مکانی‌: مثل دربی رفت استقلال را می‌بریم

مکانی-مثل-دربی-رفت-استقلال-را-میبریم

وبسایت رسمی برنامه نود -  سوشا مکانی، دروازه‌بان اول پرسپولیس قبول دارد این تیم امسال نتوانسته انتظارات هواداران را برآورده کند ولی به آنها قول می‌دهد فصل آینده پرسپولیس متفاوتی را خواهند دید. او همچنین وعده شکست استقلال در دربی مثل بازی رفت را به آنها می‌دهد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرورزشی، تازه‌ترین حرف‌های سوشا را می‌خوانید:

روزهاي سختي را داري پشت‌سر مي‌گذاري. نظرت در مورد اتفاقات اخير چيست؟
درباره مسائل فني صحبت كردن اينقدر هم ساده نيست كه همه اين كار را مي‌كنند و خودشان را مي‌گذارند جاي سرمربي تيم و نظر مي‌دهند. مهم اين است كه سرمربي تيم خودش دارد همه چيز را مي‌بيند و اتفاقاتي كه دارد براي پرسپوليس مي‌افتد، اصلاً فني نيست. به نظرم استرسي است كه وجود دارد و چون در هفته‌هاي پاياني هستيم و تيم هم نتيجه نگرفته، واقعاً روزهاي سختي را پشت‌سر مي‌گذاريم. حالا اينكه توي اين موقعيت همه دارند سوء‌استفاده مي‌كنند كه بخواهند از شرايط بد پرسپوليس در ليگ از نظر نتيجه‌‌گيري استفاده كنند و شايد بعضي‌ها هم بخواهند انتقاد‌هاي بي‌جهتي از تيم بكنند، درست نيست. من نظرم اين است كه تيم پرسپوليس اينقدر بزرگتر و اسطوره دارد كه اگر مشكلي درون خانواده پرسپوليس به وجود مي‌‌آيد، خود بزرگترهاي تيم با كدخدامنشي، مشكلات را حل كنند.

يا اگر انتقادي صورت مي‌گيرد در هر پستي ما بازيكنان بزرگي داشتيم و من الان خودم ميراث‌دار پيراهني هستم كه بزرگاني مثل احمدرضا عابدزاده، بهروز سلطاني، وحيد قليچ، نادر باقري و... مي‌پوشيدند. البته اگر كسي را از قلم انداختم الان حضور ذهن ندارم؛ اين‌ها مي‌توانند در مورد پست حساس دروازه‌باني نظر بدهند. اگر احمد آقاي عابدزاده بيايد به من بگويد فلان كار تو اشكال داشته يا فلان جا ايراد داشتي با كمال ميل قبول مي‌كنم و سعي مي‌كنم نواقصم را برطرف كنم ولي اين را هم قبول دارم اگر در يك بازي يا چند تا بازي، ده نفر يا يازده نفر در زمين خوب نباشند، همه دنبال اين مي‌گردند كه دروازه‌بان چه‌كار كرد؟ دروازه‌بان مشكل داشته يا نه؟

پست حساسي است ولي همه انتقاد‌ها را به جان مي‌خرم و هيچ مشكلي هم از انتقادهاي فني ندارم، فقط دوست دارم كساني انتقاد كنند كه واقعاً خودشان دروازه‌بان بودند چون كساني مي‌توانند من را درك كنند كه خودشان قبلاً اين شرايط سخت را تجربه كرده بودند و مي‌دانند وقتي تيم نتيجه نمي‌گيرد، همه فشارها روي دروازه‌بان است. اگر فوروارد 5 تا گل هم نزند، كسي نمي‌‌آيد بگويد آقاي طارمي چرا نزدي؟! ولي اگر يك بار اشتباه كني و تيمت گل بخورد و اين گل خوردن باعث شود تيمت نتيجه را از دست بدهد، همه دنبال اين هستند كه بگويند آقا چرا گل خوردي. البته به حق هم هست. پست من حساس است و با تمام سختي‌ها، اين پست را قبول كردم ولي انتقادها بايد منطقي باشد و هركسي كه انتقاد مي‌كند شرايط تيم را هم درك كند. تيم ما اين همه مشكل دارد، محروم، مصدوم و مشكلات حاشيه‌اي دست به‌دست هم داده.

