آذری:خارج از اصفهان بازی نمی‌کنیم، بهاروند پول‌مان را بدهد تا ورزشگاه‌‌مان را درست کنیم

آذری:خارج از اصفهان بازی نمی‌کنیم، بهاروند پول‌مان را بدهد تا ورزشگاه‌‌مان را درست کنیم

7616
13:28
23 مرداد 1398
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اعلام کرد این تیم برخلاف اعلام سازمان لیگ در هفته نخست لیگ برتر فوتبال در خارج از اصفهان بازی نخواهد کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، سعید آذری درباره شکست تیم فوتبال ذوب آهن مقابل الاتحاد عربستان و حذف از لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: بازی‌های مراحل حذفی نشان می‌دهد که تیم‌هایی می‌توانند در گردونه مسابقات بمانند که از لحاظ حرفه‌ای، تمرکز و سرمایه‌گذاری در سطح بالاتری قرار داشته باشند. به غیر از ذوب آهن تیم‌هایی مانند الدحیل و الاهلی نیز حذف شدند و این سطح بالای مسابقات را نشان می‌دهد.

 

کاهش 25 میلیارد تومانی بودجه به تیم شوک وارد کرد

وی تصریح کرد: تیم ما از لحاظ تمرکزی مقداری به هم ریخته بود. این انتظار را نداشتیم که بودجه سال باشگاه از سوی مجمع به یک باره 25 میلیارد تومان کم شود. اول تیرماه شوک بزرگی به تیم بابت این موضوع وارد شد و همه فکر می‌کردند با این اتفاقی که دارد رخ می‌دهد باشگاه نابود خواهد شد. با وجود تلاش‌های یزدی‌زاده (مدیرعامل کارخانه ذوب آهن) برای روحیه دادن به تیم اما شوک بزرگ روحی به تیم با کسر 25 میلیارد تومانی بودجه وارد شد.

 

اسم الاتحاد روی تمرکز بچه‌ها سایه انداخته بود

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن گفت: به هر ترتیب که بود تیم برای شرکت در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان جمع و جور شد و ما در بازی نخست مقابل الاتحاد نیز می‌توانستیم بازی را با نتیجه مساوی به پایان برسانیم اما این اتفاق رخ نداد و این نشان دهنده این بود که در انجام وظایف در زمین تمرکز کافی را نداشتیم. هر چند کارخانه پیش از این بازی‌ با بازیکنان تسویه حساب و پاداش مرحله قبل را هم پرداخت کرد اما بچه‌ها از لحاظ ذهنی کاملاً آماده نشده بودند. علاوه بر این همانطور که منصوریان گفته بود, اسم الاتحاد روی تمرکز بچه‌ها سایه انداخته بود.

 

نمی‌توان تیم 2 میلیونی را با تیم 40 میلیون دلاری مقایسه کرد

آذری یادآور شد: باشگاه عربستانی خیلی حرفه‌ای بود و سرمایه‌گذاری زیادی نیز انجام داده است. نباید تیمی که 2 میلیون دلار هزینه کرده را با تیم 40 میلیون دلاری مقایسه کنیم. ما حتی نتوانستیم بازیکنان خودمان را حفظ کنیم, هرچند این موضوع توجیه مناسبی برای حذف از لیگ قهرمانان نیست. فکر می‌کنم فاصله تیم‌های ایرانی برای مصاف با تیم‌های عربی‌ خیلی زیاد شده است، این موضوع را می‌توان از فاصله 9 ساله حضور ذوب آهن در فینال لیگ قهرمانان آسیا با حضور سال گذشته پرسپولیس در فینال متوجه شد. خود عربستانی‌ها به این تحلیل رسیده‌اند که اگر می‌خواهند با قطر و کره و ژاپن رقابت کنند باید سرمایه‌گذاری کنند. الان تفاوت‌ها را می‌بینیم و این چیزی نیست که یک روزه ایجاد شده باشد.

