آذری: با مسلمان تماس گرفتم/  تبریزی فروشی نیست

آذری: با مسلمان تماس گرفتم/ تبریزی فروشی نیست

19819
21:16
08 خرداد 1397
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: یک باشگاه خاص بازار نقل و انتقالات را دچار هیاهو و آشفتگی کرده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: یک باشگاه خاص بازار نقل و انتقالات را دچار هیاهو و آشفتگی کرده است.

به گزارش وبسایت نود، به نقل از فارس، سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با وجود آنکه امیر قلعه‌نویی از تیم ذوب‌آهن جدا شد اما همچنان در تلاش است که تیمی آماده مهیای مسابقات فصل آینده بکند و با توجه به حضور ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا در تلاش است تا با کمترین هزینه باشگاهش بهترین عملکرد را در فصل نقل و انتقالات داشته باشد.

* بازیکن لیگ یکی، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پول می‌خواهد

سعید آذری در مورد وضعیت نقل و انتقالات ذوب‌آهن گفت: باشگاه ذوب‌آهن عجله‌ای برای نقل و انتقالات ندارد و هواداران باشگاه نگران نباشند زیرا باشگاه ذوب‌آهن در یک حرکت منطقی بازیکنان مورد نظرش را جذب خواهد کرد. اکنون یک باشگاه خاص بازار را داغ کرده است و شاهد بازاری آشفته در نقل و انتقالات هستیم، به‌طوری که بازیکنی که در لیگ یک حضور داشته اکنون به باشگاه‌های لیگ برتری پیشنهاد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی می‌دهد.

* یک باشگاه خاص باعث گرانی بازیکنان شده است

وی افزود: وقتی یک باشگاه خاص با ورودش به بازار نقل و انتقالات باعث افزایش قیمت بازیکنان شده یاد ۷-۶ سال پیش در فوتبال ایران می‌افتیم که چنین اتفاقی افتاد و قیمت بازیکنان به صورت نجومی بالا رفت، اما ذوب‌آهن دچار این هیاهوی بازار نخواهد شد. ما بازیکنانی را جذب می‌کنیم که با بودجه باشگاه همخوانی داشته باشند در حال حاضر یک باشگاه خاص باعث گران شدن فوتبالیست ها شده است.

* اسکلت اصلی ذوب‌آهن حفظ می‌شود

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به بازیکنان اصلی تیمش گفت: فصل آینده رشید مظاهری، مرتضی تبریزی، محمدرضا حسینی، هادی محمدی، محمدرضا عباسی، قاسم حدادی‌فر، نژاد‌مهدی، درخشان‌مهر و محمد ستاری حفظ می‌شوند و به هیچ عنوان عجله‌ای هم برای خرید بازیکن نداریم به خصوص اینکه قیمت بازیکنان بالا رفته است. ما در این بازار حساب‌شده عمل خواهیم کرد.

* ۳-۲ بازیکن خوب اما ارزان خارجی جذب می‌کنیم

آذری در مورد زمان حضور امید نمازی در ایران گفت: امید نمازی پنجشنبه به ایران می‌آید و بعد از جلسه‌ای که با او خواهیم داشت، جزئیات برگزاری نشست خبری و همچنین زمان آغاز تمرینات را از طریق باشگاه اطلاع‌رسانی می‌کنیم. نمازی ۳-۲ بازیکن خوب خارجی با قیمت‌های بسیار مناسب هم به باشگاه خواهد آورد. بازیکنانی که قیمت‌شان حتی از بازیکنان خارجی که فصل گذشته داشتیم بهتر خواهد بود.

* کی‌روش بازیکن آزاد بود

وی در مورد اینکه منظورش بازیکنی ارزان‌تر از استنلی کی‌روش است، گفت: نه، من به کی‌روش کاری ندارم. او بازیکن آزاد بود و به تیم دیگری رفت. ما بازیکنان دیگری هم داشتیم که بازیکنان جدید و خارجی که به تیم ما می‌آیند قیمت‌شان پایین‌تر از بازیکنان فصل گذشته هستند.

