آخرین تقابل با خوزستانی‌ها در لیگ هجدهم/ پرسپولیس به دنبال انتقام در آزادی 

آخرین تقابل با خوزستانی‌ها در لیگ هجدهم/ پرسپولیس به دنبال انتقام در آزادی 

2954
12:10
08 اسفند 1397
پرسپولیسی‌ها بعد از تساوی مقابل نفت مسجد سلیمان این هفته به مصاف دیگر تیم خوزستانی صنعت نفت آبادان می‌روند.

به گزارش وب‌سایت نود، شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تیم پرسپولیس در حالی روز پنجشنبه میزبان صنعت نفت آبادان هستند که 3 بازی آخر خود در ورزشگاه آزادی را برده‌اند و برای اینکه از رقبای خود در صدر جدول عقب نیفتند، نیاز مبرمی به 3 امتیاز این بازی دارند. زردپوشان آبادانی هم که در بازی رفت موفق شدند پرسپولیس را با تساوی یک بر یک متوقف کنند، هنوز در نیم فصل دوم نتوانسته‌اند پیروزی‌ای بدست آورند و در این بازی به دنبال کسب امتیاز هستند. سرخپوشان پایتخت این فصل در سه بازی مقابل رقبای خوزستانی خود در ورزشگاه آزادی، دو برد و یک تساوی بدست آورده‌اند و صنعت نفت آخرین تیم خوزستانی است که پرسپولیسی‌ها در لیگ هجدهم با آن‌ها بازی می‌کنند. به بهانه‌ی بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان، تقابل‌های به یادماندنی این دو تیم را مرور کرده‌ایم. 


هت‌تریک مقابل پرسپولیس

پرسپولیسی‌ها در لیگ یازدهم اصلا حال و روزی خوبی نداشتند. آن‌ها لیگ را با حمید استیلی شروع کردند و با مصطفی دنیزلی ترک به پایان رساندند. در هفته‌ی بیست و دوم آن دوره از رقابت‌های لیگ برتر صنعت نفتی‌ها پذیرای پرسپولیس تهران بودند. آن بازی را آبادانی‌ها با نتیجه‌ی 4 بر 2 از پرسپولیسی‌ها بردند. ستاره‌آن بازی فونیکه سی مهاجم اهل مالی صنعت نفت بود. او در آن بازی موفق شد مقابل پرسپولیس در 32 دقیقه هت‌تریک کند و پاس گل چهارم صنعت نفت آبادان را هم بدهد تا در روزی که میثاق معمارزاده دروازه‌بان پرسپولیسی‌ها مثل اکثر بازی‌های فصل کم فروغ بود، شاگردان دنیزلی با باختی سنگین رو به رو شوند. فونیکه سی با هت‌تریکی که مقابل پرسپولیس کرد تبدیل به دومین بازیکنی شد که مقابل پرسپولیس در لیگ برتر هت‌تریک می‌کند. قبل از او عرفان اولروم مهاجم نیجریه‌ای ابومسلم مقابل پرسپولیس هت‌تریک کرده بود و در همان فصل و بعد از هت‌تریک فونیکه سی، بهادر عبدی با لباس راه‌آهن موفق شد مقابل پرسپولیس هت‌تریک کند.

 

خاطره‌ای خوش

پرسپولیسی‌ها دو بار در لیگ برتر اولین بازی فصل خود را در آبادان مقابل صنعت نفت برگزار کرده‌اند. سرخپوشان پایتخت در هر دوبازی موفق شده‌اند میزبان خود را از پیش روی بردارند و لیگ را با برد خارج از خانه شروع کنند. اولین برد پرسپولیس مقابل صنعت نفت در هفته‌ی اول، به لیگ هفتم برمی‌گردد که در آن بازی شاگردان افشین قطبی موفق شدند 3 بر 2 از سد شاگردان ابراهیم قاسمپور در تیم صنعت نفت آبادان بگذرند. در لیگ دوازدهم هم پرسپولیسی‌ها با هدایت مانوئل ژوزه، هفته‌ی اول رقابت‌ها در آبادان با صنعت نفت بازی کردند. آن بازی را هم پرسپولیسی‌ها با گل دقیقه 89 جواد کاظمیان از میزبان خود بردند تا خاطره‌ای خوش از تقابل با صنعت نفت آبادان در شروع لیگ برتر داشته باشند. 

