آذری: تراکتورسازی زور می‌گوید، جواب ما را هم نمی‌دهد

آذری: تراکتورسازی زور می‌گوید، جواب ما را هم نمی‌دهد

4252
16:17
10 آبان 1396
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: نمی‌توانم خودم را فریب بدهم، نتایج ما خوب نبوده و در شأن ذوب‌آهن نیست.

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: نمی‌توانم خودم را فریب بدهم، نتایج ما خوب نبوده و در شأن ذوب‌آهن نیست.

 

به گزارش وب سایت نود، سعید آذری صحبت‌هایی را درباره تساوی بدون گل روز گذشته (سه‌شنبه) ذوب‌آهن مقابل تراکتورسازی، اختلاف دو باشگاه با یکدیگر، احتمال حضور این باشگاه اصفهانی در لیگ قهرمانان آسیا و ...، صحبت‌ کرده است.

* از تساوی روز گذشته مقابل تراکتورسازی شروع کنیم.
بچه‌های ما تلاش خوبی انجام دادند و شانس پیروزی هم داشتند، اما دقت عمل مهاجمان‌مان هنوز کامل نیست. می‌توانستیم با سه امتیاز به اصفهان برگردیم، اما نشد.

* امیر قلعه‌نویی از وزش باد در ورزشگاه خیلی گلایه‌مند بود.
باد جزو اساسی‌ترین عناصر تاثیرگذار روی یک بازی فوتبال است. در بارندگی می‌توان بازی کرد، اما اگر باد از یک سرعت بیش از حد خود بگذرد، اثر منفی روی بازی دو تیم می‌گذارد.

 * درباره عملکرد ذوب‌آهن در هفته‌های اخیر صحبت کنید. بعد از شروع خوبی که داشتید، به یک‌باره دچار تزلزل شدید.
عملکرد فنی تیم را از کادر فنی و مربیان سوالات کنید. من نمی‌توانم در این مورد نظر بدهم.

* شما به‌عنوان مدیرعامل باشگاه از عملکرد امیر قلعه‌نویی و به‌طور کلی کادر فنی راضی هستید؟
از عملکرد کادر فنی و زحمات آقای قلعه‌نویی بله، اما از نتایج نه. اینکه ما بعد از 11 بازی 13 امتیاز بگیریم، اصلاً راضی‌کننده نیست. من از قلعه‌نویی که تلاش می‌کند مجداً ذوب‌آهن را به جایگاه واقعی‌اش برگرداند، تشکر می‌کنم، اما نمی‌توانم خودم را فریب بدهم. این نتایج خوب نبوده و در شأن ذوب‌آهن نیست.

* پیش از شروع بازی دیروز، خبری منتشر شد که ذوب‌آهن در نامه‌ای به تراکتورسازی این باشگاه را تهدید کرده اگر بدهی مربوط به رضایت‌نامه سینا عشوری را ندهد، از آنها به AFC شکایت خواهد کرد.
باشگاه تراکتورسازی دو سال است که 50 میلیون ما را نمی‌دهد. آقای آجورلو هم که نه به تماس‌ها و نه به نامه‌های ما جواب نمی‌دهد. آقای آجورلو به جای اینکه عصبانی شود و احساسی عمل کند، بهتر است تعهدات‌شان را اجرایی کند. همیشه باید کار ما به فیفا و AFC کشیده شود تا به تعهدات‌مان عمل کنیم؟!

* بعد از این نامه باز هم جوابی از باشگاه تراکتورسازی نگرفتید؟
بازیکن ما را خریدند، بردند و رباطش را پاره کردند. اینکه 50 میلیون‌مان را خواستیم، ناراحتی ندارد. باشگاه تراکتورسازی اگر نمی‌تواند تعهداتش را عملی کند، بازیکن نخرد. اگر آن 50 میلیون را ندهند، ما هم شیوه دیگری در پیش می‌گیریم.

* یعنی به AFC شکایت می‌کنید؟
ما بحث را خارجی نمی‌کنیم، چون در کشور خودمان کمیته تعیین وضعیت بازیکنان داریم. متاسفانه یاد گرفته‌ایم هر چیزی که می‌شود، سریع بدویم و به AFC شکایت کنیم. ما در ایران متولی فوتبال داریم و آنها می‌توانند مشکلات را حل کنند. ابتدا به سراغ کمیته انضباطی، کمیته تعیین وضعیت و مدیران فدراسیون فوتبال می‌رویم و فکر می‌کنیم آنها می‌توانند این اختلافات را حل کنند، اما اگر جواب نگیریم، شاید دست به آن کار (شکایت به AFC) بزنیم. ما هم باید به کسانی که باشگاه را اداره می‌کنند، پاسخ بدهیم. متاسفانه آقایان زمانی که می‌خواهند بازیکن بگیرند، چانه می‌زنند و یک‌طور دیگری حرف می‌زنند، اما وقتی کارشان تمام می‌شود، نه جواب نامه می‌دهند و نه جواب تماس‌مان را.