* بازیکن یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری وارد بازار ایران شده است

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد اینکه منظورش از باشگاه خاص برای ریخت و پاش تیم سپاهان است یا باشگاه دیگری، گفت: من اسمی از هیچ تیمی نمی‌برم اما می‌گویم یک باشگاه خاص چنین کاری کرده است. برای باشگاه‌ همشهری‌ام هم که مخاطبان زیادی دارد به عنوان یک اصفهانی آرزوی سالی خوب و پر از موفقیت می‌کنم اما توجه داشته باشید که در لیگ ایران اکنون بازیکنی با قیمت یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار وارد شده است. در چنین شرایطی تیم‌های دیگر باید حساب دستشان بیاید و بدانند قرار است با چه تیم‌هایی رقابت کنند.

*‌ این قیمت‌ها فوتبال ایران را نابود می‌کند

آذری در مورد اینکه منظورش از تیام مهاجم استقلال است، گفت: من اسمی از هیچ بازیکن یا باشگاهی نمی‌آورم، اما با چنین ریخت‌وپاش‌هایی و چنین قیمت‌هایی فوتبال ایران نابود می‌شود. زمانی می‌گفتند باشگاه‌های صنعتی، بازیکنان گرانقیمت می‌خرند، اما ذوب‌آهن هیچ‌وقت در بازار نقل و انتقالات ریخت و پاش نمی‌کند و وارد چنین بازاری نمی‌شود. ما نمی‌خواهیم بازیکنانی بگیریم که لطمه‌اش به تیم‌هایی مثل نساجی، سپیدرود رشت و نفت مسجدسلیمان بخورد. شاید یک راهکار برای کنترل قیمت استفاده از سهمیه بازیکنان زیر ۲۳ سال و امید تیم‌ها باشد تا باشگاه‌ها به پرداخت پول زیاد به بازیکنان سوق پیدا نکنند.

* رجب‌زاده فصل آینده هم در ذوب‌آهن است

وی در مورد شایعه جدایی رجب‌زاده از باشگاه ذوب‌آهن گفت: رجب‌زاده سرمایه فوتبال و باشگاه ذوب‌آهن است و من وظیفه دارم که از تلاش‌های مهدی که همواره در شرایط مختلف در کنار باشگاه ذوب‌آهن بوده تشکر کنم. او بیش از یک دهه است که برای ذوب‌آهن زحمت کشیده است. رجب‌زاده فصل آینده هم در ذوب‌آهن می‌ماند.

* بازیکن، مربی و مدیرعامل ذوب‌آهن کم‌خرج هستند

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد اینکه قیمت کادر فنی ذوب‌آهن در این فصل نسبت به فصل گذشته بسیار کمتر شده گفت: ذوب‌آهن نه‌تنها در بحث مربی بلکه در بحث بازیکن و حتی مدیرعاملش هم بسیار کم‌هزینه است. من را با مدیران دیگر باشگاه‌ها مقایسه کنید. ما همواره سعی کرده‌ایم با کمترین هزینه بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم.

وی در مورد اینکه هدف‌گذاری ذوب‌آهن با وجود صرفه‌جویی اقتصادی تغییر خواهد کرد یا نه،‌گفت: هدف اصلی ما این است که روند موفقیت‌آمیزی که تاکنون داشته‌ایم را ادامه بدهیم و این فرآیند ۵ ساله همچنان حفظ شود.

* تبریزی را به هیچ تیمی نمی‌فروشیم

آذری در مورد جدایی بازیکنان ذوب‌آهن گفت: هیچ بازیکنی از تیم ما جدا نمی‌شود مگر اینکه پیشنهاد عالی خارجی داشته باشد. خطاب من مرتضی تبریزی هم هست. او یک فصل دیگر با باشگاه ذوب‌آهن قرارداد دارد و فصل گذشته نیز یکی از بهترین بازیکنان لیگ و باشگاه ما بود. به باشگاه‌هایی که خواهان تبریزی هستند می‌گویم تبریزی فروشی نیست و از این طریق اعلام می‌کنم که دلال‌ها و باشگاه‌ها اطراف بازیکنان ما حاضر نشوند، زیرا آنها فروشی نیستند.