 

اجازه نمی‌دهم بازیکن و مربی من تخریب شود

وی عنوان کرد: در بازی با الاتحاد مقداری بی‌نظمی را در خط دفاع شاهد بودیم و دلیل آن نیز عدم تمرکز کافی بود. فشاری که الاتحاد روی دفاع ما وارد می‌کرد خیلی زیاد بود و نباید ما کسی را قربانی کنیم. محمدباقر صادقی اشتباهی سهوی انجام داد که از این دست اشتباهات ممکن است همه دروازه‌بانان بزرگ دنیا مرتکب شوند. نباید کسی را برای این شکست قربانی کنیم و باید بدانیم که بین فوتبال ما عربستان از لحاظ باشگاهی فاصله به وجود آمده است. اجازه نمی‌دهم که بازیکن و مربی من تخریب شود و همه مسئولیت را بر عهده می‌گیرم.

 

اگر دنبال مقصر هستید به دنبال آذری بیایید

آذری با بیان اینکه «مقصر اصلی شکست مقابل الاتحاد و حذف از لیگ قهرمانان خودم هستم» خاطرنشان کرد: مربیان, بازیکنان و هیئت مدیره همه تلاش خود را کردند و ما دیگر نباید دنبال مقصر بگردیم. اگر دنبال مقصر هستید به دنبال آذری بیایید, من شجاعانه می‌پذیرم, چون بچه‌های ما با همه وجود جنگیدند و من دست تک تک آنها را می‌بوسم و از هواداران و مردم خوب اصفهان نیز بابت حذف عذرخواهی می‌کنم.

 

تا آخر فصل فقط 800 میلیون تومان پول داریم

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن با اشاره به کاهش 25 میلیاردی بودجه این باشگاه به تسنیم گفت: تا آخر فصل آینده برای اداره باشگاه کلاً فقط 800 میلیون تومان پول داریم. حریف ما در آسیا با جت شخصی به دوحه می‌آید اما ما باید به تهران برویم و با تاخیر 5 ساعته به دوحه برسیم. بعد از آن برای بازیکن نیجریه‌ای ما در هواپیما اتفاقی رخ می‌دهد که باعث می‌شود تا ساعت 12 شب در فرودگاه بمانیم. اینها تفاوت‌هایی است که باعث می‌شود ما در آسیا با سایر تیم‌های عربی فاصله بگیریم و باید این موارد را بپذیریم.

 

دو باشگاه پیدا کنید که سود ده باشد، آن‌وقت بگویید آذری بد کار کرده است!

وی ادامه داد: مجمع ذوب‌آهن به باشگاه مثل یک هولدینگ نگاه می‌کند اما باید دید که آیا در ایران دو باشگاه پیدا می‌کنید که در طول سال سود ده باشند؟ اگر این طور بود آن‌وقت بگویید که آذری بد کار کرده و شرکت متضرر شده است. نگاه به باشگاه ذوب آهن به عنوان یک شرکت سهامی نگاه باشگاه‌داری نیست و نگاه بنگاه‌داری است.

 

5 تیم لیگ برتری بالای 80 میلیارد تومان هزینه کرده‌‌اند

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن خاطرنشان کرد: هیئت مدیره باشگاه بودجه 50 میلیارد تومانی برای فصل جدید تصویب کرده بود اما با توجه به ایکنه سال گذشته تراز مالی منفی بوده مجمع با این بودجه مخالف کرد و تنها با 25 میلیارد تومان موافقت شد. الان ما فقط 800 میلیون تومان پول داریم و با این وضعیت نمی‌توانیم انتظار داشتیم تیم در لیگ هم قوی عمل کند. در شرایطی که 5 تیم لیگ برتری بالای 80 میلیارد هزینه کرده‌‌اند نمی‌توان با آنها رقابت کرد.

وی گفت: پیش از دیدار با الاتحاد نیز گفتم که شانس ما برای پیروزی و صعود به مرحله بالاتر 20 درصد است. من موظف هستم به عنوان مدیر این چیز‌ها را بگویم. این 80 درصد عدم شانس ما برای مباحث فنی نیست و بیشتر برای بحث‌های تمرکزی و مالی است.

 

حضور فریدونی در ذوب آهن را باید به فال نیک بگیریم

آذری درباره اضافه شدن مجتبی فریدونی به هیئت مدیره ذوب آهن و اینکه گفته می‌شود با این شخص اختلافاتی دارد, گفت: این بحث‌ها یکسری گمانه‌زنی است. فریدونی یک فرد خوش‌فکر اقتصادی است. ایشان یکی از مدیران شایسته است و باید اضافه شدن‌شان را به فال نیک بگیریم. برخی یکسری اتفاقات را کنار هم می‌گذارند و تحلیل می‌کنند. فریدونی تنها عضو ذوب آهنی هیئت مدیره است و چهار فرد دیگر از خارج به مجموعه اضافه شده‌اند اما همه همدل و هم‌هدف هستند.

