دریافته که مالکان کنونی باشگاه با پیشنهاد حداقل 4 میلیارد پوندی برای فروش باشگاه راضی به مذاکره خواهند شد.

حسابرسی اخیر در باشگاه نشان می‌دهد که یونایتد در سال منتهی به ژوئن 2018، 590 میلیون پوند درآمد داشته که یک رکورد محسوب‌ می‌شود. هرچند این باشگاه همچنان یکی از مقروض ترین باشگاه های دنیاست و بدهی خانواده گلیزر-که ناشی از روش آن ها در خرید باشگاه از طریق وام بوده-به 487 میلیون پوند رسیده است.

منچستریونایتد هم اینک نیز با عربستان سعودی ارتباطاتی دارد. این باشگاه 12 ماه قبل قراردادی را با دولت این کشور به امضا رساند تا به بهبود زیربنایی فوتبال در عربستان کمک کند. همچنین شرکت سعودی تله‌کام از سال 2008 تاکنون یکی از حامیان باشگاه است و آورام گلیزر، یکی از مالکان منچستر قرار است سه شنبه آینده به واسطه نشست جهانی سرمایه گذاری در ریاض حاضر شود.

عربستان سعودی به دنبال افزایش سرمایه گذاری و جلب توجه به سمت ورزش است و اکنون در القادیه، جنوب غربی ریاض در حال احداث بزرگترین مجموعه ورزشی تفریجی است. همچنین برخی سرمایه گذاران این کشور درخواست هایی به فیفا ارسال کرده اند تا رقابتی جدید به جای جام جهانی باشگاه ها ابداع و پایه ریزی کنند.

7712

اختصاصی

نظرات ۸

 • عشق های ابدیم: منچستر یونایتد بارسلونا

  همینمون مونده...
  مافیای مادرید و امارات و قطر کم بود...
  حالا یونایتد مردمی رو میخوان ملک شخصی کنند...

 • عماد

  شاید به قطریا یا اماراتیا بفروشنش اونم شاااااید
  ولی هیچ وقت به عربستانی جماعت تیمی مثل منچستر رو نمیفروشن

 • زانیار

  منچستر دست اینا ندین

 • مجید

  به عنوان هوادار دو اتیشه شیاطین سرخ ،،، این بخواد باشگاه و بخره هیچ منچستری دیگه اسم شیاطین سرخ رو رو لبش نمیاره ،،، گند نزنید به تنها تیمی که واقعا دوسش دارم ،، اونم فقط بخاطر اینکه به سنت هاش پایبنده ،، حالا شما گیر این چهار میلیارد دلارید ،،، هرساله کلی خانوادتون از جاهای دیگه درامد داره

 • سیدامین

  اگه منچستریونایتد یک زمانی بخره محبوبیتش به کل کاهش پیدا میکنه محمد بن سلمان هرتیمی بخره من دیگه به اون تیم علاقه خاصی نخواهم داشت حتی همزمان مسی و رونالدو بخره

 • ما که خونمون آبیه شما چه طور؟

  هیچی دیگه کلا منچستر به تصرف اعراب در میاد !
  اون از سیتی اینم از یونایتد . اونوقت ما داریم بر سر استفاده از پک هنوز باهم کلنجار میریم !

 • milad

  خوش بحالش چقدر پول داره

  • aliiiiiii

   یه آدم فقیر باشی بهتر از اینه که جنایتکار و پولدار باشی

برچسب ها