 

شکست قبل از قهرمانی

پرسپولیسی‌ها در لیگ شانزدهم اولین قهرمانی خود با برانکو ایوانکوویچ در لیگ برتر را بدست آوردند. در آن دوره از رقابت‌های لیگ برتر صنعت نفت آبادان موفق شد پرسپولیس را در آبادان شکست دهد. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تیم پرسپولیس که اختلاف امتیازی خوبی با سایر تیم‌ها داشتند در هفته‌ی بیست و پنجم لیگ شانزدهم با تک گلی که علی عبدالله‌زاده به آن‌ها زد، با یک گل مغلوب شاگردان فیروز کریمی در تیم صنعت نفت آبادان شدند. پرسپولیسی‌ها بعد از شکست در آبادان، با پیروزی مقابل پیکان و ماشین سازی تبریز سه هفته زودتر از پایان بازی‌های لیگ، اولین قهرمانی خود با برانکو را بدست آوردند.

 

حذف در آزادی

فصل گذشته صنعت نفت آبادان، مانع از رسیدن پرسپولیس به مرحله‌ی نیمه نهایی جام حذفی شد. آبادانی‌ها موفق شدند در بازی یک چهارم نهایی جام حذفی، پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی شکست دهند. در آن بازی شاگردان فراز کمالوند در تیم صنعت نفت آبادان بعد از تساوی یک بر یک مقابل پرسپولیس، این تیم را در ضربات پنالتی شکست دادند و به بازی نیمه نهایی و تقابل با دیگر تیم تهرانی استقلال رسیدند. البته نفتی‌ها مقابل استقلال در آبادان شکست خوردند و از رسیدن به فینال جام حذفی باز ماندند و استقلال که نفت را در نیمه نهایی برده بود، در نهایت قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد.

 

به دنبال انتقام

پرسپولیس و صنعت نفت آبادان 15 بار در لیگ برتر مقابل هم قرار گرفته‌اند که در این 15 بازی 10 برد سهم پرسپولیس بوده است، 3 بازی دو تیم به تساوی رسیده و 2 بار هم صنعت نفت آبادان موفق شده از سد پرسپولیس بگذرد. پرسپولیسی‌ها در این 15 بازی 23 گل زده‌اند که به طور میانگین 1.53 گل زده در هر بازی می‌شود. صنعت نفتی‌ها هم 11 گل زده‌اند که به طور میانگین 0.73 گل زده در هر بازی می‌شود.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی سرخپوشان پایتخت 5 بار در لیگ برتر مقابل صنعت نفت آبادان قرار گرفته که در این 5 بازی، 3 برد سهم پرسپولیسی‌ها بوده، یکبار صنعت نفت به پیروزی رسیده و یک بازی دو تیم هم برنده‌ای نداشته است.  

زرد پوشان آبادانی بعد از اینکه فصل گذشته سرخپوشان تهرانی را در جام حذفی و در ورزشگاه آزادی حذف کردند، روز پنجشنبه برای اولین بار در این ورزشگاه به مصاف پرسپولیس می‌روند و شاگردان برانکو ایوانکوویچ به دنبال گرفتن انتقام آن بازی از رقیب خود هستند. 

1870
 
 

