آذری: بازی با استقلال بردار کشی است

آذری: بازی با استقلال بردار کشی است

3203
12:07
04 اردیبهشت 1397
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن،‌ گفت: بازی با استقلال به نوعی بردار کشی است اما دوست نداشتیم در این شرایط این وضعیت پیش بیاید.

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه ذوب آهن،‌ گفت: بازی با استقلال به نوعی بردار کشی است اما دوست نداشتیم در این شرایط این وضعیت پیش بیاید.

به گزارش وب سایت نود، سعید آذری در برنامه تهران ورزشی رادیو ورزش در مورد اینکه چه اتفاقی باعث شد ذوب‌آهن در نیم‌فصل دوم متحول شود، عنوان کرد: 4.5 سال قبل در شرایطی به ذوب آهن آمدم که این تیم در آستان سقوط به لیگ یک بود. با برنامه 4 ساله‌ای که ارائه دادیم در مسیری قرار گرفتیم که دو بار قهرمان جام حذفی شدیم اولین قهرمان سوپرکاپ فوتبال ایران شدیم و سه بار به طور پی در پی راهی لیگ قهرمانان آسیا شدیم. تا به الان هم نایب قهرمان لیگ هستیم و یک هفته سخت را در پیش داریم. با آمدن امیر قلعه‌نویی روند ما تداوم پیدا کرد.

وی افزود: برنامه ما این بود که در پایان سال چهارم قهرمان لیگ شویم اما مشکلات ابتدای فصل، کاهش 50 درصدی بودجه باشگاه و بر هم خوردن تمرکز برخی از بازیکنان ما باعث شد نتوانیم این روند را دنبال کنیم. در نیم‌فصل دوم این مسائل را رفع کردیم و بازیکنان مدنظر قلعه‌نویی جذب شدند و در این شرایط در مسیر دلخواهمان قرار گرفتیم. ما در نیم‌فصل دوم از لحاظ نتیجه‌گیری برترین تیم بودیم. در سایر رشته‌ها هم وضعیت خوبی داشتیم و توانستیم در رده امیدها قهرمان کشور شویم. امسال به جایی که می‌خواستیم نرسیدیم و هدفمان قهرمانی در لیگ بود اما در سال بعد با درایت قلعه‌نویی و نیروهایی که بتوانیم بر اساس خواسته او جذب کنیم امیدواریم شرایط بهتر شود.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در رابطه با بحث تمدید قرارداد امیر قلعه‌نویی و اینکه گفته بود احتمال دارد امروز جلسه‌ای با او برگزار کنم عنوان کرد: ما قطعاً امروز جلسه داریم که این جلسه از ساعت 11 آغاز می‌شود. اولویت اول و آخر ما قلعه‌نویی است. او پارسال هم برنامه جامعی ارائه کرد. یکی از ویژگی‌های خاص قلعه‌نویی این است که او به دنبال مسائل مالی خودش نیست و برای خودش امتیاز نمی‌خواهد، قلعه‌نویی یک مربی برنامه‌محور است. او سال قبل هم مصوبه را تأیید کرد و اصلاً به دنبال چانه‌زنی نبود. ما تلاش می‌کنیم برنامه قلعه‌نویی را به اجرا بگذاریم تا به موفقیت برسیم.

آذری در رابطه با تعامل خوبی که با امیر قلعه‌نویی دارد تصریح کرد: این شیوه مدیریتی من است و مربوط به این فصل خاص نیست از سال 83 در باشگاه‌های مختلف مربی‌‌گری مدیریت کردم و فلسفه مدیریتی من این بوده که کارم را مبتنی بر دیدگاه مربیان پیش ببرم. در کلیه رشته‌هایی که فعالیت کردم بسکتبال، والیبال، وزنه‌برداری و فوتبال اگر مربی استخدام کردم تلاش کردم امکاناتی را که مدنظرش است فراهم کنم. اگر این اتفاق نیفتد شما حقی ندارید که انتظاری داشته باشید. من همیشه با این فلسفه کار کردم و ویژگی‌های متفاوتی در قلعه‌نویی دیدم. خیلی از چیزهایی که در فوتبال به دنبالش گشتم و پیدا نکردم در وجود قلعه‌نویی دیدم. حس‌هایی در قلعه‌نویی دیدم که در خودم به عنوان یک قهرمان ملی وجود داشت و این باعث شد که کارهایمان در شرایط بهتری جلو برود.

وی در مورد اینکه باشگاه ذوب‌آهن با وزنه‌برداران چالش پیدا کرد و این اتفاق خوبی نبود تصریح کرد: این مسأله‌ای بود که در مورد بهداد سلیمی، سهراب مرادی و هاشمی مطرح شد باید از کیانوش رستمی تشکر کنم. او با وجود اینکه دریافتی کمتری داشته اما وجاهت را حفظ کرد و حرفی نزد البته از آن سه نفر هم تشکر می‌کنم. 13 میلیارد از بودجه ما کم شده و بابت عقب افتادن مطالبات عذرخواهی می‌کنم طبق صحبتی که با مهندس صادقی داشتیم مطالبات را پرداخت می‌کنیم تا به عنوان یک بازوی اجرایی قدرتمند در خدمت ورزش کشور باشیم.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌‌آهن در مورد اینکه صحبت‌هایی که در این رابطه مطرح شد چندان قشنگ نبود اظهار داشت: نحوه صحبت آنها قشنگ نبود باشگاه وقتی دید قهرمانی آسیب دیده در شرایطی که نیازی به ادامه کار نبود ما در سال دوم هم بهداد سلیمی را گرفتیم. این اتفاق در شرایطی افتاد که او از شرایط آرمانی دور شده بود و نمی‌توانست خیلی برای ما کار کند. هر چند که منشأ صحبت‌ها از جانب او بود. سلیمی را فقط برای یک مسابقه گرفتند و می‌خواستیم به او کمک کنیم منصفانه نبود که این طور به باشگاه حمله کنند. ما 27 میلیارد زمانی که به ذوب‌آهن آمدیم بدهی داشتیم و در این دو سال 26 میلیارد از بودجه ما کم شده است. در این شرایط هماهنگ کردن این بدهی‌ها سخت است و باز هم بابت این مسأله عذرخواهی می‌کنم.

