هفته نهم لیگ برتر از نگاه دوربین؛ کودک خطرناک در اصفهان

هفته-نهم-لیگ-برتر-از-نگاه-دوربین؛-کودک-خطرناک-در-اصفهان

وبسایت رسمی برنامه نود - هفته نهم لیگ برتر برگزار شد و پدیده و سپاهان به پیشروی‌شان در لیگ برتر ادامه دادند. استقلال هم با دومین برد پی در پی از بحران کاملا فاصله گرفت.

هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است. نه دعوایی اتفاق افتاده نه درگیری و نه حاشیه. تمام این معرکه با حضور رفعتی به این دلیل است که این پسربچه که از اقوام پورقاز است می‌خواسته در عکس تیمی شرکت کند. اتفاقی که ده‌ها بار پیش از این در تیم‌ها و ورزشگاه‌های مختلف افتاده است. با این حال مشخص نیست که این اتفاق عادی چرا برای آقای رفعتی به یک بحران تبدیل شده است که اینطور با آن برخورد می‌کند.

این شادی بعد از گل کمتر از چند دقیقه دوام آورد. داور بازی با یک پنالتی عجیب اجازه نداد که نکونام در یکی از حیثیتی‌ترین دیدارهای زندگی‌اش با شادی زمین را ترک کند. کوپال ناظمی اگر به همین روند ادامه دهد نامش به لیست داورانی اضافه خواهد شد که نام‌شان در یک بازی معادل با جنجال و اشتباه خواهد بود.سپاهان در این فصل یکی از تیم‌هایی بود که از اشتباهات داوری ضرر کرده بود اما از شانس بد نساجی سود آنها از این مقوله جدایی‌ناپذیر فوتبال رسید به این بازی. تازه‌واردها را می‌توان بدشانس‌ترین تیم لیگ برتر تا این‌جای کار دانست.

علی دشتی کارش زدن این مدل گل‌ها به استقلال و حسین حسینی است. حتی اگر بازی در زمین نامناسب تختی برگزار شود باز هم دشتی یک گل خوشگل برای حسینی کنار می‌گذارد. او فصل گذشته هم با پیراهن پارس جنوبی جم همچین گلی به استقلال زد و امسال آن را با پیراهن سایپا تکرار کرد.

یک فریم شیرین بعد از یک برد شیرین. شفر با تکیه بر جوانانش توانست از سد سایپا بگذرد. هیچ کدام از آنها نه اسم و رسمی دارند و نه دلارهای آنچنانی گرفته‌اند. با این حال عصای دست پیرمرد آبی‌ها شده‌اند تا او را به رده‌های بالای جدول برسانند. اگر به آنها بیشتر از این اعتماد شود.

1- حمله کنیم؟ 2- حمله نکنیم؟ 3- فرار کنیم؟ دقیقا چیکار کنیم؟ بازیکنان نکونام هم از حرکات او کنار زمین چیزی متوجه می‌شوند و یا فقط فریم‌هایی برای ثبت در رسانه‌هاست.

احسان حاج‌صفی را می‌توان بدشانس‌ترین بازیکن هفته دانست. ضربه ایستگاهی او به تیرک برخورد کرد، یک ضربه ایستگاهی‌اش هم از روی خط برگشت داده شد و یک ضربه‌اش هم با فاصله میلیمتری از کنار دروازه به بیرون رفت. هیچ کدام از این ضربه‌ها به گل تبدیل نشد تا صنعت نفت تخصصش در بردن تراکتورسازی را به رخ بکشد. گویا برزیلی‌ها تیغ‌شان برنده‌تر از لژیونرهاست.

 

 30388 

اختصاصی

نظرات ۶

 • ✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰

  مربع مرگبار دردانتظار تیم ها. اسماعیلی.قائدی.صیادمنش.تبریزی

 • ARYOBARZAN

  علی دشتی واقعا بازیکن خوبیه کاش استقلال بجا جذب گرو و مارکوس علی دشتی رو جذب میکرد

 • Ab.tafreshi

  نیم فصل دوم لیگ امسالمون رو میشه یکی از جذاب ترین لیگای این چند سال اخیر پیشبینی کرد. چون تیمای پدیده و سپاهان که از اول فصل با بازیهای هجومی و پر گل خودنمایی میکنن پرسپولیس پنجره نقل و انتقالاتش باز میشه بازیکنای جدیدش بهش اضافه میشن دوباره میتونه مثل دو فصل اخیر با بازیهای هجومی و زیبا کیفیت لیگ رو بالا ببره. استقلال هم با تکیه بر جوونای مستعد تکنیکی که دوباره موتور گلزنیش روشن شده با بازیهای زیبا و چشم نوازش مثل پارسال تنور لیگ رو داغ داغ نگه داره. تراکتور هم با محمد تقوی که مربی بسیار با دانش و با درایتی که آشنا به علم بروز فوتبال که افکارش توو بازیهای اخیر تراکتور کاملا به چشم میاد و میتونه رفته رفته بازی ب بازی تراکتور رو تا نیم فصل دوم مهیای رقابت با مدعیان قهرمانی کنه. تیمای دیگه هم مثل پیکان و ذوب آهن و سایپا و... از اونجایی مه نمیخوان از مدعیان عقب بیوفتن خودی نشون میدن و حسابی تنور لیگ و داغ میکنن. از همه اینا گذشته جام ملت های آسیا و انتخاب اسامی تیم ملی خودش باعث انگیزه مضاعف بازیکنای لیگمون میشه که تاثیر بسزایی توو بازی تیمای مدعی خواهد داشت.

 • FMsep

  پنالتی 100 درصد درست بود.بازیکن حربف شارژ کرده بود. همیشه حق سپاهانو خوردن، الان اگه اشتباهات داوری نبود 25 امتیاز داشتیم .

 • Sajjad47

  پنالتی عجیب!!! یعنی پنالتی که واسه سپاهان گرفتن اشتباه بود!!!! عجیبه واقعا. تازه قبلش یه پنالتی واضح به نفع سپاهان نگرفت خطای هند مشخص بود. اقای نکونام شانس اورد با اختلاف بیشتر از نصف جهان بیرون نرفت. البته حذفیم حذفشون کردیم خخخ

  • علی سیفی

   وقتی اکثر قریب به اتفاق کارشناسان داوری گفتند این پنالتی نبود چطور شما میفرمایید عجیب نبود.. اخه باد هوا خطا کرده چه ربطی به مدافع نساجی داره......

برچسب ها