 * گویا مشکلات شما با باشگاه تراکتورسازی همچنان ادامه دارد. الان بحث سربازی یکی دو نفر از بازیکنان شما هم مطرح شده است.
بحث سربازی نیست، بحث زور گفتن است. چه تضمینی است که اگر احسان (پهلوان) را هم نبرند و یک ماه دیگر رباطش را پاره نکنند. بازیکن را مُفتی می‌گیرند، استفاده‌اش را می‌کنند و به‌کسی هم جواب نمی‌دهند. این معضل سربازی را بالاخره باید طوری حل کنیم یا نه؟ می‌شود این بازیکنان را در بین تیم‌های مختلف توزیع و حق هیچ‌کس هم ضایع نشود. در این شرایط، فقط کیفیت فوتبال و جوانی یک بچه را از بین می‌برند.

* بحث دیگری که راجع‌به ذوب‌آهن مطرح می‌شود، موضوع آسیایی شدن این تیم است. اینکه شما قرار است به‌جای نفت به لیگ قهرمانان آسیا بروید، صحت دارد؟
ذوب‌آهن آسیایی نخواهد شد. تمام تمرکز ما روی لیگ است و به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم. با این حال مدیران فدراسیون باید به این سوال پاسخ بدهند. ما در جریان این موضوع نیستیم و راجع‌به‌ آن هم اظهار نظر نمی‌کنیم. امیدواریم نفت به عنوان نماینده ایران به لیگ قهرمانان آسیا برود.

* محمدرضا داورزنی و حتی وزیر ورزش در صحبت‌های اخیر خود از عبارت «سه باشگاه» استفاده کرده‌اند. این موضوع باعث می‌شود که شائبه‌ها راجع‌به جایگزینی ذوب‌آهن به جای نفت بیشتر شود.
نظری در این مورد ندارم. می‌توانید این را از خودِ آقای داورزنی سوال کنید.

* امیر قلعه‌نویی در صحبت‌های اخیرش اعلام کرده که ذوب‌آهن در نیم فصل شاهد تغییراتی خواهد بود. او لیست بازیکنانش را به باشگاه داده؟
فعلاً هیچ صحبتی نشده است. چهار بازی تا پایان نیم‌فصل اول مانده و باید ببینیم آن موقع چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

* تکلیف قاسم حدادی‌فر چه می‌شود؟
حدادی‌فر خودش را آماده می‌کند. اگر برسد، به تیم اضافه می‌شود، اما همه اینها به نظر آقای قلعه‌نویی بستگی دارد.

 

