آرسنال 2-1 برنلی؛ درخشش خط آتش توپچی‌ها با فرمانده جدید

آرسنال 2-1 برنلی؛ درخشش خط آتش توپچی‌ها با فرمانده جدید

2411
17:57
26 مرداد 1398
دنی سبایوس در نخستین حضور ثابت خود در لیگ برتر 2 پاس گل ارسال کرد.

به گزارش وبسایت نود، در نخستین مسابقه از هفته دوم لیگ برتر انگلیس بعد از ظهر شنبه و از ساعت 16 (به وقت تهران) دو تیم آرسنال و برنلی در ورزشگاه امارات به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه در نهایت با پیروزی 2-1 آرسنال به پایان رسید. 

اونای امری برای نخستین بازی خانگی این فصل، تیمش را با سیستم 1-3-2-4 و با نفرات زیر روانه میدان کرد:

لنو؛ میتنلد نایلز، لوئیز، سوکراتیس، مونرئال؛ سبایوس، گوئندوزی؛ نلسون، ویلاک، اوبامیانگ؛ لاکازت

داوید لوئیز و دنی سبایوس دو خرید جدید آرسنال در تابستان در این مسابقه برای نخستین بار در ترکیب ثابت آرسنال قرار گرفتند اما نیکولاس په‌په، همانند دیدار مقابل نیوکاسل بازی را از روی نیمکت آغاز کرد. 

آرسنال و برنلی هر دو با 3 امتیاز هفته نخست قدم به این مسابقه گذاشتند. برنلی در شرایطی به دنبال کسب دومین برد متوالی در آغاز فصل بود که از فصل 74-1973 در سطح اول فوتبال انگلستان موفق به انجام این مهم نشده بود. آرسنال در تمامی 10 دیدار اخیر مقابل برنلی به پیروزی رسیده و در 19 میزبانی آخر خود از این تیم، تنها یک بار متحمل شکست شده بود؛ شکست 1-0 در ورزشگاه هایبری در سپتامبر 1974.

آرسنال در دقیقه 13 به گل نخست دست یافت. کرنر ارسالی سبایوس از سمت راست با کنترل بی نظیر لاکازت در محوطه شش قدم همراه بود. او با یک چرخش، دو مدافع برنلی یعنی می و پیترز را جا گذاشت و در شرایطی کاملا نامتعادل ضربه خود را با پای راست از میان پاهای نیک پوپ وارد دروازه برنلی کرد. 

پیش از پایان نیمه اول، برنلی در دقیقه 43 به گل تساوی رسید تا بازنده به رختکن نرود. ضربه پای چپ مک‌نیل در بین راه به سوکراتیس (که خود را ستون کرده بود) اصابت کرد و در شرایطی کاملا تصادفی در نزدیکی محوطه شش قدم به اشلی بارنز رسید. او نیز بعد از اندکی تعلل دروازه لنو را گشود تا در جدول گلزنان لیگ برتر 3 گله شود. اشتباه گوئندوزی در آفسایدگیری اصلی ترین دلیل به ثمر رسیدن این گل بود. 

آرسنال در دقیقه 45 به گل رسید اما این گل بعد از بازبینی مردود اعلام شد. پاس کات بک مونرئال از سمت چپ را نلسون با ضربه ای محکم وارد دروازه برنلی کرد اما VAR نشان داد مونرئال به هنگام دریافت پاس از سبایوس در شرایط آفساید قرار داشته تا مایک دین با مردود اعلام کردن این گل، حکم به تساوی دو تیم در پایان نیمه اول دهد.

آرسنال در دقیقه 64 به گل دوم دست یافت. سبایوس با توپ ربایی خود در میانه های میدان اوبامیانگ را صاحب توپ کرد. او نیز بعد از چند گام، توپ را روی پاس راست خود آورد و روی خط محوطه جریمه با زدن ضربه به زاویه موافق دروازه پوپ را باز کرد تا برای دومین هفته متوالی، زننده گل سه امتیازی توپچی های لندن باشد. 

نیکولاس په‌په در ابتدای نیمه دوم به جای ریس نلسون به میدان آمد. ضمن آن که سئاد کولاسیناچ نیز بعد از ماجراهای امنیتی که برای او و مسوت اوزیل در لندن به وجود آمده بود، در این مسابقه به فهرست آرسنال بازگشته و در دقیقه 71 به جای آلکساندر لاکازت وارد زمین شد.

آرسنال در پایان با درخشش اوبامیانگ و لاکازت و دبل دنی سبایوس در پاس گل برنلی را 2-1 شکست داد تا در جدول 6 امتیازی شود. برنلی نیز با یک پیروزی و یک شکست 3 امتیازی است اما تفاضل گل 2+ وضعیت این تیم را فعلا مناسب نگه می‌دارد.

در حساس ترین بازی ساعت 18:30 لیگ برتر ساوتهمپتون در سنت مری میزبان لیورپول است و در آخرین بازی امشب از ساعت 21 منچسترسیتی در اتحاد به مصاف تاتنهام خواهد رفت.

7712

نظرات کاربران
عشقممم نیمار
با داوید لوییز ..ارسنال موفق خواهد شد:-)
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۷:۰۳
پاسخ
11
7
سپهر
ماشالا ارسنال
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۳:۲۱
پاسخ
3
25
تا ابد قرمز
به امید بازگشت به زوج تیری هانری و برکمپ چه آرسنال رویایی بود با ونگر از سال 98تا 2006 قهرمانی تو لیگ برتر بدون باخت، ثبت رکورد تاریخی 49بازی بدون باخت زمانی بود که رقابت بین تیم های منچستر فرگوسن با بازیکنی مثل بکام، شرینگام، نیستل روی ، فردیناند، روی کین، آرسنال ونگر، تیری هانری، روبرت پیرس، لیونبرگ، برکمپ، اشلی کول،کمپل، سیلوا، سیمن، کیون، ری پاولر واقعا چه نسلی بود ده سال قدرت اول و دوم، آرسنال و منچستر بودن
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۲:۳۵
پاسخ
2
28
ناصر
خب...بعد از سالها امسال آرسنال فصل رو خوب شروع کرده...امیدوارم آرسنال امسال قهرمان بشه و من آرزو به دل نمونم
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۲:۳۸
پاسخ
2
32