نظرات ۱

 • کروس

  با سلام.
  آلمان برد ولی این آلمان به نظرم مشکلاتی جدی داره. مهم ترین مشکلات آلمان تزلزل در قلب خط دفاع که با استفاده از رودریگر مشکل خط دفاع آلمان حادتر هم شد. میزان آمادگی نویر پس از دوران مصدومیت معلوم نیست. در خط میانی نداشتن یک هافبک خلاق کاملا مشهوده. آلمان تا دلمون بخواد فوروارد عالی داره ولی نبودن یک هافبک خلاق باعث شده عملکرد عناصر هجومی آلمان کم اثر و عقیم باشه. کروس نسبت به قبل خاصیت دفاعی بیش تری داره و کمتر رو به جلوست. خدیرا خیلی افت کرده. دراکسلر کاملا سر در گم و بی انگیزه هست. گندوغان کند و بی هدف و متزلزله.
  تیمو ورنر استارت های فوق العاده ای میزنه ولی پاس های نهاییش به ویژه پاس های کوتاه زمینی داخل محوطه جریمش خیلی دقیق نیست.
  به نظرم ترجیح برنت به سانه کاملا درست بود ولی نمی دونم چرا لوو از ابتدا یا حد اقل از ابتدای نیمه دوم ازش استفاده نمی کنه؟!! در هر دو بازی همین که برنت اومد توی زمین، آلمان واقعا راه افتاد. مارکو رویس عملکرد معقول و خوبی داشت. سایر عناصر هجومی آلمان هم خوب بودند ولی همان طوری که فوقا عرض کردم خط میانی متوسط و کند آلمان، عناصر هجومی آلمان رو خوب پشتیبانی نمی کنه. با این وضعیت آلمان نهایتا میتونه تا یک چهارم بالا بیاد نه بیش تر.
  البته با بردی که دیشب آلمان جلوی سوئد داشت تیم از لحاظ روحی خیلی بالا اومده به ویژه کروس که در دو بازی قبل، پاس های اشتباه متعددی داده بود ولی با گلی حیاتی که به ثمر رسوند از زیر فشار روحی بیرون اومد و این هم به نفع خودشه و هم به نفع آلمان.
  در پایان جسارتا به نظرم اگه آلمان حد اقل بخواد تا چهار تیم بالا بیاد بهتره که به این موارد توجه داشته باشه:
  1. تقویت روحی و انگیزشی تمامی بازیکنان تیم.
  2. حل مشکل قلب خط دفاع
  3. در خط حمله تکیه بیشتر بر برنت و رویس و ورنر. البته ورنر باید در ارسال پاس های نهایی کوتاه زمینی داخل محوطه جریمه دقت بیش تری داشته باشد
  4. در خط میانی تکیه بر کروسی که از لحاظ روحی احیا شده
  و استفاده از دراکسلر در پستی بهتر مثلا پشت سر فوروارد ها.