چه کسی جایگزین نعمتی در ترکیب اصلی پرسپولیس می‌شود؟

چه-کسی-جایگزین-نعمتی-در-ترکیب-اصلی-پرسپولیس-میشود؟

وبسایت رسمی برنامه نود - پس از اخراج سیامک نعمتی در دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا، گمانه‌زنی‌ها حاکی از حضور امید عالیشاه در ترکیب اصلی برای دیدار برگشت فینال بود ولی مصدومیت این بازیکن باعث شده تا وضعیت جانشین نعمتی در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

به گزارش وب سایت نود، پرسپولیس با دست خالی و پنچره بسته در شرایطی که در برخی از بازی‌ها برای تکمیل ۱۱ نفر اصلی دچار مشکل شده بود به دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافت. با توجه به پاک شدن اخطار بازیکنان یک کارته در بازی فینال، خیال پرسپولیس از عدم محرومیت بازیکنان خود راحت بود ولی کارت قرمز بی‌مورد دقایق پایانی سیامک نعمتی، کار را برای نماینده ایران در مهم‌ترین دیدار تاریخ خود مشکل کرد.

 پس از محرومیت نعمتی، امید عالیشاه گزینه اصلی حضور در ترکیب اصلی به حساب می‌آید این بازیکن اما در روزهای گذشته دچار مصدومیت شد تا در خصوص حضور این بازیکن از ابتدای بازی نتوان با قطعیت صحبت کرد و ظاهرا شرایط پرسپولیس دوباره مشابه دیدار رفت با السد در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا است که در تکمیل فهرست ۱۱ نفره به مشکل خورد.

در آن دیدار، برانکو ایوانکوویچ به ادم همتی اعتماد کرد و این بازیکن در آن مسابقه حساس و به یادماندنی نمره قبولی گرفت و به نظر می‌رسد در صورت آماده نشدن عالیشاه، این بازیکن گزینه اصلی پرفسور خواهد بود.

ولی این دیدار یک تفاوت عمده با بازی با السد دارد.اولویت اصلی پرسپولیس در آن بازی، بازی تدافعی بود ولی این تیم شنبه، به دنبال یک بازگشت بزرگ است و احتیاج به یک بازی هجومی دارد و شاید احسان علوان زاده مهره تهاجمی‌تر از ادم همتی به نظر می‌رسد و همین امر این بازیکن را به ترکیب اصلی نزدیک‌تر کند .

برانکو اما یک گزینه دیگر برای دیدار فینال نیز دارد که آن نیز بستگی به میزان آمادگی محسن ربیع‌خواه دارد.بازیکن محبوب پرفسور، پس از طی کردن دوران طولانی مصدومیت، آماده حضور در میادین شده و در ۳ دیدار در لیگ، حذفی و آسیا مجموعا حدود ۲۰ دقیقه به میدان رفته و مشخص نیست توان ۹۰ دقیقه بازی کردن آن هم در بزرگترین بازی باشگاهی آسیا را دارد یا خیر.

اگر این بازیکن آمادگی بازی داشته باشد دست برانکو کمی بازتر می‌شود. ربیع‌خواه که به آچار فرانسه پرسپولیس ملقب است. توانایی بازی در سه پست دفاع میانی، دفاع چپ و هافبک دفاعی را دارد. استفاده از ربیع‌خواه در هافبک دفاعی برای این بازی شدنی ولی غیرمنطقی است. در این شرایط پرسپولیس در روزی که باید حداقل ۲ گل بزند از دو هافبک دفاعی (کامیابی نیا و ربیع خواه) استفاده خواهد کرد و نوراللهی نیز به هافبک چپ یا راست منتقل خواهد شد. اما حضور ربیع‌خواه در خط دفاعی، مخصوصا در قلب دفاع منطقی‌تر است. با این تغییر ربیع‌خواه تازه از مصدومیت برگشته در خط دفاعی قرار می‌گیرد که احتمالا فشار زیادی به آن تحمیل نشود و محمد انصاری نیز در پست تخصصی خود دفاع چپ جای می‌گیرد و شایان مصلح که خصوصیت تهاجمی بالایی دارد در هافبک چپ بازی خواهد کرد.

شایان مصلح در ۱۲ بازی در فصل گذشته و ۲ دیدار در این فصل لیگ در هافبک چپ به بازی گرفته شده و کارنامه مصلح در این بازیها یک گل و یک پاس گل بوده است. البته شایان در همه این بازیها به عنوان بازیکن تعویضی پا به میدان گذاشته و هیچگاه هافبک چپ ترکیب اصلی پرسپولیس نبوده است اما برانکو از این بازیکن در مواقعی در این پست استفاده کرده که نیاز به گل داشته و در بسیاری از موارد نیز گره‌گشا بوده است. حال باید تا روز شنبه صبر کرد و دید برانکو چه تصمیم سرنوشت سازی برای این تاریخی خواهد گرفت.

60610

 

اختصاصی

نظرات ۳۰

 • amirmmd64

  مطمئنم عالیشاه چه برسه چه نرسه همتی فیکسه چون حتی برسه هم بازم آماده نیست بازی رفت با آمادگی اون جوری بود دیگه با درد بازی کنه چی میشه....
  همتی جای نعمتی رو به عنوان وینگر پر میکنه ...
  به امید کامبک
  ادمین روز خوش

 • mr perspolisi

  به امید برد تیم محبوبم

 • semirom

  به نظر من کسی که به احساسش مسلط تر هست موفق تر هست تو زمین!
  حالا بین این گزینه ها فکر میکنم ادام همتی بهتر بتونه فضا رو کنترل کنه!البته مصلح هم خوبه

 • امید از تفت

  بهتره آدام نیمه اول بازی کنه و نیمه دوم ربیع خواه بجای همتی وارد زمین بشه و دفاع چپ باشه و مصلح یه خط جلوتر بازی کنه. ربیع خواه نمیتونه 90 دقیقه بازی کنه. بقیه هم سر جای خودشون.

 • سعید

  لطفا برای موفقیت تیم و قهرمانی دعا کنید.

  اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

  ادمین جان

 • y.m

  خود برانکو بهتر از همه شرایط بازیکناش میدونه اما باتوجه به موقعیت این احتمال بازی کردن آدام همتی بیشتره عالیشاه هم باید خودشو زودتر جم و جور کنه چون بازی رفت خیلی بد بود و به نظرم یکی از معدود تعویض های اشتباه برانکو بود
  با این حال هرچی برانکو بگه
  مطمئن باشید ما جشن قهرمانی رو شنبه خواهیم گرفت و عظمت و بزرگی پرسپولیس رو هم خواهند دید

 • کی روش

  کاری به سبک بازی و کیفیت فنی ربیع خواه ندارم ولی چون مهره تدافعی است به نظرم باید از آدام همتی استفاده کرد هم دوندگی خوبی دارد و هم تکنیکی تر است به امید برد نماینده ایران

 • amir

  ادام همتی گزینه بهتریه ربیع خواه تیمو کند میکنه برانکو مربی شگفتیهاست بهترین تصمیم رو میگیره

 • ابان

  علوان زاده چپ پا خوش تکنیک هجومی. با 24 سال سن من نمیدونم چرا میگن جوان اینده دار.بیستو چهارسال سن ایندش داره نابود میشه امیدوارم بازی کنه.

 • محمد

  به امید خدا می بریم و قهرمان میشیم من مطمئن هستم
  بازی دروقت قانونی دو دو میشه
  وقت اضافه هم پرسپولیس گل سوم رو میزنه و تمام
  انشاالله

برچسب ها