ما خودمان هم مقصر هستيم كه تيم الان اينجاي جدول است و بعضي از بازي‌ها هم خوب بازي نكرديم، بعضي از بازي‌ها هم بدشانسي آورديم و همه اين‌ها را ما قبول داريم ولي اينكه همه بخواهند از اين موقعيت استفاده كنند و يك چماقي بردارند و همه ما را تحت انتقاد قرار دهند و بكوبند، درست نيست. دوست دارم همه ما را تحمل كنند به خصوص در اين چند بازي باقي‌مانده؛ سه تا بازي خيلي سخت داريم و يك بازي آسيايي كه مي‌تواند ما را به مرحله بعد ببرد. اگر در بازي‌ها نتوانستيم عملكردي داشته باشيم كه باب ميل‌شان باشد، نتوانستيم انتظارات‌شان را برآورده كنيم ما را ببخشند تا فصل بعد با درايت مديران و اين كادر فني كه واقعاً قدرت فوق‌‌العاده‌اي دارد هم از نظر نظم و انضباط و هم از نظر فني، موفق شويم. مطمئن باشيد كسي كه 5 سال سرمربي تيم‌ملي بوده، آدم كوچكي نيست.

پس قبول داري يكي از ضعف‌هاي پرسپوليس كادرفني بوده؟
نه. من اصلاً در جايگاهي نيستم كه بخواهم درمورد كادرفني نظر بدهم. من به عنوان بازيكن كارم را انجام مي‌دهم ولي اين چيزي كه دارم از كادرفني فعلي مي‌بينم، واقعاً ايشان هم انسان بزرگ و باشخصيتي هستند و هم از نظر فني، سطحي دارند كه مطمئن هستم فصل آينده تيمي از پرسپوليس مي‌سازند كه انتظارات هواداران را برآورده مي‌كند.

در جريان تمرين داشتي با نژادفلاح صحبت مي‌كردي و انگار در حال توجيه بودي.
نه مسئله خاصي نبود. يك موضوعي بود كه بايد فردا پيگيري شود و اصلاً بحث فني نبود. آقاي‌ نژادفلاح هم به عنوان بزرگتر تيم، به عنوان كسي كه هميشه همراه تيم بوده، مشكلات و بار تيم را به دوش مي‌كشد و هميشه واقعاً موقع باخت هم كنار تيم بوده و آدم بايد انصاف داشته باشد. حالا درست است ما مشكل مالي داريم ولي او واقعاً كم نگذاشته و در تمام مسافرت‌ها چه در باخت و چه در برد كنار تيم بودند و هيچ‌وقت بازيكنان را دلسرد نكردند.

اما وقتي پول نباشد، براي بازيكن هم انگيزه‌اي نمي‌ماند.
اگر بخواهيم تنها يك بعد قضيه را نگاه كنيم پول خيلي مهم است. ولي چيزهاي ديگر هم هست كه آدم بايد احترامش را داشته باشد. همين كه در پرسپوليس بازي مي‌كني، همين كه توي تيمي بازي مي‌كني كه ميليون‌ها هوادار دارد، ميراث‌دار پيراهني هستي كه اسطوره‌هاي اين باشگاه پوشيدند و انتظارات هم بالاست و بايد آنها را برآورده كني. در كنار پول، اين‌ها هم مي‌توانند مهم باشند. همه اين‌ها بايد مكمل همديگر باشند تا يك تيم كامل را داشته باشي.