 

تنها نگاه ملی به ذوب آهن پخش بازی در شبکه 3 بود

وی درباره این سؤال که آیا نگاه به باشگاه ذوب آهن برای حضور در لیگ قهرمانان نگاه ملی بوده یا خیر, گفت: تنها نگاه ملی به ما پخش بازی‌مان در شبکه سه سیما بود که آن هم با تلاش خودمان صورت گرفت. به نظر شما اینکه تا لحظه آخر 3 بازیکن سرباز ما را در اختیار‌مان نگذاشتند, نگاه ملی است؟ آیا این سرباز‌ها همان‌ بازیکنانی بودند که در آخر فصل گذشته برای تراکتورسازی بازی می‌کردند؟ هرچند آنها با شجاعت و غیرت برای ذوب آهن خودشان را آماده کرده بودند.

 

هنوز دنبال بازگرداندن 3 بازیکن سرباز به پادگان هستند

آذری یادآور شد: هنوز دنبال این هستند که این بازیکنان را به پادگان برگردانند، می‌خواهم بدانم این نگاه ملی است؟ اگر این بازیکنان دو ماه زودتر به تیم اضافه می‌شدند، آماده‌تر نبودند؟ به هر حال از آنها تشکر می‌کنم که برای پول نجنگیدند. تمام دلخوشی‌مان به هواداران‌مان بود که به تیم محبت دارند. تنها کسی که ما را تنها نگذاشت همین مردم بودند، وگرنه ما تلاش چشمگیری از فدراسیون فوتبال ندیدم. تنهایی را با گوشت و پوست و استخوان‌مان احساس کردیم.

 

در فولادشهر در آسیا میزبانی کردیم و مشکلی نداریم

وی درباره اینکه سازمان لیگ اعلام کرده که باید در بازی هفته نخست لیگ برتر مقابل سایپا به دلیل عدم آماده‌سازی ورزشگاه فولادشهر در خارج از اصفهان و بدون تماشاگر برگزار شود، اظهار داشت: زمانی که قرعه‌کشی شده چرا باید بازی در بیرون اصفهان برگزار شود؟ ما در این استادیوم (فولادشهر) مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کرده‌ایم و دیگر نباید مشکلی وجود داشته باشد. بهتر است بهاروند رئیس سازمان لیگ درآمد‌های ما از تبلیغات محیطی را پرداخت کند تا بتوانیم ورزشگاه‌مان را آماده کنیم. با همین ورزشگاه در لیگ قهرمانان میزبانی کرده‌ایم و از دوستان خواهش می‌کنم جلو‌تر از پیش‌نماز، نماز نخوانند.

 

در خارج از اصفهان بازی نمی‌کنیم

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در پاسخ به این سؤال که آیا حاضرید در هفته نخست به شهر دیگری برای برگزاری بازی بروید, گفت: برای چه باید این کار انجام دهیم؟ ما در آسیا در این ورزشگاه می‌کنیم و مشکلی نداشته‌ایم. حداکثر کاری که انجام می‌دهیم این است که اجازه دهیم این بازی بدون تماشاگر برگزار شود و بیرون از شهر نمی‌رویم. بهاروند که می‌دانست وضعیت اینطور است, چرا لیگ را قرعه‌کشی کرد؟ چون در این 12-10 روز معجزه‌ای نمی‌تواند رخ بدهد.