*‌ با محسن مسلمان تلفنی صحبت کردم

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد احتمال جذب محسن مسلمان اضافه کرد: ما بازیکنی را می‌خواهیم که با تمام وجودش با باشگاه ذوب‌آهن عشق بورزد. محسن مسلمان محصول آکادمی باشگاه ذوب‌آهن بوده و اگر به ذوب‌آهن بیاید قدمش روی چشم. من ۳-۲ مرتبه با محسن مسلمان صحبت کردم، اما تصمیم‌گیری را به خودش واگذار کردم. بودجه باشگاه ذوب‌آهن برای جذب بازیکن یک بودجه منطقی است، از سوی دیگر هم فوتبالیست‌ها جزو اقشاری از جامعه هستند که نه تحصیلات عالیه دارند و نه بیمه. دو پا و یک مغز دارند، گاهی مغزشان دچار وسوسه می‌شود و هر لحظه هم ممکن است پاهایشان از کار بیفتد، بنابراین حق دارند هرجا پول بیشتری به آنها می‌دهد بروند، هرچند پول بیشتر تضمین‌کننده ادامه فوتبال نخواهد بود. ممکن است بازیکنی در یک باشگاه پول کمتری بگیرد، اما شرایط بهتری داشته باشد، هم از نظر محیط باشگاه و هم با رفتارهای مناسب‌ترین مواجه شود.

وی افزود: ضمن اینکه بازیکنان در برخی باشگاه‌ها به چشم غریبه دیده می‌شوند و همواره برادر ناتنی محسوب می‌شوند، اما من با محسن مسلمان صحبت کرده‌ام، به خواسته و تصمیمش احترام می‌گذارم. او روحیات سعید آذری را می‌شناسد، ضمن آنکه عنصر پول در نقل و انتقالات حرف اول و آخر را می‌زند اما من می‌گویم ما محسن مسلمان را می‌خواهیم که او با تمام وجودش باشگاه را دوست داشته باشد، ضمن آنکه به محسن هم حق انتخاب می‌دهم و اینکه او حق دارد که به فکر مسائل مالی‌اش باشد.

 