آذری در رابطه با اینکه چرا سپاهان دچار این بحران شده است، عنوان کرد: اجازه بدهید در مورد سپاهان به عنوان یک اصفهانی و هوادار سپاهان صحبت کنم می‌خواهم به عنوان یک شخصیت حقیقی بگویم که من همواره هوادار سه تیم هستم اول از همه هوادار ذوب آهن که از نوجوانی و جوانی در خدمت آن بودم. تیم دوم سپاهان است و تیم سومی که به آن تعلق خاطر دارم نساجی مازندران است. هیچ وقت این مسأله را پنهان نکردم. در مورد سپاهان باید بگویم هر باشگاهی ممکن است دچار این چالش شود این اتفاقات غیرقابل انکار است، باشگاه‌های بزرگ همیشه با این مشکلات روبه‌رو می‌شوند. توان مدیریتی، پشتیبانی هواداران پرشور و ... منجر به گذر از این بحران شد و مطمئن باشید سال آینده سپاهان و ذوب‌آهن قدرتمندی را می‌بینید، خیلی‌ها دوست نداشتند این دو تیم در اوج باشد و تحرکاتی بود که به این شرایط منجر شد.

وی در مورد اینکه اگر با قلعه‌نویی به توافق نرسند ممکن است او راهی سپاهان شود، گفت: بحث تفاهم در جلسه امروز ما مطرح نیست بلکه قلعه‌نویی برنامه می‌دهد و بنده هم به عنوان مدیر مجموعه در راستای اجرایی کردن برنامه اقدامات لازم را انجام می‌دهم. با دیدگاهی که می‌بینم او در تیم می‌ماند و امیدواریم با کمک هیأت مدیره تیمی را سال بعد راهی مسابقات کنیم که قدرت بسیار زیادی داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد اینکه استقلال و ذوب‌آهن در نیمه نهایی لیگ قهرمانان با یکدیگر بازی دارند و بحث تبادل بازیکنان این دو تیم مطرح شده است، عنوان کرد: بازیکنان ذوب‌آهن در مارکت ایران به فروش نمی‌روند ما اگر بازیکنی را بفروشیم در مارکت خارج از ایران و در سطح بین‌الملل است. دوست نداشتیم در این مقطع با استقلال روبه‌رو شویم و به نوعی این بازی برادرکشی است. در فوتبال گاهی چنین اتفاقاتی می‌افتد و در عرصه بین‌الملل مجبور به مبارزه می‌شویم امیدوارم دو بازی خوب را مشاهده کنیم و بتوانیم از حیثیت فوتبال ایران دفاع کنیم. دوست نداشتیم که شرایط این طور شود.

 

2051

نظرات کاربران
nasser
از نحوه تقسیم جایگاه تماشاگران استادیوم اصفهان توی بازی های پرسپولیس با ذوب و استقلال با ذوب کاملا مشخصه که شما داداشی هستید و از همین الان هم برای فوتبال دوستان اصفهانی بابت حذف از آسیا متاسفم
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۵:۱۰
پاسخ
13
24
joseph09
هر دو تاشون عشقن .. واقعا میگم اگه با الدوحیل که با 18 امتیاز صدر نشین شده بود میفتادیم آسون تر از ذوب آهن بود ..
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳:۵۲
پاسخ
5
28
میلانی اصیل
شما میبرید!روی اون شوفر شومن رو کم کنین!
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۴:۰۴
پاسخ
38
16
تی
میلانی حالا اشکاتو پاک کن.... خخخخ
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۸:۳۲
5
6
مسعود گل باشی
میدونم داری میسوزی عیب ینداره 125 رو بگیر میاد کمکت
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۶:۳۷
8
19
انتقام سخت
شومن داره همه رو از دم تیغ میگذرونه مراقب باشید تیغی نشید
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۹:۳۲
20
34
آریو تاجی
خدا بیامرزتون پس
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۳:۴۳
پاسخ
12
32
میلانی اصیل
خطاب به بالایی!شما جمعه شب اشکتو پاک کن!
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۸:۳۷
2
3
جعلپولیس
ما مثل 4پولی۳ نیستیم قدرت واقعی رو بهتون نشون میدیم
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۴:۲۴
پاسخ
20
37
￵ارش
به طور قطع استقلال به جمع چهار تا تیم اسیا میره و پرس همه الجزیره رو میبره تو.استقلال اگه سال دیگه شفر و حفظ کنه مطنا بیشترین شانس رو واسه فینال اسیا داره امیدوارم محرومیت پرس برداشته شه تا با قدرت بیشتری سال دیگه تو اسیا ظاهر شیم و فینال اسیا بریم چون خط حمله کاملا ضعیف هستیم چنتا بلزی اخیر پرس به خوبی همین واقعیت رو نشون میده
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۱:۰۸
پاسخ
11
37
6
استقلال احتمالا میره مرحله بعد و ذوب اهن را حذف میکنه از اسیا ولی با این روش برانکو و ترکیب چینی اش بعید میدونم پرسپولیس بتونه صعود کنه.
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۷:۵۵
6
8