دایی: بسته بودن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس را هماهنگ‌تر کرد/ هنوز منتظر نشست مطبوعاتی طاهری هستیم!

دایی-بسته-بودن-پنجره-نقل-و-انتقالات-پرسپولیس-را-هماهنگتر-کرد-هنوز-منتظر-نشست-مطبوعاتی-طاهری-هستیم

وبسایت رسمی برنامه نود - شاید تنها کسی که در فوتبال ایران طعم شیرین قهرمانی و حضور در میادین سخت را دیده باشد و خاک آن را خورده باشد علی دایی است.

به گزارش سایت نود و به نقل از روزنامه گل، شهریار فوتبال ایران در فینال جام باشگاه‌های اروپا، سخت‌ترین مراحل فوتبال ملی را به چشم دیده و به قول معروف عرق آن را ریخته است. علی دایی به خوبی می‌داند بازی‌های بزرگ باید آدم‌های بزرگ داشته باشد.سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس در آستانه دیدار حساس شاگردان برانکو و یاران ژاوی به گونه‌ای صحبت کرد که پرسپولیسی‌ها هیچ ترسی از السد نداشته باشند.دایی در گفتگوی اختصاصی با «گل» به طاهری مدیرعامل سابق پرسپولیس که عامل بسته شدن پنجره نقل و انتقالات این باشگاه بود، کنایه زد.

*بازی پرسپولیس مقابل السد در ورزشگاه آزادی که یک بازی تاریخی است را چطور می‌بینید؟

-مطمئنا بازی خیلی سختی است. به امید خدا در ورزشگاه آزادی تمام توان‌مان را به کار می‌گیریم تا از سد السد عبور کنیم و به فینال آسیا برسیم.

*تیم السد را چطور می‌بینید؟

-به نظر من الدحیل خیلی قوی‌تر و حرفه‌ای‌تر از السد بود. تیمی که می‌تواند الدحیل را سه بر یک در آزادی شکست بدهد، می‌تواند السد را هم ببرد.

*قبول دارید استرسی که هواداران برای السد دارند، برای بازیکنان خود پرسپولیس هم این استرس وجود دارد؟

-نه، من قبول ندارم. نقش برانکو خیلی مهم است. او باید استرس را از بازیکنانش دور کند. هواداران به پرسپولیس انرژی خاصی می‌دهند و باید دید که هوادار چطوری تیم را حمایت می‌کند تا با قدرت کارشان را انجام بدهند. به نظر من هواداران پرسپولیس در این فصل برای این تیم سنگ‌تمام گذاشتند.

*شما به عنوان بازیکن و رقیب برانکو در کسوت مربیگری، هم برایش بازی کرده‌اید و هم مقابلش بوده‌اید. روزی که او به ایران آمد فکر می‌کردید چنین نتایجی برای پرسپولیس رقم بزند؟

-مطمئنا آقای برانکو مربی بادانش و بزرگی است و زمانی که به ایران آمد، خدا را شکر توانست یارگیری خوبی داشته باشد و تیم خوبی بسازد. به غیر از امسال که نتوانست بازیکن بگیرد، بازهم برای نیم‌فصل یارگیری خوبی کرد و مشکلات آنچنانی نداشتند. به امید خدا امروز هم به فینال آسیا برویم.

*به بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس اشاره کردید. همان مدیرانی که شما را امروز و فردا کردند، عملا باعث شدند تا در صورت شکست پرسپولیس، یک حسرت تاریخی برای هواداران و فوتبال ایران به وجود بیاورند. به نظر شما بسته بودن این پنجره چقدر به پرسپولیس ضربه زد؟

-می‌توانیم از جنبه دیگر هم به این موضوع نگاه کنیم؛ وقتی پرسپولیس نتوانست بازیکن بگیرد، بازیکنانی که کنار هم بودند هماهنگ‌تر شدند. از جنبه دیگر برانکو نتوانست به خاطر بسته بودن پنجره نقل و انتقالات، نقاط ضعفش را پوشش دهد. مطمئنا برانکو تا به اینجا کار سختی داشته. البته جوان‌ها هم این فرصت را پیدا می‌کنند تا جای بزرگ‌ترها را بگیرند.

*نقش علی‌اکبر طاهری در به وجود آمدن این مشکلات را نمی‌توان فراموش کرد. شما چه نظری دارید؟

-صحبتی در مورد این آقا ندارم. فقط منتظر نشست مطبوعاتی مدیران سابق پرسپولیس هستیم که قول داده بودند که چنین نشستی را برگزار کنند. امیدوارم این نشست را بگذارند تا ما هم حرف‌های آنها را بشنویم.

*با توجه به اینکه شما در لیگ قهرمانان آسیا به عنوان بازیکن و مربی و همچنین جام ملت‌های آسیا حضور داشته‌اید، قهرمانی در لیگ آسیا سخت‌تر است یا جام ملت‌ها؟

-مطمئنا هر دو جام سخت است و به راحتی تیمی قهرمان نمی‌شود.

*قبول دارید دوره‌ای که شما در تیم ملی با برانکو سوم جام ملت‌ها شدید، کیفیت تیم‌های ملی بهتر از الان بود؟

-به نظر من زیاد فرقی بین لیگ و جام ملت‌ها نیست. مثلا می‌گویند السد ژاوی و گابی را دارد در صورتی که گابی اصلا مهره تاثیرگذاری برای السد نبوده. من بازی او را مقابل استقلال و همچنین بازی رفت برابر پرسپولیس در قطر را دیدم که مهره تاثیرگذاری نیست و چیز خاصی از او ندیدم.

