سلاطین کامبک به دنبال مهم‌ترین بازگشت در ترسناک‌ترین استادیوم آسیا

سلاطین-کامبک-به-دنبال-مهمترین-بازگشت-در-ترسناکترین-استادیوم-آسیا

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیس برای پایان حسرت ۲۶ ساله فوتبال ایران و تکمیل حماسه خود احتیاج به یک بازگشت تاریخی در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا دارد و در این راه چشم امید به هواداران پرشمار خود بسته است.

پرسپولیس ایران-کاشیماآنتلرز ژاپن

شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰ ورزشگاه بزرگ آزادی

دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش وب سایت نود، سرانجام داستان لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۱۸ به آخرین برگ خود رسید و تکلیف قهرمان این دوره از مسابقات با برگزاری دیدار دو تیم پرسپولیس ایران و کاشیماآنتلرز ژاپن در ورزشگاه آزادی مشخص خواهد شد.

فوتبال ایران ۲۶ سال است که موفق به قهرمانی در رقابتهای باشگاهی آسیا نشده است. این زمان طولانی‌ترین مدتی است که کشورهایی که تاکنون قهرمان آسیا شده‌اند بین قهرمانی‌شان وقفه ایجاد شده است.حال، پرسپولیس بهترین فرصت را برای از بین بردن این طلسم شوم دارد.ولی این تیم برای از بین بردن این طلسم احتیاج به یک بازگشت بزرگ دارد.

مطلب مرتبط:انتظاری به رنگ حسرت و رؤیا؛ نگاهی به طولانی ترین مدت انتظار کشورهای آسیایی برای قهرمانی در رقابت های باشگاهی آسیا

سلاطین کامبک

سرخپوشان که با وجود محرومیت از دو پنچره نقل و انتقالات با دستان خالی به نحو ناباورانه‌ای به دیدار فینال این مسابقات رسیدند.در بازی رفت در زمین حریف نتوانستند نتیجه دلخواه را کسب کند و با نتیجه ۲ بر صفر شکست خوردند و اکنون برای قهرمانی حداقل باید ۲ گل بزنند.پیروزی ۲ بر صفر پرسپولیس بازی را به وقت اضافه می‌کشاند در غیر این صورت هر برد با اختلاف ۲ گل پرسپولیس به کار این تیم نخواهد آمد و پرسپولیس در صورت دریافت گل باید با بیش از ۲ گل کاشیما را شکست دهد.با این اوصاف پرسپولیس کار سختی برای قهرمانی دارد ولی سابقه این تیم نشان داده که  آنها متخصص بازگشت هستند.پرسپولیس در همین فصل در مرحله حذفی دو بار در بازی رفت متحمل شکست شده ولی در دیدار برگشت آن را جبران کرده است و به همین خاطر سایت کنفدراسیون آسیا از پرسپولیس به عنوان سلطان کامبک نامبرده است.

مطالب مرتبط:پرسپولیس در انتظار تاریخی‌ترین بازگشت

AFC: پرسپولیس سلطان کامبک آسیا

رکورد تحسین برانگیز در آزادی

اما مهره اصلی پرسپولیس در بازگشت‌هایش یار دوازدهم این تیم، یعنی تماشاگران پرشور و پرتعداد خود است.ورزشگاه بازسازی شده آزادی روز شنبه باز هم مملو از تماشاگر خواهد بود تا تیم محبوبشان را در بزرگترین دیدار تاریخ این باشگاه یاری دهند.پرسپولیس در دیدارهای خانگی رکورد تحسین‌برانگیزی دارد و در ۱۶ بازی گذشته در لیگ قهرمانان آسیا در خانه شکستی نداشته است و این فصل نیز صاحب ۵ پیروزی و یک تساوی شده که تنها تساوی این تیم در مرحله قبل مقابل السد بود که تساوی برای پرسپولیس حکم صعود داشت.

اهمیت گل نحوردن

مهم‌ترین فاکتور برای موفقیت پرسپولیس در دیدار فینال گل نخوردن است.پرسپولیس که برای موفقیت باید حداقل ۲ گل بزند نباید از دفاع غافل شود.دریافت یک گل برای رکورددار کلین‌شیت در لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ به منزله پرپر شدن رویای قهرمانی این تیم است.سرجینهو گلزن برزیلی کاشیما در فرم بسیار مطلوبی قرار دارد و در هر ۵ بازی که برای کاشیما در لیگ قهرمانان به میدان رفته از جمله بازی قبلی موفق به گلزنی شده است.