در مورد اتفاقات بعد از بازي با لخويا در قطر حرف بزن.
اتفاق خاصي نبود. به نظر من چنين فيلمي اصلاً نبايد پخش مي‌شد. من خودم نظرم اين است كه اين قضيه از قبل تعيين شده بود! و يك نقشه خاصي بود ولي حالا كه اين اتفاق افتاده، من بايد عرض كنم در اين قضيه نه كوچكترين بي‌احترامي به كسي كردم، نه حتي آن كسي كه الان مدعي شده را از نزديك ديدم. طرف شايد با من 20 متر فاصله داشت. وقتي از رختكن بيرون آمدم، هيچ اتفاقي را نديدم. فقط تنها چيزي كه ديدم اين بود كه پليس‌هاي قطر دارند يك نفر را مي‌برند و او هم دارد بي‌احترامي مي‌كند به بچه‌هاي تيم. من واقعاً مي‌خواستم بروم بپرسم دارد به كي فحاشي مي‌كند؟! آمدم بروم سمت او كه آقاكريم گفت دارد به هر كسي كه فحش مي‌دهد، مهم نيست و به شما ارتباطي ندارد و برگرد كه من هم برگشتم به سمت اتوبوس. اصلاً نمي‌دانم چرا هر اتفاقي مي‌افتد، يك اسمي از من هم آورده مي‌شود كه ظاهراً از شانس بد من است.

بازي با بنياد‌كار و دربي خيلي مهم است. در مورد اين دو بازي چه نظري داري؟
قبل از بنياد‌كار به نظرم يك بازي سخت با پيكان داريم. ما مي‌توانيم با برد در اين بازي آرامش را تا حدودي به تيم برگردانيم. بازي سختي جلوي بنيادكار داريم ولي خيلي اميدواريم كه بتوانيم مثل بازي با النصر كه هواداران هم خيلي ما را حمايت كردند و حضورشان در استاديوم باعث شد از قدرت تيم النصر كم شود، حالا درست است كه بنيادكار شرايط خوبي ندارد در گروه و ته‌جدول است ولي دليل نمي‌شود تيم بدي باشد و ما اميدواريم با برد در اين بازي بتوانيم به مرحله بعدي صعود كنيم و مطمئن هستم اين اتفاق مي‌افتد و اين تنها مي‌تواند گوشه‌اي از نتيجه نگرفتن ما در ليگ را جبران كند.

دربي را چطور پيش‌بيني مي‌كني؟
ان شاء‌ا... كه مي‌بريم. نتيجه را نمي‌توانم پيش‌بيني كنم ولي مي‌بريم چون بچه‌ها مي‌دانند بازي حساسي است و همه دوست دارند ببرند. البته همان‌طور كه ما دوست داريم ببريم، استقلالي‌ها هم دوست دارند ببرند ولي ما مطمئن هستيم قدرت‌مان در آن حدي است كه از پس استقلال مثل بازي رفت بربياييم. مطمئن باشيد فصل آينده هم يك پرسپوليس قدرتمند را مي‌بينيد كه مدعي قهرماني است، چيزي كه هواداران انتظار دارند.

 

2051

خبر ورزشی

نظرات ۲۲

 • محمدرضا

  666666

 • محمدرضا

  10 10 10 10 10 10 10 10 10 10

 • الی4444

  ببین عمرا ببین عمرا استقلال سرورت 4444پلیسی.......................................................

 • 6..کو مدرک...4444تایی ها ...استقلالی ها پرچم بالا

  برو بابا بذار باد بیاد

 • e.................

  شما برو یه کاری کن دوباره سه تا از تیمای عربی نخوری استقلال پیشکش

 • 444444444444444444444444444444444444

  استقلال سرورت

 • behnamcr7

  ایشالله داداش.6تقلال چند ساله تو این مونده که با تاکتیکه سانتر سانتر و سانتر چرا نمیشه برد؟؟؟؟خخخخخ تمرینشون آقا وسط خخخخخخ

 • النا

  با این حال که پرسپولیسیم ولی فکر می کنم وقتش از پرسپولیس بری تو بازی خیلی سوتی میدی

 • ..................................

  اقای گل ایران

 • 4تایی ها

  فقط استقلال قهرمان.

برچسب ها