*ژاوی را چطور در السد دیدید؟

- ژاوی بازیکن تاثیرگذاری است اما فراموش نکنید که فوتبال 11 نفر است. اگر یک نفر بلنگد همه چیز را به هدر می‌دهند. درست است که دو، سه بازیکن آنها از نظر دلاری به اندازه کل هزینه‌های لیگ ما پول گرفته‌اند اما نمی‌شود همه چیز را با دلار و پول مقایسه کرد. مطمئنا بازیکنان پرسپولیس از همه لحاظ شرایط‌شان بهتر از بازیکنان السد است. از نظر جسمی، روحی و فوتبالی بهتر از آنها هستند.مطمئن باشید بازیکنان پرسپولیس خودشان باشند، راحت به فینال آسیا می‌رسند.

*در جریان هستید که برانکو از فصل گذشته و فصل جدید پولی از پرسپولیس نگرفته است و امکان دارد او به عنوان یک مربی حرفه‌ای نیم‌فصل از پرسپولیس جدا شود.

-من در جریان مسایل برانکو و پرسپولیس نیستم اما باشگاه پرسپولیس باید به تعهداتش طبق زمانبندی‌ای که به سرمربی و بازیکنانش اعلام کرده، عمل کند. عمل کردن به تعهدات خیلی مهم است تا بازیکن و مربی به کار کردن دلگرم باشند. متاسفانه این مسایل موجب آزردگی خاطر برانکو و بازیکنان می‌شود. با همه این مسایل، برانکو یک مربی بزرگ و حرفه‌ای است و امیدوارم این مسایل و مشکلات را برطرف کنند تا او در فوتبال ما بماند.

*خیلی‌ها این روزها این مساله را مطرح کردند که چرا سایپا که تماشاگر ندارد بازی‌هایش را به آزادی نمی‌برد؟! شما با این موضوع موافق هستید یا مخالف؟

-بردن بازی به آزادی در اختیار ما نیست و باشگاه باید تصمیم بگیرد.

*خود شما دوست ندارید بازی‌های سایپا در آزادی برگزار شود؟

-چرا دوست نداشته باشم؟ دوست داریم اما شما ببینید استادیوم آزادی برای یک بازی چقدر می‌گیرد و تختی چقدر؟

*یعنی اگر استقلال یا پرسپولیس هزینه‌های آزادی را بپردازند شما قبول می‌کنید؟

-ما از خدای‌مان است که در آزادی بازی کنیم به شرطی که آنها هزینه‌اش را بدهند.

روزنامه گل

نظرات ۹

 • امید

  دایی حق اظهار نظر در مورد پرسپولیس را ندارد.

  • حمید از مشهد

   پولش رو بخشید بخاطر ما هوادار حالا شما اینجوری تشکر میکنی!!!

  • محسن

   آقای حمید، چیو بخشید!!؟ اتوبوس پرسپولیس را فروختند تا بخشی از طلب این آقا را بدند.

 • ولی۴+۶

  حق با طارمی بود اگه پرسپولیس محروم نمیشد عمرا به این مرحله می رسید عجب خیرتی...

 • mahdi

  معلومه مصاحبه کننده پرسپولیسی هست میگه چرا آزادی بازی نمیکنید وقتی تماشاگر ندارید !! مگه هرتیمی تماشاگر نداره باید بیاد آزادی میزبانیشو با میهمانی عوض کنه !!! هرچی باشه اونجا ورزشگاهشونه و نسبت به حریف برتری دارندتو تبریزم تراکتور میره بنیاد دیزل با گسترش بازی میکنه تو اصفهانم سپاهان میره فولاد شهر باذوب اهن بازی میکنه وقتی میری مییکی میهمان هستند

  • س

   نمی تونه استقلالی باشه؟ خب بازی تو آزادی به نفع این تیم هم هست!

 • بی تعصب

  اقای دایی پولتونوم گرفتید خواهشا ول کنید پرسپولیس رو
  شما راست میگی برانکو خوب یارگیری کرده اگر شما هم همین نفراتو داشتید نتیجه بهتری میگرفتید
  کلا شما خوبی نه دنبال پولی نه یهویی وارد مربیگری شدی نه دروغ میگی
  متاسفم برا مدیری که 6 سال پیش 3 ملیارد با شما قرارداد بسته

 • زنده باد برانکو

  جناب دایی طلبت از پرسپولیس گرفتی مهربون شدی
  اگه پرسپولیسی واقعی بودی باشگاه رو تو اون شرایط بحرانی تحت فشار نمی گذاشتی
  ببخشید که این رو میگم ولی ما شما رو پرسپولیسی نمیدونیم
  زنده باد برانکو که شش ماهه هیچ پولی نگرفته و هیچ تهدیدی هم نکرده
  . . . !

 • Parviz

  تواین زمونه برادرطلب برادرونمیبخشه الان کی حاضره پولشوببخشه کمی انصاف داشته باشیم خوبه .مگه اون بازیکنای اکراینی که به آقای برانکوانداختن پولشنوبخشیدن

برچسب ها