مطلب مرتبط:مهار سرجینهو، تنها راه قهرمانی پرسپولیس

دستان خالی برانکو

اما باز هم دستان برانکو در این دیدار خالی است.سیامک نعمتی با دریافت کارت قرمز بی‌مورد، به علت محرومیت بازی برگشت فینال را از دست داد.امید عالیشاه که نیز بازیکن جایگزین نعمتی محسوب می‌شد به علت مصدومیت اردوی پرسپولیس را ترک کرد تا پرسپولیس در شرایط مشابه بازی رفت با السد قرار گیرد.در آن بازی برانکو به ادم همتی اعتماد کرد و پرسپولیس در یک بازی به یادماندنی حریف متمول قطری را در خانه شکست داد.حال باید دید برانکو برای این بازی چه تدبیری اتخاذ خواهد کرد.آخرین قهرمانی ایران در یک تورنمت معتبر، در بازیهای آسیایی ۲۰۰۲ و با مربیگری برانکو و با شکست دادن ژاپن در فینال شکل گرفت و باید دید پرفسور باز هم می‌تواند با غلبه بر تیمی از سرزمین آفتاب تابان، پس از سال ها یک قهرمانی دیگر برای فوتبال ایران به ارمغان بیاورد.

مطالب مرتبط:چه کسی جایگزین نعمتی در ترکیب اصلی پرسپولیس می‌شود؟

برانکو تنها مربی فاتح ایران برابر ژاپنی‌ها در آزادی‌

آمار

 • تاکنون هیچ باشگاه ایرانی در ۹۰ دقیقه در رقابتهای رسمی موفق به غلبه بر تیمهای ژاپنی نشده است.
 • تیمهای ایرانی با تیمهای شرق آسیا در لیگ قهرمانان آسیا ۱۴ بار بازی داشتند که ۳ برد برای تیمهای ایرانی، ۵ پیروزی برای تیمهای شرقی بوده و ۷ دیدار نیز به تساوی رسیده است.
 • کاشیما آنتلرز به عنوان تیم دوم گروه و پرسپولیس به عنوان تیم نخست موفق به صعود مرحله حذفی شده و تاکنون همیشه تیم فاتح لیگ قهرمانان آسیا در گروه خود اول شده است.

آخرین بازی:

کاشیما:کاشیوا ریسول ۲- کاشیما آنتلرز ۳

پرسپولیس:کاشیما آنتلرز ۲-پرسپولیس ۰

نحوه صعود به فینال:

کاشیما در مجموع ۵ بر ۴ سوون بلووینگز کره جنوبی را حذف کرد

پرسپولیس در مجموع ۲-۱ السد قطر را برد

نحوه صعود به نیمه نهایی:

کاشیما با دو برد و در مجموع پنج بر صفر تیانجین چین را برد

پرسپولیس در مجموع ۳-۲ الدحیل قطر را برد

نحوه صعود به یک چهارم نهایی:

کاشیما در مجموع ۴ بر ۳ شانگهای را حذف کرد

پرسپولیس با الجزیره ۴-۴ شد و به خاطر گل زده در خانه حریف صعود کرد

نحوه صعود به مرحله حذفی:

کاشیما با ۹ امتیاز در گروه H دوم  شد

پرسپولیس با ۱۳ امتیاز در گروه C صدرنشین شد

نحوه حضور در لیگ قهرمانان آسیای آسیا ۲۰۱۸:

کاشیما آنتلرز نایب قهرمان لیگ ژاپن/ صعود مستقیم

پرسپولیس قهرمان فصل قبل لیگ ایران/ صعود مستقیم

نتایج قبلی:

پرسپولیس: پرسپولیس ۳- نسف قرشی صفر، السد ۳- پرسپولیس یک، پرسپولیس ۲- الوصل صفر، الوصل صفر- پرسپولیس یک، نسف قرشی صفر- پرسپولیس صفر، پرسپولیس یک- السد قطر صفر، الجزیره ۳- پرسپولیس ۲، پرسپولیس ۲- الجزیره یک، الدحیل یک- پرسپولیس صفر، پرسپولیس ۳- الدحیل یک، السد صفر- پرسپولیس یک، پرسپولیس یک- السد یک، کاشیما آنتلرز ۲-پرسپولیس ۰

کاشیما: کاشیما یک-شانگهای شیوا یک، سوون بلووینگز یک- کاشیما ۲، اف سی سیدنی صفر- کاشیما ۲، کاشیما یک-سیدنی یک، شانگهای ۲- کاشیما، کاشیما صفر- سوون بلووینگز یک، کاشیما ۳- شانگهای یک، شانگهای ۲- کاشیما یک، کاشیما ۲- تیانجین صفر، تیانجین صفر- کاشیما ۳، کاشیما ۳- سوون بلووینگز ۲، سوون بلو وینگز ۳- کاشیما ۳، کاشیما آنتلرز ۲-پرسپولیس ۰