2051

نظرات کاربران
mahdi
از بی منطق تر از آقای آذری در فوتبال ما نیست بازیکن خارجی غیر قانونی با دور زدن قانون میگیرن کسی چیزی نمیگه با بودجه وپول کارخانه ملی ذوب آهن بازیکن میخرن کسی چیزی نمیگه از امکانات کارخانه ملی ذوب استفاده میکنند کسی چیزی نمیگه و آخرشم از همه طلبکاره ! عشوری رو تراکتور خریده و بعدشم رباط پاره کرده کسی که ضرر کرده تراکتوره نه شما شما که پولتون رو گرفتید به شما ربطی نداره که! اصلا خودتون چرا پارسال و امسال رباط حدادی رو پاره کردید جواب بدید؟! همه تیم ها دولتی هستند شما بودجه میگیرید نظامی ها سرباز پس مظلوم نهایی نکنید شما بیا بودجه دولتی باشگاه ذوب رو بده تراکتور و دوسه تا بازیکنان سرباز تراکتور هم مال تو خوبه؟
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۰:۱۶
پاسخ
3
12
ali soltan
الان پهلوان بره تراکتور رباط پاره کنه تقصیر تراکتوره!!!!! خب بره فجر
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰:۱۹
پاسخ
8
42
حرف حساب- طرفدار تیمهای قرمز
درست است دیگه. به آقای آذری چه ارتباطی داره که میاد در مورد بازیکن حریف اظهار نظر میکنه. ضمنا آقای آذری شما هم فقط گیر دادی به پول گرفتن از تیمها مثل حق رشد مسلمان از پرسپولیس و این 50میلیون از تراکتور - جدا عجیب است که فقط بخاطر 50 میلیون این همه برای تیمها حاشیه سازی کنید. آقای آذری شما لطفا به فکر تیم خودت باش و به تیمهای بزرگ حالا کاری نداریم چه پرسپولیس باشه چه تراکتور یا استقلال. به بزرگان گیر الکی نده و هر از گاهی با بردن نام این تیمها می خواهی اسم خودت بره توی روزنامه ها و کمی شهرت پیدا کنی، نکن زشته. شما بازیکن بی کیفیت رو غیرقانونی میاری با تصویب بند و تبصره جدید میاری استفاده میکنی و دیگر تیمها نمی تونن، آیا این درسته؟ ناحقی و بی عدالتی نیست؟
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۳:۰۵
پاسخ
14
31
مسعود هاشمی
تراکتور تیم بزرگ؟؟؟؟؟؟؟؟ماست کیلو چنده عمویی چی میگی خوبه کل لیگ 4تا تیم از اولش بودن تا حالا سپاهان ذوب استقلال پرسپولیس اونوقت شما بزرگی خخخخخخخ خیلی جکی عمویی
۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۶:۳۶
15
17
تاج دوستاره ی آسیا
انصافایکی ازبهترین مدیرای باشگاهیه که توعمرم دیدم.کاش مدیرعامل استقلال میشدی
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۲:۳۹
پاسخ
45
26
CR 6+4 FCP
از آجرلو چیزی بیشتر از این انتظار نمی ره.
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۶:۰۴
پاسخ
34
32
afrooz
یعنی از وقتی یادمه آذری تو همه مصاحبه هاش دنبال پول و حق رشد بود خخخخخ
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۰:۳۲
پاسخ
16
46
تراختور کبیر
اینم که همش مصاحبه می کنه شما برو ببین مدیر عامل گسترس یه بار مصاحبه کرده
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۳:۰۳
پاسخ
28
30
مجید
اول اینکه رباط صلیبی بازیکن جزئی از فوتباله همچنان که برای زلاتان در منچستر هم اتفاق افتاد دوما شما که خودتان استاد اینکار هستید و در مورد حدادیفر در یسال دو بار رباط پاره کردید.
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۵:۵۴
پاسخ
17
38
علی( بارسا تراکتور)
آقای آذری عزیز وقتی شما این همه ادعا دارین که به همه قوانین اشراف کامل دارین مگه نمیدونین فوتبالیست ها هم مثل بقیه جوونای مملکت باید برن سربازی ؟؟؟ حالا میخاد محل سربازیشون فجر باشه یا ملوان باشه یا تراکتور و نیروی زمینی باشه . مگه میشه تراکتور بتونه به زور بازیکنی را به خدمت بیاره؟؟؟ آقاجان اگرم قراره کسی را هم به زور بخدمت بیارن اون کار ماله قوانین نیروهای مسلحه نه باشگاه تراکتور. اگر شما میخوایین سرباز به تراکتور ندین چرا زمین و زمان بهم ریخته این. اصلا ما از شما بازیکن نمی خواهیم بدین به تیمای ملوان و فجر و نیروی زمینی . درضمن پاره شدن رباط صلیبی ممکنه برای هر بازیکنی دیگر هم پیش بیاد حالا میخاد ایران باشه یا فوتبال حرفه ای روز دنیا باشه مگه باشگاه دوست داره بازیکنش رباط صلیبی پاره کنه و چندین ماه دور از میادین باشه و نتونه ازش استفاده کنه و خودشو ضعیف کنه اصلا یه چیزی میگین که مرغ پخته هم خندش میگیره . رونالدوی برزیلی چندین بار رباط صلیبی پاره کرد؟ همین چند وقت پیش مگه عثمان دمبله شدید مصدوم نشد؟ همین جباری چندین بار رباط صلیبیش پاره شده مگه مقصر استقلاله؟؟؟ یه چیز دیگه اینکه جنابعالی صداتون از جای گرم بلند میشه میلیاردها تومان از گروه صنعتی ذوب اصفهان که حاصل زحمت های کارگران و بقیه هست میگیرین و براحتی و بدون دردسر برا باشگاهتون و بازیکناتون هزینه میکنین و مشکلی ندارین اونوقت تراکتور که دو تا سرباز بهش میدن شده خاری در چشمانتان اصلا معلومه شماها به هیچ وجه ادمای منطقی نیستین
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۵:۰۴
پاسخ
30
45
مسعود هاشمی
شما حرف حسای زدی؟الان موضوع اینه 50میلیون بدهکارین نمیدین نمیتونین شکایته در ضمن حق داره اقای اذری نظرشون بده اینجا زبون کسی نباید برید ایشون راضی نیس به این قانون من ایرادی توش نمیبینم در ضمن باشگاه دوب بهترین زیر ساخت توی کل کشور داره یکم اطلاهات کسب کن و ایشون خیلی هم منطقین
۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۴:۵۷
13
17