1004

نظرات کاربران
payam
منظور از ما هوادارا ميديم همون ٤٠ ميليوني كه پارسال كمك كردين؟ جو نگيرتتون بابا بستن قرارداد ١/٥ ميليون دلاري راحت ولي وقتي داري ميدي ١٢ ميلياردو هيچ تيمي تو ايران نميتونه بده اينا ١ ميليارد قرارداد ميبندن نصفشم نميدن حالا ١/٥ ميليون دلار
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۸:۳۸
پاسخ
4
7
آوا
برادرناتنی وغریبه؟!یادش رفته همین مسلمان بافولاد سرنخواستنش دعواداشتن وهی میچرخوندنش ،همین پرسپولیس که الان غریبه میخوندش مسلمان احیاکرد ،اقای آذری اینقدرجوگیرنباش!!!
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۰:۰۴
پاسخ
8
20
ایلیا
یک و نیم میلیون دلار ناقایل :) خب چکارسون دارید میخوان ستاره سوم بزنن
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۸:۵۲
پاسخ
16
22
ایمون زاید
هیچوقت با این آدم حال نکردم اون باشگاه خاصم سپاهانه
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۶:۰۱
پاسخ
13
25
مهدی
ذوب اهن تنها باشگاه حرفه ای ایران
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۰:۳۱
پاسخ
25
11
مسعود گل باشی
اقای اذری بهتره حرفیو که میزنی قبلش تو دهنت مزه مزه کنی بعد حرف بزنی اخه کدوم بازیکن خوبی با قیمت کم میاد لیگ ایران بازی کنه؟ بله بازیکن خارجی ارزون هست که درپیت و بدرد نخوره تازه اونم 1میلیارد هزینه داره درضمن به مشا فکر نکنم ربطی داشته باشه تیام چقدر میگیره شما عرضه داشتی بازیکن خوب بگیر تیمت یک بار قهرمان لیگ برتر بشه نه با شانتاژ بازی بخوای کاری بکنی .همون بازیکن 3تا به تیمت زد و تیمتو تنهایی حذف کرد میدونم درد بدی داره درکت میکنم .ولی بهتره قبل از حرف زدن فکر کنی
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۱:۴۹
پاسخ
16
23
حمید
با اینکه از اذری خوشم نمیاد ولی انصا از معدود مدیران حرفه هستند.مطمئنم اکثر نام در فصل جدید کاری از پیش نمیبرند و بازیکنان ملیپوش هم بخاطر خستگی جام جهانی فصل کم فروغی خواهند داشت و بازیکنان جوان و گمنام ستاره های لیگ هستند
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۸:۱۰
پاسخ
20
10
استقلالی
نیست ایران تا فینال جام جهانی میره که بازیکنا بخاطر خستگی کل فصل خواب باشن ، لطفا قبل از حرف زدن فکر کنید از کل بازیکنای داخل ایران یه بیرانود سه تا نود دقیقه بازی میکنه بقیشون شاید دو سه تاشون هرکدوم روی هم صدو بیست سی دقیقه بازی کنن حالا اگر بخاطر این سه چهار بازیکن که هرکدوم یکی و نصفی بازی توی جام جهانی میکنن کل فصل میخوان خسته و کوفته و کم فروغ باشن که باید در فوتبال ایران رو کل گرفت ، از بازیکنای داخلی ایران یه وریا و ابراهیمی و سید جلال و بیرانوند لیاقت بازی کامل توی جام جهانی داشتن که اونم دوتاشونو دعوت نکرد یکیشونم بخاطر سوگولیش عزت الهی نهایت نود دقیقه بازی میکنه و فقط بیرانوند سه تا بازی فیکسه یکم منطقی باشید یکم فکر کنید
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۱:۱۷
3
21
...
یه مصاحبه کردی هزاربار گفتی کم خرج چرخرج.شما هم بودجه ندارید و گرنه نشون میدادید چکاره هستید.جالبه که میگی تیام.وقتی بازیکن غیرحرفه ای که یکصدم تیام هم نیست تو تیمها میلیاردی پول میگیره انتظار داری تیام که تو باشگاه های ایتالیا بوده ماچی بیاد ایران؟خوب که تاثیرشو تو بازی با خودتون دیدید چکارتون کرد.میگی لطمه به سپید رود و نساجی نخوره.قصد ندارم کریمی رو زیر سوال ببرم ولی وقتی که علی کریمی که مدرک مربیگری نداره میلیاردی میگیره شما نگران تیمشون هستید.وقتی که پرسپولیس میلیاردی واسه مربی هاشون و بازیکناشون هزینه میکردن شما چرا صدات در نمیومد.اگه استقلال و پرسپولیس اللن دارن هزینه میکنن از اسپانسرشون هست که هوادارا ببشتر پولشون رو میده.چندتا بازیکن تاپ بیاد تو این فوتبال یه کم از عقب موندگی در بیاد.حالا هم زیاد جوگیر نشو
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۱:۳۲
پاسخ
11
26
رائول