جایگاه در لیگ داخلی:

پرسپولیس با ۱۷ امتیاز از۹ بازی در رده چهارم لیگ برتر ایران (با دو بازی کمتر نسبت به سایر تیمها)

کاشیما با ۵۲ امتیاز از ۳۲ بازی در رده سوم جی لیگ (با یک بازی بیشتر نسبت به سایر تیمها)

بازیهای آخر:

پرسپولیس: باخت،مساوی، مساوی، برد، برد

کاشیما: برد،برد،برد، مساوی، باخت

بهترین گلزن در لیگ:

کاشیما: یوما سوزوکی با ۱۱ گل

پرسپولیس: علی علیپور با ۳ گل

بهترین گلزن آسیایی:

پرسپولیس: علی علیپور با ۵ گل

کاشیما: سرجینهو ۵ گل

تیم داوری: داور وسط: احمد الکاف ابوبکر کمک داور اول: ابوبکر سلیم کمک داور دوم: رشید حامد علی

 ۶۰۶۱۰

 

اختصاصی

نظرات ۲۶

 • دختر پرسپوليسي

  قهرمانيم
  من از داوري ميترسم

 • امید از تفت

  حتی تصور اینکه در ورزشگاه باشکوه آزادی، تیمی غیر از پرسپولیس جام را بالای سر ببره غیرممکنه. جان می دهیم ولی جام نمی دهیم. استرسی هم نداریم چون تا همین جا هم شاهکار کردیم و چیزی برای از دست دادن نداریم ولی واقعاً حیفه تا اینجا اومدیم قهرمان نشیم. فینال آخر دنیاست. به امید بهترین بازی تاریخ پرسپولیس و روز استثنایی پرسپولیس و فوتبال باشگاه هی ایران. انشاأالله با یک ذهنیت قوی و تسلیم ناپذیر و باور و ایمان به قهرمانی، قهرمان میشیم و جام را بر روی دستان کاپیتان سیدجلال بالا می بریم.

 • Perspolis

  به اميد خدا و همت و غيرت و تلاش بازيكنان و حمايت هزاران هوادار عاشق به بازي برميگرديم و جارو در مملكت خودمون نگه ميداريم اما ... حتي در صورت قهرمان نشدن و نايب قهرماني ACL چيزي از ارزشهاي اين تيم با غيرت كم نميشه و همين كه كلي اعتبار براي فوتبال ايران خريديم بايد بهمون احترام بزارن.

 • ارتش سرخ

  با تمام وجودم به این تیم اعتقاد دارم و امیدوارم که تو زمین خودمون قدرت واقعی ارتش سرخ رو به رخ همه دنیا بکشیم...البته این قدرت و غیرت خیلی وقته که به همه ثابت شده

 • م س ل

  به امید بازی تاریخی فردا
  با تدابیر برانکو
  غیرت بازیکنا
  و دریای تماشاگران در جهنم آزادی
  شک نکنین فردا قهرمانیم

 • مهمان

  برید و تا اخرین نفس و تا جون تو بدنتون هست بجنگید و بدونید که همچین فرصتی و جاودانه شدن تو تاریخ دوباره کی نصیبتون میشه و ما هم با همه ی وجود پشتتون هستیم و حمایتتون میکنیم ، برای ما قهرمانی از همه چیز مهم تره ولی مهمتر از اون اینه که همه همه ی تلاشمونو واسه رسیدن بهش انجام بدیم ، حیف و صد حیف که نمیتونم بیام استادیوم ولی همه با همه ی وجود براتون دعا میکنیم و براتون انرژی مثبت میفرستیم...
  برید و بجنگید ، خدا پشت و پناه هممون...

 • میلانی اصیل

  واقعا امیدواریم به قهرمانی!ایشالا شماها تلاش کنین ماهم دعا میکنیم دیگه هرچی خداخواست!یادمون نره تاالانشم برانکو با دستای خالی تیمو بالا اورده و فوق العاده بودیم هرنتیجه ای هم رقم بخوره ایستاده تیمو تشویق میکنیم!

 • مسعود.گ

  خدایا هرچی تو تقدیر پرسپولیس نوشتی و هرچی خودت میخای بشه،اتفاق بیوفته.وسلام

 • Aaa

  به امید باخت پرسپولیس

 • Moh3eN

  سلطان به دوران خوبش برگشته
  امسال نشد، سال آینده
  امید، آخرین چیزی است که میمیرد

برچسب ها