ورود فابرگاس به کتاب رکوردهای گینس

ورود-فابرگاس-به-کتاب-رکوردهای-گینس

وبسایت رسمی برنامه نود - فابرگاس زودتر از هرکس دیگری در لیگ برتر پاس گل های خود را سه رقمی کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از دیلی میل، سسک فابرگاس قهرمانی جام جهانی 2010 و قهرمان دو دوره از رقابت های لیگ برتر به شمار می‌آید. اما نام او حالا با ثبت یک رکورد در لیگ برتر به زودی (در سال 2019) وارد کتاب رکوردهای گینس خواهد شد.

نام فابرگاس از آن جهت وارد این کتاب می‌شود که هافبک 31 ساله اسپانیایی موفق شده زودتر از هر بازیکن دیگری در تاریخ لیگ برتر به رکورد 100 پاس گل دست یابد. فابرگاس این رکورد را در 31 دسامبر 2016 و در دویست و نود و سومین بازی لیگ برتری خود ثبت کرد.

این پاس در جریان برتری 4-2 آبی ها مقابل استوک، گل ویلیان وینگر برزیلی چلسی را ساخت تا فابرگاس با انجام 74 بازی کمتر از رایان گیگز، اسطوره ولزی منچستریونایتد پاس گل های خود را سه رقمی کند. گیگز بعد از 367 بازی برای شیاطین سرخ به 100 پاس گل رسید.

به جز رکورد مرتبط با فابرگاس، چند رکورد دیگر از رقابت های فصل اخیر لیگ برتر نیز در سال 2019 وارد گینس می‌شود. محمد صلاح با 32 گل (بیشترین تعداد گل به ثمر رسیده در یک فصل لیگ برتر) و گلزنی در 24 بازی (بیشترین تعداد بازی در یک فصل که یک بازیکن در آن ها موفق به گلزنی می‌شود) یکی از این ورودی هاست. همچنین هری کین نیز نام خود را با دو رکورد وارد این کتاب می‌کند. او با 39 گل بیشترین تعداد گل را در یک سال میلادی لیگ برتر به ثمر رسانده و با 6 هت‌تریک، بیشترین تعداد هت‌تریک در یک سال میلادی را در تاریخ لیگ برتر به نام خود ثبت کرده است.

منچسترسیتی هم با 4 رکورد وارد گینس می‌شود: بیشترین امتیاز در یک فصل (100 امتیاز)، بیشترین پیروزی در یک فصل (32 برد)، بیشترین گل در یک فصل (106 گل) و بیشترین پیروزی متوالی (18 برد)

7712

اختصاصی

نظرات ۱

  • Wien

    این کتاب گینس فقط لیگ برتر انگلیس را در نظر میگیره؟

برچسب ها