1870

نظرات کاربران
ارتش سرخ
چرا زور میگه...اگر ورزشگاه اماده نشه باید بیرون از اصفهان بازی بکنن و اگر بازی نکنن 3/0 بازنده میشن...باید قاطعانه برخورد بشه..مگه میشه 1نفر انقدر راحت بگه بازی نمیکنیم
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۴:۴۰
پاسخ
27
19
رحمانی مهابادی
خوشم میاد از مدیریتش قاطع و درآمدزا برای باشگاهش در ضمن قانون شکنانی که با پول می خواهند هر کاری انجام دهند را خوب سوزونده
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۴:۱۱
پاسخ
12
21
شهریار
تفاوت تو با مدیران معلم الحال اینه که تو خودت یک ورزشکار و قهرمان بودی و مرام ورزشکاری داری ولی اونا سیاسی و سرمایه دارند اگه در بستر مناسبی بودیم تیم شما برنده بود ولی متاسفانه در بستر بیمار فعلی فوتبال ایران تیمهای وابسطه به دولت و سیاست و پول قهرمان میشون
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۰:۰۹
پاسخ
7
21
تراکتور آذربایجان
آذری داره فرافکنی میکنه. آقای آذری اتفاقا ورزشگاه شما خیلی هم غیر استاندارد و نامطمئن هست اگه شخص آقای تاج در بازدید از نمایندگان AFC میانجگری نکنه و همراه نمایندگان به استادیوم های ایران نره همه استادیوم ها نمره قبولی که نمیگیرن هیچ اصلا اجازه بازی در اون استادیوم داده نمیشه علی الخصوص فولادشهر شما. درضمن مگه دست خودتونه که بگید میخواییم اینجا یا اونجا بازی کنم؟ چه کسی به شما اجازه داده تا این حد تندرو بشید؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۷:۱۶
پاسخ
41
25
طوفان زرد
در صورت نیاز در نقش جهان بازی میکنند ما هم به عنوان تیم همشهری و بعنوان برادر هیچ مشکلی نداریم
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۳:۵۶
6
23
کوهمره.جروق
اینا را ول کن.جریان شکایت و شکاری به کجا کشید.
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۹:۲۷
پاسخ
11
25
امیر تراختورچی
آقای آذری نگفتی جریان شکایت از شکاری به کجا رسید؟ما منتظریم ها..
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۳:۳۴
پاسخ
25
18
مهدی تی تی از تهران
کلا دوست داره مصاحبه بکنه
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۹:۰۴
پاسخ
44
28
حسین سرخدل
اخه انقدر مشکل دارید و همیشه گریه میکنید و اعتراض به وضعیت میکنید چرا ماندی و کار میکنی؟ استعفا بده تعطیل کن فوتبال ذوب آهن رو واقعا همه اعتراض دارند و کلی مشکلات ولی هیچکدام هم حاضر نیست پست خود را رها کر د ه و از این همه مشکلات راحت شود
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶:۵۸
پاسخ
41
25
۶
ینی چی نگاه ملی؟!! سرباز وظیفشه بره خدمتو!! خیلی دلتون میسوخت مکاتبه میکردین با نظام وظیفه ک مرخصی رد شه یا نهایتش نهست(اصطلاح خدمتی) میکردن و آخرش اضافه خدمتو میرفتن ، ایا حاضر ب همچین کاری خودتون یا بازیکناتون بودن؟! دیگ حرفت زور اومد جناب اذری
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱:۰۲
پاسخ
66
30
نه به مافیای آبی
تنها دلیل حذف ذوب آهن خیانت برادرنماها با جذب بازیکنان ذوب با قیمتهای نجومی و پادگانی کردن بازیکنان ذوب در آستانه مسابقات آنهم کسانی که به اندازه کافی از همین بازیکنان سو استفاده کردند و البته نداشتن مربی بزرگی بنام برانکو ایوانکویچ
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵:۰۸
پاسخ
56
56
نه به مافیا پولیس
وقتی طرفداران پیروزی از فوتبال سر درنمیارن مجبورن اینجوری نظر بدن دیگه. آخه تو فوتبال حرفه ای و روز دنیا معنی نداره که بگی یه تیم نباید بازیکن جذب کنه هر بازیکنی خوب باشه رو هوا میزنن و بابتش هزینه میکنن منتظر نمیمونن که مثلا ذوب آهن یه چند تا بازی دیگه هم بکنه و بعدا جذبش کنن . باور کن یه ذره فوتبال روز دنیا را نگاه کنید وصرفا مغرضانه نظر ندین چیزی را از دست نمیدی . در ضمن راحب سربازان سردار کمالی توضیحات لازمه را گفتن و در مورد چیزی که اطلاع ندارین خوب نیست نظر بودین
