ویژه/ادعای اماراتی ها درست درآمد!/ امارات میزبانی جام ملتهای آسیا 2019 را جشن گرفت

ویژهادعای-اماراتی-ها-درست-درآمد-امارات-میزبان-جام-ملتهای-آسیا-2019-را-جشن-گرفت

وب سایت رسمی برنامه نود- در حالیکه امروز خبرگزاری ها اعلام کرده بود که میزبان جام ملتهای آسیا تا ساعاتی دیگر مشخص می شود، سایت نود هم برای پیگیری خبر با همکاران رسانه ای در امارات تماس گرفت تا از ماجرای لحظه به لحظه ای اعلام میزبانی با خبر شود.

هر چند جلسه کمیته اجرایی در منامه بود اما رسانه اماراتی به ثانیه اخبار را پوشش می دادند.

رسانه های اماراتی به استقبال خبر میزبان شدنشان رفته بودند و برنامه های تلویزیونی که از شبکه های ورزشی اماراتی پخش می شد نشان می دادند که آنها به نوعی از اعلام میزبانی شان در جام ملتهای 2019 مطمئن بوده اند.

حالا به صورت رسمی اعلام شد و فدراسیون فوتبال ایران در گرفتن میزبانی ناکام ماند. از صبح امروز هم نشانه ها حاکی از این بود که کنفدراسیون فوتبال  آسیا هم به میزبان شدن امارات رضایت داده بود.

روزنامه البیان چاپ امارات، در گزارشی مفصل نوشته بود که با رئیس فدراسیون فوتبال امارات، هیات ویژه ای به منامه رفته است. این هیات ویژه شامل تیم رسانه ای است که قرار است اعلام شدن میزبانی امارات در جام ملتهای آسیا را به صورت زنده از طریق شبکه های مختلف تلویزیون و وب سایتها پوشش دهند.

یوسف سرکال رئیس فدراسیون فوتبال امارات با اطمینان به روزنامه البیان گفته بود که آنها میزبان جام ملتهای آسیا می شوند و نباید به انتخاب نشدنشان شک کرد.

شواهد و قرائن نشان می داد که اماراتی ها میزبان شده اند چرا که از امارات خبرنگاران روزنامه های الخلیج، البیان، الامارات الیوم در بحرین حضور دارند و شبکه های دبی اسپورت،ابوظبی اسپورت و روزنامه های  الاتحاد و الرویه امارات هم دوربین ها و گزارشگرانشان را به منامه فرستاده اند تا خبر میزبانی آنها را پوشش بدهند.

برنامه هایی که در حال پخش بود که مرتب ورزشگاههای امارات را نشان می داد که امارات در سه شهرش 6 ورزشگاه بزرگ دارد و آماده میزبانی است. تصاویر ورزشگاههای مدینه زاید، محمد بن زاید(الجزیره) در ابوظبی، خلیفه بن زاید و هزاع بن زاید در العین و استادیوم کریکت و یک استادیوم تازه تاسیس در دبی مرتب نشان داده می شد و این نشان می داد که اماراتی ها حسابی از میزبانی شان مطمئن بوده اند و حالا جشن گرفتن میزبانی را از شبکه های اماراتی پخش می کنند تا سفر فوتبال ایران این بار هم بی کلاه بماند.

حالا باید از علی کفاشیان پرسید که چطور می گفت میزبان سه ماه دیگر یا پس از عید اعلام می شود؟ از کجا می دانست و با کدام امکانات باید ایران میزبان می شد؟

گزارش از ایمان موتمنی- دوبی

 

 

اختصاصی

نظرات ۳۳

 • fsdg

  بهتر!! ایران با این امکانات واقعا انتظار داشت میزبان بشیم!؟! امارات نزدیکه حداقل بلیت میگیریم میریم میترکونیم مثل استرالیا

 • amir

  انصافا حق اماراته میزبان بشه اونا امکاناتشون از ما بیشتره

 • امید

  خب معلومه امارات میزبان میشه ما پول نداریم بازی با شیلی برگزار کنیم ..

 • mohammad

  شاید یه روزی ما هم میزبان شیم...! :)

 • bi nam

  یعنی واقعا انتظار داشتین بدن به ایران ؟؟!

 • حسین

  ورزشگاه هاشونو ادم میبینه هنگ میکنه. خوب باید هم میزبان بشند! با یه استادیوم ازادی که نمیشه میزبان شد!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • فريدون

  با اين امكاناتي كه داريم، مسوولان فدراسيون چطور روشون شده درخواست ميزباني بدهند!!!

 • میثم

  طبق برنامه ریزی های انجام شده ایران میتونه میزبان جام ملت های 2063 بشه البته اینم بر اساس احتمالات هستش!!!!!!
  خوب معلومه که باید به امارات برسه هم از لحاظ امکانات قوی هستند و هم از نظر قدرتی که که در afcدارند
  بعدم اماراتی ها در تلاش هستند که همین تیمی که امسال تو جام ملت ها نتیجه گرفت حفظ کنند تابرای چهار سال دیگه تو سرزمین خودشون قهرمان بشن پس هر کاری می کنند تا این میزبانی رو بگیرند.

 • Danial

  هنوز تو سرویس بهداشتی و آبخوری استادیوم هامون موندیم بعد درخواست میزبانی جام ملت‌ها می‌کنیم، تیم ملی‌ مملکت یه زمین چمن مناسب واسه تمرین نداره اونوقت می‌خوایم میزبان مهمترین تورنمنت فوتبال آسیا باشیم، به خدا خیلی‌ رو می‌خواد

 • mohamad

  اگه میزبانی رو بدن به ایران باید تعجب کرد واقعا حق اماراته

برچسب ها