بلاتر: از رئیس‌جمهور ایران خواستم بانوان را به ورزشگاه راه بدهند

بلاتر-از-رئیسجمهور-ایران-خواستم-بانوان-را-به-ورزشگاه-راه-بدهند

وبسایت رسمی برنامه نود -  در آستانه معرفی میزبان جام ملت‌های 2019 آسیا که یکی از کشورهای ایران و امارات خواهد بود، سپ بلاتر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) خواهان حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه‌ها شد.

به گزارش وب سایت نود، سپ بلاتر روز گذشته از ايران خواست به ممنوعيت حضور بانوان در استاديوم‌ها پايان دهد و ادامه اين وضعيت را غيرقابل قبول دانست.

بلاتر گفت: در نوامبر 2013 هنگامي كه در ايران بودم، نه تنها با شور و شوق ملتي بزرگ در فوتبال روبه‌رو شدم، بلكه شاهد قانون منع حضور زنان در استاديوم‌ها بودم و همان زمان اين موضوع را با حسن روحاني، رئيس جمهور ايران مطرح كردم و اين تصور پيش آمد كه اين شرايط غيرقابل تحمل به زودي تغيير خواهد كرد.

با اين حال هيچ اتفاقي رخ نداد و اين ممنوعيت در قبال بانوان همچنان اعمال مي‌شود. اين در حالي است كه حضور بانوان براي فوتبال و همچنين فوتبال ايران پررونق خواهد بود و اين ممنوعيت نمي‌تواند ادامه داشته باشد.

از اين‌رو از مقامات ايراني مي‌خواهم در اين مورد تجديد نظر كنند و درِ استاديوم‌ها به روي بانوان باز شود. اين صحبت‌هاي بلاتر در حالي مطرح شده كه گفته مي‌شود ميزبان جام ملت‌هاي 2019 آسيا تا 48 ساعت آينده معرفي خواهد شد.

از يك طرف آنهايي كه نگاه بدبينانه‌اي به موضوع دارند، مي‌گويند بلاتر اين حرف‌ها را زده تا اقدام كنفدراسيون فوتبال آسيا را كه مي‌خواهد ميزباني 2019 جام ملت‌ها را به امارات بدهد، توجيه كند اما آنهايي كه خوش‌بينانه به ماجرا نگاه مي‌كنند، مي‌گويند شايد AFC مي‌خواهد ميزباني دوره بعدي جام ملت‌ها را به ايران بدهد كه بلاتر درباره ضرورت پايان ممنوعيت حضور بانوان در ورزشگاه‌هاي كشورمان حرف مي‌زند!

 

2051

خبر ورزشی

نظرات ۲

  • ونوس

    حضور بانوان همراه با فرهنگ سازی محیط استادیوم ها

  • brona

    انشالله که بذارن

برچسب ها