مدیونید اگه فکر کنید منظورش از این که میگه بازیکن 1 میلیون و پانصد هزار دلاری وارد شده، همون مامه تیام هست، یا منظورش از یک تیم خاص در بازار قیمت بازیکنا رو گران کرد، خریدهای بدون فکر منصوریان (برای پرهزینه ترین استقلال) بوده !!!
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۳:۲۲
پاسخ
28
27
ایرانی
ژوزه ودوستان نیمکتی چطورن؟!
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۸:۵۷
12
18
Asad
بااین بریز و بپاشای استقلال فردا بازیکنا ادعای دریافت مبلغی در حد مسی و رونالدو رو خواهند داشت . جالب اینجاست که از نتیجه هم خبری نیست .
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۸:۳۸
پاسخ
28
26
ایرانی
تیام فوق ستارس بااماری درحدرونالدوومسی اونوقت اونوبااین بازیکنای بنجل ایرانی مقایسه میکنی؟؟!
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۵:۰۳
15
13
روح اله
اگر می خواهی دلالها دور تیمت جمع نشوند تو هم دور مهندس را خط بکش
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۴:۰۲
پاسخ
6
19
استقلالی سوئد
جناب آذری: اولا حق داری ناراحت باشی. بدجور قافیه رو باختی به استقلال. الانم داری شلوغش می کنید تا ریخت و پاش های سپاهان تون به چشم نیاد. تا همین الان هیچ تیمی هیچ کاری نکرده سپاهان شما فقط ۳ میلیارد به قلعه نویی داده که با حقوق دستیاراش به ۵ میلیارد رسیده. شما که نمیخواهی بگی کیروش و ایرانپوریان و صالحی و نیازمند با زیر یک میلیارد رفتند سپاهان؟ پس همین الان ۹ میلیارد هزینه کرده سپاهان جانتان. حالا کی بازار رو به هم ریخته؟ ثانیا اینکه مرد حسابی خودتو با کی مقایسه میکنی؟ استقلال و پرسپولیس همه جذابیت فوتبال ایرانند. شماها هستید که شهروندان شهرهاتونو خوشحال کنید ولی استقلال و پرسپولیس وظیفه شون ملیه. پس خودتو بزرگ نکن با اسم استقلال. پس عزیزم ساکت باش. توی تمام تیمهای لیگ تو از همه بیشتر حرف داری و شکایت. الان کی تبریزی رو میخواست که نمی فروشی؟ راستی اگه استقلال بخوادش زیر ۳ میلیارد میدیش؟ بس کن برادر. تازه تیام قیمتش ۴ میلیون دلاره. تو اگه ایرانی هستی باید خوشحال باشی که بازیکن با کیفیت بیاد توی فوتبال ما. یه کم از حجم حسادتت کم کن. طرف تعداد گل هاش از بازیهاش بیشتره. حقش نیست؟ حیف که استقلال از تو شکایت نمیکنه. چون جز اصفهان هنوز تیم هیچ شهری قرارداد نبسته. باید ازت شکایت کنه چون با همین مصاحبه ات داری خط میدی که تیام قیمتشو ببره بالا. و نیاد استقلال. ژست های منطقی ات ما رو کشته.
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۸:۰۴
پاسخ
28
44
فرشاد سپاهانی اصفهانی
واقعا به عنوان یک اصفهانی واستون متاسفم اقای اذری... شما الان دارین‌ میسوزین که اقای قلعه نویی اومده تو تیم یک اصفهان... خودتونم میدونین حتی اگه خداینکرده سپاهان که پر افتخار ترین تیم لیگ برتر بره دسته ۱ هم بازم ما تیم یک شهر اصفهان هستیم؛پس به جا حمایت زدن این حرفا درست نیست. الان همه تیم ها دارن بازیکن میگیرن،استقلال و نگاه کنین میلیون دلار داره میده به تیام فقط... بعدشم اصن به کسی ربطی نداره که چقدر ی تیم میخاد هزینه کنه... قطعا لیگ‌امسال قشنگ‌تر میشه با سپاهان و تراکتور مدعی...
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۷:۵۵
پاسخ
16
39
میثم
اقای اذری شما همون شخصی بودب که بخاطر پول حق رشد مسلمان که داشتی از پرسپولیس میگرفتی داشتی فوتبالشو نابود میکردی نمیزاشتی باری کنه حالا داری حرفای پدرانه میزنی ..... این کارارو نکن برادر من مطمئنم مسلمان تو پرسپولیس میمونه
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۷:۳۹
پاسخ
30
29
جازموریان
آخه بابا هرچقدم تیام خوب باشه دگه چقد پول آخه؟؟؟اینجوری لیگ ایران میشه بوندس لیگا استقلالم میشه بایرن مونیخ.یکو نیم ملیون دلار؟؟؟؟؟؟؟میدونین با قیمت الانه دلار میشه چقد؟؟؟ نه استقلال نه پرسپولیس که اون افتضاحو سر ژوزه به بار آوردن حق ندارن از جیب منو شماها پول اینوری بدن به بازیکنا یا مربیا هیچکدوم بابا خدایی ی بار بدون تعصبات رنگی نگا کنین به این مسائل
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۲:۱۶
پاسخ
32
85