نظرات کاربران
رضا
فردا صنعت نفت رو 4.0 در هم می کوبونیم
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۳:۳۰
پاسخ
0
4
پرسپولیس ایران
از این بازی بهتر از قبل میشیم.فقط نگا کنید.به امید برد پرسپولیسَم
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵:۴۰
پاسخ
0
5
نفت آبادان
به امید بردنفت
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷:۰۹
پاسخ
31
17
اژدهای آبی
صنعت نفت4 پیروزی 0 کاری که از دستشون بر میاد. دیگه بضاعت پیروزی همینه دیگه. انشاءالله که خیره انشاءالله که خیره
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱:۱۴
21
4
جی اچ
اگه داورباعدالت باشه این بازیوراحت میبریم شیشتقلالیالطفادرموردسرورتون نظرندیدمگه خودتون تیم ندارین؟
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲:۲۱
پاسخ
15
29
Sam
پرسپولیس هایی که میگن استقلال 21 تا بازیکن خریده،، 10 تا جوان زیر 23 سال هستن، 10 تا بازیکن, فک کنم حالا پرسپولیس ی ها می تونن یه ستاره دیگه بزنن درسته؟
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶:۰۵
پاسخ
26
8
perspolis
دوست عزیز اصلا بازیکنای جوونتون رو حساب نکنید گرو و نیومایر پولی که گرفتن و رفتن اگه هر تیم دیگه ای بود دیگه بازیکن خارجی نمیذاشتن بگیرن اما شما راحت ردشون کردین و منشایی که ما پولشو نداشتیم بدیم و مجبور شدیم بفروشیم رو راحت گرفتین تازه پاتوسی و اسماعیل نمیدونم چی چی رو هم گرفتین دیگه بگم؟نصف تیمتون بازیکن خارجیه نصف دیگشونم رد کردین برن با اختلاف فاحش ولخرج ترین تیم لیگ برتر هستین قشنگ مشخصه برنامه ریزی شده حمایت میشن که به ناکامی های زیادشون پایان بدن فقط نمیدونم چطور با وجود این اینکه همه چی مثل روز روشنه بازم قبول نمیکنید؟خوب خوب نیومایر و گرو این دوتا پاتوسی و اسماعیل گونسالوس و منشا و طارق همام این چهارتا یعنی شما امثال اگه کم نگفته باشم 6 بازیکن خارجی گرفتین که الان همه میدونیم با این شرایط دلار کمتر تیمی میتونه بازیکن خارجی بگیره شما بگو کدوم تیمی امسال تونسته 6 بازیکن خارجی بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟قطعا هیچ تیمی
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵:۲۶
2
15
Ak8
هه هه هه چه با نمک. یخ نکنی
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۹:۵۶
1
12
عشقممم نیمار
اگ نفت ابادان ..خودش باشه و‌داوری بنفعه شیش_پولیس نباشه و‌داور علیه هوچی گرای شیش_پولیس ..قاطعانه برخورد کنه‌و‌ جرات کنه بهشون‌کارت رد بده .. صدرصد شیش_پولیس بازندست :-P چرا؟؟..چون‌من هر مسابقه ای ک‌شیش_پولیس برنده شده‌رو ب دقت دیدم .. و فهمیدم ..ک‌ تصمیمات داور ..نقش مهمی در بردهای شیش_پولیس داشته :-P
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰:۰۶
پاسخ
55
22
ایوب عشقپولیسی از خنج
آخه 6 تقلالی هوچیگری بخاطر رفتار شما ها تو فوتبال ایران باب شده الان تو داری به سرورتون میگی هوچیگر یه سر به فرهنگ لغت بزن تا معنی هوچیگری و بفهمی اون موقع شناخت از ۶تقلال و هواداراش هم بیشتر میشه
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۴:۴۸
5
22
4 یا 6؟ مساله این است
در مورد قسمت اول حرفات: عاقلان دانند در مورد قسمت بعدی آفرین، بقیه بازیا سرورتو با دقت ببین :))
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۶:۴۹
3
20
Alireza
ما فقط برد نیخوایم زیبا بازی کردن میخوایم.وگرنه عین تیمای قلعه نویی میشیم که فقط نتیجه دارن نه بازی زیبا
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸:۰۶
پاسخ
14
42
بالتازار
ان شاالله تیم صنعت نفت آبادان برنده ی این بازی میشه ...
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۴:۴۵
24
8
شازده آبی
از هوادارای تیم پیروزی میخوام که فقط تیم خودشونو تشویق کنن ::::::::: و شعارهای نژادپرستانه ندن ::::::::: وقتی تیم‌تون عقب میفته، نه داور مقصره نه بازیکنای حریف ::::::::: تمرین کنین آروم باشین، چون بازی پاختاکورم تعلیقی هستین ::::::: ببینین چقد ب فکرتونم :/
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶:۰۰
پاسخ
33
31
میلانیست
خیلی فرق هست بین هوادار واقعی و تماشاگر مجازی الان وقت واقعی بودنه..پرسپولیس ۲ صنعت صفر
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳:۴۳
پاسخ
41
26
4 یا 6؟ مساله این است
نفت پرسپولیس بزرگ رو حذف کرد و "چهارتایی ها" نفت رو! نقش اول هر دو بازی داور بود و شش تایی ها قهرمان شدند
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۰:۳۶
پاسخ
32
15
امیر آبی دل
پرسپولیس بزرگت از پاختاکور تو ازادی میخوره......... شک نکن
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۶:۲۷
14
3