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۲:۲۳
29
12
محمدرضا
زور نگین خواهشا اگه استاندارهای لیگ رو نمی تونین رعایت کنین همون بهتر تو لیگ نباشین برای یک بار هم شده فدراسیون داره مسیر درستی میره نباید اسیر هوچی گری ها بشن ... وقتی بودجه تون محدوده و میخواین تو لیگ دووم بیارین درآمدزایی کنین و مشکلاتتونو حل کنین مگر نه همون بهتر که کنار برین
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶:۱۶
پاسخ
18
50
hb
با تیم کامل حذف شدید حالا ببین برانکو و تیمش چی بودند که رفتن فینال اونم با 11 بازیکن و پنجره های بسته. میدونی علت تبلیغ بازی پرسپولیس چی بود چون تنها تیم ایرانی بود که بعد از مدت ها در این سطح از فوتبال به فینال صعود میکرد. شما بودجه 2میلیون یورویی داشتید ولی پرسپولیس از گرفتن بازیکن محروم بود حالا چه بوجه باشه یا نباشه و بعدش تو لیگ توی نیم فصل رتبه دوم یا سوم بود با تفاضل گل اونم بازم با همون بازیکن ها اینجا باید تفاوت ها رو احساس کنید نه اینکه کنایه رنگی بزنی
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳:۰۸
پاسخ
155
21
محمد
قرارداد مربیتون چند بود؟؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۹:۱۳
12
51
محمدرضا
فازت چیه از پنجره محروم بودید اما نمیدونم چجوری نوراللهی و عالیشاه از تراکتور برگشتن. اما با اون همه بازیکنا مفتی بازی نکردن که همشون پول گرفتن اونم دو برابر ارزششون دقیقا چون محروم بودید. وقتی با شریفی 1.5 میلیارد بستید فکر میکنی عالیشاه چقدر گرفت؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵:۴۴
11
71
مهدی
اسم 5 تا از بازیکنا ذوب اهن رو بگو بعد ادعای تیم کامل بکن. برانکو با 13 تا ستاره رفت فینال , شانس و داوری هم بی تاثیر نبود. هیچ تیمی توی لیگ.امسال بجز خود پیروزی 13 ستاره نداره.
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹:۴۱
15
59
جعل کار بدی است
چرا انقدر این آقا سعی می کنه خاص باشه،شدیدا دنبال جلب توجه و در دید بودنه.از کوچکترین مسائل برای جلب توجه استفاده می کنه.
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰:۰۶
پاسخ
106
50
عشقم پرسپولیس
اتفاقا دمش گرم اگه اون اشتباه رودروازه بان پرسپولیس ویا استقلال انجام دادهبودن الآن عرب وفتحی همه کاسه کوزه های شکست و سربازیکن می شکستن وبرای میزشان هزار کارانجام میدادن خیلی مردهست ضمن اینکه تنها مدیر ورزشی لیگه وازجنش ورزشه حداقل با شورت ورزش عکس داره
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۷:۱۰
13
58
علیرضا
حرف حساب میزنه . با این شرایط اقتصادی فوتبال ما توان رقابت با فوتبال روز دنیا را ندارد. تقریبا 30 ساله که فوتبال تبدیل به صنعت شده و دیگه صرفا اون جنبه ورزشی و تفریحی را ندارد. برای موفقیت و پیشرفت در صنعت هم نیاز به زیرساخت ، سرمایه و علم هست که به حمدالله ما هیچ کدومش رو نداریم. پس بی خود به وزیر و مربی و مدیر حمله نکنیم.
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳:۴۳
پاسخ
10
138
پرسپولیس 99❤️
وقتی بازی بی تماشاگر باشه که دیگه لازم نیست ورزشگاه عوض بشه چون دیگه نه فروش الکترونیکی بلیط لازمه نه گیتی نه شماره گذاری صندلی لذا در همون ورزشگاه خودش بی تماشاگر بازی رو انجام بده جچه لزومی داره که ورزشگاه را عوض کنه من نمیدانم چی در فکر لفدراسیون هست که این بساط را درست کرده خب بذار در ورزشگاه خودش بی تماشاگر بازی کنه تا وقتی ورزشگاهش اماده بشه اگر تماشاگرا رعایت نکردن اون وقت بازی رو بداز شهرهای دیگه تا تادیب بشن
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲:۲۴
پاسخ
14
113